Koniec meczu. Cracovia wygrywa 3:1 i przechodzi dalej.

Dośrodkowanie Jaroszyńskiego w pole karne spowodowało wiele chaosu. Zagrożenie oddalił jednak Frańczak.

90'

Arbiter doliczył trzy minuty.

90'

Ostatnia zmiana w tym meczu. Strzelca bramki, Erika Jendriska zmienił Krzysztof Szewczyk

89'

Jaroszyński odważnie szarżował lewą stroną, ale został zatrzymany przed polem karnym.

88'

Przy piłce cały czas Cracovia. Goście cały czas kręcą się pod polem karnym Dobrolińskiego.

85'

Z lewej strony popędził Diabang. Pod praktycznie zerowym kątem skierował piłkę do siatki.

84'

GOL! Zjawiskowa bramka Boubacara Diabanga.

84'

Druga zmiana w zespole Cracovii. Bartosza Kapustkę zmienił jego rówieśnik - Mateusz Wdowiak.

82'

Kapustka prostopadle do Deleu. Ten nie zdołał dobiec do piłki.

82'

Szybko kontratak Trochima zakończony lekkim strzałem nie zaskoczył Sandormierskiego.

82'

Przed szansą stanął Mateusz Cetnarski. Blokowany przez obrońców, nie pokonał Dobrolińskiego.

81'

Ostatnia zmiana wśród gospodarzy. Na boisku Krzysztof Wołkowicz. Zmienił kontuzjowanego Praznovskiego.

80'

Pod polem karnym Dobrolińskiego podaniami wymieniali się Kapustka z Deleu. Nie zdołali jednak niczego dokonać.

79'

GOL! Z karnego Grzegorz Goncerz.

77'

Rymaniak sfaulował Trochima w polu karnym. Sędzia bez wahania podyktował jedenastkę.

76'

Na drugą roszadę zdecydowali się gospodarze. Łukasz Pielorz zmieniony przez Filipa Burkhardta.

76'

Premierowa zmiana wśród podopiecznych Jacka Zielińskiego. Diabang w miejsce Denissa Rakelsa

75'

Wymianę podań Czerwińskiego z Pielorzem skutecznie zakończył Jaroszyński.

74'

Pielorz biegł z akcją, ale czystym wślizgiem zatrzymał go Jendrisek.

73'

Pielorz zabrał piłkę Dąbrowskiemu i dośrodkował w pole karne. Futbolówkę odebrał Sandomierski.

72'

Szybka akcja GKSu. Pod bramką Sandomierskiego znalazł się Wojciech Trochim, ale nie zdołał oddać mocnego strzału.

70'

Kolejny rzut rożny w wyniku Cetnarskiego zakończony bramką. Do piłki z początku wyskoczył Covilo, jednak strzał wybił Dobroliński. Prosto pod nogi Jendriska, który bez problemu zdobył bramkę.

70'

GOL! Z metra piłkę w siatce umieścił Erik Jendrisek.

70'

Strzał Kapustki zablokowany przez jednego z przeciwników.

69'

Cracovia nadal spokojnie konstruuje sobie akcje. Ostatnią dośrodkowaniem zakończył Deleu. Odebrali rywale.

68'

Pierwsza zmiana w tym meczu. Schodzi Bartosz Iwan a w jego miejsce Wojciech Trochim.

67'

Cetnarski z rożnego. Szukał Covilo, ale piłkę pierwszy dotknął Dobroliński.

66'

Dąbrowski autorem długiego przerzutu do Jaroszyńskiego. Ten próbował dośrodkować, ale został zablokowany.

65'

Kolejna szansa dla Cracovii. Lewym skrzydłem pokazał się Jaroszyński. Ładny rajd zakończył niecelnym strzałem

64'

środkiem popędził Bębenek, podał do Iwana, ale ten zwolnił całą sytuację i w konsekwencji stracił piłkę.

62'

Dąbrowski lobem skierował piłkę do Rakelsa, ale ten łatwo oddał ją rywalom.

61'

Obraz gry znowu przypomina ten sprzed przerwy. Cracovia całkowicie przejęła inicjatywę, a katowiczanie cofnęli się na własną połowę.

61'

Deleu zabrał piłkę Pietrzakowi i wbiegł pod pole karne. Lobem szukał tam Covilo. Znalazł Dobrolińskiego.

58'

Kapustka popędził środkiem boiska i przed polem karnym podał do Cetnarskiego. Ten bez przyjęcia posłał futbolówkę do Rakelsa. Skrzydłowy Cracovii oddał niecelny strzał.

58'

Znowu ruszyć kolegów próbował Bębenek. Dośrodkowaniem szukał Iwana. Nie znalazł.

57'

Jendrisek z dystansu. Obok bramki.

56'

Z atakiem próbowali ruszyć katowiczanie, ale sędzia dopatrzył się spalonego.

55'

Deleu z dystansu. Górą Dobroliński.

54'

Kapustka dostał piłkę na połowie rywali. Próbował oddać ją Jaroszyńskiemu, ale te zamiary odczytali gracze GKSu.

53'

Iwan skiksował świetną akcję swojej drużyny. Niekryty powinien był zdobyć bramkę. Po podaniu Czerwińskiego znalazł się sam na sam z Sandomierskim. Nie wykorzystał.

52'

Rzut wolny dla katowiczan. Pietrzak skierował jednak piłkę prosto na głowę Covilo.

51'

Piłkę zebrał Kapustka. Podał do Cetnarskiego, ale ten źle przyjął i nie oddał celnego strzału.

51'

Dośrodkowanie Cetnarskiego odczytał Iwan.

50'

Jaroszyński wyminął Czerwińskiego i dośrodkował w pole karne. Dobroliński wybił piłkę na rzut rożny

48'

Znowu prawą stroną popędzili gospodarze. Bębenek do Czerwińskiego. Jego dośrodkowanie wyłapali jednak goście.

48'

Szybki kontratak GKSu. Iwan posłał piłkę do Bębenka. Ten uderzył na bliższy słupek, ale tam już czekał Sandomierski.

47'

Dąbrowski podał na lewo do Rakelsa. Ten obrócił się z piłką i uderzył na bramkę. Nie zaskoczył Dobrolińskiego

47'

Pierwszym ciekawszym wydarzeniem tej połowy okazała się konieczność zmiany piłki. Poprzednia futbolówka nie nadawała się do gry

45'

I rozpoczynamy drugą część gry.

45'

Koniec pierwszej części spotkania.

45'

Czerwiński usiłował naprawić swój błąd i sfaulował Jaroszyńskiego. Sędzia pokazał mu żółtą kartkę.

45'

Po podaniu Leimonasa pod polem karnym znalazł się Czerwiński. Jego ambicje zatrzymał Jaroszyński.

45'

Kolejna strata Dąbrowskiego. Piłkę przejął Iwan, ale bardzo szybko ją stracił.

44'

Frańczak wykorzystał stratę Dąbrowskiego i ruszył do przodu. Szybko zatrzymał go jednak Rymaniak.

44'

Arbiter doliczył minutę.

43'

Goncerz ukarany żółtą kartką za faul na Polczaku.

41'

Od dłuższego czasu GKS praktycznie w całości znajduje się we własnym polu karnym. Bardzo defensywne ustawienie nie pozwala na wykreowanie niczego w ataku.

40'

Po długim wznowieniu gry przez Dobrolińskiego w dobrej sytuacji mógł znaleźć się Bębenek. Zwolnił jednak i w konsekwencji wszystko zepsuł.

40'

Dąbrowski dośrodkowywał w pole karne, ale tam nie było żadnego z jego partnerów

39'

Dobry wślizg Iwana zatrzymał akcję Cetnarskiego.

38'

Cetnarski z Rakelsem wymienili kilka podań pod polem karnym Dobrolińskiego, ale nie zdołali przedostać się bliżej bramki.

38'

Strzał do statystyk w wykonaniu Rakelsa.

37'

Iwan popędził środkiem boiska. Wyminął rywali i podał do Bębenka. Ten jednak został zatrzymany przez Polczaka.

36'

Kapustka próbował uderzać na bramkę rywali, ale defensorzy GKS-u przytomnie wybili piłkę na aut.

35'

Miroslav Covilo wrócił do gry.

34'

Przerwa w grze. Na murawie po starciu z Goncerzem leży Covilo

33'

Po dośrodkowaniu Dąbrowskiego, na spalonym dał złapać się Jendrisek

32'

Po podaniu Cetnarskiego, akcję zmarnował Rakels.

31'

Prosta strata Jaroszyńskiego nie wykorzystana przez Bębenka

30'

Cetnarski zbyt głęboko z rożnego. Dobroliński spokojnie złapał futbolówkę.

29'

Po długiej wymianie podań przed polem karnym Dobrolińskiego, w końcu strzału próbował Covilo. Po interwencji stoperów gospodarzy piłka wyleciała za linię końcową

28'

Głęboko cofnięty GKS Katowice nawet nie próbuje zbytnio atakować rywali. Większość piłek tracą gdzieś na środku boiska.

27'

Deleu długim podaniem obsłużył Jendriska. Ten próbował podać do Cetnarskiego, ale piłkę przejęli gospodarze

26'

Jaroszyński popisał się rajdem środkiem boiska. Zakończył bardzo niecelnym strzałem.

26'

Iwan zagrał na prawo do Bębenka. Ten ominął Polczaka i próbował dośrodkować w pole karne. Za mocno

26'

Pietrzak próbował się przebić lewą stroną, ale nie zdołał pokonać Cetnarskiego.

23'

Cracovia znowu ma piłkę i mozolnie, krótkimi podaniami przesuwa się do przodu.

23'

Długie podanie na aferę Rymaniaka odebrali gospodarze

21'

W polu karnym piłkę głową odebrał Polczak i uderzył na bramkę. Skutecznie interweniował Dobroliński.

19'

Mateusz Cetnarski fantastycznie wykonał stały fragment gry. Posłał piłkę prosto na głowę Miroslava Covilo, a ten po prostu zdobył bramkę.

19'

GOL! Covilo dał prowadzenie Cracovii!

18'

Szybki rajd Deleu zakończył się podaniem do Jendriska. Napastnik wywalczył rzut wolny

18'

Po dośrodkowaniu Pietrzaka, na bramkę uderzał Goncerz. Celnie, ale Sandomierski wyszedł górą.

17'

Polczak, widząc że przegrywa pojedynek w powietrzu, brutalnie potraktował Iwana łokciem.

16'

Środkiem przedostał się Mateusz Cetnarski. Przed polem karnym podał do Rakelsa. Ten jednak uderzył na bramkę bardzo niecelnie

15'

Po podaniu Rakelsa w pole karne dośrodkowywał Jaroszyński. Bardzo niecelnie

13'

Goście powoli zaczynają panować nad boiskowymi wydarzeniami. Krótkimi podaniami konstruują akcje na połowie rywala. Nie są jednak w stanie wejśc w pole karne.

11'

Rzut rożny Cetnarskiego próbował przedłużyć Rymaniak. Nie wyszło i piłka uciekła za linię końcową.

10'

Ogromne zamieszanie w polu karnym gospodarzy. Na murawę padł Rakels, ale stojący obok arbiter nie dopatrzył się faulu

9'

Środkiem fajnie popędził Kapustka. Podał do Deleu. Ten dośrodkował prosto przed pole karne, gdzie już czaił się Dąbrowski. Jego strzał wybronił jednak Dobroliński.

8'

Świetna sytuacja GKSu. Prawym skrzydłem Bębenek wypuścił Czerwińskiego. Ten minął Jaroszyńskiego i dośrodkował w polu karnym. Pod piłką znalazł się Goncerz i oddał strzał. Dobra interwencja Sandomierskiego uratowała Pasy przed stratą gola

7'

Bez większego problemu Jaroszyński zatrzymał Leimonasa.

7'

Lekka centra katowiczan nie zaskoczyła Sandomierskiego.

6'

Prawą stroną popędził Czerwiński i dośrodkował w polu karnym. Odebrał ją Polczak.

5'

Od dłuższego czasu piłka utrzymuje się w środku boiska. Niewiele się dzieje

4'

Proste straty Polczaka pozwalają gospodarzom na konstruowanie sobie sytuacji środkiem boiska.

2'

Pasy nieśmiało zaczęły wchodzić na połowę rywali.

2'

Rakels skutecznie wrócił na własną połowe i zatrzymał akcje Czerwińskiego

2'

Pierwsza akcja GKSu. Po stracie Kapustki interweniować musiał Polczak

1'

Rymaniak w związku z kontuzją Wołąkiewicza przeszedł na pozycje stopera, a Jaroszyński przesunął się na prawy bok.

0'

Zaczynamy! Od środka goście.

17:43

Kapitanowie wylosowali strony. Za chwilkę zaczynamy

17:43

Arbiter wyprowadził obie jedenastki na boisko.

17:42

Wiadomość z ostatniej chwili. W czasie przedmeczowej rozgrzewki urazu doznał Hubert Wołąkiewicz. Zamiast niego po raz pierwszy w tym sezonie od pierwszej minuty zagra Paweł Jaroszyński.

17:40

Również w bramce Cracovii wystąpiła pewna roszada. Jak zwykle w Pucharze Polski, Jacek Zieliński dał pokazać się przybyłemu latem Grzegorzowi Sandomierskiemu. W lidze między słupkami staje Krzysztof Pilarz.

17:39

Miejsce na ławce rezerwowych po raz pierwszy od dłuższego czasu znaleźli Krystian Stępniowski oraz Paweł Jaroszyński. Zwykle wspierają oni swoich kolegów z trybun. Podobnie zresztą jak Mateusz Wdowiak. Młody zawodnik zaliczył jednak ostatnio dobre występy w drużynie rezerw, co pozwoliło wrócić mu do łask trenera.

17:36

Jacek Zieliński zdecydował się na kilka roszad w wyjściowej jedenastce względem piątkowego starcia. Od pierwszej minuty zagrają Deleu, Deniss Rakels oraz Erik Jendrisek. Zastępują oni Sretena Sretenovicia, Marcina Budzińskiego oraz Dariusza Zjawińskiego. Pierwszego z nich zatrzymały sprawy rodzinne, drugi znalazł miejsce na ławce, a trzeci pauzuje za czerwoną kartkę z meczu z Dolcanem

17:33

Już za nieco ponad dziesięć minut przy ulicy Bukowej w Katowicach rozpocznie się trzecie spotkanie 1/8 Pucharu Polski. Lokalny GKS podejmie Cracovię. Te zespoły dzieli klasa rozgrywkowa, ale łączy słaba forma w ostatnich kolejkach. Poprzednie dwa mecze okazały się przegrane zarówno w wykonaniu gospodarzy i podopiecznych Jacka Zielińskiego. Kto dzisiaj przerwie tę niechlubną passę?