lechiaLechia Gdańsk
22:27

Legia nie zagrała wybitnego spotkania, ale wykorzystała wszystkie słabości lechistów. Warszawiacy popisali się również skutecznością przy stałych fragmentach gry i zasłużenie awansowali do kolejnej fazy rozgrywek.

94'

Koniec meczu! Legia - Lechia 4:1! Drużyna Henninga Berga awansuje do ćwierćfinału Pucharu Polski, w którym zmierzy się z Chojniczanką.

94'

Gerson czysto odbiera piłkę w polu karnym Saganowskiemu.

93'

Ciekawy pomysł gości, wrzutkę na długi słupek zamykał Neven Marković, ale z ostrego kąta nie trafił czysto w piłkę.

93'

Kucharczyk fauluje Makuszewskiego i Lechia ma szansę na honorowego gola z rzutu wolnego.

91'

Jeszcze 3 minuty i legioniści oficjalnie będą mogli cieszyć się z awansu do ćwierćfinału.

90'

Adam Buksa ambitnie powalczył na prawym skrzydle i jego wysiłek przyniósł kolejny rzut rożny dla Lechii Gdańsk.

89'

Prijović po raz kolejny był bliski stworzenia zagrożenia podczas kontraataku, ale tym razem naciskany przez Gersona Szwajcar podał niecelnie w pole karne.

88'

Makuszewski kolejny raz uderza dziś z dystansu, ale kapitan Lechii nie ma dziś swojego dnia, po raz kolejny jego płaskie uderzenie łatwo zblokowane przez defensywę legionistów.

86'

Kontra Legii trzech na jednego Kucharczyk przytomnie zagrał szeroko w pole karne do nadbiegającego Prijovicia, a Szwajcar nie miał najmniejszych problemów z pokonaniem zdezorientowanego Marko Maricia.

85'

GOOOOOOOOOOOOL! 4:1 DLA LEGII! PRIJOVIĆ!

85'

Makuszewski po krótko rozegranym rzucie rożnym próbuje szczęścia z dystansu, ale strzał łatwo zablokowany.

84'

Kontra Legii fantastycznie powstrzymana przez czysty wślizg Gersona, Brazylijczyk odebrał piłkę Prijoviciovi.

84'

Michał Kucharczyk miał sporo miejsca na szesnastym metrze, lecz uderzył bardzo niecelnie i piłka przefrunęła wysoko nad bramką Lechii.

83'

Żółtą kartką w drużynie gości ukarany Grzegorz Wojtkowiak.

81'

Limit zmian wykorzystuje również Thomas von Heesen. Daniela Łukasika w drugiej linii zastąpi reprezentant Polski Sebastian Mila.

79'

Maciej Makuszewski rusza z piłką przez prawą flankę, upada na linii pola karnego, ale sędzia znów nie gwiżdzie i chyba słusznie.

78'

W zespole gospodarzy ostatnia zmiana. Tomasz Brzyski schodzi, Łukasz Broź wchodzi.

77'

Obrońcy Legii chyba myślami byli jeszcze przy trzecim golu, bo wyraźnie zaspali przy dynamicznej akcji Makuszewskiego, który wycofał piłkę do Maka na linię pole karnego, a rezerwowy gdańszczan pewnie uderzył w długi róg.

77'

GOOOOOOOOOOL DLA LECHII! 3:1! MICHAŁ MAK!

76'

W zespole gospodarzy Marek Saganowski zmienia Nemanję Nikolicia.

76'

Obrońca Legii pakuje piłkę głową do siatki po rzucie rożnym wykonanym przez Brzyskiego! Legia jedną nogą w ćwierćfinale Pucharu Polski.

75'

GOOOOOOOOL! 3:0! LEWCZUK!

75'

Guilherme znów rozpoczyna dynamiczny rajd, jednak obrona lechistów była czujna.

73'

Wrzutka w kierunku dobrze wybiegającego Krasicia nieco zbyt mocna, piłka wylądowała więc w rękawicach Kuciaka, który musiał rzucić się do tego zagrania.

71'

Tomasz Brzyski nie trafi czysto w piłkę w trakcie rzutu rożnego i ląduje ona w bocznej siatce.

71'

Kucharczyk rusza z kontrą, ale jego dośrodkowanie w akcji dwóch na jednego zostało zablokowane. Po chwili głową uderzał Nikolić i bramkarz Lechii musiał sie bardzo mocno wygimnastykować, aby obronić ten trudny strzał!

69'

Żółtą kartką za nieprzepisowy wślizg ukarany Ariel Borysiuk.

69'

Kucharczyk upada tuż przed polem karnem i domaga się rzutu karnego. Pan Przybył oszczędza dziś jednak korzystanie z gwizdka i przy piłce utrzymuje się Lechia.

68'

W drużynie gości w miejsce Bruno Nazario z ławki rezerwowych pojawi się Adam Buksa.

65'

Mak wrzuca w pole karne z lewej strony, ale nikt oprócz obrońcy Legii, Brzyskiego, nie zamykał tej akcji.

65'

Legia prowadzi już 2:0 i stawia przeciętnych grających dziś gości z Gdańska pod ścianą na 25 minut przed końcem spotkania.

63'

Rzut wolny z bardzo dużej odległości wykonywał Guilherme, po zagraniu głową jednego z Legionistów Marko Marić z trudem sparował piłkę na poprzeczkę, a futbolówka spadła wprost pod nogi Nemanji Nikolicia, a Węgier pewnie wykończył tę akcję.

63'

GOOOOOOOOOOOOL! 2:0! NIKOLIĆ!

62'

Neven Marković założył "stołek" na Guilherme i pan Przybył odgwizdał rzut wolny dla Legii w bocznej strefie boiska.

61'

Trener Henning Berg zdecydował się na pierwszą zmianę. W środku pola Dominika Furmana zastąpi Rafał Makowski.

60'

Guilherme okropnie pudłuje z 16 metrów.

60'

Makuszewski przez kilkadziesiąt sekund leżał na murawie i wydawało się, że będzie potrzebna pomoc lekarzy, ale kapitan gdańszczan wstał o własnych siłach.

59'

Wojtkowiak wrzuca piłkę w pole karne Legii, a gracze gości sygnalizują zagranie ręką w obrębie szesnastki. Sędzia pozostaje jednak niewzruszony i gra toczy się dalej.

56'

Łukasik zagrał fenomenalną prostopadłą piłkę do Nazario, Brazylijczyk wyszedł na pozycję sam na sam z Kuciakiem bez spalonego, ale trafił wprost w słowackiego golkipera! To powinno być 1:1!

55'

Nemanja Nikolić sprytnie nabił Rafała Janickiego przy lini końcowej i wywalczył rzut rożny dla gospodarzy.

54'

Niezłe uderzenie z dystansu posyła Ariel Borysiuk, ale piłkę z drobnymi problemami na raty w rękawice chwycił Dusan Kuciak.

53'

Legia Warszawa - Lechia Gdańsk

52'

Gerson ryzykownie, ale spokojnie we własnej strefie obronnej rozgrywa piłkę z Mariciem.

51'

Nikolić sam na sam z Mariciem, obiega bramkarza Lechii i strzela, ale golkiper gości broni strzał, wyciągając się jak struna! Rzut rożny dla Legii.

50'

Kuciak niefrasobliwie wybija piłkę, wprost w plecy Łukasika, który nie zorientował się jednak w sytuacji i nie opanował piłki.

48'

Krasić posyła bombę z dystansu, ale bardzo, bardzo niecelnie.

46'

Zaczynamy drugą połowę! Czy Lechia odmieni losy spotkania?

46'

W zespole Lechii jedna zmiana w przerwie - Sławomira Peszkę zmienia Michał Mak.

45'

Koniec I połowy. Legia prowadzi 1:0 z Lechią. Czy gdańszczenie zrewanżują się bramką po przerwie?

45'

Po niefrasobliwym zagraniu Legii Milos Krasić kapitalnie ogrywa Rzeźniczaka, obiegając go dookoła i wychodzi do sytuacji niemal sam na sam z Kuciakiem, a słowacki golkiper wychodzi z niej obronną ręka.

46'

Pierwsza połowa potrwa o minutę dłużej.

46'

W pole karne wpada rozpędzony Bereszyński i płasko dośrodkowuje, ale obrońcy Lechii wybijają futbolówkę na aut.

44'

Sławomir Peszko ukarany żółtą kartką za brutalny faul na Tomaszu Brzyskim.

43'

Makuszewski uderza groźnie sprzed pola karnego, Kuciak nerwowo odbija przed siebie, a piłka spada pod nogi Nazario, który fatalnie pudłuje z dziesięciu metrów! Najlepsza okazja Lechii w tym spotkaniu!

42'

Na murawie leży poszkodowany Dominik Furman, lecz pan Jarosław Przybył ku niezadowoleniu trybun nie użył gwizdka, a Legioniści stracili posiadanie piłki.

41'

Krasić rozpędza się z piłką, podaje na dobieg do Peszki, ale skrzydłowy Lechii nie był w stanie dojść do tej piłki, będąc blokowanym przez obronę gospodarzy.

38'

Peszko rozgrywa dwójkową akcję z Nazario, który odgrywa piętą, ale Lechia znowu wywalczyła tylko rzut rożny.

36'

35'

Pan Jarosław Przybył wskazuje na narożnik boiska, choć jeden z graczy Lechii upadał w polu karnym. Rzut rożny dla gości znów bez żadnego zagrożenia dla Kuciaka.

34'

Ładna akcja Legii, do strzału doszedł Prijović, ale uderzył wprost w Marko Maricia.

33'

Kolejny korner dla gości nie przyniósł rezultatu, podobnie jak chwilę później rzut wolny dla gospodarzy.

33'

Bruno Nazario rozpędza się z piłką i uderza sprzed pola karnego, Kuciak z kłopotami, a obrońcy asekurują go i wybijają na rzut rożny.

31'

30'

Dość mizerny strzał Macieja Makuszewskiego z dystansu, piłka po rykoszecie spada pod nogi obrońców Legii.

30'

Łukasik wrzuca na krótki słupek, ale piłka wybita spokojnie przez Michała Kucharczyka.

29'

Sławomir Peszko urwał się Tomaszowi Brzyskiemu na skrzydle, spróbował dośrodkowania, lecz został zablokowany. Korner dla Lechii.

27'

Szwajcarski zawodnik po dośrodkowaniu z rzutu rożnego pewnie pakuje piłkę głową do siatki.

26'

GOOOOOOOOOOL! 1:0 DLA LEGII! PRIJOVIĆ!

25'

Rzut rożny dla Legii. Milos Krasić wybija piłkę głową i będzie kolejny korner.

23'

Dusan Kuciak uprzedza Bruno Nazario i pewnie łapie piłkę.

23'

20 minut gry za nami, a tempo spotkania bardzo senne. Piłkarze obu zespołów nie byli w stanie stworzyć żadnych sytuacji podbramkowych.

21'

Ariel Borysiuk uderza mocno, ale wprost w mur.

20'

Wymiana piłki między Nazario, Krasiciem i Peszką, a były zawodnik FC Koln wywalczył rzut wolny na wysokości 25 metra. Może być groźnie!

19'

Rzeźniczak pod naciskiem Milosa Krasicia wybija piłkę głową na aut, ale gospodarze po wznowieniu szybko odzyskali posiadanie.

19'

Legia atakiem pozycyjnym próbowała przedostać się pod pole karne rywali, lecz Aleksandar Prijović stracił piłkę przy linii bocznej i musiał ratować się wybiciem na aut.

17'

Peszko dośrodkowuje piłkę z rzutu rożnego, a do piłki wychodzi Dusan Kuciak i z trudem łapie futbolówkę w rękawice. Słowak upadł i przez chwilę leżał na murawie, ale już może kontynuować grę.

16'

Prostopadłe zagranie w kierunku Nemanji Nikolicia było zbyt czytelne i bez problemu przejęte przez Rafała Janickiego.

15'

14'

Prijović fauluje Wojtkowiaka w akcji ofensywnej Legionistów. Gdańszczanie wznowią grę na własnej połowie.

14'

Guilherme rozpędził się z piłką u nogi i zbliżał się już do pola karnego, gdy skutecznym wślizgiem odebrał mu ją jeden z graczy Lechii.

13'

Kucharczyk zmarnował niezłą akcję Legii, myśląc, że będzie rzut rożny, odpuścił walkę, jednak pan Marciniak odgwizdał piłkę dla gości.

12'

Goście z Gdańska próbują długich piłek w pole karne rywala, ale nie przynosi do żadnego efektu.

10'

Lechia rozgrywa koronkową akcję na połowie gospodarzy, zamykając ich we własnym polu karnym, do strzału dochodzi Peszko, ale jego uderzenie na dwudziestym metrze zostało bez problemu zablokowane.

7'

Długa piłka w kierunku Peszki przecięta przez obronę Legii. Futbolówkę pewnie w rękawice łapie Kuciak.

6'

Nikolić rusza z samodzielną kontrą, ale piłkę odebrał mu Janicki i podaje do golkipera, który z trudem wybija piłkę na aut.

4'

Zamieszanie w polu karnym, niepewnie do piłki wychodzi Marić, ale skończyło się na strachu, piłka minęła słupek bramki Lechii. Od bramki goście.

3'

Tym razem na murawie zwiją się Guilherme. Rzut wolny dla Legii.

3'

Faul Peszki i od stałego fragmentu rozpoczną gospodarze.

20:34

Pierwszy gwizdek pana Marciniaka. Gospodarze na biało, goście na czerwono.

20:32

Gracze obu ekip dopiero teraz wychodzą z tunelu prowadzeni przez arbitra Szymona Marciniaka z Płocka.

20:31

Rozpoczęcie spotkanie nieco opóźnia się, już minuta po czasie, a pilkarze wciąż nie pojawili się na murawie.

20:30

Rezerwowi Lechia: 1. Łukasz Budziłek, 4. Aleksandar Kovacević, 6. Sebastian Mila, 9. Michał Mak, 18. Adam Buksa, 22. Mario Maloca, 41. Paweł Stolarski.

20:30

Rezerwowi Legia: 1. Arkadiusz Malarz, 2. Michał Pazdan, 9. Marek Saganowski, 20. Ivan Trickovski, 28. Łukasz Broź, 47. Rafał Makowski.

20:29

Zawodników Lechii bardzo dobrze zna Stojan Vranjes, który został piłkarzem Legii w ostatnim okienku transferowym.

20:28

Na trybunach rozbrzmiewa już "Sen o Warszawie" Czesława Niemena.

20:27

Zwycięzca dzisiejszej batalii zagra w ćwierćfinale z Chojniczanką, która pokonała w dzisiejszym meczu po dogrywce GKS Bełchatów 2:1.

20:25

Oba zespoły podchodzą na poważnie do pucharowych obowiązków. Trenerzy Berg i von Heesen wystawili pierwsze garnitury i zapewne będą zaciekle walczyć o awans do ćwierćfinału.

20:24

Dzisiejsze spotkanie będzie sentymentalnym powrotem na Łazienkowską dla pomocników Lechii - Daniela Łukasika i Ariela Borysiuka - byłych graczy Legii.

20:22

W ostatnim spotkaniu ligowym "Legioniści" rozgromili chorzowski Ruch aż 4:1, z kolegi goście z Gdańska przegrali z gliwickiem Piastem 1:2.

20:21

Początek spotkania 1/8 finału Pucharu Polski między Legią Warszawa a Lechią Gdańsk już za około 10 minut. Na relację live ze stadionu przy Łazienkowskiej serdecznie zaprasza Michał Bezuch.

14:07

Legia Warszawa - Lechia Gdańsk LIVE!

ZAPOWIEDŹ: Ostatnia bitwa o ćwierćfinał Pucharu Polski

Punktualnie o 20.30 przy Łazienkowskiej rozpocznie się ostatnie starcie 1/8 finału Pucharu Polski. Organizatorzy na zakończenie tego etapu zostawili prawdziwą perełkę – starcie dwóch ekstraklasowych drużyn z głośnymi nazwiskami. Żadna z nich nie zamierza dzisiaj odpuścić. Legioniści rozochoceni wysokim zwycięstwem w Chorzowie, wieczorem chcą pójść za ciosem, a Lechia wciąż czeka na korzystne efekty roszady na stanowisku trenera. Kto wyjdzie z tego meczu zwycięsko?