1. połowa0 : 2
17:56

Dziękujemy za śledzenie naszej relacji tekstowej i zapraszamy na kolejne spotkania!

17:55

Na szczęście dla Atletico Madryt, Barcelona powiększyła swoją przewagę zaledwie o jeden punkt. Po totalnej dominacji w pierwszej połowie, po zmianie stron w szyki Dumy Katalonii wkradł się niepokój, co poskutkował dwoma bramkami straconymi w zaledwie pięć minut. Zarówno szkoleniowiec, jak i fani drużyny w żółtych koszulkach są na pewno zadowoleni z zatrzymania podopiecznych "Lucho" i wywalczenia cennego punktu, mimo słabego początku meczu.

94'

Już nic w tym meczu się nie zdarzy. Villarreal remisuje z FC Barceloną 2-2 i może być bardzo zadowolony ze swojej postawy w drugiej części spotkania.

94'

Bardzo niemądre zachowanie Mascherona, który fauluje z lewej strony pola karnego zawodnika Villarreal. Rzut wolny, jednak wybity z pola karnego. Defensor Barcelony obejrzał żółty kartonik za ten wślizg.

93'

Trwa ostrzał bramki Claudio Bravo, jednak dobrze blokują wszystkie akcje defensorzy Barcelony.

91'

Walka 1 na 1 Adriana z Mascherano. Napastnik Villarrealu był bliski strzelenia gola, ale defensor Barcelony doskonale wygarnął piłkę wślizgiem w polu karnym. Nie ma mowy o faulu!

89'

Bardzo bezmyślna akcja Messiego, który tracąc piłkę naraził swoją drużynę na utratę gola. Na jego szczęście Leo Baptisao źle próbował podać do niepilnowanego Adriana, a futbolówkę zgarnął Mascherano. To mogła być piłka meczowa, zabrakło jednak dokładności.

85'

Niedługo zabraknie zawodników do karania żółtymi kartonikami. Tym razem Trigueros ukarany przez Jose Marię Sancheza za zablokowanie piłki ręką.

84'

Brzydki faul bocznego obrońcy Villarreal. Wejście od tyłu w nogi Neymara i słusznie ukarany żółtą kartką.

84'

Gospodarze zdecydowanie nie myślą o podziale punktów z rywalami. Na boisku pojawia się ofensywnie usposobiony Leo Baptistao, a podczas owacji z murawą i kibicami żegna się Roberto Soldado.

81'

Zamieszanie w polu karnym Barcelony. Koronkowa akcja gospodarzy, jednak zbyt ładnie chcieli ją rozwiązać, w konsekwencji czego Soldado sfaulował środkowego defensora Dumy Katalonii.

78'

Tomas Pina już poznał się z arbitrem. Po stracie piłki wszedł wślizgiem w nogi rywala i został natychmiast ukarany żółtą kartką. Kibice na El Madrigal już przyzwyczaili się do karania ich zawodników.

76'

Coraz więcej błędów popełnia wyraźnie poddenerwowana defensywa Dumy Katalonii, jednak na razie ich pomyłki pozostają bez konsekwencji.

74'

Bardzo dobry występ Denisa Suareza, który żegnany jest brawami. W jego miejsce wchodzi Tomas Pina.

72'

Świetny, niesygnalizowany strzał Rakiticia wybronił Asenjo, który wyciągnął się jak struna. Fantastyczna interwencja golkipera gospodarzy. Przez chwilę złapały go skurcze po tej interwencji, ale już wszystko w porządku.

70'

Ciężkie chwile dla kibiców Villarrealu. Skurcze złapały Cedrica Bakambu i najlepszy strzelec gospodarzy musi pożegnać się z murawą. Na boisku pojawia się Adrian.

68'

Zaledwie pięć minut starczyło, żeby stracić dwubramkowe prowadzenie. Katalończycy chcieli dowieźć zwycięstwo do końca jak najmniejszym nakładem sił, żeby oszczędzać je na klasyk z Realem Madryt. Jednak dwa fatalne błędy w defensywie Blaugrany i teraz goście muszą walczyć, żeby wywieźć 3 punkty z El Madrigal. Villarreal zdecydowanie podniesione na duchu.

63'

Nonszalanckie zachowanie Mascherano, który nie wybił piłki z pola karnego. Chwilę później został przyznany korner dla gospodarzy. Po dobrym dośrodkowaniu z narożnika boiska, kompletnie zasłonięty Mathieu kieruje piłkę do własnej bramki. Bardzo słabe wejście środkowego obrońcy. Losy meczu kompletnie się odwróciły!

63'

Niemożliwe! Losy meczu kompletnie się odwróciły, mamy 2-2!

60'

Zamieszanie pod obiema bramkami! Defensywa Barcelony praktycznie nie istnieje po zejściu z placu gry Gerarda Pique. Natomiast chwilę później z kontrą wyszła Barcelona, Neymar zabawił się z defensorami Villarrealu, ale jego strzał wybronił Sergio Asenjo.

58'

Strzał z lewej części pola karnego wybronił Claudio Bravo, jednak nie złapał piłki, a do niej dopadł Bakambu, który pewnym strzałem umieścił futbolówkę w siatce. Chyba nikt na stadionie się tego nie spodziewał!

58'

Bramka kontaktowa! 1-2! Niezawodny Cedric Bakambu!

57'

Przeciętny występ Ardy Turana, za którego wchodzi Dani Ales.

54'

"Lucho" przeprowadza pierwszą zmianę w defensywie swojego zespołu. Mathieu za Pique.

54'

Uderzenie z rzutu wolnego w mur, ale akcja poszła dalej. Podanie z prawego skrzydła do niepilnowanego przed polem karnym Triguerosa, ten jednak uderza tuż nad poprzeczką Claudio Bravo.

53'

Bardzo nieodpowiedzialne zachowanie lewego defensora, który faulował Roberto Soldado tuż przed polem karnym, niebezpieczny rzut wolny.

51'

Obraz gry praktycznie się nie zmienia. Widać, że Marcelino powiedział w przerwie swoim zawodnikom, żeby wszystko postawili na jedną szalę.

48'

Rozpoczęcie drugiej części spotkania bardzo podobne do pierwszej. Villarreal podszedł wysokim pressingiem, ale Barcelona wydostała się z opresji i rozpoczyna atak pozycyjny.

46'

Gwizdek arbitra i ze środka boiska rozpoczynają goście.

45'

Koniec pierwszej połowy. Barcelona po bramkach Rakiticia i Neymara wygrywa 0-2. Kibice porządnie wygwizdali sędziego dzisiejszego spotkania, który pokazał aż 7 żółtych kartek w 1. części spotkania. Chyba potrzebne będą zmiany, szczególnie w drużynie Villarealu.

44'

Jose Maria Sanchez jest dzisiaj w wyjątkowo dobrym humorze. Kolejna już kartka dla zawodnika gospodarzy. Ukarany za faul Antonio Rukavina.

42'

Defensor gospodarzy ukarany żółtą kartką za dyskusje dotyczące rzutu karnego.

42'

Golkiper gospodarzy ukarany żółtym kartonikiem za faul na Neymarze.

42'

Neymar minął wychodzącego z bramki golkipera gospodarzy, a ten jednym zamachem zgarnął futbolówkę oraz nogę Brazylijczyka. Arbiter bez wahania wskazał na 11. metr.

42'

0-2! Techniczne uderzenie Neymara, kompletnie zmylony Sergio Asenjo.

40'

Rzut karny dla Barcelony!

39'

Nieco siadło tempo rozgrywanego spotkania. Zdecydowanie więcej czasu przy piłce utrzymują się podopieczni Luisa Enrique.

36'

Kolejna piękna akcja Barcelony. Messi podał w pole karne do Suareza, ten starał się odegrać do kapitana Dumy Katalonii, ale został umiejętnie przyblokowany przez defensorów.

34'

Coraz mniej do powiedzenia mają podopieczni Marcelino. Barcelona stwarza sobie sytuację atakami pozycyjnymi, do których już nas przyzwyczaiła, jednak za każdym razem brakuje kluczowego podania lub strzału.

31'

Ładna, kombinacyjna akcja gospodarzy, jednak przed polem karnym podanie Castillejo przecina Mascherano. Świetna interwencja defensora Dumy Katalonii.

28'

Szybka kontra w wykonaniu Katalończyków. Suarez uruchomił prostopadłym podaniem Neymara, a ten przewraca się w polu karnym po wślizgu defensora Villarrealu. Arbiter nakazuje dalszą grę.

26'

Jose Maria Sanchez Martinez to arbiter, który pokazuje najwięcej kartek w obecnym sezonie. Jeśli tak dalej pójdzie, to nie wiadomo czy ktoś nie zostanie wyrzucony z boiska.

24'

Gorąco robi się na El Madrigal. Sędzia pokazuje kartki za każdym razem kiedy tylko jest okazja. Tym razem ukarany Bruno Soriano, a Marcelino wyrzucony na trybuny.

22'

Soldado ukarany żółtym kartonikiem za wcześniejszy faul na Neymarze.

21'

Faulowany Neymar, dośrodkowanie z dalszej odległości Messiego, zamieszanie w polu karnym, które wykorzystał Chorwat.

21'

Gol! 0-1, Ivan Rakitić!

16'

Pique zatrzymał ręką kontrę gospodarzy, słuszna decyzja arbitra.

15'

Samodzielna akcja Messiego, mocny strzał jednak ponad bramką. Realizator pokazuje, że po tym strzale ucierpiał jeden z kibiców Villarrealu.

13'

Żółtą kartką ukarany Arda Turan za faul w środku polu.

12'

Dosyć niespotykana taktyka podopiecznych Marcelino, podchodzą bardzo wysokim pressingiem i z problemami defensywa Dumy Katalonii.

10'

I mamy powtórkę z początku spotkania. Kilka groźnych sytuacji gospodarzy, a później akcje pozycyjne w wykonaniu FC Barcelony. Warto zaznaczyć, że bliżej zdobycia pierwszego gola było Villarreal.

7'

Dobra kontra Villarrealu. Denis Suarez przebiegł spory dystans z piłką, wstrzelił na pamięć w pole karne, ale nie było tam Bakambu, który zazwyczaj wykorzystuje takie sytuacje.

5'

Po mocnym początku gospodarzy, gra się uspokoiła. Przeważnie przy futbolówce utrzymują się goście.

2'

Co za rozpoczęcie meczu! Bakambu bardzo łatwo ograł na lewej stronie Gerarda Pique, dograł piłkę w pole karne do Triguerosa, a ten uderzył plecami i trafił w słupek. Po tym wszystkim piłka ląduje w rękach Bravo.

1'

Gwizdek sędziego i ze środka rozpoczynają gospodarze!

15:51

Arbitrem dzisiejszego pojedynku jest Jose Maria Sanchez.

15:50

Gospodarze muszą walczyć o punkty, bo znajdują się tuż za podium, co daje im udział w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów. Na swoim boisku "Żółta łódź podwodna" radzi sobie doskonale. W 15 spotkaniach na EL Madrigal wygrali aż 11, a w ostatnich 5 kolejkach "u siebie" wygrali trzykrotnie, raz remisując i raz przegrywając, co pokazuje, że mają argumenty, żeby powalczyć z wielką Barceloną.

15:47

Goście są na doskonałej drodze do obrony tytułu mistrza Hiszpanii. Podopieczni Luisa Enrique, którzy w tym roku jeszcze nie doznali porażki utrzymują bezpieczny dystans ośmiu punktów nad drugim Atletico Madryt, a mają jeden mecz (właśnie z Villarrealem) rozegrany mniej. Szkoleniowiec Dumy Katalonii ma duży wybór zawodników i postawił oczywiście na swój zabójczy tercet: Messi, Suarez, Neymar.