Koniec meczu! Borussia Dortmund pokonuje Bayer Leverkusen 1:0!

Sędzia doliczył do regulaminowego czasu gry trzy minuty.

Ależ szansa Marco Reusa! Reprezentant Niemiec otrzymał idealne podanie w pole karne, pozostało mu jedynie wykończyć tę akcję, ale uderzał nieczysto.

Erik Durm został ukarany żółtą kartką.

83'

Karim Bellarabi wpadłw pole karne Borussii, jednak w porę zatrzymał go Roman Burki.

81'

Javier Hernandez wypatrzył dobrze ustawionego Stefana Kiesslinga, ale koniec końców cała ta sytuacja spaliła na panewce.

80'

Bayer Leverkusen - Borussia DortmundBayer Leverkusen - Borussia Dortmund

79'

Admir Mehmedi wykonał rzut rożny, ale uderzał niecelnie i piłkę przejęli rywale.

76'

Wymuszona zmiana w Borussii, Sokratis Papastathopoulos opuścił plac gry, zastąpił go Neven Subotić.

75'

Sokratis Papastathopoulos doznał urazu i nie jest w stanie kontynuować gry.

74'

Dużo nerwowości wkradło się do szeregów obu drużyn po kontrowersyjnej decyzji sędziego o zejściu z boiska.

72'

Admir Mehmedi znów zagrywał futbolówkę z narożnika boiska, niewiele brakowało, a Javier Hernandez oddałby strzał na bramkę Borussii.

70'

Admir Mehmedi uderzał piłkę z rzutu rożnego, pod bramką gości próbował jeszcze coś zdziałać Karim Bellarabi, ale bezskutecznie.

69'

Kramer i Hernandez próbowali skonstruować składną akcję pod bramką Borussii, ale koniec końców wywalczyli tylko rzut rożny.

68'

Po...krótkiej przerwie piłkarze wrócili na boisko i wznowili grę!

66'

Sędzia spotkania Felix Zwayer przerwał mecz, ponieważ... Roger Schmidt nie zastosował się do jego poleceń.

66'

MECZ ZOSTAŁ PRZERWANY!

65'

Stefan Kiessling został ukarany żółtą kartką.

65'

Borussia obejmuje prowadzenie! Marco Reus dośrodkowywał w pole karne, do futbolówki dopadł Pierre-Emerick Aubameyang i bez problemu wpakował piłkę do siatki.

64'

Goool! !Pierre-Emerick Aubameyang!

61'

Karim Bellarabi przedobrzył i chcąc minąć efektownie kilku graczy Borussii, stracił futbolówkę.

58'

Karim Bellarabi ukarany żółtą kartką.

57'

Ostatnia zmiana w ekipie Bayeru, Roberto Hilbert zmienia na murawie Tina Jedvaja.

55'

Żółtą kartką ukarany także Kyriakos Papadopoulos.

53'

Javier Hernandez został ukarany żółtą kartką.

51'

Karim Bellarabi oddał strzał z krawędzi pola karnego, wszystko wskazywało na to, że piłka wpadnie do siatki, ale w ostatniej chwili zatrzymał ją Roman Burki!

48'

Admir Mehmedi zagrywał piłkę z rzutu wolnego, defensorzy Borussii poradzili sobie jednak z jej wybiciem.

47'

Zmiana również w Borussii, Marco Reus zastąpił Christiana Pulisica.

46'

Kolejna zmiana w ekipie gospodarzy, Kevin Kampl opuścił boisko, w jego miejsce wszedł Andre Ramalho.

46'

Zmiana w Bayerze. Kyriakos Papadopoulos wszedł w miejsce Omera Topraka.

46'

Wracamy po przerwie i rozpoczynamy drugą połowę!

16:31

48'

Koniec pierwszej połowy! Do przerwy Bayer Leverkusen bezbramkowo remisuje z Borussią Dortmund.

47'

Świetna akcja Pierre-Emericka Aubameyanga, ale piłka po strzale Gabończyka powędrowała tuż obok lewego słupka!

45'

Sędzia przedłużył pierwszą połowę o trzy minuty.

42'

Krótkie rozegranie rzutu wolnego przez Henrika Mkhitaryana.

40'

38'

Henrik Mkhitaryan zagrywał futbolówkę z rzutu wolnego, ale zrobiło to na tyle nieudanie, że sytuacja ta nie przyniosła zagrożenia pod bramką gospodarzy.

37'

Omer Toprak przyjął piłkę zagraną z rzutu rożnego i mocno uderzał na bramkę gości. Świetną interwencją popisał się jednak Roman Burki.

34'

Tin Jedvaj oodał strzał na bramkę Borussii, ale uderzał bardzo słabo. Żaden z jego partnerów nie zdołał też ruszyć do piłki, by ją dobić.

32'

Javier Hernandez został złapany na spalonym.

31'

Matthias Ginter zagrywał piłkę z rzutu wolnego, bez zagrożenia pod bramką Bayeru.

29'

Niezła sytuacja Borussii, Henrikh Mkhitaryan podawał do Pierre-Emericka Aubameyanga, jednak tego gracza skutecznie uprzedził Bernd Leno.

27'

Wendell pędził prawym skrzydłem, ale w porę zatrzymywał go Henrik Mkhitaryan.

25'

Kevin Kampl został ukarany żółtą kartką.

22'

Omer Toprak wrócił jednak na boisko. Na szczęście to nie był poważniejszy uraz.

21'

20'

Z murawy nie podnosi się Omer Toprak. Wygląda to na jakiś poważniejszy uraz.

19'

Mats Hummels chciał dośrodkowywać, ale sprytnie uprzedził go Bernd Leno i w porę wybił futbolówkę.

17'

Groźnie pod bramką Borussii! Roman Burki wybił piłkę prosto pod nogi Bellarabiego, który na szczęście ekipy gości nie zdołał wpakować jej do siatki.

15'

Admir Mehmedi zagrywał piłkę z rzutu rożnego, dopadł do niej Jonathan Tah i oddał strzał głową. Pewnie interweniował jednak Roman Burki.

15'

Wendell dośrodkowywał na pole karne Borussii z przejęciem piłki nie mieli jednak problemów defensorzy tej drużyny.

13'

Pierre-Emerick Aubameyang zagrywał piłkę z rzutu wolnego, jednak futbolówka nie zagroziła bramce Bayeru.

11'

Henrik Mkhitaryan próbował wypatrzeć któregoś z lepiej ustawionych partnerów, koniec końców piłkę po jego dośrodkowaniu zdołał przejąć jeden z graczy Bayeru.

9'

Mats Hummels zbyt agresywnie zatrzymywał rywala, sędzia przyznał Bayerowi Leverkusen rzut wolny.

7'

Dośrodkowanie Svena Bendera, do piłki nie zdołał jednak dopaść żaden z graczy Bayeru.

6'

Skończyło się tylko na strachu i na szczęście Stefan Kiessling wygląda już dobrze i jest gotowy, by ponownie pojawić się na boisku.

4'

Sven Bender w środkowej strefie boiska sfaulował Javiera Hernandeza. Piłkarz Bayeru ma szczęście, że sędzia nie pokazał mu kartki.

3'

Wygląda na to, że Stefan Kiessling doznał jakiegoś urazy. Napastnikowi Bayeru jest udzielana pomoc poza placem gry.

2'

Arbiter potkania, Felix Zwayer jest czujny i dostrzegł nieprzepisowe zachowanie Karima Bellarabiego odgwizdując słusznie przewinienie.

1'

Pierwszy gwizdek sędziego i zaczynamy mecz!

15:00

15:00

Rezerwowi Bayeru Leverkusen: Papadopoulos, Hilbert, Ramalho, Brandt, Kresić, Kruse, Frey.

14:59

Rezerwowi Borussii Dortmund: Weidenfeller, Subotic, Reus, Ramos, Kagawa, Schmelzer, Weigl.

14:58

W wyjściowym składzie Borussii znalazł się dziś reprezentant Polski, Łukasz Piszczek!

14:53

Serdecznie witamy i zapraszamy na relację NA ŻYWO z meczu Bayer Leverkusen - Borussia Dortmund!