FC AugsburgAugsburg
1 : 3
Bayern MonachiumBayern Monachium
93'

Coman strzela zza pola karnego metr obok prawego słupka bramki Hitza. Po chwili sędzia kończy mecz - w Derbach Bawarii Bayern wygrywa na wyjeździe z Augsburgiem. Dwie bramki strzelił Robert Lewandowski, który jest liderem klasyfikacji strzelców!

91'

Robben nie może się wstrzelić! Każdą jego próbę broni Hitz! Korner dla gości!

90'

Trzy minuty doliczone

88'

Gospodarze poczuli szansę i rzucili się na rywala! Bobadillę skutecznie powstrzymał jednak Kimmich.

86'

Esswein podaje na linię 16. metra do Bobadilli, który strzela z półobrotu tuż obok prawego słupka. Neuer wyciągnął się jak struna, ale nie sięgnął piłki

86'

GOOL, RAUL BOBADILLA!!!

19:15

Gol Thomasa Müllera

83'

... i Sebastian Rode na ostatnie minuty za Philippa Lahma

82'

Caiuby nie wyskoczył do dośrodkowania z prawej strony. Kingsley Coman za Douglasa Costę...

78'

Bayern wychodził z kontrą trzema zawodnikami - Douglasem Costą, Robertem Lewandowskim i Thomasem Müllerem. Pierwszy z wymienionych dostał piłkę na lewej stronie pola karnego i zagrał na wprost bramki do "Lewego". Uprzedził go wślizgiem Klavan, ale po piąstkowaniu Hitza piłkę znowu zgarnął Douglas Costa. Zagrał do Müllera, który dopełnił formalność

78'

GOOL, THOMAS MüLLER!!!

76'

Hitz kolejny raz górą w pojedynku z Robbenem. Holender uderzył z woleja z ok. prawego narożnika pola karnego.

75'

Müller przejął piłkę na 25. metrze i popędził na bramkę gospodarzy. Jego strzał został zablokowany, ale miał okazję do poprawki. Zagrywa płasko na 3. metr, ale Robert Lewandowski był minimalnie spóźniony by zamknąć akcję wślizgiem!

19:04

Drugie trafienie "Lewego" w tym spotkaniu

72'

30 660 kibiców na trybunach WWK Arena.

72'

Thomas Müller upomniany żółtą kartką za faul.

71'

[b]Cristoph Janker wchodzi za kontuzjowanego Jeonga-Ho Honga[/b.]

69'

Robert Lewandowski podaje w polu karnym do Robbena. Strzał Holendra broni Hitz.

67'

Kimmich wybija piłkę z własnego pola karnego po przeciągniętym dośrodkowaniu Caiuby'ego. Gospodarze nie argumentów z przodu.

67'

Douglas Costa strzela zza pola karnego obok bramki Hitza.

64'

Rafinha bliski podwyższenia prowadzenia! Brakowało centymetrów by zmieścił piłkę w siatce tuż obok prawego słupka!

62'

"Lewy" otrzymuje piłkę w polu karnym po dośrodkowaniu Alcantary i spokojnie umieszcza ją w siatce!

62'

GOOL, ROBERT LEWANDOWSKI!!!

60'

Indywidualna akcja Douglasa Costy przynosi rzut rożny. Brazylijczyk wrzuca, lecz nikt nie sięgnął piłki.

59'

Goście w komplecie.

57'

Bayern przez moment w "dziesiątkę". Poza murawą jest Alaba, któremu w jednym z pojedynków wypadła soczewka.

57'

Kolejna kontuzja w Bayernie! Arturo Vidal ucierpiał w jednym ze starć i konieczna jest zmiana. Wchodzi Rafinha.

54'

... a Alexander Esswein melduje się w miejsce Koo Ja-Cheola.

54'

Podwójna zmiana w ekipie gospodarzy. Jan Moravek wchodzi za Piotra Trochowskiego...

53'

Kontra Augsburga, który wychodził trzech na trzech! Bobadilla dostał piłkę na lewej stronie pola karnego, ale jego uderzenie zostało zablokowane. Rzut rożny. Dobre dośrodkowanie Trochowskiego, ale Caiuby nie sięgnął piłki.

51'

Rozlegają się gwizdy gdy przy piłce jest Robben. Jego kolejny firmowy atak został zablokowany.

51'

Kimmich przecina dalekie podanie adresowane do Bobadilli.

50'

Za słabe dośrodkowanie Douglasa Costy z prawej strony boiska. Piłka ledwie wleciała w "szesnastkę". Obrona gospodarzy spokojnie wybija.

49'

Klava =n nie patyczkował się. Naciskany przez Robbena wybija piłkę poza linię końcową. Rzut rożny nie przyniósł zagrożenia.

48'

Hitz broni strzał Douglasa Costy z ostrego kąta.

47'

Stary dobry Robben. "Złamał" akcje w swoim stylu i uderzył z ok. prawego narożnika pola karnego nad bramką Hitza.

46'

Bayern zaczyna ze środka. Obie ekipy zaczynają drugą połowę w tych samych składach

18:32

10 bramek w 10 spotkaniach przeciwko Augsburgowi. Imponujący bilans kapitana reprezentacji Polski.

18:30

Powracamy na WWK Arena na drugą odsłonę mecz Augsburg - Bayern. Do przerwy prowadzą goście po bramce Roberta Lewandowskiego. Jako pierwsi na murawę wyszli gospodarze.

45'

Po chwili sędzia kończy pierwszą połowę. Bayern po golu Roberta Lewandowskiego prowadzi z Augsburgiem.

45'

Hitz pewnie broni bezpośrednie uderzenie Douglasa Costy

44'

Przeraźliwe gwizdy. Lekko spóźniony Kohr wybija piłkę spod nóg Robbena. Ale sędzia widział tu przewinienie. Do bramki Hitza ok. 18 metrów.

40'

Robben podaje w "uliczkę" do Lahma, którego dośrodkowanie nie znajduje adresata. Dodatkowo Hong został staranowany przez Alcantarę.

39'

Holenderski pojedynek Gouweleeuwa z Robbenem. Skrzydłowy Bayernu pada na murawę, ale sędzia nie dopatrzył się faulu.

37'

Hong dwukrotnie blokuje strzały Roberta Lewandowskiego z linii 16. metra. Za trzecim razem próbował Vidal, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką.

18:07

20. gol Roberta Lewandowskiego w tym sezonie

35'

Przerwa w grze. Vidal nie podnosi się z murawy po starciu z Kohrem w środku pola.

33'

Douglas Costa zablokowany na prawej stronie pola karnego przez Honga. Piłka po odbiciu się od Koreańczyka wychodzi na rzut rożny.

32'

Vidal strzela z dystansu wysoko nad poprzeczką bramki Hitza. Chilijczyk nie zadowolony po tym uderzeniu.

30'

Nieudany atak Bobadilli. Skutecznie powstrzymała go defensywa Bayernu i piłka znalazła się w posiadaniu Neuera.

27'

Bernat na lewym skrzydle. Jego dośrodkowanie mija linię końcową. Hiszpan domagał się rzutu rożnego. Sędzia jednak wskazał, że od bramki grę wznowi Hitz.

27'

Po rzucie rożnym Hong wyskakuje najwyżej i strzela głową obok lewego słupka. Neuer z "piątki".

23'

Kimmich posyła podanie z pominięciem drugiej linii do Alcantary ustawionego na 25. metrze od bramki gospodarzy. Ten od razu zagrywa do Roberta Lewandowskiego, ale trochę za mocno.

22'

Jeszcze raz Robert Lewandowski! Strzela zza pola karnego tuż obok prawego słupka!

18'

Douglas Costa na lewej stronie ograł Verhaegha, ale jego dośrodkowanie zostało zablokowane. Kontrę gospodarzy przerwał Alaba faulem taktycznym. Bez konsekwencji kartkowej.

17'

Robert Lewandowski przed kolejną szansą. Zdaniem sędziego w walce o piłkę przekroczył przepisy.

17'

Robben zagrywa na prawą stronę pola karnego do Müllera, który od razu podaje na środek "szesnastki" do "Lewego". Ten kółeczkiem zgubił krycie i uderzeniem po dalszym słupku wpisuje się na listę strzelców!

16'

GOOOL, ROBERT LEWANDOWSKI!!!

13'

Jeszcze raz wrzuca Caiuby. Za głęboko i Neuer chwyta piłkę.

13'

Bobadilla przed wielką szansą! Dostał świetną piłkę z lewego skrzydła, ale nie miał "z czego" uderzyć. Za bardzo wszedł pod piłkę - ledwie zdołał ją musnąć skąpą czupryną!

11'

Robert Lewandowski faulowany przez Klavana. Chociaż Bayern szybko wznowił grę, to obrona Augsburga zdołała się szybko ustawić we własnym polu karnym.

9'

Składna akcja Bayernu zakończona niecelnym, technicznym strzałem Alcantary z ok. 25 metrów.

8'

Strzał Lahma zza pola karnego stracił na impecie po rykoszecie. Hitz spokojnie interweniuje.

6'

Faul Vidala na Kohrze w środku pola. Niepotrzebny atak Chilijczyka zbliżony do przewinienia Marcina Wasilewskiego.

5'

Müller skutecznie powstrzymany przed "szesnastką" gospodarzy przez wracającego Trochowskiego.

4'

Vidal skutecznie popracował w defensywie. Wygarnął piłkę spod nóg Bobadilli i zagrał do własnego bramkarza.

3'

Hitz podholował piłkę ok. 30 metrów od własnej bramki i wybił w stronę Caiuby'ego. Brazylijczyk nie zdołał opanować piłki. Gospodarze spokojnie prowadzą grę

1'

Kohr pada na murawę na prawej stronie boiska po starciu z Bernatem. Zdaniem sędziego nie było przewinienia i, mimo gwizdów, nakazał grać dalej.

0'

Gwizdek sędziego i ze środka zaczynają gospodarze!

17:29

Obie drużyny już są na murawie. Za moment losowanie stron i początek spotkania.

25'

25 minut za nami. Bramka uspokoiła przebieg spotkania. Bayern bez większego wysiłku prowadzi (grę).

17:25

Robert Lewandowski ma szanse na dogonienie Pierre'a-Emericka Aubameyanga w klasyfikacji strzelców. Do Gabończyka traci zaledwie jedno trafienie.

17:21

Augsburg czeka na ligowe zwycięstwo nad lokalnym rywalem (na własnym stadionie) od 5 kwietnia 2014. Wówczas jedyną bramkę zdobył Raul Bobadilla.

17:16

W Hamburgu kończy się mecz między HSV a Borussią Mönchengladbach. Gospodarze prowadzą 3:2. Jedną z bramek strzelił Artjoms Rudnevs.

17:14

Gospodarze musza szukać punktów jeżeli chcą oddalić się od strefy spadkowej. Zawodnicy Markusa Weinzierla mają 21 punktów i są na 14. miejscu w tabeli. Będący na miejscu barażowym Werder traci zaledwie "oczko". Zamykające stawkę Hoffenheim i Hannover maja odpowiednio 15 i 14 punktów.

Bayern przewodzi w stawce z dorobkiem 53 punktów. O pięć wyprzedza Borussię Dortmund.

17:10

Rezerwowi Augsburga: I. Gelios - H. Altintop, A. Esswein, M. Feulner, A. Finnbogasson, C. Janker, J. Moravek

17:07

Niedługo poznamy pełne składy obu ekip. Do tego czasu zobaczmy kogo obaj trenerzy mają w obwodzie. Rezerwowi Bayernu: T. Starke - K. Coman, Rafinha, F. Ribery, S. Rode, S. Tasci.

17:00

W ostatnim spotkaniu 21. kolejki Bundesligi czekają nas Derby Bawarii. Będący tuż nad strefą spadkową zespół z Augsburga zmierzy się z Bayernem Monachium. Początek meczu za pół godziny!