Borussia DortmundBorussia Dortmund
1 : 0
Hannover 96Hannover 96
17:22

Gospodarze nie pokazali nic nadzwyczajnego, ale to wystarczyło na pokonanie bardzo słabej drużyny z Hannoveru. To tyle z naszej strony! Dziękujemy za uwagę!

93'

Koniec meczu! Borussia Dortmund wygrywa z Hannoverem 96 1:0 po bramce Henrika Mkhitaryana!

92'

Borussia wywalczyła dwa kolejne kornery.

90'

Arbiter doliczył 3 minuty do regulaminowego czasu gry!

88'

Opiekun gości nawet nie dokonuje kolejnych zmian, ponieważ nie ma kogo wpuścić. Żaden z zawodników nie jest w stanie podnieść poziomu gry H96.

86'

Na tablicy wyników zaledwie 1:0, a Hannover nie jest w stanie nic wskurać.

84'

Burki interweniuje po centrze z rzutu wolnego.

82'

Leniwe tempo zawodów. Szkoda Hannoveru, bo widać, że zespół dryfuje w kierunku 2. Bundesligi.

80'

Artur Sobiech dziś bez sytuacji bramkowej.

77'

Spadło nam tempo zawodów. Gracze BVB wymieniają podania, a goście nie potrafią kreować sytuacji.

75'

a za strzelca jedynej bramki pojawił się Durm.

74'

Za Gintera pojawi się Weigl

72'

Saint-Maxim zmienił Priba.

71'

Spokojne tempo ostatnich kilkunastu minut. Czekamy na kolejną bramkę, ale ciężko powiedzieć, czy się doczekamy.

70'

Długi atak pozycyjny gospodarzy zakończony faulem Kagawy.

67'

Roman Burki odbił piłkę po centrze w pole karne. H96 nie potrafi poważniej zagrozić bramce Szwajcara.

65'

Za Castro melduje się młody Pulisić.

62'

Czy gości będzie stać na odrobienie strat? Niewiele na to wskazuje...

61'

Ceyhun Gulselam uderzył z rzutu wolnego około 10 metrów nad bramką.

58'

Ormianin zakończył kontrę Borussii strzałem z za pola karnego! Piłka wylądowała przy lewym słupku bramki Zielera!

58'

GOOOOL! 1:0! Mkhitaryan!

56'

Ale się kotłuje pod bramką Zielera! Ciężkie chwile dla przyjezdnych.

55'

Mkhitaryan wycofał piłkę na prawej stronie na 17. metr do Ilkay'a Gundogana, aten uderzył nad poprzeczką.

53'

Dwie, ciekawe akcje gospodarzy, ale zapędy BVB kończą się w polu karnym Hannoveru. Jak na razie defensywa gości bezbłędna.

51'

Dobra akcja gości. Piłka zagrana w pole karne, a tam Sobiech został staranowany przez golkipera BVB!

49'

Przed chwilą Sane, a teraz Prib leży na murawie.

47'

Obie jedenastki przystąpiły do gry bez zmian.

46'

Zaczynamy drugą część! Gramy!

16:30

Wracamy na Signal Iduna Park, a za kilka chwil początek drugiej odsłony.

45'

Koniec! Do przerwy bez bramek w Dortmundzie!

45'

Kenan Karaman uderzył z 20. metra na wiwat..

43'

Defensywni zawodnicy Hannoveru przerwali dwie akcję wicelidera tabeli.

42'

Dopiero za drugim dośrodkowaniem Andre Hoffmann był bliski pokonania bramkarza Borussii!

41'

Bech wywalczył drugi korner dla gości.

39'

Subotić uderzył głową piłkę zagrywaną z rzutu rożnego, ale futbolówka poleciała nad poprzeczką.

38'

Schmelzer z bardzo ostrego kąta dośrodkowywał, a Zieler końcówkami palców odbił piłkę.

36'

Prib bardzo ostro potraktował rywala i słusznie otrzymał żółtą kartkę.

36'

Sakai kapitalnie przedarł się prawą stroną, ale na 11. metrze Bech nie trafił w piłkę!

33'

Mozolny atak pozycyjny gospodarzy, ale Borussia już z taką łatwością nie przedziera się pod pole karne Hannoveru, jak na początku meczu.

31'

Marcel Schemlzer ściął z piłką do środka i uderzył mocno po ziemi prawą noga, ale na posterunku był Zieler.

29'

Siadło nam tempo zawodów. Początek był obiecujący, ale w tej chwili nic się nie dzieje.

28'

Ron-Robert Zieler bez większych problemów broni próbę Reusa.

27'

Kagawa powalony przy narożniku pola karnego. Będzie szansa na dobrą centrę. A może strzał?

25'

Piszczek zagrywa w pole karne, a tam Henrik Mkhitaryan z dosyć ostrego kąta nie potrafił skierowac piłki do siatki rywali.

24'

Nadal czekamy na bramki. Spokojniejsze tempo ostatnich minut. Goście nadal skupieni na defensywie.

21'

Od kilku chwil, jakby gospodarze osłabli. H96 przetrwał falę ataków BVB.

20'

Piłka zagrywana z narożnika minęła wszystkich piłkarzy w polu karnym.

19'

Uffe Bech wywalczył korner dla gości.

19'

Dobra kontra gości, ale w decydującym momencie Hiroki Sakai trafił Nevena Suboticia.

18'

Znowu na pozycji spalonej jeden z graczy Borussii.

17'

Gospodarze wywalczyli kolejny korner.

15'

Reus trafił w poprzeczkę! Świetne uderzenie Niemca!

15'

Salif Sane na 17-18 metrze faulował Shinjiego Kagawę.

14'

Zawodnicy BVB bardzo szybko doskakują do rywali.

12'

Pierwszy korner dla gospodarzy, ale na pozycji spalonej złapany jeden z dortmundczyków.

10'

Obraz gry się nie zmienia. Zdecydowanie przeważają gospodarze. Czekamy na pierwszą bramkę.

9'

Łukasz Piszczek kapitalnie zacentrował na 5. metr, a tam Marco Reus trafił prosto w golkipera rywali! To powinno być 1:0!

7'

Podanie do Edgara Priba, ale pomocnik Hannoveru złapany na pozycji spalonej.

6'

Ilkay Gundogan zacentrował w pole karne, a tam zakotłowało się przez moment, ale żaden z zawodników BVB nie przejął futbolówki.

4'

Od początku zawodów, to Borussia wymienia nie zliczoną ilość podań. Goście ograniczają się do przerywania akcji wicelidera tabeli.

3'

Pierwsza, szybsza akcja gospodarzy, ale Marcel Schmelzer za krótko wrzucił w "szesnastkę" i defensywa H96 wybiła piłkę.

2'

Gospodarze w tradycyjnych, żółto-czarnych kompletach. Goście natomiast w jednolitych, czerwonych strojach.

15:31

Arbiter gwiżdże po raz pierwszy! Gramy!

15:28

W ekipie gospodarzy nie trudno zauważyć nieobecności najlepszego strzelca BVB, Pierre'a Emericka Aubameyanga. Gabończyk narzekał na lekki uraz, a opiekun Borussii wolał nie ryzykować. Dlatego snajper z Afryki nie znalazł się dziś nawet w kadrze meczowej.

15:23

ławka rezerwowych gości:Tschauner, Schmiedebach, Felipe, Anton, Yamaguchi, Fossum, Saint-Maximin

15:22

Rezerwowi BVB: Weidenfeller, Papastathópoulos, Weigl, Durm, Leitner, Pulisić, Ramos.

15:13

Jedenastka gości:

15:09

zestawienie gospodarzy:

15:07

Witamy w sobotnie popołudnie. O 15:30 rozpocznie się "polski" mecz w Bundeslidze. Na Singal Iduna Park, Borussia Dortmund Łukasza Piszczka zmierzy się z Hannoverem 96 Artura Sobiecha!

13:00

Borussia Dortmund - Hannover 96 LIVE!

Zapowiedź: Borussia Dortmund - Hannover 96. Pojedynek Polaków na Signal Iduna Park

Na Signal Iduna Park odbędzie się mecz 21. kolejki Bundesligi, w którym Borussia Dortmund zmierzy się z Hannoverem 96. Jest bardzo duża szansa, że od pierwszej minuty zobaczymy dwóch Polaków: Łukasza Piszczka w BVB oraz Artura Sobiecha w ekipie przyjezdnych.

Borussia Dortmund pewnie zmierza w kierunku wicemistrzostwa Niemiec. Dotychczas w rundzie wiosennej podopieczni Thomasa Tuchela zdobyli 7 punktów. BVB ograła imienniczkę z M'Gladbach 3:1 oraz Ingolstadt 2:0, a tydzień temu bezbramkowo zremisowała z Herthą Berlin. O takiej sytuacji mogą jedynie pomarzyć w Hannoverze. Łukasz