Coman podał w pole karne, a tam o włos Mueller przestrzelił!

62'

Pep Guardiola dokonał już dwóch zmian. Czy przyniosą one efekt?

62'

Christoph Kramer przedarł się w polu karnym. Piłkarz gospodarzy zdecydował się mocno uderzyć, ale trafił w Joshuę Kimmicha.

60'

Arjen Robben opuścił plac gry. W jego miejsce na boisku pojawił się Thomas Mueller.

59'

Akcja Karima Bellarabiego na prawym skrzydle, jednak reprezentant Niemiec za mocno podawał do Javiera Hernandeza.

57'

Chwilę później z woleja w polu karnym strzelał Robert Lewandowski. Jego uderzenie, które zmierzało w światło bramki zostało zablokowane przez obrońcę.

56'

Arjen Robben otrzymał piłkę po interwencji po rzucie rożnym gospodarzy i popędził na bramkę. Rajd Holendra, który przebiegł kilkadziesiąt metrów został zatrzymany przez obrońców, którzy osaczyli skrzydłowego Bayernu.

55'

Strzelał Hakan Calhanoglu, ale Lahm zablokował to uderzenie. Rzut rożny dla Bayeru.

53'

Potężnie uderzył prawą noga Javier Hernandez z dystansu. Pomylił się naprawdę niewiele!

52'

Thiago Alcantara zastępuje Arturo Vidala. Na trybunach gwizdy.

51'

W miejsce Jedvaja na boisku zameldował się Roberto Hilbert.

49'

Leży na boisku Arturo Vidal. Chilijczyk dostał futbolówką w tył głowy. Chwilę wcześniej ucierpiał też Coman, który poślizgnął się i został przypadkowo uderzony kolanem w głowę.

47'

Prosta strata Arturo Vidala na połowie Bayeru. Długie podanie na lewe skrzydło do Hernandeza, ale zbyt mocne. Od autu rozpoczną Bawarczycy.

46'

Knut Kircher rozpoczął drugą połowę! Od środka zaczęli gospodarze

19:26

45'

KONIEC pierwszej bardzo "kulawej" połowy.

44'

Bawarczycy wymieniają teraz podania, ale nie zyskują terenu.

43'

Za nami 42. minuty gry i jeden strzał celny!

42'

Sporo zamieszania na murawie. Ani składu, ani ładu. Kto pierwszy ogarnie ten chaos?

41'

Dziwna sytuacja. Alonso źle stanął i upadł na murawę łapiąc piłkę w ręce!

38'

Bawarczycy wybijają daleko piłkę.

38'

Jedvaj wywalczył korner dla Bayeru.

37'

Chilijczyk wraca do gry, a chwilkę później Alaba złapany na pozycji spalonej.

35'

Vidal zwija się z bólu po starciu z Kiesslingiem.

34'

Hernandez ponownie na spalonym.

33'

Oj spore zamieszanie na murawie, aż Sammer poderwał się z ławki Bayernu.

31'

Kibice zgromadzeni na BayArena mogą być zadowoleni z postawy swoich ulubieńców. Brakuje jednak nadal sytuacji bramkowych.

28'

Źle zachował się Lewandowski, który przepuścił zagrywaną do niego piłkę. Kapitan reprezentacji Polski na razie bez okazji strzeleckiej.

26'

Kolejny faul Bellarabiego.

23'

Cały czas gra jest szarpana. Czekamy na bardziej płynne poczynania zawodników.

22'

Futbolówka trafia przed pole karne, a tam Robben uderzył niecelnie.

22'

Szybko przenosimy się pod druga bramkę. Coman wywalczył korner.

21'

kontra gospodarzy! Bellarabi napędzał atak Aptekarzy, ale źle zagrał do Hernandeza.

19'

Costa wyrzucił pod końcową linię Robbena, a ten wywalczył korner.

19'

Alonso za mocno dośrodkował w szesnastkę, a futbolówkę łapie Leno.

18'

Arbiter zawodów co kilkadziesiąt sekund przerywa grę. Zero płynności.

17'

Tym razem Alaba faulowany.

16'

Długa piłka na "Lewego", ale Polak jest osamotniony.

14'

Bayern ma sporo problemów, aby przedrzeć się pod pole karne rywali. Z drugiej strony sytuacja wygląda identycznie.

13'

Kolejne ostre zagranie jednego z gospodarzy. Niedługo taka gra może skończyć się upomnieniem w postaci kartki.

11'

Zagranie z rzutu rożnego, a piłka dociera do Topraka! Turek mocnym strzałem głową próbował pokonać golkipera rywali, ale Neuer zdołał obronić ten strzał!

10'

Oj Neuer zbyt nonszalancko zagrał i defensywa Bayernu była przez chwilę w opałach.

9'

Vidal beznadziejnie zagrał w pole karne...

8'

Bellarabi faulował Alabę. Sporo przewinień na początku zawodów.

7'

Nas pozycji spalonej Hernandez

5'

Centra Alonso w szesnastkę, ale to Leno dociera do piłki pierwszy.

5'

Tym razem powalony Lewandowski.

4'

Costa faulowany w środkowej strefie boiska.

3'

Bardzo agresywnie i szybko zawodnicy Bayeru doskakują do rywali.

2'

Długa piłka do Kiesslinga, ten zgrywa głową, ale futbolówkę łapie Neuer.

1'

Bawarczycy występują w białych strojach, a gospodarze w czerwono-czarnych kompletach.

18:32

Od środka zaczynają przyjezdni! Gramy, gramy!

18:27

Arbiter wyprowadza obie jedenastki na murawę!

18:25

Kapitalna atmosfera w Leverkusen! Za kilka minut początek zawodów!

18:14

Zawody poprowadzi doświadczony arbiter, Knut Kircher.

18:13

Ławka rezerwowych Bayernu: Starke, Alcántara, Rafinha, Bernat, Rode, Müller

18:12

Rezerwowi Bayeru: Krešić, Ramalho, Papadópoulos, Hilbert, Brandt, Mehmedi, Frey

18:06

Oba zespoły intensywnie się rozgrzewają na BayArena. Możemy się spodziewać dobrego widowiska.

17:58

Znamy już skład mistrza Niemiec! Nie zabraknie w nim oczywiście Roberta Lewandowskiego!

17:54

Witamy! O 18:30 rozpocznie się jedno z najciekawszych wydarzeń 20. kolejki Bundesligi. Bayer Leverkusen podejmuje lidera tabeli, Bayern Monachium!

11:13

Bayern Leverkusen - Bayern Monachium LIVE!

Zapowiedź: Bayer Leverkusen - Bayern Monachium LIVE! Lewandowski w pogoni za Aubameyangiem

Gospodarze dzisiejszego spotkania wciąż walczą w Bundeslidze o możliwie najwyższe cele. Jak na razie popularni "Aptekarze" prezentują dość równą formę i dziewiętnastu rozegranych kolejkach zajmują piątą pozycję w ligowej tabeli. Podopieczni Rogera Schmidta zanotowali w bieżących rozgrywkach dziewięć zwycięstw, cztery remisy i sześć porażek, przez co uzbierali 31 punktów.

Jeśli chodzi z kolei o drużynę gości, to nie sposób nie wspomnieć o ich dominacji na boiskach niemieckiej ekstraklasy. Podopieczni Pepa Guardioli nie mają sobie w tym sezonie równych, są liderem, a ich przewaga nad drugą Borussią to już osiem punktów. Odnieśli już 17 zwycięstw, remis i porażkę.