22:29

22:27

Za uwagę dziękuje Marcin Juszczyk! Dobrej nocy!

22:26

Schalke wygrywa 1:0, ale nie był to wielki mecz "Die Koenigsblauen". Hoffenheim mogło pokusić się o zdobycie choćby punktu, gdyż miało swoje sytuacje, ale za każdym razem czegoś brakowało w wykończeniu. Piłkarze Huuba Stevensa powinni zagrać nieco odważniej, zwłaszcza w końcówce, ponieważ nie mieli nic do stracenia. Gdyby Schalke wykazało się lepszą skutecznością pod bramką rywala to nie musiałoby drżeć o komplet punktów do końca spotkania.

94'

Jeszcze zamieszanie w polu karnym Schalke, ale Faehrmann łapie piłkę i sędzia kończy zawody! Trzy punkty zostają na Veltins-Arena.

93'

Groźny strzał Vollanda broni Faehrmann, następnie jego próbę miał okazję poprawić Vargas, ale nie wykorzystał tej szansy,

91'

Goretzka ukarany żółtą kartką.

90'

Zmiana także w Hoffenheim. Joelinton zmienia Schmida.

90'

Ostatnie zmiana w Schalke. Di Santo schodzi, a wchodzi Neustaedter.

90'

Schaer zamykał akcję swojego zespołu, ale źle złożył się do tego strzału i uderzył niecelnie. Mógł to lepiej spożytkować Szwajcar.

88'

Choupo-Moting uderzył zza pola karnego niewiele obok słupka.

85'

Di Santo zgrywał piłkę głową do Sane w polu karnym przyjezdnych, który następnie uderzył, ale Argentyńczyk wcześniej przy podaniu faulował przeciwnika.

84'

Niecelne uderzenie Schmida zza pola karnego i od bramki zaczął Faehrmann.

83'

Pewne wyjście i interwencja na przedpolu Faehrmanna, który łapie piłkę po niezłym dośrodkowaniu.

80'

Druga zmiana w Hoffenheim. Uth zastępuje na ostatnie minuty Elyounoussiego.

79'

Akcja Hoffenheim z kontry, ale przerwał ją Geis we własnym polu karnym.

78'

Choupo-Moting wycofał piłkę na jedenasty metr do Sane, który uderzył, ale piłka nie znalazła drogi do bramki. Następnie zakotłowało się jeszcze w polu karnym gości, ale wyszli oni z tej sytuacji obronną ręką.

76'

Kolasinac dośrodkował w pole karne Hoffenheim, główkował Sane, ale piłka wpadła prosto w ręce Baumanna.

73'

Druga zmiana w Schalke. Hojbjerg wchodzi za Huntelaara - pomocnik za napastnika.

71'

Zagranie po ziemi do Vollanda i pomimo asysty trzech rywali reprezentant Niemiec zdołał uderzyć z szesnastu metrów, ale uczynił to mocno niecelnie!

69'

Vargas mógł wyrównać! Dostał podanie na "szesnastkę", ładnie przytrzymał piłkę, znalazł miejsce do oddania strzału i futbolówka po jego uderzeniu nieznacznie poszybowała nad poprzeczką!

67'

Egzekutorem rzutu wolnego był Vargas. Chilijczyk zdecydował się na uderzenie na bramkę, ale trafił prosto w mur.

66'

Matip sfaulował Vollanda i rzut wolny dla Hoffenheim z niezłej pozycji.

64'

Kolasinac ze skrzydła, z ostrego kąta, trafił w słupek! Nie wiadomo czy chciał dośrodkować czy zauważył trochę wysuniętego z bramki Baumanna i chciał go ukarać za brak czujności oraz złe ustawienie.

63'

Dośrodkowanie Geisa z narożnika boiska, z główki uderzył Hoewedes, ale piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką.

61'

Pierwsza roszada w składzie Schalke. Sane zmienia Meyera.

59'

Pierwsza zmiana w Hoffenheim. Amiri opuszcza boisko, a zastąpi go Volland.

58'

Kolejna żółta kartka dla zawodnika Hoffenheim. Tym razem do notesu sędziego trafił Rudy.

57'

Żółtą kartką ukarany Strobl za faul na Choupo-Motingu.

55'

Huntelaar zamiast uderzać, tym razem próbował podawać do kolegów z zespołu wzdłuż bramki, ale nikt nie zdążył do futbolówki i przeleciała ona obok słupka

52'

Ależ Hoffenheim było bliskie wyrównania! Kaderabek zagrał przed bramkę do nadbiegającego Schmida, ten ładnie, ekwilibrystycznie uderzył i nieznacznie pomylił się!

49'

Strobl uderzył z ponad dwudziestu metrów, ale bardzo niecelnie.

47'

Podanie Matipa za plecy obrońców Hoffenheim, dopadł do piłki Huntelaar, uderzył z ostrego kąta, ale nie umieścił futbolówki w siatce!

46'

Zaczynamy drugie 45 minut na Veltins-Arena!

21:29

21:25

W pierwszej połowie oglądaliśmy wyrównany mecz, z niewielkim wskazaniem na Schalke, które prowadzi 1:0. Hoffenheim miało swoje okazje przed przerwą i nie stoi na straconej pozycji w starciu z faworytem.

21:18

Tak cieszyli się gospodarze po golu strzelonym przez Choupo-Motinga.

45'

Arbiter nie doliczył ani minuty i zaprosił zawodników na przerwę.

44'

Choupo-Moting chciał odegrać piłkę w polu karnym Huntelaarowi, ale przeciął to zagranie defensor Hoffenheim. Mogła być z tego groźna sytuacja podbramkowa po ładnej wymianie podań.

41'

Dobra prostopadła piłka adresowana do Vargasa, który zauważył wysuniętego Faehrmanna, próbował go przelobować z "szesnastki" i niewiele pomylił się!

39'

Mamy przerwę w grze. Amiri doznał urazu i jest mu udzielana pomoc medyczna.

38'

37'

Centra z rzutu rożnego Geisa i Di Santo uderzył z główki tuż obok słupka!

36'

Ładna, zespołowa akcja Schalke! Huntelaar zatrzymany w ostatniej chwili przez Sule!

32'

Trochę za głębokie dośrodkowanie gracza Schalke i Huntelaar nie doszedł do piłki.

29'

Wrzutka Geisa na piąty metr przed bramkę Hoffenheim, Choupo-Moting wykorzystał kiepskie krycie Kaderabka i skierował w trochę szczęśliwy sposób piłkę do siatki!

28'

GOOOOOOOOOOOL! Schalke obejmuje prowadzenie! Choupo-Moting wpisuje się na listę strzelców!

27'

Choupo-Moting nie opanował piłki w polu karnym Hoffenheim po dośrodkowaniu.

26'

Nie przejął piłki Geis, z okolic "szesnastki" chciał uderzać Strobl, lecz jego próba została zablokowana.

22'

Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne Schalke, ale było ono za głębokie i Faehrmann łapie futbolówkę.

21'

Przedmeczowa oprawa kibiców Schalke.

20'

Dobra okazja dla Schalke! Huntelaar znalazł się w niezłej sytuacji i uderzył z kilku metrów, ale na posterunku Baumann!

18'

Elyounoussi uderzył na bramkę Schalke, ale trafił prosto w miejsce, gdzie ustawiony był Faehrmann, który bez problemu złapał piłkę.

17'

Di Santo uderzył z główki po centrze Geisa, ale Argentyńczyk był na spalonym. Poza tym piłkę po jego strzale złapał Baumann.

15'

Solowa akcja Amiriego! Żaden z defensorów Schalke nie zdołał go powstrzymać i gracz Hoffenheim z ostrego kąta zagrał wzdłuż bramki, ale Faehrmann przechwycił piłkę,

13'

Druga próba Goretzki w tym spotkaniu. Pomocnik Schalke uderzył z kilkunastu metrów z pierwszej piłki, lecz ten strzał był nieznacznie niecelny!

12'

Amiri świetnie zagrał w polu karnym Schalke do Vargasa, ale ten nie zdołał dojść do piłki, ponieważ szybszy okazał się Faehrmann. Ładna akcja.

10'

Kolasinac zdecydował się na strzał, ale został on zablokowany.

10'

Di Santo zdecydował się na indywidualny rajd, ale został powstrzymany przez Sule.

8'

Wrzutka Huntelaara z prawej flanki, ale Baumann przechwytuje piłkę.

6'

Goretzka złamał do środka do prawej nogi i uderzył tuż zza pola karnego! Jednak futbolówka otarła tylko boczną siatkę, choć można było odnieść wrażenie, że padł gol.

4'

Kolejna centra Hoffenheim w pole karne Schalke. Dośrodkowanie Kima z lewej strony, Vargas uprzedził Matipa i uderzył tuż obok słupka!

2'

Wrzutka Elyounoussiego w pole karne Schalke, ale Hoewedes wybija piłkę głową.

1'

Sascha Stegemann dał sygnał do rozpoczęcia zawodów! Od środka piłkarze Hoffenheim!

20:29

Piłkarze i sędziowie już na murawie Veltins-Arena. Już po przywitaniu, teraz losowanie i za chwilę zaczynamy!

20:27

Sascha Stegemann będzie rozjemcą w meczu pomiędzy Schalke i Hoffenheim.

20:26

Przepiękny wstęp do spotkania na Veltins-Arena. Kibice Schalke śpiewają teraz hymn swojego klubu.

20:24

Poprzedni raz Schalke i Hoffenheim spotkały się ze sobą 7 marca bieżącego roku, a stawką były ligowe punkty. Górą okazali się wówczas "Górnicy", wygrywając 3:1.

20:20

20:19

We wtorek i środę rozegrano mecze 1/8 finału Pucharu Niemiec, ale zespoły z Gelsenkirchen i Hoffenheim miały wolne, ponieważ odpadły z tych rozgrywek na wcześniejszych etapach. W poprzedniej kolejce ligowej Schalke przegrało na wyjeździe z Augsburgiem 2:1, tracąc drugiego gola w doliczonym czasie gry drugiej połowy. Z kolei Hoffenheim odniosło pierwsze zwycięstwo od 26 września. W ubiegłą sobotę piłkarze Huuba Stevensa pokonali 1:0 Hannover 96 przed własną publicznością.

20:14

Na Veltins-Arena widać oznaki zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

20:12

To będzie wyjątkowe spotkanie dla Huuba Stevensa, szkoleniowca Hoffenheim. W latach 1996-2002 był trenerem Schalke. Jego podopiecznymi za czasów prowadzenia "Die Koenigsblauen" byli między innymi Tomasz Hajto i Tomasz Wałdoch.

20:06

Po szesnastu kolejkach dzisiejsi rywale są w zgoła odmiennych nastrojach. Schalke jest ósme, ale do czwartego Wolfsburga traci zaledwie dwa punkty. Hoffenheim znajduje się w strefie spadkowej na siedemnastej pozycji.

20:02

19:59

Przybycie piłkarzy Schalke na Veltins-Arena.

19:59

Wyjściowe składy obu drużyn są także dostępne w panelu naszej relacji LIVE!

19:53

Oto wyjściowa jedenastka i rezerwowi TSG 1899 Hoffenheim.

19:48

Tak prezentuje się wyjściowy skład i ławka rezerwowych Schalke 04.

19:47

Witamy! Zapraszamy na relację tekstową z meczu otwierającego ostatnią kolejkę rundy jesiennej Bundesligi sezonu 2015/2016. Na Veltins-Arena Schalke 04 Gelsenkirchen podejmie TSG 1899 Hoffenheim. Pierwszy gwizdek o godzinie 20:30!