22:49

22:40

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas! Dobranoc!

94'

Koniec zawodów! HSV wygrywa z BVB 3:1!!! Łukasz Piszczek pojawił się na murawie od 46. minuty i zagrał dobre zawody w przeciwieństwie do całego bloku defensywnego przyjezdnych!

92'

Castro trafia z kilkunastu metrów w słupek! Futbolówkę do siatki pakuje Aubameyang, ale arbiter odgwizduje pozycję spaloną Gabończyka!

90'

Piszczek mocno strzelił, znów górą Adler!

90'

Castro z szesnastego metra ładnie przymierzył, broni Adler!

88'

Napastnik BVB wywalczył teraz rzut rożny.

87'

Januzaj podał do Gabończyka, a ten z kilku metrów wpakował piłkę do siatki!

86'

GOOOOLLL!!! 3:1!!! AUBAMEYANG!!!

83'

Gospodarze zaprzepaścili ciekawą kontrę. A kto odebrał piłkę zawodnikowi HSV? Piszczek!

81'

Marcelo Diaz zmienia Holtby`ego.

80'

Zawody na Volksparkstadion ogląda 57 tys. widzów.

78'

Gundogan uderzył tym razem sytuacyjnie z 18. metra, ale bardzo niedokładnie.

78'

Przyjezdni przycisnęli, ale są zmuszeni do szalonych ataków.

76'

Gundogan z 18. metra z rzutu wolnego był bliski zdobycia bramki, ale Adler fenomenalnie broni!

22:20

74'

Teraz piłkarze HSV zamknięci w zamku przed własnym polem karnym.

73'

BVB nie potrafi zdominować rywali. Szykuje się spora niespodzianka.

71'

Michael Gregoritsch zastępuje Kacara.

69'

Adrian Januzaj zmienia Reusa.

68'

Gonzalo Castro uderzył fatalnie z szesnastki...

65'

Mkhitaryan uderzył mocno w światło bramki, ale broni golkiper gospodarzy!

63'

Piszczek zagrał świetnie w pole karne , ale Aubameyang nie wykorzystał świetnej piłki! Borni Adler!

60'

Święto na trybunach. Nie ma co się dziwić. Przyjezdni długo utrzymują się teraz przy piłce.

58'

Czy ktokolwiek przewidział, że BVB będzie w takich tarapatach?!

57'

Aktywny Piszczek tym razem przeciągnął dośrodkowanie.

55'

GOOOOL!!! 3:0! Swojak Hummelsa!

54'

Piszczek w ostatniej chwili zablokował Mullera, będzie korner.

52'

Pierre-Emerick Aubameyang przedarł się w pole karne, ale uderzył bardzo słabo.

50'

Od początku drugiej części zawodów, bardzo aktywni zawodnicy BVB, ale nie przekłada się to na sytuacje bramkowe.

47'

Schmelzer uderzył z dwudziestu metrów daleko od bramki Adlera.

46'

Zaczynamy drugą odsłonę!

46'

Gonzalo Castro melduje się w miejsce Kagawy.

46'

Łukasz Piszczek zmienia Gintera!

21:40

45'

Koniec pierwszej odsłony, do przerwy, Hamburger SV - BVB 2:0!

45'

Jesteśmy świadkami jak na razie sporej niespodzianki. Czy ktokolwiek stawiał w tym spotkaniu na HSV?

45'

Felix Zwayer doliczył aż trzy minuty do pierwszej odsłony.

43'

Burki wybija piłkę na aut, BVB oszołomiona.

43'

Müller odebrał futbolówkę jednemu z rywali, czekał aż ktoś podłączy się do kontry i zagrał w tempo do Holtby`ego. Pomocnik HSV w sytuacji sam na sam pokonuje bramkarza przyjezdnych!

41'

GOOOOOOLLL!!! 2:0!! LEWIS HOLTBY!!!

39'

Marcel Schmelzer zacentrował w pole karne, ale bez problemu piłkę łapie Adler.

38'

Julian Weigl dostał łokciem od Holtby`ego. Młody zawodnik BVB opatrywany przez medyków.

36'

Zakotłowało się w polu karnym gospodarzy, ale uderzenie Hummelsa zostało zablokowane, a chwilę później futbolówka została wybita bardzo daleko.

34'

Podopieczni Tuchela prezentują się słabo.

33'

Ilkay Gundogan zagrywa z rzutu wolnego prosto w mur.

31'

Henrik Mkhitaryan zagrywał z narożnika boiska, ale zawodnicy BVB nie potrafią zaskoczyć rywali.

30'

A jednak Ceber zmienia Spahicia.

28'

Środkowy defensor Hamburgera już gotowy do gry!

26'

Spahic leżał na murawie. Medycy udzielili mu pomocy, czy Bośniak wróci na boisko?

26'

Dortmund od momentu straty bramki zdecydowanie dłużej utrzymuje się przy piłce. Podopieczni Thomasa Tuchela muszą odrabaić straty.

25'

Bardzo aktywny Reus nie przejął futbolówki zagranej z narożnika. Adler wznowi grę z piątki.

24'

Reus wywalczył korner dla przyjezdnych.

22'

Reus uderzył z za szesnastki, ael Adlera odbija piłkę do boku!

21'

Borussia musi wziąć się do roboty.

19'

GOOOOL!!! 1:0! LASOGGA!! Skutecznie egzekwowana jedenastka!

18'

Żółty kartonik dla golkipera BVB.

18'

Ilicević powalony przez Burkiego, rzut karny!

17'

Kontra gospodarzy zaprzepaszczona przez gapiostwo Lasogi.

16'

Matthias Ostrzolek zacentrował w pole karne. Lassoga głową zgrał piłkę do Ilicevicia, ale ten z 10. metra trafił w aut...

15'

14'

BVB ciut dłużej utrzymuje się przy piłce, ale nadal czekamy na sytuacje bramkowe.

13'

Zagranie w pole karny gospodarzy, ale Adler bez problemu łapie futbolówkę.

11'

Na murawie leży jeden z zawodników HSV, Mats Hummels chciał wybić piłkę, a w tym momencie Lewis Holtby wślizgiem zaatakował Niemca.

10'

Rene Adler łapie bez problemu futbolówkę.

9'

Marco Reus trafił w mur, od narożnika rozpoczną goście.

8'

Zagranie na 18. metr do Henrika Mkhitaryana, a ten został powalony przez Emira Spahicia, a arbiter odgwizduje przewinienie Bośniaka.

6'

Dużo walki pod polem karnym BVB, ale Roman Burki nie był zmuszony do interwencji.

5'

Nicolai Müller wywalczył pierwszy korner.

4'

Pierre-Michel Lasogga złapany na pozycji spalonej.

3'

Ivo ilicević próbował przedrzeć się prawą stroną, ale szybko stracił piłkę.

2'

Oba zespoły od początku badają się. Czekamy na pierwszą sytuację bramkową.

1'

HSV w biało-czerwonych kompletach, a przyjezdni w czarno-żółtych strojach.

20:48

Od środka zaczynają gospodarze! Gramy, gramy!

20:45

Minuta ciszy, przywitanie kapitanów, losowanie i gramy!

20:42

Felix Zwayer wyprowadza obie jedenastki!

20:39

O 20:45 powinno rozpocząć się spotkanie, zobaczymy jak będzie w praktyce...

20:37

Nadal czekamy na początek zawodów.

20:35

20:28

Mecz jednak zostaje opóźniony przez "procedury bezpieczeństwa"!

20:25

Oba zespoły już czekają w tunelu prowadzącym na murawę, za kilka minut zaczynamy!

20:19

ławka rezerwowych gości: Weidenfeller, Subotić, Bender, Hofmann, Piszczek, Januzaj, Castro.

20:18

ławka rezerwowych HSV: Drobný, Reis, Schipplock, Olić, M. Díaz, Stieber, Gregoritsch.

20:15

Licząc wszystkie rozgrywki, piłkarze z Dortmundu mogą pochwalić się siedmioma zwycięstwami z rzędu.

20:13

W ostatnich pięciu meczach dwukrotnie wygrała ekipa z Północy Niemiec, raz padł remis, a dwa spotkania na własną korzyść rozstrzygnęli zawodnicy z Singal Iduna Park.

20:06

BVB jest wiceliderem. Drużyna Piszczka jest wiceliderem z dorobkiem 29 punktów. Gospodarze natomiast zdobyli czternaście oczek mniej i plasują się na 11. pozycji.