Piątek, 23 października 2015, godz. 20:30
wikimediaHamburger SV
22:29

Za uwagę dziękuje Marcin Juszczyk. Dobranoc! Zapraszam na kolejne relacje tekstowe do Ekstraklasa.net!

22:25

HSV dopiero w końcówce zapewniło sobie zwycięstwo nad Hoffenheim, po dość wyrównanym spotkaniu. Zadanie hamburczykom ułatwił nieco 68 minucie Bicakcić, który otrzymał wówczas dwie żółte kartki i przed czasem udał się do szatni.

94'

Koniec meczu! HSV wygrywa z Hoffenheim 1:0!

93'

Po zagraniu Lassogi, Holtby mógł definitywnie rozstrzygnąć losy meczu, ale w dogodnej sytuacji trafił prosto w Baumanna.

92'

Była szansa na drugiego gola dla HSV, ale strzał Gregoritscha zablokowany.

90'

Arbiter doliczył cztery minuty.

89'

HSV rozklepało obronę Hoffenheim. Już w jej finalnej fazie, na piątym metrze Schipplock zagrał piłkę wzdłuż bramki do Lassogi, a ten dopełnił formalności!

88'

GOL! 1:0 dla HSV! Lassoga!

87'

Toljan stanął oko w oko z Baumannem po indywidualnym rajdzie, ale trafił prosto w niego. Znakomita okazja dla Hoffenheim!

85'

Mueller opuszcza plac gry, a w jego miejsce Stieber.

84'

Schipplock ukarany żółtą kartką.

83'

Holtby postanowił uderzyć z dwudziestu metrów, ale jego próba była niecelna.

81'

Amiri zagrał do wchodzącego w pole karne Uth, ten uderzył w kierunku długiego słupka i Baumann musnął piłkę palcami, ale sędzia uznał, że nie ma rzutu rożnego. Było groźnie.

80'

Żółtą kartką napomniany Eugen Polanski.

79'

Ostatnia zmiana w Hoffenheim i w całym meczu. Schodzi Szalai, a w jego miejsce melduje się na boisku Amiri.

78'

Zapowiada się nerwowa końcówka na Rhein-Neckar-Arena. W ostatnich minutach HSV dwukrotnie domagało się rzutu karnego, a Hoffenheim raz. Jednak za każdym razem gwizdek sędziego milczał.

76'

Strzał z dwudziestu metrów Clebera zablokowany przez Strobla.

74'

Na strzał z dystansu zdecydował się Gregoritsch i piłka poszybowała obok słupka.

71'

Druga zmiana w szeregach gospodarzy. Schaer zmienia Schweglera.

69'

Diaz uderzył bezpośrednio z rzutu wolnego na bramkę i trafił w boczną siatkę!

68'

Bicakcic faulował na pograniczu pola karnego rywala. Został ukarany żółtą kartką, która była jego drugą i przed czasem udał się do szatni. Hoffenheim będzie grało w osłabieniu!

67'

Spore zamieszanie w polu karnym HSV po zagraniu Utha. Baumann nie złapał piłki, wypuścił ją przed siebie, gospodarze próbowali dobijać, Szalai nawet trefił w słupek, ale golkiper HSV był wcześniej faulowany.

67'

65'

Zmiana także w Hoffenheim. Uth zastępuje na placu gry Schmida.

64'

...i Diaz za Ilicevicia.

64'

I mamy podwójną zmianę w HSV. Schipplock za Ekdala...

58'

Dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego Holtby'ego, ale nikt nie przeciął toru lotu futbolówki.

58'

Gregoritsch otrzymał podanie z głębi na wolne pole. Gdy miał już oddawać strzał z kilkunastu metrów, piłkę wślizgiem wybił mu Toljan. Dobra interwencja obrońcy Hoffenheim.

57'

Ostrzolek otrzymał żółtą kartką.

54'

Volland otrzymał podanie od Toljana tuż przed "szesnastkę" i uderzył, ale futbolówka przeszła obok słupka.

51'

Zakotłowało się teraz pod bramką Hoffenheim. Jednak gospodarze z opresji wyszli obronną ręką.

48'

Po dośrodkowaniu Holtby'ego z rzutu wolnego, Gregoritsch główkował tuż obok słupka! Najlepsza okazja z dotychczasowych dla HSV.

47'

Zamieszanie w polu karnym HSV po centrze Strobla ze skrzydła, ale piłka ostatecznie w rękach Baumanna.

46'

Zaczynamy drugie 45 minut! Od środka zaczęli piłkarze Hoffenheim!

21:32

Za chwilę początek drugiej połowy. Piłkarze HSV już na boisku, czekamy na gospodarzy.

21:19

W pierwszej połowie Hoffenheim i HSV stworzyły dobre widowisko. Zabrakło jedynie goli, choć zarówno jedni jak i drudzy mieli swoje sytuacje. Miejmy nadzieję, że bramki po zmianie stron już padną.

47'

Koniec pierwszej połowy! Jak na razie na Rhein-Neckar-Arena mamy bezbramkowy remis.

45'

Arbiter doliczył dwie minuty.

44'

Mamy przerwę w grze po zderzeniu się Lassogi ze Schweglerem.

42'

Kolejna centra z prawego skrzydła w pole karne HSV. Dośrodkowywał Strobl, ale czujny Djourou błyskawicznie wykopał futbolówkę z dala od własnej bramki.

39'

Schmid dośrodkowywał piłkę w pole karne HSBV z prawej strony, ale nikt nie doszedł do jego zagrania.

37'

Futbolówka po wrzutce Holtby'ego z rzutu wolnego, szybko została wybita przez zawodników Hoffenheim poza pole karne.

36'

Uderzenie Schweglera blokuje w polu karnym Djourou.

35'

Po centrze z rzutu wolnego Schmida w pole karne, goście szybko wybili piłkę z dala od własnej bramki.

34'

Po ładnej akcji lewym skrzydłem Hoffenheim, Toljan został sfaulowany przez Djourou i rzut wolny dla gospodarzy, niemalże z narożnika boiska.

33'

Po centrze z rzutu wolnego, Szalai minimalni3 główkował obok bramki HSV! Pierwsza naprawdę groźna sytuacja stworzona przez Hoffenheim tym meczu.

31'

Schmid uderzył bezpośrednio z rzutu wolnego na bramkę i futbolówka przeszła obok słupka. Po drodze piłka zaliczyła rykoszet i rzut rożny dla Hoffenheim, z którego ostatecznie nic nie wynikło.

30'

Faul Djourou trzydzieści metrów od własnej bramki. Rzut wolny dla Hoffenheim.

27'

Żółty kartonik dla Holtby'ego za nierozważny atak na nogi przeciwnika wślizgiem.

23'

HSV napiera! Najpierw mocny strzał Muellera broni w fantastycznym stylu Baumann, a następnie złapał piłkę po dobitce z główki Lassogi.

22'

Gregoritsch zdecydował się na strzał bezpośrednio z rzutu wolnego, z ok. 25 metrów, ale trafił w mur.

20'

Po dośrodkowaniu Lassogi, piłka minimalnie minęła słupek bramki Baumanna. Tor lotu futbolówki po drodze próbował jeszcze przeciąć Ilicevic, ale trochę mu zabrakło.

18'

Po centrze Diekmeiera z prawego skrzydła, Gregoritsch główkował minimalnie nad poprzeczką! Znów groźnie pod bramką Hoffenheim.

16'

Ilicevic uderzył po ziemi z kilku metrów na bramkę Hoffenheim, ale Baumann broni jego strzał na raty. Gdyby lepiej przymierzył, mogło być zdecydowanie groźniej.

14'

Kontra w wykonaniu Hoffenheim. Piłkę w polu karnym na wolne pole otrzymał Szalai, ale został z nią wypchnięty poza pole gry przez Djourou i od bramki zaczął Adler.

11'

Żółta kartka dla Bicakcicia za faul.

11'

Ładna, ciekawie zapowiadająca się akcja zawodników HSV środkiem, ale została ona przerwana na szesnastym metrze przed bramką Hoffenheim.

9'

Schmid dośrodkował z lewej flanki w pole karne HSV, ale piłkę przechwytuje Adler.

8'

Po tych pierwszych minutach można wywnioskować, że to może być otwarty mecz.

6'

Schwegler oddał plasowany strzał z pierwszej piłki z około dwudziestu metrów, ale jego próbę pewnie broni Adler.

4'

Gregoritsch wykończył indywidualną akcję strzałem po ziemi tuż za "szesnastki", ale jego uderzenie było niecelne.

3'

Polański zdecydował się na strzał z kilkunastu metrów po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, ale był daleki od celu. Postraszył jedynie gołębie na Rhein-Neckar-Arena.

1'

Pierwszy strzał w tym meczu. Lassoga uderzył po ziemi zza pola karnego, ale piłka przeszła kilka metrów obok bramki.

1'

Daniel Siebert dał sygnał do rozpoczęcia meczu i od środka zawodnicy HSV!

20:29

Już po przywitaniu, losowaniu i lada moment zaczynamy!

20:28

Oba zespoły już na murawie Rhein-Neckar-Arena.

20:20

Sędzią meczu na Rhein-Neckar-Arena będzie Daniel Siebert.

20:18

20:13

Hoffenheim po raz ostatni wygrało na własnym stadionie 23 maja 2015 roku z Herthą Berlin, a było to na zakończenie poprzedniego sezonu Bundesligi.

20:09

Ostatni raz obie drużyny zagrały ze sobą w połowie marca bieżącego roku. Wówczas Hoffenheim pokonało HSV 3:0.

20:07

HSV Hamburg - ławka rezerwowych: Arslan, Diaz, Drobny, Jung, Sakai, Stieber, Schipplock.

20:01

Oto wyjściowy skład HSV Hamburg.

20:01

Tak prezentuje się wyjściowy skład i ławka rezerwowych Hoffenheim na dzisiejszy mecz.

19:59

Hoffenheim po dziewięciu kolejkach plasuje się na siedemnastym miejscu w tabeli z dorobkiem sześciu punktów. Natomiast HSV jest dwunaste z jedenastoma punktami.

19:54

Witamy! Dziś na Rhein-Neckar Arena zostanie zainaugurowana 10.kolejka Bundesligi. Miejscowe Hoffenheim podejmie HSV Hamburg. Zapraszamy na relację tekstową z tego spotkania!