Niedziela, 4 października 2015, godz. 17:30
5 : 1
Borussia DortmundBorussia Dortmund
1. połowa2 : 1
19:30

Klasyk nie zawiódł mimo że różnica klas była aż nadto widoczna. Mnóstwo akcji, strzałów, zwrotów akcji oraz przede wszystkim bramek - to jest to, co kibice lubią najbardziej. Takie mecze chcemy oglądać także na naszym "podwórku".

Robert Lewandowski kontynuuje wyborną strzelecką formą. Liczmy, że nie zgubi skuteczności w meczach z Irlandią i Szkocją w el. do EURO 2016

Za wspólnie spędzony czas dziękuje Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje NA ŻYWO w Ekstraklasa.net!

90'

Bez doliczania nawet minuty Marco Fritz kończy mecz! Bayern gromi w Der Klassiker Borussię Dortmund aż 5:1 (2:1), a dwie bramki strzelił Robert Lewandowski!

88'

Bawarscy kibice świętują okazałe zwycięstwo i kolejne trzy punkty. Dołączył do nich Arturo Vidal, który uderzył na wiwat.

86'

Płaskie, anemiczne uderzenie Henrika Mkhitaryana zza pola karnego nie mogło zaskoczyć Manuela Neuera.

86'

Podanie Kingsley'a Comana do Roberta Lewandowskiego zostało przecięte. Po chwili "Lewemu" uciekła piłka w polu karnym BVB.

83'

Joshua Kimmich przerwał faulem groźnie zapowiadającą się kontrę BVB. "Żółtko" ląduje na jego konto.

82'

Arturo Vidal przedarł się w polu karnym BVB i chciał zagrać do wbiegającego Roberta Lewandowskiego, ale zagrał za słabo.

81'

Kingsley Coman na ostatnie minuty w miejsce strzelca dwóch bramek, Thomasa Müllera.

80'

Ostre wejście Pierre'a-Emericka Aubameyanga w przeciwnika. Reprezentant Gabonu upomniany żółtą kartką przez arbitra.

78'

Manuel Neuer broni strzał Adnana Januzaja!

78'

Jerome Boateng pociągał za koszulkę Pierre'a-Emericka Aubameyanga. Żółta kartka mimo protestów zawodnika.

77'

Niewidoczny o tej pory Adnan Januzaj zagrywa do nikogo w pole karne.

76'

Za Xabi'ego Alonso na boisku melduje się Joshua Kimmich

19:04

Mario Götze dopełnia dzieła zniszczenia

75'

Marco Reus strzela nad murem i nad bramką.

73'

Przebojowa akcja Ilkaya Gündogana przerwana faulem Arturo Vidala 25 metrów od bramki Bayernu.

72'

Monachijczycy spokojnie rozgrywają piłkę na własnej połowie.

70'

Manuel Neuer z najwyższym trudem sparował uderzenie Hernika Mkhitaryana na rzut rożny!

69'

Wyprzedano 75 000 biletów! Komplet widzów na Allianz Arena.

68'

Zmiana w Bayernie. Arturo Vidal na murawie. W stronie ławki udaje się Thiago Alcantara.

66'

Pogrom na Allianz Arena! Mario Götze dopada do bezpańskiej piłki na 14. metrze i płaskim uderzeniem zza zasłony tuż przy lewym słupku podwyższa prowadzenie!

66'

GOL, MARIO GÖTZE!!!

65'

Jerome Boateng trącił czubkiem buta piłkę po podaniu Marco Reusa kierowaną w pole karne do Pierre'a-Emericka Aubameyanga.

63'

Składna akcja BVB przed polem karnym Bayernu! Henrik Mkhitaryan urwał się rywalowi i strzela z woleja minimalnie obok słupka!

60'

Roman Bürki pewnie piąstkuje po centrze z lewej prawej strony. Wcześniej Xabi Alonso słabo wykonał rzut rożny.

59'

Dośrodkowanie w pole karne Thomasa Müllera nie znajduje adresata.

18:49

Doppelpack "Lewego" po kapitalnym podaniu Mario Götze

57'

Zabójcza kontra Bawarczyków składająca się dosłownie z kilku podań! Mario Götze odebrał dokładne podanie na prawej flance i zagrał za linię obrony do wbiegającego w "szesnastkę" Roberta Lewandowskiego. Ten kontrującym uderzeniem zdobywa swojego drugiego gola w tym spotkaniu!

57'

GOL, ROBERT LEWANDOWSKI!!!

56'

Marco Reus strzela z woleja obok bramki Manuela Neuera.

54'

Robert Lewandowski "objechał" Romana Bürkiego, ale za bardzo zapędził się w polu karnym pod linię końcową! Wycofał do Thomasa Müllera, który zagrał na piąty metr do Mario Götrze - ten przeniósł piłkę nad poprzeczką!

52'

... a za Shinji'ego Kagawę wchodzi Marco Reus.

52'

Podwójna zmiana w BVB: Adnan Januzaj zastępuje bezbarwnego Gonzalo Castro...

50'

Podanie Shinji Kagawy w pole karne nie znajduje żółto-czarnego adresata. Bayern w posiadaniu.

18:39

Blitzstart Roberta Lewandowskiego

48'

Rewanż Roberta Lewandowskiego na Julianie Weiglu za faul z pierwszej połowy. Pomocnik BVB wydaje się być lekko zamroczony.

46'

Po 43 sekundach od wznowienia gry Bayern ponownie wychodzi na dwubramkowe prowadzenie! Jerome Boateng znowu posyła podanie z pominięciem drugiej linii i Robert Lewandowski po przejęciu futbolówki w polu karnym trącił ją obok bramkarza, po czym huknął z 2-3 metrów do pustaka!

46'

46'

Druga połowa rozpoczęta! Ze środka Bayern!

18:25

BRAMKI Z PIERWSZEJ POŁOWY

26. minuta: Thomas Müller trąca piłkę piłkę przed wychodzącym z bramki Romanem Bürkim i otwiera wynik spotkania

34. minuta: Thomas Müller po raz drugi (z rzutu karnego)

37. minuta: Blitzantwort (szybka odpowiedź) Pierre'a-Emericka Aubameyanga

18:22

Mecz mógłby mieć zupełnie inny przebieg, gdyby sędzia wyrzucił z boiska Davida Alabę za faul na wychodzącym na czystą pozycję napastnika BVB! Na początku nie byliśmy świadkami "badania sił", a każda ze stron chciał od razu zdominować rywala. Thomas Müller najpierw wykorzystał nieudanie zastawioną pułapkę ofsajdową przez obronę Żółto-czarnych (Łukasz Piszczek miał w tej sytuacji spory udział) by potem wykorzystać rzut karny. Goście zdołali szybko odpowiedzieć i po zmianie stron czekają nas kolejne emocje.

46'

Sokratis pada w swoim polu karnym po starciu z Douglasem Costą. Sędzia najpierw dopatrzył się faulu Brazylijczyka, a po chwili kończy pierwszą odsłonę - w hicie niemieckiej Bundesligi Bayern prowadzi z Borussią Dortmund 2:1. Na dwa gole Thomasa Müllera odpowiedział Pierre-Emerick Aubameyang

45'

Marco Frirz dolicza minutę do pierwszej połowy.

44'

Mario Götze nie opanował piłki na prawej stronie i goście zaczynają od bramki.

43'

Douglas Costa posyła piłkę w stylu Kamila Grosickiego w meczu z Niemcami w pole karne. Ponownie górą kapitan BVB.

42'

Atak pozycyjny Bawarczyków na połowie gości. Przyspieszające podanie do Douglasa Costy, który dośrodkowanie z lewej strony przechwycił Mats Hummels. Jeszcze jedna próba przynosi rzut rożny.

40'

Pojedynek biegowy Pierre'a-Emericka Aubameyanga na prawej stronie z Davidem Alabą wyglądał na pojedynek Usaina Bolta z amatorem! Gabończyk zagrał przed bramkę do Henrika Mkhitaryana, ale podanie przeciął wślizgiem Javi Martinez.

39'

Douglas Costa pogubił się na lewej stornie i piłka uciekła mu spod nóg. Roman Bürki wznawia grę od bramki.

37'

Fenomenalna odpowiedź gości! Gonzalo Castro zagrywa z prawego narożnika pola karnego na dalszy słupek do reprezentanta Gabonu, który z uderzeniem z kilku metrów wpisuje się na listę strzelców!

37'

BORUSSIA ŁAPIE KONTAKT! PIERRE-EMERICK AUBAMEYANG!!!

34'

Strzelec wyczekał gdzie rzuci się bramkarz BVB. Ten wybrał jeden róg, piłka poszła w przeciwny.

34'

GOL, THOMAS MÜLLER NIE MYLI SIĘ!!!

33'

Thiago Alcantara ograł w polu karnym Henrika Mkhitaryana, który zahaczył Hiszpana! Sędzia wskazuje na "jedenastkę"!

32'

Thomas Müller zauważył daleko wysuniętego bramkarza BVB, który wybił piłkę po anemicznym podaniu Łukasza Piszczka. Strzał zawodnika Bayernu minął bramkę o kilka metrów.

29'

Po rzucie rożnym Bayernu Douglas Costa posyła "świecę" w pole karne. Roman Bürki wykorzystuje zasięg ramion i pewnie chwyta piłkę.

28'

Robert Lewandowski zablokowany przez Matsa Hummelsa i pada na murawę. Nie ma rzutu karnego.

28'

Płaskie zagranie Mario Götze w pole karne przecięte i Gonzalo Castro zagrywa na "zapalenie płuc" do Pierre'a-Emericka Aubameyanga. Ten nie miał szans by dobiec do piłki.

27'

To siódme trafienie Thomasa Müllera w lidze.

26'

Jerome Boateng posłał dalekie podanie z pominięciem drugiej linii do Thomasa Müllera, który trącił na szesnastym metrze piłkę przed wychodzącym Romanem Bürkim po czym skierował ją do siatki! Ofiarnie wślizgi Svena Bendera i Łukasza Piszczka (on "złamał" linię spalonego) nie zdały egzaminu!

26'

GOL, THOMAS MÜLLER!!!

24'

Douglas Costa ograł bez trudu Sokratisa i z ostrego kąta uderzył na bramkę! Roman Bürki z problemami paruje uderzenie, a po poprawce Brazylijczyka w postaci dośrodkowania piłka wyślizgnęła mu się z rękawic, ale skutecznie zaasekurował go Mats Hummels, który uprzedził czyhającego na błąd Thomasa Müllera!

22'

Indywidualna akcja Henrika Mkhitaryana w stylu Arjena Robbena. Ormianin złamał akcję na prawą stronę i uderzył z 20 metrów wysoko nad poprzeczką.

21'

Goście chcieli zbyt koronkowo rozegrać akcję przed polem karnym BVB. Na linii 16. metra zrobiło się żółto-czarno i przechwycone podanie adresowane do Thomasa Müllera.

20'

Prosta strata Bayernu na własnej stronie. Sven Bender chciał od razu zagrać do Shinji Kagawy, ale pospieszył się - zagrał bardzo niedokładnie.

19'

Xabi Alonso dopadł do bezpańskiej piłki i huknął zza pola karnego bardzo niecelnie. Roman Bürki z "piątki".

18'

Roman Bürki pewnie piąstkuje po centrostrzale Douglasa Costy.

18'

Skutecznie odcinany od podań Robert Lewandowski cofnął się na 25-30. metr. Dostał z łokcia od Juliana Weigla.

15'

Henrik Mkhitaryan przejął piłkę na lewym skrzydle i złamał akcję w stronę pola karnego. Płasko zagrywa przed bramkę do kolegi z drużyny, ale udany wślizg Jerome'a Boatenga zapobiegł groźnej (bramkowej) sytuacji dla rywala!

13'

Iskrzy między zawodnikami. Żaden nie chce odstawić nogi. Thomas Müller fauluje Sokratisa na 30. metrze od bramki Borussii.

12'

Jeszcze próbował szczęścia Philipp Lahm. Za krótkie zagranie w pole karne. Kontra gości zmarnowana zbyt szybkim, nieprzygotowanym podaniem Łukasza Piszczka do Pierre'a-Emericka Aubameyanga.

10'

Mierzone, idealne zagranie Manuela Neuera na kilkadziesiąt metrów do Mario Götze. Ten zdołał dośrodkować z linii końcowej. Robert Lewandowski znowu uprzedzony, tym razem przez Matsa Hummelsa.

8'

Podanie na lewą flankę do Douglasa Costy. Ten chciał ograć Sokratisa, ale Grek zdołał zablokować dośrodkowanie w taki sposób, że piłka opuściła boisko. Rzut rożny nie sprawił problemów obronie BVB.

8'

Shinji Kagawa nie opanował piłki w "szesnastce" po zagraniu z głębi pola. I tak Japończyk w momencie podania był na spalonym.

7'

Manuel Neuer chwyta piłkę po zbyt głębokim dośrodkowaniu Manuela Neuera.

6'

Faul taktyczny Henrika Mkhitaryana w środku pola. Bez kartki dla Ormianina.

5'

Ilkay Gündogan trafia w mur. Piłka jednak wyszła poza linię końcową.

4'

David Alaba pociągał za koszulkę wychodzącego na czystą pozycję Pierre'a-Emericka Aubameyanga. Austriak ogląda żółtą kartkę, chociaż sędzia mógł wyciągnąć czerwoną!

3'

Bez zagrożenia pod bramką Manuela Neuera. Gospodarze chcieli wyjść z kontrą, ale przytomnym wycofaniem do własnego bramkarza popisał się Julian Weigl.

2'

Thomas Müller centruje w pole karne do Roberta Lewandowskiego, ale uprzedził go Sokratis. W odpowiedzi Pierre-Emerick Aubameyang w roli prawoskrzydłowego dośrodkowuje z linii końcowej. Obrońca Bayernu wybija na rzut rożny.

1'

Marco Fritz gwiżdże i goście zaczynają ze środka!

17:29

Losowanie stron. Przy arbitrze Phillip Lahm oraz Mats Hummels.

17:28

Obie "jedenastki" wychodzą na murawę! Wcześniej Robert Lewandowski przywitał się ze swoimi byłymi kolegami!

17:21

nie moge sie doczekać Ja też ;)

17:18

Przed momentem zakończyło się spotkanie na Veltins Arena - Schalke przegrało u siebie z FC Köln 0:3 po golach Modeste'a, Gerhardta oraz Zollera. Paweł Olkowski zagrał pełne 90 minut.

Nieobecni:

• Bayern: Tom Starke (bramkarz; 0 meczów /0 bramek), Franck Ribery (pomocnik; 0/0), Arjen Robben (pomocnik, 3/1), Mehdi. Benatia (obrońca; 2/1), Sebastian Rode (pomocnik; 2/1), Holger Badstuber (obrońca; 0/0), Jan Kirchhoff (obrońca, 0/0)
  • Borussia: Nuri Sahin (pomocnik; 0/0), Erik Durm (obrońca; 0/0)
17:08

Ponownie zachęcam do pisania w komentarzach swoich przemyśleń, opinii oraz typów jakim wynikiem zakończy się to szlagierowe spotkanie.

17:05

Znamy wyjściowe składy obu drużyn. Pora przedstawić rezerwowych

17:00

Niespełna pół roku czekaliśmy na Der Klassiker. 28 kwietnia miał on miejsce w meczu o Superpuchar Niemiec. W regulaminowym czasie gry (i po dogrywce) był remis 1:1 (gole: Lewandowski 30' – Aubameyang 75'), więc o zwycięstwie musiała decydować seria rzutów karnych. Te lepiej wykonywali Żółto-czarni

Skrót meczu

Trzy i pół tygodnia wcześniej (w lidze) górą był jednak Bayern. Jedynego gola strzelił Robert Lewandowski

16:55

Bayern Monachium - Borussia Dortmund. Bilans bezpośrednich spotkań

DrużynaSpotkańZwycięstwaRemisyPorażkiBramkiŚr. br. +Śr. br. -
Bayern101462827184:1321.821.31
Borussia101272846132:1841.311.82
16:50

b]Zachęcam do pisania w komentarzach swoich przemyśleń, opinii oraz typów jakim wynikiem zakończy się to szlagierowe spotkanie[/b].

16:45

Dzisiaj zagrają najskuteczniejsze ekipy w Bundeslidze. W siedmiu kolejkach gospodarze dzisiejszego spotkania zdobyli 23 gole i komplet punktów, BVB – 21. Piłkarze z Zagłębia Ruhry tracą do lidera cztery punkty, a tuż za plecami ma Schalke (16) oraz Herthę Berlin i Ingolstadt, które zgromadziły 14 „oczek”.

Der Klassiker: Lewandowski vs Aubameyang [STARCIE SNAJPERÓW]

16:43

Maciej Markiewicz jest autorem zapowiedzi hitu Bundesligi. Warto ją przeczytać przed pierwszym gwizdkiem sędziego Marco Fritza: Bayern Monachium - Borussia Dortmund LIVE! Lewandowski skarci były klub?

16:40

Rywalizacja ma nie tylko wydźwięk drużynowy, ale także pod względem indywidualnym. Robert Lewandowski strzelił w tym roku 27 bramek (w tym 10 w lidze), a jego vis a vis – Pierre-Emerick Aubameyang – ma na koncie o dwa trafienia mniej (i 9 na boiskach Bundesligi). Monachijczycy i Borussia nie zaznały porażki w bieżących rozgrywkach.

16:38

Zanim będziemy cieszyć oczy pięknym meczem, to zobaczmy na piękne fanki obu ekip ;)

16:35

Josep Guardiola

Na FC Bayern każdy jest zawsze gotowy w 100%. W niedzielę przed nami stanie najlepsze możliwe BVB
16:30

7 tysięcy kibiców BVB w Monachium!

16:25

Thomas Tuchel o Bayernie Monachium (za: borussia.com.pl)

Bayern jest jednym z trzech klubów w Europie na tak wysokim poziomie. Pozostałe dwa to Real Madryt i FC Barcelona. Największym zagrożeniem dla nas jest ich nastawienie. Stworzono tam wzorową atmosferę sportową
16:20

Der Klassiker doczekał się kilku filmowych zapowiedzi. Oto jedna z nich:

16:10

Tomasz Górski, kłaniam się nisko, i witam wszystkich fanów (niemieckiej) piłki nożnej na najwyższym poziomie. Będę miał przyjemność relacjonować NA ŻYWO szlagier 8. kolejki Bundesligi między Bayernem Monachium a Borussią Dortmund! Siadamy wygodnie w fotelach i obieramy kurs na Allianz Arena!

16:00

To coś więcej niż mecz. To starcie tytanów, które elektryzuje nie tylko Niemcy, ale cały piłkarski świat. Na takie spotkania czeka się dniami, tygodniami a nawet miesiącami! Aż w końcu zostaje tylko półtorej godziny do wielkiego hitu Bundesligi!