Za uwagę dziękuje Marcin Juszczyk - zapraszamy na kolejne relacje do Ekstraklasa.net!

22:25

Eugen Polański był dzisiaj, razem z z Jonathanem Schmidem, jedną z jaśniejszych postaci w szeregach Hoffenheim. Zanotował asystę przy jedynym golu dla "Wieśniaków". Jeśli szukamy w reprezentacji partnera dla Krychowiaka w środku pola to wydaje się, że Polański jest aktualnie bardzo dobrym rozwiązaniem, jeśli nie najlepszym..

22:22

Cała drużyna Mainz zasłużyła na brawa za dzisiejszy występ, ale zdecydowanie najbardziej zapracował na nie Yunus Malli - strzelec wszystkich trzech goli dla gospodarzy. Hoffenheim miało swoje "momenty", ale to za mało, aby pokonać dobrze dysponowane Mainz. "Wieśniaki" po sprzedaży z Modesta, Firmino mają problem. Nie mają kim straszyć, mają trudności z kreowaniem sytuacji, a i obrona nie stanowi monolitu. W Hoffenheim w najbliższych dniach będzie gorąco, a już w środę podopiecznych trenera Markusa Gisdola czeka starcie z Borussią Dortmund.

92'

Koniec meczu! Mainz wygrywa zasłużenie 3:1 z Hoffenheim.

91'

Ostatnia zmiana w Mainz i w całym meczu. De Blasis opuszcza plac gry, a w jego miejsce Parker.

90'

Arbiter doliczył 120 sekund.

90'

Żółta kartka dla Niderlechnera.

88'

Yunus Malli - man of the match, opuszcza plac gry, a kibice zgotowali mu zasłużenie owację na stojąco. Zastępuje go Serdar.

86'

Vargas uderzył z "szesnastki", piłka odbiła się od Bungerta i rzut rożny dla gości.

84'

Hoffenheim jeszcze próbuje zdobyć gola dającego nadzieję na remis, ale kompletnie nie ma pomysłu jak to uczynić.

81'

Kuranyi uderzył z kilkunastu metrów po ziemi, ale trafił prosto w Kariusa.

80'

Karius piąstkował po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

75'

Zmiana także w Mainz. Niderlechner zmienia Muto.

75'

...i Kuranyi za Schweglera.

74'

Podwójna zmiana w Hoffenheim. Uth za Kima...

72'

Hoffenheim krótko rozegrało rzut wolny, ale kompletnie nic z tego nie wyszło.

71'

Schmid przedzierał się linią końcową w polu karnym Mainz, ale piłki po jego zagraniu nie przejął żaden z zawodników Hoffenheim.

69'

Muto zagrał z lewego skrzydła po ziemi w pole karne, Clemens przeskoczył nad piłką, ta trafiła przed bramkę do Malliego. Za pierwszym razem rywal uniemożliwił mu oddanie strzału, ale za drugim skierował już futbolówkę do siatki, a Baumann nie miał nic do powiedzenia.

68'

3:1 dla Mainz! Malli z hattrickiem!

67'

Wrzutka Clemensa z rzutu wolnego, ale trafił prosto w ręce Baumanna.

62'

Mainz wyszło z kontrą. Na "szesnastce" zszedł z piłką do środka Malli, uderzył z lewej nogi i trafił prawie w same okienko bramki! Co za gol!

61'

Ależ GOOOOOOOOOOOOOL! Malli i 2:1 dla Mainz!

58'

Centra Clemensa zablokowana przez Kima i rzut rożny dla Mainz.

57'

Schmidi mógł się znaleźć w sytuacji sam na sam z Kariusem, ale przeszkodził mu Brosinski.

56'

Po przerwie oglądamy zdecydowanie bardziej wyrównane widowisko.

53'

Po dośrodkowaniu Clemensa z rzutu rożnego na bliższy słupek, z główki uderzył Muto i trafił w poprzeczkę!

52'

Wyrzut z autu w pole karne do Vollanda, ale ten nie opanował piłki i od bramki Baumann.

50'

Malli zdecydował się uderzyć bezpośrednio z rzutu wolnego po faulu na Muto, ale trafił prosto w mur.

49'

Bicakcić sfaulował tuż przed polem karnym Muto, który wychodził na dobrą pozycję po podaniu od De Blassisa i został ukarany żółtą kartką.

47'

Volland uderzył z dystansu, ale nad poprzeczką.

46'

Zaczynamy drugą połowę!

46'

Mamy zmianę w przerwie w Hoffenheim. Bicakcić zmieni słabo spisującego się w pierwszych 45 minutach Schaera.

21:29

Już za chwilę początek drugiej połowy w meczu pomiędzy Mainz i Hoffenheim.

21:25

21:24

Oglądamy niezłe widowisko na Colazane Arena. Do trzydziestej minuty to Mainz dominowało na boisku, ale potem spuściło z tonu i na więcej pozwalało Hoffenheim. Obie drużyny miały swoje sytuacje i pierwsza połowa wcale nie musiała się zakończyć remisem 1:1.

45'

Koniec pierwszej połowy! Do przerwy Mainz remisuje z Hoffenheim 1:1.

43'

Schmid uderzył z dystansu, z około dwudziestu metrów na niedużej wysokości, ale Karius nie dał się zaskoczyć i odbił piłkę na rzut rożny.

41'

Centra Clemensa z rzutu wolnego i jeden z najniższych na boisku - De Blassis, główkował nad poprzeczką.

40'

Schaer sfaulował Muto i otrzymał żółtą kartką za to przewinienie.

39'

Moritz teraz bardzo niecelnie z dystansu i od bramki Baumann.

39'

Clemens próbował się przedrzeć w pole karne w gąszczu piłkarzy Hoffenheim, ale stracił piłkę.

36'

Mainz teraz trochę spuściło z tonu, w porównaniu zwłaszcza do pierwszych dwudziestu minut.

34'

Ładnie wyprowadzona kontra Mainz. Malli zagrał na wolne pole do Clemensa, ale ten nie sięgnął piłki. Mogła być z tego groźna sytuacja podbramkowa, gdyby skrzydłowy gospodarz zdołał przejąć futbolówkę.

33'

Clemens w walce o piłce na prawym skrzydle faulował Kima.

29'

Teraz gra nieco się uspokoiła.

26'

Kim zdecydował się na strzał z dystansu, ale piłka poszybowała nad poprzeczką.

25'

Malli uderzył anemicznie po ziemi z "szesnastki" i Baumann bez problemu złapał futbolówkę.

24'

Hoffenheim miało teraz okazję! Polański zagrał fenomenalnie do Vollanda, ten założył "dziurę" obrońcy Mainz i uderzył, ale jego próbę na rzut rożny sparował Karius.

21'

Pierwsze dwadzieścia minut zdecydowanie pod dyktando Mainz. Goście stworzyli tylko jedna sytuację podbramkową, po której strzelili gola.

19'

Mainz szybko rozegrało akcję na połowie Hoffenheim. Malli w polu karnym zszedł do środka, na prawą nogę i uderzeniem tuż przy słupku zmusił do kapitulacji Baumanna.

18'

GOL! No i mamy wyrównanie! Strzelcem Malli!

18'

Ni to strzał, ni to dośrodkowanie Brosinskiego z prawego skrzydła i piłka przeszła obok długiego słupka!

14'

Książkowa kontra Hoffenheim! Polański zagrał prostopadłą piłkę w pole karne, pomiędzy dwójką obrońców Mainz, do Schmida, a ten pokonał bezradnego Kariusa

13'

GOL! 1:0 dla Hoffenheim! Schmid strzelcem!

10'

Tym razem centra De Blassisa już nie tak dobra i piłkę przejęli bez problemu goście.

8'

Bengtsson zagrał długą piłkę z głębi pola za plecy obrońców Hoffenheim do Muto, ale Japończyk na spalonym.

7'

Kolejne dośrodkowanie z lewego skrzydła Bengtsson i o mały włos Kim nie wpakował futbolówki do własnej siatki.

6'

Zamknęli teraz gospodarze zawodników Hoffenheim na ich połowie. Kolejny korner dla Mainz, ale i tym razem nie był zmuszony do interwencji Baumann.

4'

Centra z lewej strony Bengtssona, De Blassis nie trafił czysto głową w piłkę i Hoffenheim wybiło ją na rzut rożny, z którego nic groźnego nie wynikło.

3'

Mainz w pierwszych minutach próbuje konstruować akcje prawą stroną, ale póki co bez efektu.

2'

Bardzo spokojny początek w wykonaniu obu drużyn.

1'

1'

Daniel Siebert daje sygnał do rozpoczęcia meczu i od środka Hoffenheim!

20:27

Przywitanie obu ekip i za chwilę losowanie!

20:27

Obie drużyny już na murawie!

20:22

Blisko narożnika, sektor kibiców Hoffenheim na Coface Arena.

20:13

Coface Arena w Moguncji powoli się zapełnia.

20:11

Niespełna dwadzieścia minut pozostało do rozpoczęcia zawodów. Piłkarze FSV Mainz podczas rozgrzewki.

20:11

Sędzią głównym w dzisiejszym meczu będzie Daniel Siebert z Berlina.

20:09

Hoffenheim, od kiedy występuje w Bundeslidze, tylko trzy razy udało się ograć Mainz – dwa razy na własnym boisku i raz na wyjeździe. Ostatni i jedyny triumf „Wieśniaków” na stadionie w Moguncji miał miejsce 10 września 2011 roku.

20:08

W poprzedniej kolejce drużyny Mainz i Hoffenheim nie zdobyły punktów. Zespół z Moguncji przegrał na wyjeździe z Schalke 2:1. Z kolei "Wieśniaki" uległy Werderowi Brema 3:1 mimo, że do 90 minuty utrzymywał się remis 1:1.

20:05

Wyjściowe jedenastki są widoczne również po lewej stronie naszej relacji.

20:03

Składy na mecz FSV Mainz - Hoffenheim

19:54

W oczekiwaniu na początek spotkania, zapraszamy na jego zapowiedź, do której można przejść klikając TUTAJ.

19:53

Witamy i zapraszamy na relację tekstową z meczu otwierającego piątą kolejkę Bundesligi pomiędzy FSV Mainz i Hoffenheim. Pierwszy gwizdek o godzinie 20:30!