Bayern MonachiumBayern Monachium
95'

Koniec meczu.

93'

dośrodkowanie z rzutu rożnego. W polu karnym Bayernu był nawet Baumann, ale nic z tego nie wyszło

92'

Kaderabek zablokowany na prawym skrzydle. Rzut rożny, gospodarze rzucają się do ataku

91'

To co nie udało się kilka sekund wcześniej ma miejsce teraz! Costa urwał się prawym skrzydłem i dograł w stronę Roberta Lewandowskiego, który świetnie ułożył nogę i wpakował piłkę obok Baumanna!

90'

GOOOOOOLLLLLL!!! ROBERT LEWANDOWSKI!!!

89'

Faul Polanskiego, żółta kartka dla pomocnika gospodarzy

90'

Pięć minut dolicza Pan Stieler.

88'

Lewandowski! Götze dograł do Polaka, a bohaterem Baumann, szybkie rozpoczęcie z kornera, znów Lewandowski i broni Baumann, piłka wyleciała w powietrze i trafiła na głowę Müller, który oddał strzał w spojenie! Ależ szczęście Hoffenheim!

86'

Vidal faulowany i gracze gospodarzy nie mogą się pogodzić z tym, brzydko robi sie nam na Rhein-Neckar-Arena, ciągle jakieś spięcia.

82'

Żółtą kartkę otrzymuje Rafinha.

82'

Lewandowski uderzył zza pola karnego. Piłka trafiła w Muellera, który chwilę później opanował futbolówkę i uderzył do siatki. Niemiec odbił jednak piłkę ręką. Gol nie został uznany.

80'

Uth miał sporo miejsca przed polem karnym rywali! Groźny strzał. Piłka minęła jednak bramkę Manuela Neuera.

79'

Dobre dośrodkowanie Alonso. Mueller wygrał walkę o pozycję, ale uderzył głową bardzo niecelnie. Baumann tylko odprowadził futbolówkę wzrokiem.

76'

Żółtą kartkę otrzymuje Kim Jin-su.

76'

Thiago szukał długim podaniem Roberta Lewandowskiego. Zagrał jednak niedokładnie. Jeden z obrońców przerwał akcję Bawarczyków

75'

Żółtą kartkę otrzymuje Thomas Müller.

75'

Eugen Polanski nie wykorzystał rzutu karnego!

73'

Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymuje Jérôme Boateng

73'

Rudy uderzył w mur i ręką odbija Boateng! Rzut Karny!

72'

Jerome Boateng ukarany za taktyczny faul na Vollandzie.

71'

Götze poszedł prawą stroną i po ziemi wbił piłkę w pole karne, tam zza pleców Schära wyskoczył Lewandowski, który sytuacyjnie oddał strzał lewą nogą, intuicyjnie broni Baumann.

70'

Zmiana w drużynie TSG 1899 Hoffenheim: z boiska schodzi Kevin Kurányi, na boisku pojawia się Mark Uth.

69'

Vidal do Muellera! Ten miał dużo miejsca przed polem karnym! Uderzył jednak bardzo słabo! Baumann nie popełnił błędu

67'

Zmiana w drużynie Bayern Monachium: z boiska schodzi Philipp Lahm, na boisku pojawia się Robert Lewandowski.

66'

Thiago do Müllera, a ten na 16. metr do Vidala, techniczny strzał i poprzeczka!!

63'

Nieudane dośrodkowanie Costy z rzutu rożnego. Brazylijczyk kopnął piłkę zdecydowanie za mocno.

59'

Alonso popisał się świetnym podaniem z głębi pola, ale Götze nie zdołał opanować futbolówki i ta w rękawicach Baumanna.

64'

Zmiana w drużynie TSG 1899 Hoffenheim: z boiska schodzi Jonathan Schmid, na boisku pojawia się Sebastian Rudy.

57'

Zmiana w drużynie Bayern Monachium: z boiska schodzi Arjen Robben, na boisku pojawia się Thiago Alcántara.

56'

Müller pograł z Costą, ale we dwoje dużo nie dadzą rady zrobić. Szykuje się zmiana w ekipie Bayernu.

54'

Mueller ruszył lewym skrzydłem. Wydawało się, że minie Schaera, ale defensor wyszedł z całej sytuacji obronną ręką. Świetna interwencja obrońcy.

52'

Świetny rajd Lahma, kapitan Bawarczyków zakręcił jednym, drugim i trzecim zawodnikiem Hoffenheim i odegrał w kierunku Costy, który szukał swojej lepszej lewej nogi i uderzył tylko w boczną siatkę.

51'

Alaba uderzył prosto w mur. Chwilę później piłka znalazła się w polu karnym Bayernu. Długie wybicie Manuela Neuera.

48'

Polański błyskawicznie zagrał z rzutu wolnego i zaskoczył defensywę Bayernu, piłka trafiła pod nogi Zubera, który odwrócił się i uderzył, strzał znów zablokowany.

47'

Strata Vidala w okolicach koła środkowego. Szybka piłka do Vollanda! Napastnik bez zastanowienia oddał strzał, ale został zablokowany. Będzie rzut rożny.

46'

Druga połowa rozpoczęta.

16:19

Hoffenheim remisuje z Bayernem 1:1. Na listę strzelców wpisali się Kevin Volland i Thomas Mueller. Wracamy po przerwie, zostańcie z nami!

46'

Koniec pierwszej części spotkania!

45'

Arbiter dolicza minute do pierwszej polowy.

44'

Kapitalne dośrodkowanie Douglasa Costy z lewej strony. Mueller zostal jednak uprzedzony przez obrońcę.

43'

Niedokładne podanie Götze w stronę Robbena, który i tak był na spalonym.

42'

Po strzale Costy, Baumann odbił piłkę, która trafiła na kolano Muellera i po chwili znalazła się za linią. To już 3. gol Niemca w tym sezonie ligowym.

41'

GOOOOOOLLLLLL!!! THOMAS MULLER!!!

38'

Bardzo niedokładne podanie w stronę Vollanda. Napastnik ambitnie ruszył do futbolówki, ale nic z tego nie wyszło.

37'

Zmiana w drużynie Bayern Monachium: z boiska schodzi Mehdi Benatia, na boisku pojawia się Rafinha.

34'

Benatia ucierpiał w jednym ze starć. Konieczna jest interwencja służb medycznych. Krótka przerwa w grze.

33'

Thomas Mueller oddał ładny strzał głową po centrze Lahma, ale Baumann popisał się najwyższej klasy paradą.

31'

Philipp Lahm usiłował wbiec w pole karne, ale został czysto powstrzymany i stracił piłkę.

29'

Lahm przewrócił się przed polem karnym i domagał się odgwizdania rzutu wolnego

27'

Bayern próbuje minąć podaniem pierwszą linię, aby szybciej przedostać się pod bramkę bramkarza Hoffenheim, ale jak narazie słabo to wychodzi.

25'

Kaderabek zdecydował się na wrzutkę z prawej strony. Został jednak zablokowany przez Douglasa Costę. Rzut z autu na wysokości pola karnego

22'

Alaba szukał w polu karnym Muellera. Zagrał jednak zdecydowanie za mocno. W momencie podania został przewrócony przez rywala, ale sędzia nie zareagował.

19'

Zuber przewrócił Boatenga. Na razie nie jest to wielkie widowisko, sędzia musi często używać gwizdka. Hoffenheim czeka teraz na możliwość wyprowadzenia szybkiej kontry

18'

Ponad 75 procent posiadania piłki mają podopieczni Guardioli.

17'

Mueller znalazl sie w polu karnym rywali. Dośrodkował do zamykającego akcję Goetzego, ale ten nieczysto trafił w futbolówkę.

15'

Ostre dośrodkowanie z rzutu roznego i niecelny strzał Kuranyi'a. Od bramki Neuer.

13'

Costa znalazł sie w polu karnym gospodarzy i zamiast dogrywać do wbiegającego Vidala, zdecydował się na strzał. Trafił tylko w boczna siatke.

12'

Teraz Robben zabrał ciężar na swoje plecy i zszedł do środka, strzał holendra zablokowany przez Schära.

11'

To była pierwsza okazja dla Bayernu, obrońcom uciekł Douglas Costa i strzałem z ostrego kąta nie zdołał pokonać Baumanna.

10'

Niedokładnie wrzucał teraz Schwegler. Neuer wznowi grę od bramki.

9'

Zuber nieprzepisowo zatrzymany 30 metrów od bramki Neuera. Sędzia znów przerwał grę.

8'

Wysoki pressing zakładają od początku gospodarze, którzy nastawili się na otwarty futbol przeciwko Bayernowi.

7'

Douglas Costa zacentrował z lewego skrzydła. Dobrze ustawiony Kim Jin-Su zażegnał niebezpieczeństwo pod własną bramką.

6'

Rzut rożny dla Bayernu i szybkie oddalenie zagrożenia spod bramki gospodarzy.

5'

Na spalonym złapany Costa, który wykazuje się dużą aktywnością na początku tego spotkania.

4'

Hoffenheim ustawione teraz całym zespołem na własnej połowie. Podopieczni Josepa Guardioli w ataku pozycyjnym.

3'

Bayern rusza do odrabiania strat. Akcja mistrzów przerwana przez sędziego, Arjen Robben złapany na spalonym

2'

Kevin Volland przejął piłkę po niecelnym podaniu Alaby i nie wahając się długo, pokonał wybiegającego z bramki Neuera. Jest to najszybsza, zdobyta bramka w Bundeslidze!

1'

GOOOOOOLLLLLL!!! 7 SEKUNDA MECZU!!! KEVIN VOLLAND!!!

1'

Zaczynamy!

15:31

Minuta ciszy upamiętniająca prezydenta VfB Stuttgart.

15:29

Piłkarze obu drużyn już na murawie. Za chwile zaczynamy!

15:26

Rezerwowi Bayernu: Sven Ulreich, Dante, Juan Bernat, Rafinha, Sebastian Rode, Thiago Alcantara, Robert Lewandowski.

15:25

Rezerwowi Hoffenheim: Jens Grahl, Ermin Bicakcić, Tobias Strobl, Jeremy Toljan, Sebastian Rudy, Philipp Ochs, Mark Uth.

15:24

Po lewej stronie sa dostępne jedenastki obu klubów. Za chwile dodamy do nich ławki rezerwowych.

15:23

W szeregach Hoffenheim zabraknie dzisiaj dwójki pomocników – Kaia Herlinga i Jiloana Hamada. Z kolei wśród gości nieobecni będą między innymi Holger Badstuber, Jan Kirchoff, Javi Martinez i Franck Ribery.

15:21

Co ciekawe, Hoffenheim w starciach z Bayernem, w odróżnieniu od innych ekip, nie broni się całym zespołem i nie odlicza czasu do końcowego gwizdka. Stara się zaatakować, gra wysokim pressingiem. Jednak nie przynosi to zbyt dużych korzyści „Wieśniakom” w rywalizacji z Bayernem. Na czternaście spotkań między tymi drużynami, dziesięciokrotnie górą byli Bawarczycy, cztery razy padł remis, a ani razu nie wygrali dzisiejsi gospodarze. Po raz ostatni Hoffenheim podzieliło się punktami z Bayernem 29 marca 2014 roku na Allianz Arena w Monachium. Było wówczas 3:3. Poprzednie starcie z wiosny minionego sezonu wygrał team pod batutą Pepa Guardioli 2:0.

15:19

To nie jest udany początek sezonu dla „Wieśniaków”. Dwa tygodnie temu odpadli z Pucharu Niemiec z TSV 1860 Monachium, a w pierwszej kolejce Bundesligi przegrali na wyjeździe z Bayerem Leverkusen, choć ten mecz miał dla nich miłe złego początki. Od piątej minuty prowadzili po trafieniu Zubera. Jednak tuż przed przerwą wyrównał Kiessling, a w 71 minucie szalę zwycięstwa na korzyść „Aptekarzy” przechylił Brandt. Dzisiejszego popołudnia podopiecznym trenera Markusa Gisdola będzie ciężko się przełamać.

15:17

Nie ma co ukrywać, że mistrz Niemiec jest zdecydowanym faworytem tej potyczki. Jednak z pewnością będzie to trudniejszy sprawdzian formy dla drużyny dowodzonej przez Pepa Guradiolę. HSV było mało wymagającym przeciwnikiem. Świadczy o tym nie tylko wynik, ale także mała ilość stworzonych sytuacji podbramkowych przez hamburczyków, przeżywających w ostatnich latach spory kryzys. Ponadto zespół z północy Niemiec najzwyczajniej w świecie „leży” Bayernowi. Na pięć ostatnich pojedynków, Bawarczycy wygrali cztery, a jeden zakończył się podziałem punktów.

15:15

Witamy bardzo serdecznie i zapraszamy na relacje live z drugiej kolejki Bundesligi gdzie to na Rhein-Neckar-Arena miejscowy TSG 1899 Hoffenheim podejmie obecnego mistrza Niemiec, Bayern Monachium.