sc HeerenveenMD
0 : 2
Ajax AmsterdamAjax Amsterdam
92'

Koniec! Ajax Amsterdam wygrywa wyjazdowy mecz z Heerenveen 2:0. Arkadiusz Milik bohaterem spotkania!

92'

Faulowany Thulani Serero. Rzut wolny dla Ajaxu.

90'

Sędzia dolicza 2 minuty.

89'

Henk Veerman groźnie zagrywa piłkę, jednak Daley Sinkgraven dobrze interweniuje.

88'

Żółta kartka dla Mitchell Dijksa.

85'

Nemanja Gudelj wykonuje rzut rożny z lewej strony. Piłki dopada Mike van der Hoorn, jednak piłka mija bramkę.

83'

Trener gości decyduje się na ostatnią zmianę. Davy Klaassen schodzi z boiska. W jego miejsce Daley Sinkgraven.

82'

Żółtka kartka dla Joey van den Berga.

79'

Joost van Aken szarpie za koszulkę Arkadiusza Milika. Rzut wolny dla Ajaxu.

75'

Zmiana także w zespole gości. Boisko opuszcza Amin Younes. W jego miejsce Viktor Fischer.

74'

I druga zmiana. Schodzi Sam Larsson. Za niego melduje się Luciano Slagveer.

74'

Podwójna zmiana w zespole gospodarzy. Z boiska schodzi Mitchell te Vrede, za niego Henk Veerman

71'

Arber Zeneli przedryblował swoich przeciwników, jednak piłkę na rzut rożny wybija Mitchell Dijks.

69'

47% Posiadanie piłki 53%

68'

Nemanja Gudelj wykonuje rzut rożny z prawej strony, jednak Nick Viergever główkuje poza światło bramki.

64'

GOOOLL dla Ajaxu!! Po dośrodkowaniu z lewej strony piłka trafia do napastnika Ajaxu, a ten trafia do siatki!!

64'

Arkadiusz Milik wypracował sobie pozycje i oddał mocny strzał, jednak trafił w boczna siatkę.

60'

Faul Arkadiusza Milika przed własnym polem karnym. Rzut wolny dla Heerenveen.

58'

GOOOLL dla Ajaxu!! Arkadiusz Milik pewnie wykorzystuje rzut karny!

57'

Rzut karny dla Ajaxu! po zagraniu ręką Kenny Otigby!

56'

Amin Younes podaje prosto w pole karne. Tam dopada jej Arkadiusz Milik, ale nie trafia w bramkę.

54'

Mitchell Dijks podał fatalnie do własnego bramkarza. Ten był w tarapatach, ale zdołał wybić piłkę daleko od własnego pola karnego.

52'

Amin Younes z dośrodkowujew pole karne, ale niedokładnie.

49'

Strzał Arkadiusza Milika zablokowany. Polak jest aktywny w tej części meczu.

46'

Pierwsza zmiana w zespole Ajaxu. Boisko opuszcza Lasse Schoene. Na boisku melduje się Anwar El Ghazi

46'

Przed nami druga połowa. Zaczynają gospodarze!

45'

Sędzia kończy pierwszą połowę. Do przerwy 0:0. wracamy za kilkanaście minut!

45'

Sędzia dolicza 1 minutę.

43'

Davy Klaassen urwał się obrońcom, stanął oko w oko z bramkarzem Heerenveen, który jego strzał. Ponadto sędzia odgwizduje spalonego.

41'

Morten Thorsby dośrodkowuje, jednak Jasper Cillessen wychodzi i przejmuje piłkę.

38'

Lasse Schoene strzela z rzutu wolnego wysoko nad bramką rywala.

34'

Świetna szansa gości! Thulani Serero podaje w pole karne. Arkadiusz Milik ma wielką szansę na zdobycie gola, ale nie trafia ostatecznie w bramkę!

33'

Nemanja Gudelj z rzutu wolnego dośrodkowuje w pole karne. Sędzia odgwizduje spalonego Arkadiusza Milika.

32'

Arber Zeneli oddaje strzał z bardzo dalekiej odległości. Piłka przelatuje nad bramką Ajaxu.

30'

Amin Younes próbował przedrzeć się w pole karne, jednak świetną interwencją popisał się Kenny Otigba.

29'

Strzał Joey van den Berga po rzucie rożnym jest zablokowany.

25'

Davy Klaassen wywalczył piłkę na połowie rywala, następnie podał do Amina Younesa, jednak ten pogubił się w ataku i piłke wybija Joey van den Berg.

23'

Arkadiusz Milik przejmuje piłkę, jednak jest na spalonym.

22'

Dobra akcja Mitchell Dijksa, który podaje w lewego skrzydła podaje w pole karne. Tam dopada jej Davy Klaassen, jednak jego strzał broni bramkarz!

20'

Kolejka akcja gospodarzy. Arber Zeneli strzela po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, jednak piłka przechodzi ponad bramka.

18'

Mitchell te Vrede oddaje bardzo groźny strzał głową w kierunku bramki, ale Jasper Cillessen z dużymi problemami broni.

17'

Lasse Schoene z wykonuje rzut rożny z lewej strony.Joel Veltman próbował strzelić głową, jednak gospodarze wybijają piłkę.

16'

Groźna sytuacja gospodarzy! Morten Thorsby dośrodkowuje, jednak w ostatniej chwili Mike van der Hoorn odciąża swoją drużynę wybijając piłkę.

14'

Lasse Schoene zwiódł zwodem obrońcę Heerenveen i szukał dośrodkowaniem Arkadiusza Milika. Polak przegrał jednak pojedynek powietrzny.

12'

Lucas Bijker dośrodkowuje zbyt mocno w lewej strony. Żaden z jego partnerów nie jest w stanie dojść do piłki i od autu rozpoczną goście.

9'

Arkadiusz Milik oddaje strzał jednak zostaje on zablokowany.

6'

Stefano Marzo próbuje podłączyć się pod akcję ofensywną, jednak obrońcy Ajaxu dobrze wywiązują się ze swoich zadań.

3'

Mitchell Dijks w lewego skrzydła szuka w polu karnym Lasse Schoene. Gospodarze wybijają piłkę na rzut rożny.

1'

Zaczynami! Jako pierwszy przy piłce piłkarze Ajaxu.

20:41

Piłkarze wychodzą na murawę.

20:35

Piłkarze Ajaxu muszą wygrać dzisiejszy mecz, by zrównać się punktami z PSV. Obejmą tym samym prowadzenie, ponieważ mają lepszy bilans bramkowy.

20:23

Piłkarze rozpoczęli rozgrzewkę.

20:17

Znamy już składy obu ekip.

Piłkarze rezerwowi Heerenveen: Maarten de Fockert, Caner Cavlan, Willem Huizing, Luciano Slagveer, Robert van Koesveld, Henk Veerman, Luka Zahovic

Piłkarze rezerwowi Ajaxu: Diederik Boer, Riechedly Bazoer, Anwar El-Ghazi, Viktor Fischer, Daley Sinkgraven, Kenny Tete, Ricardo van Rhijn

20:00

Swój dorobek bramkowy ma szansę powiększyć Arkadiusz Milik. Jak dotąd strzelił on w spotkaniach ligowych 19 goli. Z tym dorobkiem zajmuje trzecią pozycję w klasyfikacji najlepszych strzelców. Liderujący Vincent Janssen z AZ Alkmaar ma ich na koncie 25.

19:57

Abe Lenstra Stadion gotowy na przyjęcie piłkarzy.

19:45

Witam serdecznie! Za godzinę rozpocznie się mecz 32. kolejki Eredivisie pomiędzy Heerenveen i Ajaxem Amsterdam. Na relację z wydarzeń na Abe Lenstra Stadion zaprasza Mateusz Wojciechowski.