Niedziela, 17 kwietnia 2016, godz. 12:30
Ajax AmsterdamAjax Amsterdam
2 : 2
MDFC Utrecht
93'

KONIEC MECZU! ALEŻ SZALONA KOŃCÓWKA! AJAX REMISUJE Z FC UTRECHT 2:2! ARKADIUSZ MILIK STRZELIŁ W TYM SPOTKANIU 19. GOLA W SEZONIE, A FILIP BEDNAREK ZANOTOWAŁ DOBRY WYSTĘP W BRAMCE GOŚCI.

90'

Sędzia doliczył trzy minuty do regulaminowego czasu gry.

90'

Jeśli Ajax dowiezie remis do końca, znów wróci na fotel lidera holenderskiej ekstraklasy.

89'

GOOOL! ARKADIUSZ MILIK Z KARNEGO!

88'

Patrick Joosten został ukarany żółtą kartką.

88'

ARKADIUSZ MILIK WYWALCZYŁ RZUT KARNY DLA AJAKSU!

86'

Błyskawiczna odpowiedź Ajaksu! Davy Klaassen przyjął piłkę przed polem karnym i uderzał z woleja. Filip Bednarek miał ją na rękach, ale nie zdołał obronić.

86'

Gooool! Davy Klaassen!

85'

Piękna akcja Utrechtu! Rezerwowy Patrick Joosten pędził na bramkę Ajaksu, sprawnie minął kilku rywali i strzałem sprzed linii pola karnego pokonał Jaspera Cillessena.

85'

Gooool! Patrick Joosten!

85'

Timo Letschert uderzał z rzutu wolnego, Jasper Cillessen niepewnie interweniował, ale zdołał obronić.

84'

Zmiana w Utrechcie, za Rubena Liegona wejdzie Giovanni Troupee.

82'

Mike van der Hoorn - za faul

81'

Kenny Tete na boisku, na ławce Riechedly Bazoer

80'

Dobre wyjście Bednarka do dośrodkowania i polski bramkarz pozbawił Ajax kolejnej szansy

79'

Ajax stara się wykreować bramkową okazję, ale ponownie Bazoer zagrywał niedokładnie i jeszcze jedna strata gospodarzy

76'

Bazoer miał miejsce na linii pola karnego, mógłby stworzyć zagrożenie dla bramki Utrechtu, ale nie zdołał opanować piłki

74'

Patrcik Joosten w miejsce Nacera Barazite

74'

Cerny dostał prostopadłe podanie od Bazoera, wpadł w pole karne i trafił w słupek!

73'

Gospodarze mieli swoją szansę po rzucie rożnym, ale nie oddali nawet strzału na bramkę Bednarka

71'

Vaclav Cerny na boisku, a poza placem gry Amin Younes

67'

Filip Bednarek piąstkował, do piłki dopadł Amin Younes, ale nie udało mu się pokonać polskiego bramkarza.

66'

Niecelne dośrodkowanie Nemanji Gudelja do Anwara El Ghaziego.

64'

Bart Ramselaar został ukarany żółtą kartką.

62'

Amin Younes wypatrzył dobrze ustawionego Arkadiusza Milika i podał mu piłkę. Polak nareszcie oddał celny strzał, po którym piłkę odbił jednak Filip Bednarek!

60'

Nacer Barazite zagrywał futbolówkę z rzutu wolnego, ale jego drużyna nie zdołała stworzyć żadnej groźnej akcji.

59'

Nacer Barazite faulowany przez Joela Veltmana, Utrecht będzie miał rzut wolny.

57'

Ajax prosił się o stratę gola od początku drugiej połowy. Sébastien Haller przejął piłkę w środkowej strefie boiska, ten odegrał ją do Andreasa Ludwiga, który wypatrzył wbiegającego Nacera Barazite i jak na tacy wyłożył mu piłkę. Napastnik Utrechtu pewnie pokonał Jaspera Cillessena i zdobył siódmego gola w tym sezonie.

56'

Goool! Nacer Barazite!

54'

Milik wypatrzył Anwara El Ghaziego, odegrał do niego piłkę, ale holenderski napastnik nie zdołał oddać celnego strzału na bramkę Utrechtu.

52'

Nemanja Gudelj bezpośrednio z rzutu wolnego uderzał na bramkę Utrechtu, Filip Bednarek pewnie interweniował.

51'

Daley Sinkgraven faulowały, rzut wolny dla Ajaksu.

49'

Kolejny korner dla gości, Jasper Cillessen daleko wybił futbolówkę.

49'

Rzut rożny dla Utrechtu, piłkę uderzał Mark van der Maarel, ale bez zagrożenia pod bramką Ajaksu.

47'

Bardzo złe dośrodkowanie Marka van der Maarela, piłkę z łatwością wyłapał Jasper Cillessen.

46'

Wracamy po przerwie i rozpoczynamy drugą połowę!

13:27

45'

Koniec pierwszej połowy! Do przerwy Ajaks bezbramkowo remisuje z Utrechtem.

43'

Poważne ostrzeżenie dla Ajaksu. Andreas Ludwig bardzo dobrze zagrywał do Nacera Barazite, a ten znalazł się w sytuacji sam na sam z Jasperem Cillesenem. Napastnik uderzał jednak zbyt mocno i przestrzelił.

41'

Davy Klaassen uderzał na bramkę Utrechtu, ale dobrze w tej sytuacji spisał się Filip Bednarek i uchronił swoją drużynę przed stratą gola.

40'

Riechedly Bazoer mógł odegrać do lepiej ustawionego Anwara El Ghaziego, ale zdecydował się na oddanie strzału z dystansu. Było to na tyle nieudane uderzenie, że Filip Bednarek nie musiał nawet interweniować.

38'

Anwar El Ghazi znakomicie zagrał piłkę do wbiegająceego na pole karne Utrechtu Amina Younesa, ten miał bardzo dobrą okazję do oddania strzału, ale nie udało mu się tego zrobić.

36'

Goście znów chcieli zagrozić bramce Ajaksu, przy piłce był Mark van der Maarel, jednak Joel Veltman zdołał odebrać mu futbolówkę.

34'

Ruben Ligeon został ukarany żółtą kartką.

34'

Bart Ramselaar popisał się świetną, indywidualną akcję, przebiegł z piłką znaczną część boiska, sprawnie ograł Nicka Viergevera, ale koniec końców nie udało mu się oddać strzału na bramkę Ajaksu.

32'

Riechedly Bazoer przyjął piłkę zagraną przez Anwara El Ghaziego, ale nie zdołał oddać strzału, gdyż został zablokowany. Po chwili do futbolówki dopadł Holender, jednak po jego strzale pewnie interweniował Filip Bednarek.

30'

Zupełnie nieudane dośrodkowanie Riechedly Bazoera do Anwara El Ghaziego.

27'

Kolejna dobra akcja Ajaksu, Anwar El Ghazi dośrodkowywał na pole karne Utrechtu, piłkę przejął Riechedly Bazoer i odegrał ją do Arkadiusza Milika. Polak nie zdołał jednak oddać strzału na bramkę rywali.

25'

Od kilku minut gra toczy się głównie w środkowej strefie boiska. Przeważają piłkarze Ajaksu, ale jak na razie brak im pomysłu na sforsowanie dobrze spisującej się w tym spotkaniu obrony Utrechtu.

22'

Nemanja Gudelj huknął z dystansu, ale ten strzał pozostawiał wiele do życzenia i w żaden sposób nie zagroził bramce Filipa Bednarka.

20'

Za mocne dośrodkowanie Anwara El Ghaziego, futbolówkę bez problemów wyłapał Filip Bednarek.

19'

Ryzykowne wyjście z bramki Jaspera Cillessena, na szczęście dla Ajaksu obyło się bez wpadki.

18'

Nemanja Gudelj dośrodkowywał piłkę z rzutu wolnego, najwyżej wyskoczył do niej Anwar El Ghazi, ale uderzał obok bramki Filipa Bednarka.

17'

Anwar El Ghazi faulowany przy linii, Ajax będzie miał rzut wolny.

15'

Zagotowało się pod bramką Utrechtu! Amin Younes wpakował piłkę do siatki, ale sędzia odgwizdał spalonego.

13'

Utrecht w natarciu! Zagranie z prawej strony Willema Janssena, piłka wpadła w pole karne Ajaksu, ale po niemałym zamieszaniu gospodarze zdołali oddalić ją od własnej bramki.

10'

Dobra akcja Ajaksu, Riechedly Bazoer z narożnika boiska dośrodkowywał na pole karne Utrechtu, po małym zamieszaniu do piłki ostatecznie dopadł Nemanja Gudelj, ale futbolówka po jego uderzeniu ostatecznie powędrowała w ręce Filipa Bednarka.

8'

Spokojniejszy okres gry. Od dłuższego czasu żadna z drużyn nie stworzyła poważnego zagrożenia.

6'

Ajax buduje akcję w środkowej strefie boiska. Amin Younes wypatrzył nadbiegającego Arkadiusza Milika, odegrał piłkę w jego kierunku, ale zdołał ją przechwycić jedne z graczy Utrechtu.

4'

Prostopadłe zagranie Barazite do Rico Striedera, piłkę w porę przechwycili gospodarze i ruszyli z kontratakiem.

3'

Odpowiedź Ajaksu, ale zbyt mocne zagranie w kierunku Arkadiusza Milika. Polak nie był w stanie opanować futbolówki.

2'

Groźna akcja Utrechtu, Sébastien Haller świetnie odegrał futbolówkę do Nacera Barazite, ale Joel Veltman zdołał przerwać tę akcję.

1'

Pierwszy gwizdek sędziego i zaczynamy mecz!

12:03

Czy Arkadiusz Milik strzeli dziś kolejne gole? Polski napastnik fantastycznie spisuje się w tym sezonie i ma już na koncie 18 trafień oraz 7 asyst.

12:02

Obecnie Ajax plasuje się na drugim miejscu w ligowej tabeli i traci do liderującego PSV tylko punkt. FC Utrecht jest z kolei na piątej pozycji i ma na koncie 49 punktów.

11:53

11:53

Na boisku będziemy mieli okazję zobaczyć dziś w akcji dwóch Polaków. W barwach Ajaksu mecz od pierwszej minuty rozpocznie nasz reprezentant, Arkadiusz Milik. Z kolei w bramce ekipy gości w wyjściowej jedenastce wybiegnie Filip Bednarek.

11:41

Serdecznie witamy i zapraszamy na tekstową relację NA ŻYWO z meczu 31. kolejki ligi holenderskiej, w którym Ajax Amsterdam zmierzy się z FC Utrecht!