3 : 0
PEC ZwollePEC Zwolle
1. połowa3 : 0
92'

Koniec. Dobry mecz Ajaksu, świetny występ Arka Milika i pewna wygrana, która przybliża gospodarzy do odzyskania mistrzowskiego tytułu. Za wspólnie spędzony czas dziękuje Szymon Janczyk.

90'

Dwie minuty doliczonego czasu gry. Jedyną osobą, która nie chciałaby żeby ten mecz się już skończył jest zapewne Arek Milik.

88'

Strzał Dijksa. W futbolu amerykańskim dostałby za to dodatkowe punkty. W naszym futbolu dostaje jedynie salwę śmiechu z trybun.

86'

Znów podanie Dijksa w pole karne. Tym razem Lasse Schoene został poturbowany przez obrońcę.

85'

Brzydkie zagranie w środku pola. Piłkarz PEC zdaje się zatrzymał ręką piłkę leżąc na ziemi, kiedy Ajax miał okazję do kontrataku.

84'

Goście wciąż próbują zagrozić bramce Cillessena długimi podaniami. Wciąż podają wprost w ręce golkipera, ale należy przyznać, że są niezwykle konsekwentni.

82'

Daley Sinkgraven chyba liczył na życzliwość rywala, jednak ten nie odegrał mu piłki po podaniu.

80'

Okazja dla gospodarzy, Fischer jednak pogubił się w dryblingu.

79'

Bardzo niecelne uderzenie głową jednego z zawodników Zwolle.

77'

Skuteczna interwencja obrońcy zatrzymuje akcję Ajaksu na skrzydle.

76'

Polak mocno pracuje na trzecią bramkę, ale wciąż czegoś mu brakuje. Tym razem minimalnie minął się z piłką po dobrym dośrodkowaniu w pole karne.

76'

Milik faulowany w środku pola, około 30 metrów od bramki PEC.

73'

Ostatnia zmiana. Amin Younes w miejsce Viktora Fischera. Arek Milik zostaje na boisku i ma jeszcze przynajmniej 17 minut na skompletowanie hattricka.

72'

Kontrowersyjna decyzja sędziego. Milik uwolnił się i uciekał obrońcom, kiedy jeden z nich powalił go w polu karnym. Powtórka nie pozostawia jednak wątpliwości, że podyktowanie rzutu karnego byłoby mocno naciągane.

71'

Nieudane dośrodkowanie i nieudana próba strzału na bramkę Jaspera Cillessena. Ogółem można odnieść wrażenie, że gościom niewiele rzeczy się udaje w dzisiejszym spotkaniu.

70'

W meczu dzieje się tak niewiele, że w stadionowym sklepiku mogą właśnie ustawiać się kilometrowe kolejki po kawę.

68'

Kolejna zmiana. Tym razem boisko opuszcza Thomas Lam. W jego miejsce pojawi się Stefan Nijland.

67'

Długie, aczkolwiek nieudane, podanie w kierunku napastnika w wykonaniu przyjezdnych.

65'

Kolejny rzut rożny dla Ajaksu, jednak znów nie przyniósł on gola dla drużyny Arka Milika.

64'

...a Daley Sinkgraven zmienił Riechedly Bazoera.

63'

Zmiany również w drużynie gospodarzy. Kenny van de Beek zastąpił Davy'ego Klaasena...

61'

Ehizibue zmieniony przez Beckera.

60'

Słaby strzał, van der Hart poradził sobie z nim bez większych problemów.

59'

Korner dla Joden, tym razem krótko rozegrany.

58'

Obrońcy Ajaksu nie pozwalają rywalom na zbyt wiele. Przed chwilą świetnie zatrzymali Promesa.

56'

Milik złapany na spalonym.

55'

Tym razem to Blauwvingers spokojnie wymieniają podania.

54'

Kolejna świetna interwencja Dijksa.

53'

Głęboko cofnięty zespół gości nie daje okazji do oddania strzału na bramkę.

52'

Milik faulował próbując opanować piłkę.

50'

Gra przeniosła się do środka pola, Ajax rozgrywa piłkę.

50'

Gospodarze grają bardzo wysokim pressingiem, nie dają piłkarzom PEC wyjść z własnej połowy.

49'

Milik! Fatalnie przestrzelił... Świetna okazja, obrońca strącił piłkę pod nogi Polaka, ale ten włożył w uderzenie zbyt dużo siły i przeniósł piłkę ponad poprzeczką.

48'

Spokojny początek drugiej części spotkania. Rzut rożny dla Ajaksu po dośrodkowaniu Dijksa.

17:51

Przed momentem rozpoczęła się druga połowa spotkania.

17:38

17:37

46'

Nieudane dośrodkowanie w pole karne Ajaksu kończy pierwszą połowę spotkania. Ajax pewnie prowadzi z PEC Zwolle po dwóch trafieniach Arkadiusza Milika.

45'

Znów Milik! Tym razem uwolnił się spod opieki obrońcy i strzelił, chyba... kolanem. Piłka powędrowała jednak ponad bramką PEC.

45'

Groźny strzał Younesa z dystansu i kapitalna parada van der Harta! Tylko rzut rożny.

44'

MILIK!!! Ależ było blisko hattricka! Polak ustawiony tyłem do bramki strącił piłkę głową i trafił w poprzeczkę!

43'

Ostatnie minuty pierwszej połowy, Ajax "usiadł" na rywalach na ich połowie.

41'

Świetne podanie od Dijksa do ustawionego na równi z linią obrony Milika, Polak wbiegł w pole karne i z ostrego kąta posłał piłkę wprost w dłuższy róg bramki miesząc ją tuż przy słupku. Wspaniałe wykończenie.

40'

Perfekcyjne uderzenie Milika! Świetny mecz Polaka!

40'

Dobre dośrodkowanie ze skrzydła, niestety żaden z piłkarzy Ajaksu nie zamykał akcji w polu karnym.

39'

Oprawa na cześć Cruyffa.

38'

Van Polen jest dzisiaj bardzo aktywny, jednak nie radzi sobie w pojedynkach z Dijksem.

37'

Goście utrzymują się przy piłce, ale nie kwapią się do ataku. Tak więc obserwujemy grę w ping-ponga. Przyjął, odegrał, przyjął, odegrał.

36'

Niezbyt udane dośrodkowanie z rzutu rożnego, Blauwvingers przejmują piłkę.

35'

Uderzenie głową wprost w ręce Cillessena.

34'

Niewiele brakowało, a Arek Milik odzyskałby piłkę w starciu z ostatnim obrońcą Zwolle.

32'

Otoczony przez rywali piłkarz PEC Zwolle wywalczył wrzut z autu na połowie rywala.

31'

Gospodarze ruszyli do przodu konstruując atak pozycyjny.

30'

AREK MILIK!!! Piętą kieruje piłkę do bramki po zagraniu ze skrzydła. 17 gol Polaka w sezonie!

28'

Odważna akcja zakończona odważnym strzałem. Kontratak Ajaksu, Dijks przerzucił piłkę nad obrońcą, który się potknął, następnie przyjął ją na skrzydle, zbiegł do środka i oddał mocny, celny strzał. Bramkarz popisał się skuteczną paradą i mamy rzut rożny dla Ajaksu.

27'

Wślizg w ostatniej chwili. Van der Hoorn powstrzymał rywala wbiegającego między niego i kolegę z zespołu wybijając piłkę poza końcową linię boiska.

26'

Na murawie leży Dijks trafiony nogą w okolice twarzy przez rywala. Było to przypadkowe zagranie, nie ma mowy o kartce dla rywala.

26'

Na coraz więcej pozwalają sobie goście. Póki co bez efektów, ale Ajax nie powinien odpuszczać spotkania prowadząc zaledwie 1:0.

24'

Mogło być niebezpiecznie, ale obrońca do spółki z Cillessenem zablokował próbę strzału.Golkiper reprezentacji Holandii złapał piłkę i wznowił grę.

23'

Dośrodkowanie van Polena. W powietrzu lepsi piłkarze Ajaksu.

22'

Próba prostopadłego podania z jednej i drugiej strony. Obydwie nieudane.

21'

Blauwvingers zadomowili się pod bramką Ajaksu, ale nic z tego nie wynikło.

19'

Niewiele się dzieje, więc może pokażemy piękne zdjęcie z rozgrzewki zawodników.

18'

Dalekie podanie w kierunku Klaasena, Holender opanował futbolówkę, ale po chwili ją stracił.

17'

Bez zmian na boisku. Ajax kontroluje przebieg spotkania, wyczekuje okazji do kontrataku.

16'

Minimalnie, ale jednak niecelnie. Strzelał Lasse Schoene.

15'

Tym razem faul po drugiej stronie boiska. 28 metrów do bramki, można się spodziewać bezpośredniego uderzenia.

14'

Minuta Johana Cruyffa. Gra została przerwana, piłkarze i kibice oklaskiwali legendę futbolu.

13'

Nieudana centra w szesnastkę Ajaksu. Grę wznawia Cillessen. Swoją drogą golkiper Ajaksu w masce ochronnej wygląda dość komicznie. Cóż, roli w "Piątku trzynastego" na pewno by nie dostał.

12'

Van Polen faulowany w środku pola, okazja do dośrodkowania w pole karne.

11'

Spokojny fragment gry, trwa wymiana podań w środku pola.

10'

Długa piłka w kierunku Arka Milika. Polaka uprzedził van der Hart.

9'

Younes spróbował indywidualnej akcji i wbiegł w pole karne, ale nie zdołał minąć obrońcy i stracił piłkę.

8'

Piłkarze z Amsterdamu cofnęli się na własną połowę. Częściej w ataku są goście, którzy szukają okazji do zdobycia wyrównującego gola.

7'

Joden spokojnie rozgrywają piłkę na własnej połowie.

6'

Znów w natarciu PEC. Akcję świetnie przerywa wślizg jednego z klubowych kolegów Arka Milika.

5'

Próba odpowiedzi ze strony gości, ale nie poradzili sobie oni z obroną Ajaksu.

4'

Ajax nie zwalnia tempa, tym razem jednak ich atak został powstrzymany na skrzydle.

3'

Świetne dośrodkowanie Nicka Viergevera w pole karne, Lasse Schoene wygrywa pojedynek główkowy i trafia do siatki. Wymarzony początek gospodarzy.

2'

GOOOOOOOOL!!! Co za początek!!! Lasse Schoene!

2'

Ajax odzyskał piłkę i ruszył do ataku. Dobrą okazję na skrzydle wypracował Younes, ale w polu karnym przytomnie zachowali się obrońcy.

16:48

Zaczynamy. Ze środka piłkarze PEC Zwolle. Nad murawą unosi się dym z odpalonych wcześniej rac.

16:45

Właśnie zakończyła się minuta ciszy.

16:44

Mecz za chwilę się rozpocznie. Na murawie rozłożone są koszulki z numerem "14" (reprezentacji Holandii, oraz Ajaksu) i "9" (FC Barcelona).

16:35

Ajax z kolei dla upamiętnienia swojej legendy zagra dziś w specjalnych strojach.

16:32

Kibice przed meczem oddali hołd zmarłemu Johanowi Cruyffowi.

16:27

Ławka rezerwowych PEC:

Dekker, Nijland, van der Werff, Schenkeveld, Becker, El Hasnaoui, Evre.

16:25

Trybuny powoli się zapełniają. Na murawie trwa rozgrzewka piłkarzy.

16:19

Ławka rezerwowych Ajaksu:

Boer, ven de Beek, Serero, El Ghazi, Fischer, van Rhijn, Sinkgraven.

16:15

Witamy i zapraszamy na relację z meczu 29. kolejki holenderskiej Eredivisie. Na Amsterdam ArenA miejscowy Ajax podejmie dziś PEC Zwolle. Jak zespół Arka Milika poradzi sobie z dziewiątą w tabeli drużyną Blauwvingers? Zapraszamy do typowania w komentarzach.