MDADO Den Haag
95'

Dziękuję za uwagę, Monika Zakrzewska

21:42

Zainkasowane dzisiaj trzy punkty przez piłkarzy Philipa Cocu są tym bardziej cenne, ze względu na dystans PSV do wicelidera z Amsterdamu. Arkadiusz Milik i spółka depcze bowiem drużynie z Eindhoven po piętach.

21:40

Piąta wiktoria bez straty gola robi wrażenie. PSV jest na dobrej drodze do obrony mistrzowskiego tytułu.

21:39

9 zwycięstwo z rzędu PSV stało się faktem. Mistrzowie Holandii wygrali zasłużenie, mimo problemów ze skutecznością w pierwszej połowie.

94'

Koniec spotkania! PSV wygrało 2:0.

94'

gospodarze dalej szukają trzeciego gola, ale obrońcy ADO okrążyli de Jonga

94'

Zoet był na posterunku i widmo honorowego gola dla gości ostatecznie się rozwiało

92'

akcja rozpaczy w wykonaniu ADO nieskuteczna

92'

4 min. dolicza sędzia Dennis Higler

90'

goście wyczekują gwizdka, a zespół Cocu ma ochotę na więcej

88'

dośrodkowanie z narożnika boiska nie było jednak udane, ale gospodarze nadal utrzymują się przy piłce

87'

kolejny stały fragment gry dla PSV

85'

Cocu na ostatnie minuty wprowadza jeszcze obrońcę, by mieć pewność, że wynik nie ulegnie zmianie. Isimat wchodzi za Locadię.

84'

Ludcinio Marengo zmienił Derjicka

84'

dwie bramki PSV na niespełna 6 min. przed końcowym gwizdkiem to wystarczająca zaliczka

84'

no i nie będzie emocjonującej końcówki jak rok temu w Hadze

84'

trzecia zmiana w ekipie gości

83'

Żółtą kartkę zarobił Bakker.

82'

Goool! Luuk de Jong! Kapitan PSV podwyższa wynik na 2:0

81'

na szczęście dla gospodarzy tym razem obeszło się bez konsekwencji

80'

kiks Breneta

80'

rezerwowy Lestienne ma wyraźnie wielką ochotę do gry i tym samym jeszcze bardziej uprzykrza życie i tak zmęczonej już defensywie gości

78'

rzut rożny dla ADO

77'

goście nie dają za wygraną i pokazują, że też potrafią przycisnąć PSV

76'

kolejna dogodna sytuacja dla gospodarzy, ale zawodnicy mistrza Holandii przeszkodzili sobie na wzajem

75'

Gianni Zuiverloom zmienił Wormgoora.

75'

zmiana w zespole Frasera

75'

błędu defensywy nie zdołali jednak wykorzystać piłkarze z Hagi

73'

gościom nie zostało teraz już nic do starcenia

72'

Gooool! Marco Van Ginkel!

72'

mistrzowie Holandii dopieli w końcu swego

72'

gospodarze nie potrafili zamienić ani rzutu wolnego ani rzutu karnego na bramkę i tym samym Philip Cocu został zmuszony do dokonania zmian w ustawieniu

71'

Żółta kartka dla Ebuehiego.

70'

Maxime Lestienne zmienił Gastona Pereirę.

70'

Joshua Brenet wchodzi w miejsce Willemsa

69'

i znowu corner dla lidera Eredivisie

69'

i znowu rzut rożny dla PSV

68'

małe zamieszanie na boisku, ostatecznie rzut rożny zostaje przyznany podopiecznym Philipa Cocu

67'

ryzykownie Bruma i goście oddają groźny strzał

65'

Żółta kartka dla Willemsa.

65'

po strzale de Jonga futbolówka ląduje jednakże na trybunach

64'

rzut rożny dla gospodarzy

63'

Ruben Schaken wchodzi za Ebecillo

63'

do wejścia na boisko szykuje się Schaken

62'

piłkarze z Hagii od kliku minut są zamknięci na własnej połowie

62'

kapitan PSV postanowił wziąć sprawy w swoje ręce

61'

De Jong srzela z woleja lewą nogą i tylko poprzeczka

59'

obrońcy ADO muszą bardziej uważać, jeżeli chcą dokończyć mecz w komplecie

59'

rzut wolny dla gospodarzy

59'

kombinacyjna akcja PSV mogła się podobać

58'

teraz cios za cios

58'

goście atakują już 5-6 zawodnikami

57'

piłkarze z Hagi coraz bardziej pewni siebie

56'

minęło już 10 min. drugiej odsłony, ale krajobraz w Eindhoven niezmiennie ten sam

55'

W notesie arbitra zapisany został Beuglesdijk.

55'

sędzia znowu ukarał piłkarza ADO

54'

Kolejna szansa dla gospodarzy, lecz Locadia zablokowany.

53'

Druga żółta kartka dla gości, tym razem ukarany Ebecilio

51'

Znowu pauza w grze, tym razem fauluje Derjick.

50'

Dużo szarpanej gry, a składnych akcji jak na lekarstwo. Nie ma się co dziwić, że na stadionie słychać gwizdy

49'

Sędzia przerywa grę, powodem kontuzja jednego z graczy ADO

47'

PSV ma ogromną przewagę w posiadaniu piłki, lecz nie przekłada się to na to, co naważniejsze

46'

Druga połowa rozpoczęta!

20:40

Jak dotąd trzech graczy w ataku to za mało, by przebić przez mur obronny Den Haag. Defensywne ustawienie ADO 4-5-1 okaże się efektywne, jeżeli piłkarze PSV dalej będą tak nieskuteczni. Drugą połowę obie drużyny zaczną bez zmian.

49'

Do przerwy w Eindhoven bezbramkowy remis.

49'

Hansen bez pomyłki

48'

PSV ewidentnie chce dobić rywala jeszcze przed przerwą

47'

ależ szansa Proppera

47'

strategia ADO to zwycięski remis i widać to na murawie aż za nadto

46'

zespół Frasera wychodzi do ataku w duecie

45'

ADO nie zależy jednak na zdobywaniu goli

45'

dobra akcja gości ale znowu strata

43'

Santiago Arias ukarany żółtą kartką.

42'

w pojedynkę Bruma meczu nie wygra, musi być wsparcie

42'

graczom z Eindhoven wyraźnie brakuje precyzji, tym samym linia defensywna z Hagi ma ułatwione zadanie

40'

piłka dla gości

40'

sędzia przerywa grę

38'

Duplon mógł otworzyć wynik spotkania, ale dogodna sytuacja przerosła Francuza.

38'

trzeba przyznać, że piłkarze Frasera szybko wracają na swoją połowę

37'

i fubolówka znowu w posiadaniu PSV

37'

fatalnie wykonany corner

36'

35'

może pomoże zmiana stron

34'

Kto odczaruje bramkę Hansena

34'

Druga szansa dla de Jonga i druga nie wykorzystana

33'

ale wynik nadal nie uległ zmianie

32'

zagotowało się w polu karnym gości

32'

na boisku wyraźnie widać, że remis satysfakcjonuje drużynę z Hagi

31'

pierwszy okres w meczu kiedy to goście zdołali się dłużej utrzymać przy piłce

30'

wybić i sfaulować to dzisiejsze motto ADO

29'

ADO może i broni się prostymi środkami, ale jak na razie to skuteczny sposób na zatrzymanie lidera

27'

rzut wolny dla PSV ale znowu dośrodkowanie bez adresata

26'

obrońcy ADO mają co robić od pierwszej minuty

26'

jak długo jeszcze wytrzyma defensywa Henka Frasera?

24'

To powinien być gol dla PSV, ale Moreno w znakomitej sytuacji nie trafia czysto w piłkę.

22'

Jurgen Locadia traci futbolówkę. Po chwili odzyskują ją piłkarze PSV i od nowa budują kolejną akcję w ofensywie.

21'

Zoet w końcu zmuszony do interwencji.

20'

Jurgen Locadia mocno, ale w sam środek bramki.

19'

no znowu zawrzało na trybunach i na boisku

19'

nie wychodzą dziś dośrodkowoania podopiecznym Philipa Cocu

18'

Do głosu doszli wreszcie goście, ale Duplan się poślizgnął.

16'

rzut wolny dla drużyny z Hagi

16'

piłka wybita z bramki przez obrońcę ADO

15'

ale szansa dla gospodarzy

14'

i znowu do głosu doszli gospodarze

13'

na spalonym Havenaar

13'

Kibice z Eindhoven nie zadowoleni z decyzji sędziowskich

11'

PSV próbuje i skrzydłami i środkiem ale jak na razie bez gola

10'

jak na razie dużo strat i gry przerywanej

9'

pressing gospodarzy jak na razie wysoki i skuteczny

8'

ADO gra się nie klei

8'

żółta kartka dla Diona Malone'a.

6'

Zaczęło się zgodnie z przewidywaniami, czyli przy piłce długimi fragmentami utrzymują się zawodnicy gospodarzy.

5'

Znowu atak gospodarzy, ale tym razem górą obrońcy ADO.

3'

Przy pice cały czas utrzymują się piłkarze PSV.

2'

Martin Hansen od bramki, ale było gorąco na polu karnym ADO.

1'

PSV już w polu karnym gości.

1'

Kapitanowie po uścisku dłoni. Zaczynamy!

19:17

Tyle wygrać… Philip Cocu urodził się w Eindhoven, był kluczowym zawodnikiem PSV Eindhoven i od trzech lat dowodzi na Philips Stadion. Szczęścia jednak nigdy za wiele. Czy fortuna znowu dopisze szkoleniowcowi PSV? O tym przekonamy się już za chwilę. Dzisiejsze spotkanie poprowadzi trzydziestoletni Holender, Dennis Higler.

19:16

19:16

37 straconych goli i 36 bramek na koncie. To z kolei dorobek piłkarzy z Den Haag. Nic więc dziwnego, że ADO zajmuje dopiero 11. lokatę w tabeli. W dodatku Henk Fraser (trener ADO) nie będzie mógł skorzystać z trzech ważnych graczy. Z powodu kontuzji na Philips Stadion nie zobaczymy Serge Wilfreida Kanona (obrońca) oraz Dennisa van der Heijdena (napastnik). Z kolei Aron Meijers musi pauzować ze względu na czerwoną kartkę.

19:15

Faworyt dzisiejszego meczu może być tylko jeden. PSV Eindhoven po 24. kolejkach jest liderem Eredivisie i nic nie wskazuje na, to by się coś zmieniło w tej kwestii w układzie tabeli rozgrywek holenderskich. Po pierwsze PSV jest przyzwyczajone do ligowych zwycięstw. Zeszłotygodniowa wygrana z Heracles (2:0) potwierdza tylko utartą regułę. Po drugie czerwono- biali wystąpią w roli gospodarza. Po trzecie zmierzą się z drużyną, która nie kwalifikuje się nawet do walki w barażach o Ligę Europejską.