Niedziela, 21 lutego 2016, godz. 14:30
Ajax AmsterdamAjax Amsterdam
3 : 0
93'

Koniec!!! Ajax po dwóch bramkarz Arka Milika i jednej Davy'ego Klaassena wygrywa 3:0 z Excelsiorem!

92'

Ajax w końcówce jeszcze przyciska. Gudelj wrzucił piłkę z rzutu wolnego, ta przeszła pole karne i trafiła do Fischera. Skrzydłowy Ajaxu wszedł w pola karne i oddał strzał, ale został zablokowany. Rzut rożny dla Ajaxu przyniósł kolejny strzał Fischera, ale nieskuteczny.

90'

Tempo spotkania wyraźnie spadło. Sedzia dolicza 3 minuty do podstawowego czasu gry.

86'

Gol dla Ajaxu!!! 3:0. Klassen strzelcem bramki! Milik zagrał prostopadle do Muricia, ten zagrał do środka pola karnego, gdzie Klassen płaskim strzałem dał gospodarzom trzecią bramkę.

82'

Viergever zagrywa długą piłke do El Ghaziego, ale ten strzela nad bramką. Zaraz potem skrzydłowego Ajaxu zastępuje debiutant, Robert Muric.

81'

Fischer indywidualnie wszedł w pole karne, ale minimalnie przestrzelił. Zmiana w zespole gości. Bovenberg za Kuipersa.

78'

Ależ akcja Milika! Polak rozegrał klepkę piętą z Fisherem, strzał Fischera został przyblokowany. Polak próbował potęznie dobić ale Muyters przenosi piłkę nad poprzeczką!

75'

Victor Fisher zmienia na boisku Younesa. Ostatnie 15 minut przed nami.

74'

Kapitalne podanie od defensywy do Bazoera, który wyszedł sam na sam z Muytersem i strzelił z pierwszej piłki. Bramkarz gości zdołał go jednak powstrzymać.

72'

Ajax nieco cofnął się z połowy Excelsioru i nie używa za czesto pressingu. Mimo to piłkarze de Boera wciąż skutecznie odbierają piłkę swoim rywalom.

69'

Van Rhijn od razu chciał się pokazać. Wbiegł w prawym skrzydłem i wrzucił na głowe Klassena. Ten strzela głową wprost w bramkarza z kilku metrów.

66'

Pierwsza zmiana w Ajaxie. Van Rhijn za Schoene.

63'

Ajax kontoluje spotkanie. Excelsior stara się kontrować , ale robi to nieskutecznie.

60'

Kuwas przed świetną szansa na pokonanie Cillesena. Zawodnik gości uderzył na dalszy słupek i minimalnie chybił.

58'

Milikkk!!!! Polak dostał piłkę na lewe skrzydło, wyprzedził obrońce i strzałem po ziemi pokonał Muyttersa. Piłka odbiła się jeszcze od bramki i wpadła do siatki! 2:0

55'

El Ghazi niezwykle aktywny w drugiej połowie. Piłkarz Ajaxu przebiegł z piłka 30 metrów i oddał strzał, ale został przyblokowany przez Karimiego. Rzut rozny dla Ajaxu bez historiii.

53'

El Ghazi uderza mocno z dystansu z 30 metra, ale piłka leci w trybuny.

52'

Długa piłka do El Ghaziego za plecy obrońców, ale skrzydłowy Ajaxu nie zdołał dojść do piłki, Excelsior w ataku pozycyjnym.

50'

Excelsior odwazniej na początku, Elbers rozegrał piłkę z Kruysem, uderzył na bramkę, ale został zablokowany. Ajax w kontrze, a konkretnie El Ghazi, którego strzał obronił Muyters.

46'

Zaczynamy drugą połowę. Od środka Ajax Amsterdam.

48'

Younes indywidualnie wpadł w pole karne, uderzył na dalszy słupek, ale kapitalną interwencją popisał się Muyters. Chwile później Klassen był bliski podwyższenia prowadzenia, ale obrońcy gości zdołali go powstrzymać. Sędzie konczy I połowę.

45'

Sędzia dolicza 2 minuty!

44'

Kolejna świetna akcja Ajaxu! El Ghazi wrzuca z prawego skrzydła do Milika, ale Fiszer uprzedza Polaka i wybija piłkę sprzed nóg napastnika Ajaxu. Schoene z rzutu roznego, ale Excelsior skutecznie się broni.

42'

Co za gooooool Milika. Napatnik z Polski minął jednego rywala, załozył sietkę kolejnemu i pięknym strzałem na dalszy słupek daje prowadzenie gospodarzom!

39'

Excelsior pod polem karnym Kumas próbuje coś wskórac na prawym skrzydle, ale Viergever spokojnie powstrzymuje pomocnika gości. Ajax przechodzi do ataku pozycyjnego.

36'

Veltmann próbował się przedrzeć prawym skrzydłem, ale skutecznie został powstrzymany. Piłkarze Ajaxu domagali się rzutu wolnego ale bezskutecznie. Gospodarze ponownie próbują ataku prawym skrzydłem, El Ghazi dostaje futbolówkę i wrzuca ją do Klassena, a ten podobnie jak Younes marnuje kapitalna okazję.

33'

El Ghazi wrzuca piłkę z prawego skrzydła, najwyżej wyskakuje Younesa, który w 100-procentowej sytuacji przestrzelił z kilku metrów!

30'

Ajax cały czas w natarciu. Schene próbował przed chwilą prostopadle podac w pole karne, ale zrobił to niecelnie. Kibice coraz głosniej wyrażają dezaprobatę dla działań swoich podopiecznych. Za nami pierwsze pół godziny meczu.

28'

Younes mija dwóch rywali przed polem karnym, podaje do Bazoera, ten strzela mocno i znów obok bramki...

26'

Dobra akcja gospodarzy! Gudelj podaje za plecy obrońców do Milka, ale Kuipers wygrywa pojedynek główkowy. Piłka trafia do El Ghaziego, który ze skraju uderza mocno, ale wprost w bramkarza.

24'

Niezła akcja Excelsioru lewy skrzydłem, Karami podaje do środka, do Auassara, ale ten traci piłkę. Ajax atakuje prawy skrzydłem. El Ghazi podaje do Milika, a ten strzela mocno lewą nogą. Około metr od bramki.

21'

Ajax w 10. El Ghazi chwiliwo poza boiskiem.

20'

Kuipers kopnął w twarz El Ghaziego. Dostał żółta kartkę, a El Ghazi wciąz lezy na boisku.

17'

Bazoer ponownie próbuje uderzyć z dystansu, ale golkiper gości pewnie broni.

15'

Elbers bliski strzelenia gola! Skrzydłowy gości dostał piłke w polu karnym, uderzył na dalszy słupek, ale bardzo niecelnie w bardzo dogodnej sytuacji. Cillesen wściekły na kolegów z obrony.

11'

Milik bliski strzelenia bramki po błędzie bramkarza. Golkiper gości podał niedokładnie w polu karnym i piłka trafiła do Polaka. Zdołał jednak swój błąd naprawić.

10'

10 minut za nami. Gospodarze mają spora przewagę w posiadaniu piłki, ale nie potrafia zamienić jej na akcje ofensywne.

7'

Pierwsza akcja Excelsioru. Na skraju pola karnego do piłki dopadł van Weert, którego strzał został zablokowany. Ajax ruszył z kontrą. Younes wpadł w pole karne, odegrał do Bezoera, ale ten strzelił z dystansu daleko od bramki.

5'

Ajax póki co rozgrywa piłkę na 30-40 metrze od bramki gości. Póki co nie potrafi znaleźć luki w szykach obronnych Excelsioru.

3'

Excelsior próbował ruszyć prawym skrzydłem, ale defensorzy Ajaxu skutecznie wybijają rywali z rytmu.

2'

Pierwszy rzut wolny dla Ajaxu, Schoene wrzuca piłkę z prawego narożnika boiska, ale ta odbija się w środku pola karnego mijając obrońców gości i napastników gospodarzy.

1'

Początek spotkania! Zaczynają goście z Excelsioru!

14:30

Ajax w ofensywnym ustawieniu 3-4-3. Excelsior zagra w systemie 4-3-3.

14:28

Piłkarze znajdują się już w tunelu wyjściowym na boisko w Amsterdamie. Gospodarze w tradycyjnych, białych koszulkach z czerwonym pasem i białych spodenkach. Goście z Rotterdamu w czarnych koszulkach i czerwonych spodenkach.

14:26

Witamy Was serdecznie na relacji ze spotkania 25. kolejki Eredivisie pomiędzy Ajaxem Amsterdam i Excelsiorem. Już za 5 minut na Amsterdam Arena zmierzą się wicelider tabeli i walczący o utrzymanie goście z Rotterdamu. W pierwszym składzie Ajaxu wystąpi wreszcie Arkadiusz Milik. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji LIVE z tego spotkania!