1. połowa3 : 0
22:40

Za uwagę dziękuje Marcin Juszczyk. Dobrej nocy! Zapraszam na kolejne relacje do Ekstraklasa.net.

22:38

Ajax wygrał pewnie i zasłużenie 5:2, ale błędów nie ustrzegł się. Ich konsekwencjami były między innymi dwa trafienia dla sc Heerenveen. Zawodnicy Franka de Boera mogli wygrać wyżej, ale w kilku sytuacjach nie popisali się skutecznością. Arkadiusz Milik zmarnował w 65 minucie rzut karny, ale poza tym zaliczył udany występ. Gol, dwie asysty i udział jeszcze przy jednej z bramek - to dorobek reprezentanta Polski w dzisiejszym meczu.

93'

Koniec meczu! Ajax Amsterdam pokonał sc Heerenveen 5:2!

92'

Milik mógł ustalić wynik końcowy meczu na 6:2 dla Ajaxu, ale tor lotu piłki, zagranej do niego ze skrzydła, przeciął Mulder.

91'

90'

Dwie minuty doliczone do podstawowego czasu gry.

90'

Cavlan świetnie uderzył z rzutu wolnego, ale Cillessen wyciągnął się jak struna i sparował ten strzał na rzut rożny.

87'

Dijks wystawił piłkę w polu karnym Milikowi, który bez zastanowienia huknął i Mulder z trudem przeniósł piłkę nad poprzeczką!

85'

Zablokowany strzał Larssona z dystansu i korner dla sc Heerenveen.

80'

Naciskany przez przeciwnika Veltman zagrał do Cillessena, ale ten miał kłopoty z opanowaniem piłki, gdyż nie mógł jej łapać. Próbując ją opanować tuż przy linii końcowej, aby rywale nie mieli rzutu rożnego, tak niezdarnie ją zagrał, że ta znalazła się w posiadaniu te Vrede, który nie miał problemów z umieszczeniem jej w pustej bramce. Fatalny błąd golkipera Ajaxu.

79'

GOOOOOOOOOOOOOL! Rozmiary porażki sc Heernveen zmniejsza te Vrede.

74'

Natomiast w sc Heerenveen na ławkę rezerwowych udał się Otigba, a zastąpił go Bijker.

74'

Ostatnie zmiany w obu zespołach. W Ajaxie plac gry opuścił Younes, a w jego miejsce pojawił się El Ghazi.

74'

Milik zrehabilitował się za zmarnowany rzut karny i zaliczył kapitalną asystę przy golu numer pięć dla Ajaxu! Będąc na prawym skrzydle zagrał idealnie przed bramkę do nadbiegającego Klaassena, nie sygnalizując takiego zamiaru, a pomocnik Ajaxu ładnym strzałem z kilkunastu metrów nie dał szans Mulderowi.

73'

GOOOOOOOOOOOOL! Klaassen trafia do bramki Heerenveen! Ajax prowadzi 5:1!

70'

Younes trafia tylko w boczną siatkę!

65'

Arkadiusz Milik nie wykorzystał rzutu karnego! Polak uderzył nad poprzeczką!

64'

Rzut karny dla Ajaxu! Otigba sprokurował jedenastkę!

63'

...i druga zmiana. Schodzi van den Beek, a wchodzi Bazoer.

63'

Podwójna roszada w Ajaxie. Tete opuszcza boisko, a zmieni go van Rhijn...

63'

Zagranie na wolne pole autorstwa Klaassena, ale żaden z jego kolegów nie ruszył do piłki.

62'

Milik mógł stanąć przed szansą na zdobycie piątej bramki dla Ajaxu, ale nie zdołał przejąć futbolówki i zacznie Mulder.

60'

Ajax szuka szans na kolejne trafienie. Piłkę po dośrodkowaniu Younesa przechwytuje Mulder.

57'

Gudelj przymierzył bezpośrednio z rzutu wolnego na bramkę i nieznacznie pomylił się!

57'

Pierwsza żółta kartka w meczu. Do notesu sędziego trafił Otigba.

55'

Świetna, zespołowa akcja Ajaxu. Dijks do Milika, Polak z pierwszej piłki do Klaassena, ten zagrywa od razu w pole karne do wbiegającego Fischera, a on strzałem po ziemi, między nogami Muldera, po raz drugi dzisiaj wpisuje się na listę strzelców!

54'

GOOOOOOOOOOOOOOOL! Po raz drugi Fischer i Ajax prowadzi 4:1!

50'

Wszystko rozpoczęło się od straty futbolówki w środku pola przez Klaassena. Slagveer zagrał długą piłkę pod pole karne Ajaxu, wystartował do niej te Vrede, przepchnął Veltmana i pokonał Cillessena.

49'

GOOOOOOL! Heerenveen strzela gola! Jego autorem jest te Vrede!

46'

...w szatni został Thorsby, a zastąpił go Thern.

46'

W przerwie w sc Heerenveen mieliśmy podwójną zmianę. Zszedł van den Berg, a w jego miejsce na boisku zameldował się van den Boomen...

46'

Zaczynamy drugie 45 minut!

21:46

Za chwilę początek drugiej połowy meczu na Amsterdam Arena. Czy sc Heerenveen zdoła się podnieść?

21:36

21:35

W pełni zasłużone prowadzenie Ajaxu. Piłkarze sc Heerenveen w pierwszych dwudziestu minutach prezentowali się nieźle, atakowali, ale druga stracona bramka podcięła im skrzydła i całkowicie oddali pole gospodarzom, dając zepchnąć się do defensywy. Podopieczni Franka de Borea mogli prowadzić okazalej, ale nie wykorzystali kilku niezłych okazji.

45'

Koniec pierwszej połowy! Ajax Amsterdam - sc Heerenveen do przerwy 3:0.

45'

Szczęścia z dystansu spróbował Tete, ale jego strzał był bardzo niecelny.

43'

Gudelj zdecydował się na strzał z około trzydziestu metrów, ale na posterunku Mulder, który sparował piłkę na rzut rożny.

39'

Po centrze z rzutu rożnego Otigba uderzył z główki nieznacznie nad poprzeczką! Pierwsza od kilkunastu dobrych minut okazja dla sc Heerenveen!

38'

Po krótko rozegranym rzucie rożnym van den Beek z dystansu trafił w boczną siatkę!

36'

Kolejna próba Fischera! Po jego uderzeniu z kilkunastu metrów futbolówka zaliczyła rykoszet od Otigby, ale Muldera to nie zmyliło i obronił ten strzał!

33'

Fischer stanął przed szansą na podwyższenie prowadzenia Ajaxu, ale jego uderzenie z ostrego kąta broni Mulder!

32'

Czy sc Heerenveen zdoła się podnieść po tych trzech ciosach? Czy już jest po meczu? Na razie Fryzowie nie mogą otrząsnąć się po tych trzech ciosach.

29'

Younes popisał się świetną, choć może trochę chaotyczną, solową akcją i z kilku metrów nie dał szans Mulderowi. Younes ośmieszył obronę sc Heerenveen w sytuacji, po której strzelił gola!

28'

GOOOOOOOOOOOOOOL! Już 3:0 dla Ajaxu! Tym razem na listę strzelców wpisuje się Younes!

27'

Ten drugi gol jakby podciął skrzydła przyjezdnym. Dali zepchnąć się do defensywy Ajaxowi.

24'

Jeden z graczy Ajaxu wypatrzył kapitalnie Fischera na lewym skrzydle, który następnie zagrał w pole karne do Milika na dziesiąty metr i mimo nie najlepszego przyjęcia reprezentant Polski, skierował on futbolówkę do siatki! Fischer odwdzięczył się Polakowi za asystę przy pierwszym trafieniu jego autorstwa!

23'

GOOOOOOOOOOOOOOOL! 2:0 dla Ajaxu, a strzelcem Arkadiusz Milik!

19'

Na Amsterdam ArenA mamy jak na razie niezły mecz. Ajax jest zespołem lepszym, inicjatywa jest po jego stronie, ale sc Heerenveen stara mu się dotrzymywać kroku i potrafi groźnie zaatakować. Goście nie są bez szans w tym pojedynku.

17'

Wyśmienite długie podanie na prawą stronę do Fischera, ale Marzo odebrał mu futbolówkę.

14'

sc Heerenveen mogło błyskawicznie odpowiedzieć! Uderzenie z bliskiej odległości van Akena broni świetnie Cillessen! Refleksem w tej sytuacji wykazał się golkiper Ajaxu.

13'

Kapitalna akcja Ajaxu. Fischer przed szesnastką zagrał do Klaassena, ten odegrał mu z pierwszej piłki i znalazł się w sytuacji sam na sam z Mulderem, którą z zimną krwią wykorzystał!

12'

GOOOOOOOOOOL! Ajax obejmuje prowadzenie! Fischer strzelcem gola!

11'

Złe zagranie Dijksa do Cillessena, ale bramkarz Ajaxu ratuje swój zespół przed utratą gola, uprzedzając atakującego go rywala i wybijając futbolówkę w głąb pola.

8'

Druga okazja dla Heerenveen. Tym razem niecelnie uderzył Otigba!

6'

Kolejna okazja dla Ajaxu. Milik wypatrzył dobrze w polu karnym Fischera i zagrał do niego, ten uderzył od razu, bez zastanowienia z powietrza i minimalnie chybił!

5'

Teraz szansa dla sc Heerenveen. Po starcie futbolówki na własnej połowie przez Tete, goście wymienili kilka podań, piłka trafiła szybko do Thorsby'ego, który zdecydował się na strzał po ziemi z około czternastu metrów, ale Cillessen bez problemów broni tą próbę.

4'

Po krótko rozegranym rzucie rożnym van den Beek uderzył zza pola karnego, ale futbolówka przeszła obok słupka.

3'

Milik zagrał do Fischera, ale rywal wybił mu wślizgiem piłkę i korner dla Ajaxu.

1'

Danny Makkelie daje sygnał do rozpoczęcia zawodów! Zaczęli piłkarze sc Heerenveen!

20:43

Obie drużyny już na murawie Amsterdam ArenA. Za chwilę przywitanie, losowanie i rozpoczynamy!

20:41

W szeregach Ajaxu nieobecni dzisiaj są: Jairo Riedewald, Yaya Sanogo, Dalej Sinkgraven. Z kolei w sc Heerenveen zabraknie: Pascal Huser, Doke Schmidt, Jores Voest, Younes Namli, Pele van Anholt.

20:39

20:38

20:37

Rozjemcą w spotkaniu na Amsterdam ArenA będzie 32-letni Danny Makkelie.

20:35

Wyjściowe składy obu zespołów są także dostępne w panelu naszej relacji LIVE!

20:31

Rozgrzewka na stadionie w Amsterdamie trwa.

20:29

Ajax wystąpi dzisiaj w swoim podstawowym komplecie strojów.