Niedziela, 22 listopada 2015, godz. 14:30
Feyenoord RotterdamMD
5 : 0
Twente EnschedeTwente Enschede
16:31

Co tu można powiedzieć - wynik mówi sam za siebie. Gospodarze całkowicie zdominowali grę i pięciokrotnie ukłuli gospodarzy. Na szczególne brawa zasługuje gra Dirka Kuyta, który był motorem napędowym swojej drużyny. Dzięki temu zwycięstwu Feyenoord przesuwa się na pozycję wicelidera tabeli. Ja już się z Państwem żegnam - za wspólnie spędzony czas dziękuje Mariusz Daniluk, do widzenia!

16:28

93'

KONIEC MECZU! FEYENOORD ROTTERDAM ROZBIJA TWENTE 5-0!

92'

Dirk Kuyt zagrał piłkę na prawe skrzydło do Kramera, ten mocno uderzył, ale strzał obronił Drommel. Z dobitką Basacikoglu nie miał już szans.

91'

PIĘĆ DO ZERA! Bilal Basacikoglu!

91'

Piłkarze z Enschede wyprowadzali ostatni atak, ale zrobili to bardzo źle i piłka znów pod nogami gospodarzy.

90'

Arbiter doliczył dwie minuty do podstawowego czasu gry!

89'

Twente starało się postraszyć Vermeera, ale wyszło to na prawdę słabo - golkiper gospodarzy zacznie od piątego metra.

88'

Bilal Basacikoglu stanął teraz przed szansą na piątego gola dla swojej drużyny! W ostatniej chwili jednak stracił piłkę przed polem karnym!

87'

Tym razem róg dla gospodarzy, lecz w polu karnym faulowany był jeden z graczy Twente

86'

Złe rozegranie piłki w defensywie Feyenoordu i piłka wyszła na rzut rożny, który jednak nie przyniósł zagrożenia

85'

Tym razem Kenneth Vermeer znakomicie interweniuje! Hakim Ziyech oddał bardzo groźny strzał, lecz bramkarz gospodarzy wyciągnął się jak struna i "wyjął" piłkę. Dobre ostatnie minuty spotkania z obu stron boiska

83'

Joël Drommel musiał się teraz napocić! Trzy potężne strzały zza pola karnego znakomicie wybronione przez golkipera Twente! Piłka wyszła na korner

82'

Ostatniej zmiany dokonuje szkoleniowiec gospodarzy - z boiska schodzi Terence Kongolo, a pojawia się za niego Miquel Nelom

81'

Goście próbowali zainicjować atak, ale wszystko dokładnie przeczytał Eric Botteghin

79'

Czy gospodarze dadzą radę jeszcze strzelić bramkę? Zadanie jest prostsze, gdyż grają w przewadze.

76'

Thomas Agyepong ukarany żółtym kartonikiem za dyskusje

75'

TIM HOLSCHER UKARANY CZERWONĄ KARTĄ CHWILĘ PO WEJŚCIU NA BOISKO! GOŚCIE KOŃCZĄ MECZ W DZIESIĄTKĘ!

74'

Roszada w Twente - Tim Holscher zmienia Jelle van der Heydena

74'

Hakim Ziyech ruszył z piłką na skrzydle, starał się dorzucić piłkę, lecz został zablokowany - korner dla gości

73'

Rzut rożny krótko wykonany przez Portowców, do piłki w polu karnym dopadł Sven van Beek lecz wysokiej klasy paradą popisał się Joël Drommel!

72'

Thomas Agyepong upadł w polu karnym, lecz sędzia każe mu szybko wstawać. Ewidentnie piłkarz gości się poślizgnął.

71'

Zawodnicy Twente Enschede wciąż biegają za rywalami - chcieliby jak najszybciej zejść do szatni.

69'

Van der Heyden nie podnosił się z niewiadomego powodu z murawy, ale wygląda na to, że może kontynuować grę

67'

Sven van Beek ukarany żółtą kartką.

66'

Pierwszej zmiany dokonuje Alfred Schreuder - z boiska schodzi Felipe Gutiérrez, a pojawia się na nim Michael Olaitan.

65'

Tonny Vilhena wpadł w pole karne, dostał podanie od Dirka Kuyta, lecz przy oddawaniu strzału się poślizgnął! Powinno być 5-0!

64'

Groźnie było w polu karnym Twente! Piłka dośrodkowana po ziemi, przeleciała przez całą "szesnastkę", lecz nikt nie skierował jej do siatki

63'

Pierwsza od bardzo dawna wycieczka piłkarzy Alfreda Schreudera w "szesnastkę" gospodarzy, lecz nie było to nic, co mogłoby zaskoczyć defensywę Feyenoordu

61'

Drugiej zmiany dokonuje Giovanni van Bronckhorst - za strzelca bramki Karima El Ahmadiego na placu gry pojawia się Tonny Vilhena

15:50

60'

Groźnie było teraz w polu karnym po kornerze! Ogromne zamieszanie i w ostatniej chwili defensorzy gości zażegnali niebezpieczeństwo.

59'

Centra w pole karne Twente z prawego skrzydła - piłkę na rzut rożny wybija Mokotjo

57'

Dirk Kuyt krytykuje teraz jednego ze swoich kolegów za bardzo niecelny strzał z powietrza z 30 metrów.

55'

Ofensywny tercet Twente wychodził z atakiem, na przeciwko nich było zaledwie dwóch rywali, ale mimo tej przewagi nie potrafili dobrze rozegrać piłki i trafiła ona pod nogi Vermeera

54'

Pierwsza roszada w drużynie gospodarzy - boisko opuszcza Eljero Elia, a melduje się w jego miejsce Bilal Basacikoglu

53'

Nad stadionem zaczęło bardzo mocno padać - miejmy nadzieję, że nie utrudni to bardzo gry

52'

51'

Dirk Kuyt zagrał piłkę na prawe skrzydło do Michiela Kramera. Strzelec drugiego gola bez zastanowienia dośrodkował piłkę, która trafiła do wbiegającego El Ahmadi'ego. Był on zupełnie niekryty i delikatnym uderzeniem pokonał Drommela

50'

KOLEJNY GOL! 4-0! KARIM EL AHMADI!

49'

48'

Rzut rożny dla Twente, lecz wykonany bardzo słabo. Od bramki zacznie Kenneth Vermeer

47'

Dirk Kuyt chwile po wznowieniu meczu przejął piłkę i idealnie dograł ją w pole karne do Kramera, a ten z zimną krwią wpakował piłkę do siatki. Co za początek drugiej połowy! 3-0!

46'

ALEŻ POCZĄTEK DRUGIEJ CZĘŚCI GRY! MICHIEL KRAMER PODWYŻSZA PROWADZENIE!

46'

DRUGA CZĘŚĆ GRY ROZPOCZĘTA! Piłkarze Twente Enschede przy futbolówce!

15:33

Już za moment arbiter wznowi grę!

15:32

Odrobina statystyk po pierwszej części spotkania.

15:32

15:24

Po pierwszej połowie nie mamy niespodzianki - zgodnie z założeniami Feyenoord Rotterdam prowadzi na własnym boisku z Twente Enschede 2-0. Oba gole strzelił Simon Gustafson. Goście przez całe 45 minut byli zepchnięci do defensywy, a ich gra wygląda bardzo słabo. Wątpliwe wydaje się być to, że obraz gry się zmieni po przerwie. Proszę się z nami nie rozstawać!

45'

SĘDZIA NIE DOLICZYŁ ANI MINUTY DO PIERWSZEJ POŁOWY I ZAPRASZA ZAWODNIKÓW DO SZATNI!

45'

Eljero Elia po raz drugi dziś złapany na ofsajdzie .

44'

Dirk Kuyt wraz z Rickiem Karsdorpem rozgrywali piłkę na lewej stronie boiska blisko linii końcowej. Ostatecznie się jednak pogubili i stracili piłkę

43'

Michiel Kramer, podobnie jak Kuyt - spalił

42'

Feyenoord spokojnie rozgrywa futbolówkę w defensywie - widać, że tylko wyczekują zakończenia pierwszych 45 minut.

41'

Dirk Kuyt złapany na pozycji spalonej

40'

Wygląda to tak, jakby przez cały czas goście nie wiedzieli co zrobić z futbolówką. Ich gra jest bardzo słaba od początku meczu

39'

Bardzo wysoka centra Kongoli przed pole karne podopiecznych Alfreda Schreudera, tam oddaje uderzenie Vejinović, ale strzelił bardzo wysoko nad poprzeczką

37'

Żółtą kartkę otrzymuje Kamohelo Mokotjo za taktyczny faul na połowie rywali

36'

Twente w końcu przejęło piłkę, ale momentalnie ją straciło - dopadł do niej Michiel Kramer, starał się oddać strzał, ale nie trafił czysto w futbolówkę

35'

Feyenoord cały czas na własnej połowie konstruuje swoją akcję. Kibicom to się wyraźnie nie podoba, gdyż zaczęli nawet gwizdać

33'

Spokojnie piłkę rozgrywają teraz Portowcy

32'

Minuta ciszy przed meczem.

31'

Goście po raz kolejny wychodzili z kontrą i po raz kolejny bardzo szybko stracili piłkę. Ich gra od początku spotkania nie wygląda najlepiej

30'

Terence Kongolo czysto zatrzymuje na lewym skrzydle wychodzącego z kontratakiem Agyeponga

28'

Zawodnicy Van Bronckhorsta są teraz za każde dobre podanie głośno oklaskiwani.

27'

Głównym autorem tej bramki jest Michiel Kramer. To on minął defensywę rywali jak tyczki i w ostatnim momencie podał piłkę do niekrytego Gustafsona, który musiał tylko dołożyć nogę

26'

GOOOOL! SIMON GUSTAFSON PO RAZ DRUGI! 2-0!

25'

Rick Karsdorp posłał wysoką piłkę w pole karne Twente, lecz spokojnie defensywa gości zażegnała niebezpieczeństwo.

24'

Jeden z zawodników gości złapany w pułapkę ofsajdową.

23'

Ależ teraz okazję miał Thomas Agyepong! Zawodnik gości był niepilnowany w polu karnym, dostał idealną piłkę na głowę, lecz fantastyczną paradą popisał się Kenneth Vermeer! Korner dla gości

22'

Terence Kongolo dwukrotnie dośrodkowywał z rzutu rożnego, lecz oba te stałe fragmenty gry nie przyniosły zagrożenia

14:55

21'

Posiadanie piłki:

Feyenoord Rotterdam - 63%

Twente Enschede - 37%

20'

Michiel Kramer dostał bardzo dobrą piłkę w pole karne z prawego skrzydła! Napastnik Feyenoordu był jednak naciskany przez obrońcę i futbolówka po strzale przeleciała nad bramką

19'

Rzut wolny kompletnie nieudany - dośrodkowanie było za mocne i minęło dalszy słupek bramki gospodarzy.

18'

Hakim Ziyech popędził prawą flanką boiska, lecz został sfaulowany w narożniku boiska - rzut wolny dla Twente

17'

Eljero Elia złapany na pozycji spalonej

16'

Znakomicie na jedenastym metrze znalazł się teraz Kamohelo Mokotjo! Zawodnik Twente miał dużo czasu na wykończenie akcji, lecz uderzył wprost w Vermeera.

14'

Zespół gości szybko ruszył z kontratakiem, a konkretnie Kamohelo Mokotjo. Lewy pomocnik jednak zagrywał bardzo niecelnie do jednego z partnerów i piłka wylądowała pod nogami golkipera gospodarzy.

13'

Gospodarze próbowali rozegrać akcję prawym skrzydłem, lecz tam w defensywie znakomicie zagrał Peet Bijen

12'

Feyenoord wciąż znajduje się w ofensywie i kombinacyjnymi akcjami stara się przedrzeć przez defensywę gości.

10'

Michiel Kramer fauluje w ataku, rzut wolny dla Twente

9'

8'

Znakomicie rozegrana akcja przez gospodarzy. Na lewym skrzydle podanie dostał Elia, ten zwiódł jednego rywala i wyłożył piłkę na 16. metr do niepilnowanego Gustafsona, który idealnie uderzył w prawy górny bramki Joëla Drommela

7'

GOOOOL! SIMON GUSTAFSON OTWIERA WYNIK SPOTKANIA!

5'

Dobra ucieczka prawą stroną boiska Thomasa Agyeponga, napastnik gości pokusił się o strzał, lecz nie przyniósł on dużego zagrożenia Vermeerowi

4'

Na razie gra toczy się w środku pola, ani jedni ani drudzy nie zagrozili swoim przeciwnikom.

3'

Chinedu Ede postraszył teraz Kennetha Vermeera. Mocne uderzenie zza pola karnego napastnika gości i piłka przelatuje 2 metry obok bramki.

2'

W pierwszych minutach gospodarze znajdują się przy futbolówce. Bardzo powoli przemieszczają się na połowę Twente.

14:31

ZACZYNAMY! Przy piłce zawodnicy gospodarzy!

14:30

Przed meczem mamy jeszczę minutę ciszy dla ofiar zamachów w Paryżu.

14:28

Obie jedenastki wychodzą na murawę!

14:18

Ostatnie spotkanie pomiędzy obiema drużynami miało miejsce w styczniu tego roku. Zakończyło się wynikiem 3:1 na korzyść Feyenoordu.

14:15

Który z zespołów przerwie swoją złą passę i zdobędzie 3 punkty? A może będziemy świadkami podziału punktów? Za kwadrans startujemy!

14:11

Sędzią dzisiejszego spotkania będzie pan Richard Liesveld. Oto najważniejsze statystyki Holendra:

Eredivisie (2015/2016) - 7 spotkań, 20 żółtych kartek, 0 czerwonych kartek, 0 rzutów karnych.

KNVB Beker (2015/2016) - 2 spotkania, 7 żółtych kartek, 1 czewona kartka, 0 rzutów karnych.

Warto zaznaczyć, że czterdziestodwuletni arbiter uczestniczył już w jednym meczu gospodarzy (1:0 z Willem II)

14:04

Goście, w tym sezonie, są zupełnym przeciwieństwem Feyenoordu. Tukkers, zajmują odległe, piętnaste miejsce w Eredivisie z dorobkiem 9 punktów w 12 spotkaniach. Podopieczni Alfreda Schreudera są w głębokim kryzysie. W pięciu ostatnich kolejkach czterokrotnie z boiska schodzi pokonani - ostatnio przegrali z Heerenveen 1:4.

14:02

Zespół z Enschede wybiegł na rozgrzewkę:

14:01

W obecnych rozgrywkach Feyenoord Rotterdam radzi sobie bardzo dobrze. Najlepiej świadczy o tym trzecie miejsce w ligowej tabeli. Gospodarze zdobyli do tej pory 26 punktów. Ostatnie dwa mecze nie były jednak najlepsze w wykonaniu Klubu z nad Mozy, gdyż wywalczyli w nich zaledwie jedno "oczko" (1:1 z Ajaxem oraz 0:1 z Ado Den Haag).

13:59

Zestawienie taktyczne zespołu gości:

13:58

Dostępna jest także ławka rezerwowych Twente Enschede:

Nick Marsman, Tim Holscher, Jari Oosterwijk, Jerson Cabral, Alessio Da Cruz, Richard Jensen, Michael Olaitan

13:56

Pierwsza jedenastka desygnowana przez Giovanni'ego van Bronckhorsta:

13:53

Poznaliśmy podstawową jedenastkę gospodarzy, więc czas na ławkę rezerwowych:

Warner Hahn, Miquel Nelom, Jan-Arie Van der Heijden, Tonny Vilhena, Jens Toornstra, Bilal Basacikoglu, Kazim Richards

13:36

Dzień dobry Państwu! Na relację LIVE ze spotkania 13. kolejki Eredivisie, pomiędzy Feyenoordem Rotterdam, a Twente Enschede zaprasza Mariusz Daniluk, kłaniam się nisko!

11:00

Feyenoord - Twente LIVE!

Zapowiedź: Feyenoord - Twente LIVE! Pojedynek dwóch klubów z bogatą historią

W niedzielne popołudnie na De Kuip w Rotterdamie, miejscowy Feyenoord podejmie Twente Enschede. Obie drużyny są jednymi z najbardziej utytułowanych klubów w historii, lecz dziś, w hierarchii Eredivisie nie są już tak wysoko. Gorzej w tym zestawieniu wypadają goście, którzy zajmują bardzo niską lokatę w tabeli.