Niedziela, 30 sierpnia 2015, godz. 12:30
Ajax AmsterdamAjax Amsterdam
4 : 0
MDADO Den Haag
93'

KONIEC MECZU! Ajax deklasuje na własnym boisku drużynę ADO Den Haag i potwierdza swoją fenomenalną formę. Drużyna Franka De Boera notuje 4. ligowe zwycięstwo z rzędu nie tracąc przy tym bramki. Dobry występ Polaka został dziś potwierdzony asystą przy ostatnim golu dla Ajaxu.

93'

Dośrodkowywał Arek Milik, ale jego wrzutkę wybijają obrońcy.

92'

Na zakończenie meczu jeszcze będzie rzut wolny dla Ajaxu.

90'

Sędzia dolicza 3 minuty.

88'

Ale było blisko! Milik dostaje piłkę i w bardzo prostej sytuacji nie trafia z prawej nogi czysto w futbolówkę! Z pewnością, gdyby miał to na lewej nodze już mógłby się cieszyć z piątego trafienia.

87'

Ajaxowi jeszcze mało! Szarżują na bramkę gości i o mało El Ghazi nie strzelił swojej trzeciej bramki! Szkoda że nie podał Polakowi, bo był niepilnowany.

85'

Żółta kartka dla Beugelsdijka za faul w środkowej strefie boiska.

84'

Zmiana w zespole gości. Schodzi Duple a na boisku melduje się Giovanni Korte.

82'

Piłkarze ADO Den Haag już z pewnością chcą zakończyć te męczarnie. Zawodnicy Ajaxu bawią się ze swoimi rywalami.

79'

I znów Polak w roli głównej! Dostaje prostopadłe podanie od El Ghzaiego i strzela z bardzo ostrego kąta na bramkę Hansena. Niestety prosto w bramkarza ADO Den Haag.

75'

Milik dostaje podanie w polu karnym od Klaassena, Polak nie ma jednak z czego strzelić, mija bramkarza i podaje to El Ghaziego, który nie myli się na pustą bramkę! Świetne, mądrze zachowanie Polaka!

75'

GOOOOOL! El Ghazi! Asystuje Arkadiusz Milik!

73'

Dobrze zapoczątkowana akcja przed Arkadiusza Milika została zakończona fatalnym dośrodkowaniem Van Rhijna.

72'

Polak mógł przed chwilą zapisać się na listę strzelców jednak w polu karnym dostał za słabe podanie od Bazoera.

70'

Jest i typowa w ostatnim czasie zmiana w Ajaxie. Opuszcza boisko Tete, a wchodzi Van Rhijn.

68'

I Gorre za Alberga.

68'

Podwójna zmiana w zespole ADO Den Haag. Jansen zastąpi Kristensena.

66'

Przygotowywane są pierwsze zmiany w ADO Den Haag.

65'

Bardzo słabe dośrodkowanie Bazoera.

58'

Świetnie rozegrany rzut wolny przez Gudeljego! Piłka zagrana lobem trafia prosto na głowę wbiegającego Veltmana, a ten z 5 metrów się nie myli! I jest po meczu!

58'

GOOOOOOOL! Veltman!

57'

Po faulu na Veltmanie będzie rzut wolny dla Ajaxu z niebezpiecznej odległości.

55'

Duplan oddaje strzał na dalszy słupek bramki Cillessena, ale Holender jest naprawdę świetnie dysponowany w dzisiejszym meczu.

54'

Milik fauluje przy próbie odbioru piłki obrońcy ADO Den Haag.

52'

Arkadiusz Milik oddaje bardzo groźne, mocne uderzenie z lewej nogi, ale zabrakło precyzji i strzał broni z trudem Hansen!

47'

I znowu zagranie po ziemi na 16 metr, ale tym razem strzelający - Sinkgraven - nie trafia czysto w piłkę i dalej mamy 2:0!

45'

Od środka zaczęli zawodnicy Ajaxu Amsterdam!

13:28

Po przewie wracamy na Amsterdam Arena. Zawodnicy już są na boisku, zaraz sędzia rozpocznie druga połowę spotkania.

47'

Bezpośredni strzał Gudelja trafia w słupek i nie wpada do bramki. Po tej akcji zabrzmiał ostatni gwizdek sędziego w tej połowie. Zdecydowanie lepszy Ajax potwierdza swoją dużą przewagę. Wracamy za 15 minut i czekamy na gola Polaka!

47'

Będzie jeszcze rzut wolny dla Ajaxu! Blisko pola karnego faulowany Riedewald. To będzie ostatnia akcja 1. połowy.

45'

Pod koniec 1. połowy już przy piłce tylko Ajax. Szukają jeszcze trzeciej bramki przed przerwą.

44'

Dobra kontra ADO Den Haag. Schaken z prawej strony dośrodkowuje do Havenaara, ale napastnik przy wybiciu w górę fauluje obrońcę Ajaxu.

40'

Bardzo mało widoczny jest na razie Arkadiusz Milik. Mało kontaktów z piłką blisko pola karnego. Bardzo ciężko jet dzisiaj Polakowi, obrońcy Den Haag praktycznie wykluczyli go z gry.

39'

Zamknięta ekipa ADO Den Haag we własnym polu karnym. Piłkarze z Amsterdamu spokojnie podają piłkę między sobą.

35'

Żółta kartka za faul dla Ronalda Alberga.

34'

Teraz trochę dłużej przy piłce goście. Następuje przyspieszenie akcji i mocna wrzutka z lewego skrzydła na Havenaara, ten oddaje świetny strzał głową, ale niesamowicie broni Cillessen! Zdecydowanie parada kolejki!

31'

Klaassen wychodzi sam na sam z bramkarzem, po fenomenalnym podaniu Gudeljego, ale na spalonym zdobywca drugiej bramki.

28'

Sinkgraven wywalczył rzut rożny.

26'

Widać nieporadność drużyny ADO Den Haag przy wyprowadzaniu piłki z własnej połowy. Grają bardzo chaotycznie, przez co szybkie straty gości.

21'

Bliźniacza akcja z 16 minuty! El Ghazi z linii końcowej dogrywa do Klaassena na 16 metr, a kończy się to strzałem z pierwszej piłki na dalszy słupek! Bramkarz bez szans!

21'

GOOOOOOOOOOOOOOL! Klaassen!

19'

Den Haag próbowało się odgryźć, ale bardzo dobrze rozstawiona jest formacja obronna drużyny Franka de Boera.

16'

Z rzutu z autu idzie świetna piłka do Klaassena, ten świetnie dośrodkowuje po ziemi na 16 metr, gdzie niepilnowany El Ghazi z pierwszej piłki pakuje piłkę do bramki Martina Hansena! Duży błąd w obronie ADO Den Haag.

16'

GOOOOOOOOOOOOOL! El Ghazi!

14'

Ależ niewiele brakowało! El Ghazi z drugiego metra strzela kolanem, ale piłka przeleciała minimalnie nad poprzeczką.

13'

Po świetnej akcji prawą stroną piłkę wybijają obrońcy ADO Den Haag i jest rzut rożny dla Ajaxu.

10'

W polu karnym przewraca się El Ghazi, ale nie ma mowy o rzucie karnym.

8'

Świetna sztuczka techniczna Sinkgravena umożliwiła mu wrzutkę w pole karne, jednak brakowało zawodnika to przecięcia tej piłki.

5'

Na razie inicjatywę przejęli goście dzisiejszego spotkania, mieli groźną sytuację z rzutu wolnego oraz kilka rajdów skrzydłami.

3'

Najprawdopodobniej zaraz zobaczymy pierwszą zmianę w meczu. Na murawie leży jeden z zawodników Ajaxu.

2'

Pierwszy strzał w meczu oddaje Klaassen z linii 16 metra, lecz pozostawia on wiele do życzenia

1'

Pierwszy gwizdek arbitra i zaczęli mecz zawodnicy ADO Den Haag.

12:29

Prawie komplet publiczności na Amsterdam ArenA. Kibice powitali piłkarzy obu drużyn brawami.

12:25

Piłkarze obu drużyn już w tunelu zaraz nastąpi przywitanie stron i losowanie.

12:25

Zawodnicy już zeszli z rozgrzewki, zaraz będą wychodzić na murawę.

12:22

Drużyna ADO Den Haag gra bardzo defensywnie. Trener Ajaxu uważa, że podopieczni Henka Frasera "zaparkują autobus". Oto wypowiedź trenera -

Będzie bardzo trudno przebić się przez ten mur.
12:17

Pod znakiem zapytania stał dzisiaj występ niektórych kluczowych piłkarzy Ajaxu. Ostatnio w świetnej formie El Ghaziego, Tete oraz Klaassena. Jak widzimy wszyscy z wymienionych są dzisiaj w podstawowej jedenastce. Urazy okazały się niegroźne i Frank de Boer jest w bardzo dobrej sytuacji kadrowej.