Ajax AmsterdamAjax Amsterdam
3 : 0
MDWillem II Tilburg
93'

Koniec meczu! Gospodarze wygrywają drugi raz z rzędu, drugi raz 3:0 i drugi raz po dwóch golach Anwara El Ghaziego! Swój wkład w zwycięstwo miał również Arkadiusz Milik, który zdobył pierwszą bramkę dla Ajaksu w tym meczu.

91'

Gol bliźniaczo podobny do pierwszego. El Ghazi dostał piłkę tuż przed polem karnym, przełożył obrońcę i uderzył pewnie, tym razem przełamując ręce bramkarza.

90'

Anwar El Ghazi po raz drugi!!!

89'

Lamprou pewnie chwyta piłkę po dośrodkowaniu El Ghaziego.

87'

Wygląda na to, że nic się już nie zmieni. Trwa wymiana podań w środku pola.

86'

Dośrodkowanie Schoene, obrońcy wybijają piłkę z pola karnego.

85'

Zmiana w ekipie gości. Vleugels zmienia de Sa.

84'

Lamprou zmuszony do dalekiego wybicia piłki w aut.

83'

Yaya Sanogo zmienia Arkadiusza Milika.

82'

Cóż, nie był to strzał życia Wuytensa. Obok bramki.

81'

Rzut wolny dla Willema, 24 metry do bramki Cillessena. Groźna okazja do zdobycia gola.

80'

Przy piłce piłkarze Willema, którzy walczą o honorowe trafienie.

79'

Rzut wolny dla gospodarzy, okazja do dośrodkowania dla Gudelja.

78'

Ofensywna zmiana w drużynie Ajaksu, Vaclav Cerny zmienia Bazoera.

77'

Na boisku leży Bazoer, chwila przerwy w grze.

76'

Milik strzela głową po dośrodkowaniu Dijksa, niecelnie.

74'

Kwadrans do końca spotkania, Ajax pewnie zmierza po drugie zwycięstwo w sezonie.

73'

Zmiana w drużynie Ajaksu, Schoene w miejsce Klaasena.

72'

71'

Wracamy do stałego obrazka, Ajax i Willem na przemian wymieniają podania w środku pola.

70'

Błąd Riedewalda, który podniósł piłkę przez co Cillessen nie zdołał jej opanować. Rzut rożny dla Willema.

68'

Bazoer świetnie zmylił obrońcę, podał do El Ghaziego, który sprzed pola karnego przymierzył i pewnym strzałem pokonał bramkarza.

67'

GOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! EL GHAZI!!!

66'

Niebezpiecznie w polu karnym Willema! Najpierw Sinkgraven huknął wprost w Lamprou, a później dośrodkowanie Dijksa powinno zakończył się bramką, ale nikt nie potrafił skierować piłki do siatki z najbliżej odległości - El Ghazi trafił w słupek!

65'

Frank de Boer powinien sięgnąć po rezerwowych. Być może szansę na debiut będzie miał młodziutki Vaclav Cerny.

64'

Ofensywa Ajaksu kuleje, w drugiej połowie niewidoczni są Sinkgraven i Milik.

63'

El Ghazi nie porozumiał się z kolegami z zespołu i podał piłkę "do nikogo"

62'

Dijks w pole karne, ale nikt nie wykończył tego podania.

61'

Na boisku bez zmian. W ofensywie bardziej zaangażowani są goście, jednak gospodarze od czasu do czasu również stworzą coś ciekawego.

60'

Nieudany strzał gości z rzutu wolnego.

59'

Fatalny uraz Andrade, który został trafiony pod kolanem przez rywala. Piłkarz z pomocą lekarzy schodzi z boiska, a w jego miejsce melduje się Mathieu.

58'

Świetna okazja dla Willema, de Sa huknął sprzed pola karnego, Cillessen przeniósł piłkę minimalnie nad poprzeczką!

57'

Zamieszanie w polu karnym Trójkolorowych! Piłkarze Ajaksu nie mogli się jednak zdecydować na strzał, a w końcu uderzenie El Ghaziego zostało zablokowane!

56'

Przy piłce utrzymują się zawodnicy Ajaksu, którzy kontrolują przebieg gry.

55'

Zderzenie piłkarzy Willema, wyglądało dość zabawnie, ale na szczęście nikomu nie stało się nic poważniejszego.

54'

Richairo Zivković złapany na spalonym.

53'

Bardzo dobry strzał z rzutu wolnego piłkarza Ajaksu i jeszcze lepsza, pewna interwencja Lamprou.

52'

Jeszcze próbował de Sa, tym razem jednak nie było zagrożenia.

51'

Zivković! Fantastycznie wbiegł w pole karne, zgubił Riedewalda, jednak Holender nie dał za wygraną i zablokował strzał młodego napastnika Willema!

50'

Gra Joden nie zmieniła się po przerwie, wciąż brakuje ożywienia. Ciężko spodziewać się więc wielkiego spektaklu.

49'

Goście utrzymują się przy piłce na połowie rywala, ale ciężko im znaleźć lukę w defensywie Joden.

48'

Defensorzy Ajaksu spokojnie powstrzymują atak rywala, Joden szybko ruszają z kontrą.

47'

Dośrodkowanie Dijksa, Milika uprzedzają obrońcy Willema.

46'

Piłkarze Ajaksu rozpoczynają drugą połowę spotkania!

46'

Koniec pierwszej połowy meczu! Ajax prowadzi z Willemem 1:0 po bramce Arkadiusza Milika. Wracamy za 15 minut!

45'

Minuta doliczona do podstawowego czasu gry.

44'

POPRZECZKA!!! Dośrodkowanie w pole karne, Wuytens wyskoczył najwyżej, uderzył piłkę głową i trafił w poprzeczkę!

43'

Akcja Willema, piłka trafia do Ojo... ten strzał zasługuje na minutę ciszy.

42'

Faul Zivkovica, rzut wolny dla Ajaksu.

41'

Nieudany strzał El Ghaziego.

40'

Dijks dośrodkowuje w pole karne, piłka przechodzi nad głową Milika.

38'

Zanosi się na to, że nie zobaczymy pierwszego zwycięstwa Willema. Goście jeszcze nigdy nie pokonali Ajaksu ani w meczu ligowym ani pucharowym.

37'

Ajax kontroluje przebieg spotkania. Przy piłce Riedewald.

35'

Brak zagrożenia, w posiadaniu piłki ponownie gospodarze.

34'

Dośrodkowanie Koppersa, piłka wybita poza linię kocową boiska przez obrońcę Godenzonen.

33'

32'

W porównaniu do meczu z AZ Alkmaar Ajax gra dużo wolniej, przez co mniej dzieje się na boisku.

31'

Milik wyszedł na czystą pozycję, wpadł w pole karne i upadł na murawę! O rzucie karnym nie może być jednak mowy - Lamprou skutecznie i czysto powstrzymał Polaka wychodząc z bramki.

30'

Mocny strzał zza pola karnego, ponad bramką strzeżoną przez Cillessena.

29'

Tete ograny na skrzydle, ale dośrodkowanie w pole karne nie zagroziło bramce Ajaksu.

28'

Wymiana podań w środku pola. Trójkolorowi zagęścili ustawienie w defensywie, ciężko przedostać się pod ich bramkę.

27'

Bruno Andrade podnosi się z boiska. Goście przez chwilę będą grać w dziesiątkę.

26'

Chwila przerwy w grze, lekarze opatrują jednego z zawodników Willema.

25'

Spokojniej grają teraz gospodarze, mają pewny wynik i czekają aż przeciwnik da im więcej możliwości do szybkich ataków.

24'

Jak wyliczyli eksperci z Opta, 10 z ostatnich 12 celnych strzałów (i 30 ogółem) Milika zakończyło się strzeleniem bramki przez Polaka.

23'

Sinkgraven zatrzymany na skrzydle. Kolejny korner dla Ajaksu.

22'

21'

Willem nie daje za wygraną. Problem Trójkolorowych jest taki, że gdy mocniej zaatakują mogą nadziać się na kontratak Ajaksu.

20'

Znów okazja dla Ajaksu, Klaasen podawał do środka pola, Milik przepuścił piłkę, a El Ghazi uderzył z dystansu - strzał został jednak zablokowany. Rzut rożny.

19'

Koszmarny błąd obrońcy, który oddał futbolówkę piłkarzom Ajaksu. Klaasen chwilę później świetnym dośrodkowaniem znalazł Milika, który z zimną krwią skierował piłkę do bramki z około trzech metrów.

18'

GOOOOOOOOOOL!!! MILIK!!!

17'

Dobra okazja dla Willema. Zivkovic niepotrzebnie wdał się w drybling i stracił piłkę.

16'

Dobry pomysł Milika, ale jego odegranie piłki piętą przewidział obrońca Willema.

15'

Joden grają niepewnie, popełniają błędy. Piłkarze Ajaksu nie mogą skonstruować jednej składnej, groźnej akcji i muszą odpierać ataki rywala.

14'

Gospodarze spokojnie rozgrywają piłkę w środku pola.

13'

Veltman blokuje strzał Andrade. W ostatnich minutach nieco lepsi, a na pewno bardziej aktywni w ofensywie są goście.

12'

Piłkarze z Tillburga próbują przedrzeć się pod bramkę rywala, ale obrońcy Ajaksu spisują się bez zarzutu. Ciężko wygrać z nimi pojedynek pod polem karnym Joden.

11'

Cillessen wznawia grę dalekim wykopem.

10'

Tete skutecznie odbiera piłkę i rozpoczyna atak Godenzonen.

9'

El Ghazi uruchomiony na skrzydle, wpadł w pole karne i zagrał do środka szukając kolegów, których z kolei uprzedził golkiper Trójkolorowych.

8'

Wysoki pressing Ajaksu, przyjezdni nie mogą wyjść z własnej połowy. Gdy już to zrobią, szybko zostają ponownie zepchnięci do środka pola.

7'

Pierwsza okazja do ataku dla gości, Zivković na minimalnym spalonym.

6'

Riedewald huknął z dystansu, jednak Lamprou poradził sobie bez problemu.

5'

Groźnie po rzucie rożnym! Piłka trafia do niepilnowanego Klaasena, który uderza prostym podbiciem, ale trafia w obrońcę. Kolejny korner dla Joden.

4'

Brzydki faul na Miliku, szansa na dośrodkowanie w szesnastkę Willema.

3'

Ponownie gospodarze, piłka trafia na skrzydło. Ajax konstruuje atak pozycyjny i cofa się do środka pola.

2'

Pierwszy strzał - Lamprou obronił strzał Bazoera.

1'

Goście szybko stracili piłkę, Ajax ruszył do ataku. Faul przy linii bocznej boiska i okazja do dośrodkowania dla gospodarzy.

19:46

Rozpoczynamy! Ze środka goście, którzy dziś w jednolitych czarnych strojach. Ajax klasycznie, białe spodenki i białe koszulki z czerwonym pasem.

19:45

Przywitanie obydwu zespołów, Amsterdam ArenA zapełniona po brzegi.

19:39

Za pięć minut zaczynamy! Piłkarze za chwilę pojawią się w tunelu prowadzącym na boisko.

19:33

Na Amsterdam Arenę przybyło dziś 150 fanów z Tillburga.

19:31

Ławka rezerwowych Willema:

Meul, Ligeon, Braber, Mathieu, Pluim, Joppen, Vleugels.

19:30

Ławka rezerwowych Ajaksu:

Boer, Heitinga, van Rhijn, Viergever, Schoene, Cerny, Sanogo.

19:29

Zapraszamy do lektury zapowiedzi tego spotkania - KLIK!

19:27

19:24

Trwa rozgrzewka obydwu zespołów.

19:19

Witamy i zapraszamy na relację LIVE z meczu drugiej kolejki holenderskiej Eredivisie. Dziś na Amsterdam Arenie Ajax zmierzy się z Willemem II Tillburg. Który zespół wyjdzie z tego starcia zwycięsko? Zapraszamy do typowania w komentarzach!