0 : 3
Ajax AmsterdamAjax Amsterdam
1. połowa0 : 3
92'

Koniec meczu na AFAS Stadium. 3 gole, 3 punkty - plan Ajaksu zrealizowany w stu procentach. Goście rozpoczynają drogę po utracony mistrzowski tytuł. Dziękuję za uwagę i zapraszam na kolejne relacje w naszym serwisie!

91'

Rzut wolny dla Ajaksu w środkowej strefie boiska. Ostatnia okazja dla Joden.

90'

Dwie minuty doliczone do podstawowego czasu gry.

89'

Faul Riedewalda, który ogląda żółtą kartkę. Wejście w stylu "karate-kid".

88'

Warto wspomnieć, że pomimo słabej postawy Milika żegnały brawa ze strony kibiców Ajaksu.

87'

Spokojna końcówka spotkania. Wymiana podań w środku pola.

86'

Henriksen zszedł ze skrzydła w pole karne i został powstrzymany przez obrońców.

85'

Atak AZ kończy się... kontratakiem Ajaksu. Obydwie akcje mają jednak tempo typowe dla 85 minuty spotkania.

84'

Krótkie rozegranie, dośrodkowanie i na tym koniec. Wciąż 3:0.

83'

Sanogo wywalczył korner dla Ajaksu.

82'

Kolejny dziś, niecelny strzał gospodarzy. Chyba trzeba popracować nad tym elementem na treningach.

81'

Goście przejmują piłkę na własnej połowie.

80'

Słabo rozegrany rzut rożny, nie było zagrożenia dla Rocheta.

79'

Sanogo zatrzymany w polu karnym, rzut rożny.

78'

Kolejny niecelny strzał piłkarzy AZ. Chyba nie doczekamy się honorowego trafienia gospodarzy.

77'

Rzut wolny dla Kalmarów, dośrodkowanie w pole karne kończy się wznowieniem gry przez Cillessena.

76'

Długa piłka w kierunku napastnika AZ, pojedynek powietrzny wygrywają obrońcy Ajaksu.

75'

Wracamy do gry na AFAS Stadium. Bazoer będzie mógł kontynuować grę.

74'

Przerwa w grze, na boisku leży Bazoer.

73'

Janssen znów dobrze powstrzymany przez obrońców.

72'

Na boisku pojawił się Hupperts, który zmienił Vaarnolda. Przed meczem musiała zajść zmiana, bowiem w oficjalnych składach Vaarnold został podany jako rezerwowy.

71'

Luckassen w miejsce van Overeema. Za chwilę druga zmiana.

70'

Niecelny strzał Bazoera.

69'

Nieco ponad 20 minut do końca spotkania, niestety po dobrej pierwszej połowie w drugiej części meczu niewiele dzieje się na boisku.

68'

Trochę agresji słownej ze strony Klaasena, za co kapitan Ajaksu obejrzał żółtą kartkę.

67'

Ależ mieli szczęście gospodarze! Duże zamieszanie w polu karnym, bardzo dobrze wprowadził się Schoene, który zagrał do Klaasena, jednak jego strzał obronił Rochet, a dobitki zablokowali już obrońcy.

66'

Kartka dla van Overeema, wcześniej również niecelny strzał Schoene.

65'

Tete zabrał piłkę rywalowi i utrzymał się przy niej, okazja na kontratak.

64'

Zmiana również w AZ. Ortiz schodzi, w jego miejsce Muhren.

63'

Zgadłem. Milik wywalczył kolejny korner i schodzi z boiska. W jego miejsce Sanogo.

62'

Szykuje się druga zmiana w ekipie Ajaksu, Frank de Boer właśnie konsultuje się ze sztabem szkoleniowym. Czyżby Sanogo za Milika?

61'

Milik na spalonym. Grę wznowią gospodarze.

60'

Nie było zagrożenia, ale goście utrzymali się przy piłce dzięki dobrej pracy Daleya Sinkgravena.

59'

Milik wywalczył rzut rożny dla Godenzonen.

58'

Ajax kontroluje przebieg spotkania, przy piłce Bazoer.

57'

Uraz El-Ghaziego nie pozwala na kontynuowanie gry. Na boisku melduje się Duńczyk Schoene.

56'

Ponownie przy piłce gospodarze, tym razem Janssen został złapany na spalonym.

55'

El-Ghazi opatrywany przez lekarzy. Schoene rozgrzewa się za linią boczną boiska.

54'

Wrzut z autu na wysokości pola karnego Ajaksu, van Overeem zdołał obrócić się z piłką, ale oddał niecelny strzał.

53'

Piłkarze Ajaksu nie kwapią się do nagłych ataków. Tempo meczu nieco osłabło.

52'

Okazja dla AZ, strzał Janssena był jednak niecelny.

51'

Dobry odbiór Tete, goście znów są przy piłce. Po chwili jeden z piłkarzy AZ fauluje obrońcę Ajaksu.

50'

Gospodarze spokojnie rozgrywają piłkę, nie mają dużo miejsca na boisku - zwłaszcza na połowie rywala.

49'

Okazja dla AZ! Janssen przyjął piłkę w polu karnym, składał się do strzału, ale Veltman w porę uprzedził go wybijając piłkę poza linię końcową boiska. Nie będzie jednak rzutu rożnego - Janssen jako ostatni dotknął futbolówki.

48'

Tete skutecznym wślizgiem przerywa kontratak Kalmarów.

47'

W przerwie nie było zmian. Pomocnicy Ajaksu konstruują atak pozycyjny.

46'

Ajax nie zwalnia tempa, od początku naciska na rywala starając się zmusić go do błędu.

45'

Rozpoczynamy drugą połowę spotkania!

13:18

Niestety póki co słaby występ Arkadiusza Milika. Polak przegrywa pojedynki główkowe i nie jest widoczny z przodu. Do tej pory miał dwie klarowne sytuacje: w pierwszej piłkę sprzed nosa sprzątnął mu obrońca, w drugiej dostał świetne podanie przed polem karnym, ale zdecydował się przełożyć piłkę i jego strzał został zablokowany.

46'

Koniec pierwszej odsłony, do przerwy Ajax prowadzi z AZ aż 3:0!

45'

Markus Henriksen ostro potraktowany w polu karnym gości, jednaka arbiter nakazuje grac dalej.

44'

Skuteczni do bólu są dziś podopieczni Franka de Boera!

43'

Gudelj fantastycznie uderzył z dystansu i przełamał ręce Rocheta. Serb pogrąża swój były klub.

41'

0:3!!! Nemanja Gudelj!!!!

40'

Napastnik Ajaxu wykorzystuje świetne dośrodkowanie z rzutu wolnego, piłka po uderzeniu głową przetacza się w pobliżu bezradnego Rocheta

39'

0:2!!!! El Ghazi!!!!

38'

Dijks ucierpiał po jednym ze starć, rzut wolny dla gości.

36'

Posiadanie piłki: 55% do 45% na korzyść gości.

35'

Korner dla Ajaxu, ale po chwilowych kłopotach piłka zostaje wybita daleko d pola karnego gospodarzy.

34'

Szkoleniowiec miejscowych będzie musiał wstrząsnąć swoimi zawodnikami. AZ razi nieskutecznością.

33'

El Ghazi ostro potraktował jednego z rywali, żółta kartka.

32'

Niedokładny przerzut piłki teraz do van Overeema.

31'

Składna akcja gości, ale szybko defensywa AZ łapie się w zamiarach Ajaxu.

29'

Na spalonym złapany El Ghazi

28'

Tym razem Joris van Overeem uderzył nad bramką Ajaxu.

25'

AZ cały czas nie ma pomysłu, aby stworzyć sobie dogodną sytuację bramkową.

23'

Janssen wywalczył korner, ale po raz kolejny bez zagrożenia pod bramką wicemistrza Holandii.

22'

Janssen strzelał na bramkę Ajaxu , ale niecelnie.

21'

Van der Linden przerywa prostopadłą piłkę do jednego z napastników Ajaxu.

20'

Rzut rożny dla Kalmarów, zakotłowało się w polu karnym, ale Cilessen nie musiał interweniować.

18'

Aj, fatalnie uderzył teraz Milik, była szansa, aby podwyższyć wynik. Ajax "gra swoje". AZ na razie nie może się przebić.

17'

AZ szybko ruszyło do przodu, ale defensywa Ajaxu wybija piłkę.

16'

Przepiękne uderzenie zawodnika gości z ponad 20. metrów!!!!

15'

0:1!!!!! Anwer El Ghazi!!!

13'

Piłka adresowana do Milika, ale nic z tego nie wyszło.

13'

Dijks wrzucał piłkę z lewej strony, Milik zbił ją do Klassena, ale van der Linden wybija na korner.

12'

Piłka zagrywana do Davy Klaassena, ale bez zagrożenia pod bramką Sergio Rocheta

11'

Kolejna akcja lewą stroną boiska piłkarzy Alkmaar, Vincent Janssen powalczył w polu karnym o piłkę, ale ostatecznie łapie ją Cilessen.

11'

Dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego jednego z gospodarzy, ale defensywa wicemistrza Holandii wybija piłkę

11'

AZ występuje dziś na czerwono-biało, a goście z Amsterdamu w jednolitych seledynowych trykotach.

9'

Nad bramką głową uderza Jop Van der Linden

8'

Kenny Tete wybił piłkę na kolejny korner.

8'

Pierwszy korner dla kalmarów po składnej akcji prawą stroną boiska.

6'

Mitchell Dijks uderzył głowa nad bramką.

5'

Rzut wolny dla gości, dobra szansa na dośrodkowanie, jednak defensorzy AZ wybijają piłkę, ale po chwili futbolówka ponownie zostaje wstrzelona w szesnastkę i mamy pierwszy korner dla Ajaxu.

4'

Ridgeciano Haps podłączył się do ofensywnej akcji gospodarzy, ale nic z tego nie wyszło, od bramki rozpocznie goalkeeper Ajaxu.

3'

Jasper Cillessen tym razem pod presja zmuszony do natychmiastowego wybicia piłki.

2'

Pierwsza akcja gości, dośrodkowanie z prawej strony dotarło na głowę Arka Milika, ale Polak nie trafił w bramkę.

12:29

Od środka zaczynają gospodarze, gramy!

12:27

Obie ekipy powędrowały już na murawę.

12:25

Już za kilka minut zaczynamy wielki hit!