Tottenham HotspurWC
2 : 2
Arsenal LondynArsenal Londyn
95'

Koniec meczu! W bitwie o Londyn podział punktów. Arsenal mimo gry w "dziesiątkę" zdołał strzelić bramkę, która dała punkt w meczu z Tottenhamem!

94'

Z tej akcji nic nie będzie. Obrona Tottenhamu wybija piłkę jak najdalej.

93'

W odpowiedzi Arsena. Nieco zgasł Aaron Ramsey w drugiej połowie. Pod koniec doliczonego czasu gry zyskał jednak rzut rożny.

92'

Kyle Walker strzela nad poprzeczką. To mogła być piłka meczowa!

90'

Michael Olivier dolicza cztery minuty!

90'

Arsene Wenger powalczy o pełną pulę. Joel Campbell na murawie. Na ławce jest już Mesut Özil

87'

Gabriel Paulisa o mały włos nie strzeliłby gola ... samobójczego! Piłka o centymetry minęła bramkę Davida Ospiny!!!

87'

Bramkarz gospodarzy kapitalnie piąstkuje po strzale Alexisa Sancheza!

86'

Kieran Gibbs powalony przez obrońcę Tottenhamu. Do bramki Hugo Llorisa niewiele ponad 25 metrów.

85'

Za Danny'ego Welbecka wchodzi Mathieu Flamini.

83'

Ryan Mason wywalczył rzut rożny. Bez zagrożenia po centrze Christiana Eriksena.

82'

Mauricio Pochettino wzmacnia linię ofensywną. Son Heung-Min wchodzi za Moussę Dembele

81'

Alexis Sanchez daje nadzieję "Kanonierom"

80'

35 762 widzów ogląda fantastyczny mecz na White Hart Lane.

78'

Ben Davies wchodzi za Danny'ego Rose'a

76'

Chilijczyk dostał świetną piłkę w polu karnym i w sytuacji oko w oko z Hugo Llorisem strzela nie do obrony przy lewym słupku

76'

ARSENAL NIE PODDAJE SIĘ, ALEXIS SANCHEZ WYRÓWNUJE!!!

75'

Oliver Giroud melduje się na murawie. Zmienia Mohameda Elneny'ego

74'

Żółta kartka dla Erika Diera za faul

71'

Jeszcze raz próbuje Harry Kane. Ładnie oszukał Mohameda Eleny'ego w polu karnym, ale strzelił metr obok lewego słupka.

67'

Ryan Mason zmienia "prowodyra" poprzedniej akcji, Erika Lamelę

15:09

Czerwona kartka dla Francisa Coquelina

Toby wyrównuje...

Harry Kane daje prowadzenie

66'

Żółta kartka dla Alexisa Sancheza za odepchnięcie Erika Lamelę. Chilijczyk był nieco wcześniej sprowokowany.

62'

Festiwal pięknych bramek! Harry Kane uderzył z ostrego kąta w stronę dalszego słupka! David Ospina pofrunął jak ptak, ale nie miał szans by sięgnąć piłkę!

62'

GOOOL, HARRY KANE!!!

59'

Belg tym razem nie dał szans Davidowi Ospinie na skuteczną interwencją. Z bliskiej odległości skierował piłkę do siatki.

59'

REMIS, TOBY ALDERWEIRELD!!!

58'

Jeszcze jedna akcja Tottenhamu, tym razem lewą stroną, przynosi rzut rożny.

57'

David Ospina broni jak w transie! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Harry Kane strzela z bliska! Kolumbijski bramkarz broni... brzuchem!

56'

U la la! Dele Alli strzela z woleja jak Zinedine Zidane w finale LM Real Madryt - Bayer Leverkusen! Piłka po rykoszecie przelatuje nad spojeniem!

55'

Druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla Francisa Coquelina! Spóźniony Francuz skosił rozpędzonego Harry'ego Kane'a. Sędzia przez kilkanaście sekund trzymał wszystkich w napięciu!

54'

Kevin Wimmer pchnięty przez Danny'ego Welbecka. Sędzia nie widział znamion faulu.

52'

Danny Rose powstrzymuje rozpędzonego Aarona Ramseya. Dobry mecz w północnym Londynie - obie strony atakują. Kibice nie mogą narzekać na poziom meczu

51'

Harry Kane na minimalnym spalonym po zagraniu Erika Lameli.

51'

W odpowiedzi Alexis Sanchez miał szansę. Skutecznie radzi sobie defensywa Tottenhamu.

50'

David Ospina niepewnie, ale skutecznie paruje strzał Kyle'a Walkera z ponad 20 metrów. Piłka nabrała dziwnej rotacji, ale Kolumbijczyk nie dał się zaskoczyć!

48'

Przeciągnięte dośrodkowanie Kyle'a Walkera z prawej flanki. Tottenham próbuje narzucić swoje tempo gry.

47'

Kibice Arsenalu na White Hart Lane

47'

Aaron Ramsey sfaulował Kierona Diera. Szybko rozegrany rzut wolny, po którym piłkę na 25. metrze dostał Christian Eriksen. Uderzył w stronę wyższych rzędów za bramką Davida Ospiny.

46'

Druga połowa meczu na White Hart Lane rozpoczęta! Obie strony przystępują do niej bez zmian!

14:40

Garść statystyk z pierwszej połowy

46'

Po doliczeniu jednej minuty Michael Olivier kończy pierwszą połowę. W 178. Derbach Północnego Londynu Arsenal prowadzi na White Hart Lane z Tottenhamem po pięknej bramce Aarona Ramseya.

44'

Arsenal próbuje iść za ciosem. Do momentu zbliżenia się do pola karnego idzie wszystko pomyślnie.

43'

Płaskie uderzenie Danny'ego Rosea z dystansu mija w znacznej odległości bramkę Davida Ospiny.

41'

Spóźniony o ułamek sekundy Danny Welbeck nie sięgnął piłki po dograniu Hectora Bellerina.

40'

Fenomenalna bramka Aarona Ramseya. Palce lizać!!!

39'

Co za akcja, co za gol Walijczyka!!! Danny Welbeck przejął piłkę na lewej stronie pola karnego i zagrał na 18. metr do Hectora Bellerina! Ten widział lepiej ustawionego Aarona Ramseya, który piętką skierował piłkę do siatki!

39'

GOOOL, AARON RAMSEY!!!

36'

Kolejne nieudane dośrodkowanie Alexisa Sancheza z rzutu rożnego. Chilijczyk powinien dłużej zostawać po treningach...

34'

Słabe dośrodkowanie Alexisa Sancheza. Obrona Tottenhamu spokojnie wybija piłkę.

33'

Pewna interwencja Hugo Llorisa na przedpolu. Powstrzymał Danny'ego Welbecka. Po cwhili Anglik uderzył z ostrego kąta wysoko nad bramką. Po drodze był jeszcze rykoszet.

31'

Alexis Sanchez wrócił się do defensywy, pomóc w odbiorze futbolówki. Chilijczykowi udała się tak sztuka. Dodatkowo był faulowany przez Erika Lamalę.

30'

Zaostrza się nam mecz na White Hart Lane. Francis Coquelin nie chciał stracić piłkę, więc... złapał ją w ręce. "Żółtko" na jego koncie.

29'

Tottenham - Arsenal. Kyle Walker kontra Alexis Sanchez

28'

Erik Lamela fauluje Danny'ego Welbecka, czym przerwał groźnie zapowiadającą się kontrę. Okupił to żółtą kartką.

27'

Mocny strzał Christiana Eriksena z rzutu wolnego z ostrego kąta. David Ospina łapie piłkę.

27'

Hector Bellerin nie widział innej możliwości jak faulem powstrzymać Danny'ego Rose'a. Żółta kartka dla Hiszpana

26'

David Ospina wyciągnął się jak struna i obronił strzał Dele Alliego z pięciu metrów!

23'

Kyle Walker przesadził z agresją w walce o górną piłkę z Kieranem Gibbsem. Mauricio Pocchetino nie może pogodzić się z decyzją arbitra, który podyktował rzut wolny dla gości.

23'

21'

Mohamed Elneny chciał zagrać na "klepkę" z Dannym Welbeckiem. Połapał się w tym Kevin Wimmer.

20'

Aarony Ramsey stracił piłkę na rzecz Danny'ego Rose'a. Ten zagrał przed bramkę do Erika Lameli, a jego strzał został w ostatniej chwili zablokowany!

17'

Kontra Arsenalu przerwana przed polem karnym "Kogutów". Wycofana piłka do Hugo Llorisa, który zwlekał z wybiciem. O mały włos nie nabiłby Alexisa Sancheza!

17'

Michael Olivier dyktuje rzut wolny dla gospodarzy kilka metrów od lewego narożnika "szesnastki" Arsenalu. Christian Eriksen wrzuca idealnie.... do koszyczka Davida Ospiny.

15'

Erik Lamela zdecydował się na bezpośrednie uderzenie. Trafił w mur.

15'

Dla Davida Ospiny to pierwszy ligowy mecz od... 24 maja 2015 r. Jak dotąd dwukrotnie uratował Arsenal przed stratą gola.

14'

Kieran Gibbs fauluje Harry'ego Kane'a ok. 27 metrów od bramki Davida Ospiny.

13'

Tottenham - Arsena. Dele Alli w pojedynku z Gabrielem Paulistą i Kieranem Gibbsem

12'

Do czasu. Dalekie zagranie do Danny'ego Welbecka. Ten poradził sobie z obrońcami Tottenhamu, ale za mocno wypuścił sobie piłkę. Przejął ją Hugo Lloris.

11'

Płaskie zagranie Kyle'a Walkera w pole karne Arsenalu zostało przecięte przez Gabriela Paulistę. W początkowej fazie spotkania Arsenal ma problemy by przekroczyć linię środkową!

10'

Kyle Walker oskrzydlił akcję na prawej stronie. Skutecznie powstrzymał go Kieran Gibbs.

9'

Ostre wejście Francisa Coquelina w rywala. Sędzia upomniał Francuza.

8'

Eric Dier zagrywa daleką piłkę w pole karne do Harry'ego Kane'a. Ten nie zorientował się w sytuacji. David Ospina łapie piłkę.

7'

I jeszcze jeden. Za krótkie dośrodkowania Christiana Eriksena z narożnika.

6'

Szósta minuta gry na zegarze i trzeci strzał najskuteczniejszego zawodnika "Kogutów"! David Ospina przenosi piłkę nad poprzeczką!

5'

Druga próba Harry'ego Kane'a! Jego strzał z lewej strony pola karnego był mocniejszy. Kolumbijski bramkarz Arsenalu z problemami paruje strzał.

4'

Bez zagrożenia. Arsenal ruszył z kontrą, która została przerwana przed linią środkową. Dele Alli zagrywa na 25. metr do Harry'ego Kane'a, ale jego anemiczny strzał w środek bramki broni David Ospina

3'

Zamaskowany Harry Kane wygarnął piłkę spod nóg Pera Mertesackera. Kapitanowi "Kanonierów" z asekuracją popędził Hector Bellerin.

Po chwili Dele Alli nie sięgnął piłki w polu karnym gości. Tottenham ma jednak rzut rożny.

2'

Kevin Wimmer o mały włos nie wypchnąłby Aarona Ramsey'a na bandy po walce o piłkę na prawej stronie. Walijczyk otrząsnął się i wznawia grę z autu.

1'

Hugo Lloris łapie bezpańską piłkę zagraną w jego pole karne.

0'

Przed chwilą Michael Olivier rozpoczął Wielką Grę na White Hart Lane!

13:40

Obie "jedenastki" wychodzą na murawę! Niedługo losowanie stron. Kapitanami są Hugo Lloris oraz Per Mertesacker.
The Saints Go Marching In
śpiewają kibice gospodarzy!

13:37

Niespełna dziesięć minut do rozpoczęcia spotkania. Kto dzisiaj wygra w 178. pojedynku drużyn w Derbach Północnego Londynu?

13:35

Jeszcze jeden filmik: TOP 10 bramek z meczów Tottehnam - Arsenal.

13:32

Warto odnotować, że piłkarze Arsene'a Wengera zdobyli w tym sezonie najwięcej punktów w meczach z czołową czwórką Premier League - 10.

13:30

Jak prezentuje się bilans bezpośrednich spotkań? W 177 pojedynkach (licząc okres od reformy ligi) Arsenal wygrał 75 razy, a Tottenham 55. 47 razy nie było rozstrzygnięcia.

13:27

13:24

Po 28 kolejkach liderem Premier League jest Leicester. "Lisy" uzbierały do tej pory 57 punktów. Drugi jest Tottenham ze stratą trzech "oczek", a trzeci Arsenal - sześciu. "Kanonierzy" muszą dzisiaj wygrać jeżeli chcą przedłużyć szanse na mistrzostwo Anglii. W ostatnich dwóch meczach, z Manchesterem United i Swansea, zanotowali dwie porażki.

Dzisiejsze zadanie wydaje się być bardzo trudne. Gospodarze wygrali sześć z ostatnich siedmiu spotkań w lidze (trzy dni temu niespodziewanie przegrali z West Hamem). Co więcej, tak samo prezentują się przed własną publicznością - 18 zdobytych punktów w 7 meczach robią wrażenie.

13:20

Na arbitra głównego wyznaczono Michaela Oliviera. Na liniach będą mu pomagać Mike Mullarkey oraz Stephen Child. Sędzią technicznym jest za to Roger East.

13:18

Pół żartem, pół serio. Wiemy nie od dziś, że kibice obu stron nie przepadają za sobą. I to od dziecka...

13:15

Arsene Wenger nie może dzisiaj postawić na bramkarza numer jeden Petra Cecha, obrońcę Laurenta Koscielny'ego, Alexa Oxlade'a-Chamberlaina, Jacka Wilshere'a i Mikela Artetę. Do treningów wrócił Santi Cazorla, ale nie jest jeszcze w pełni sił do gry.

Nieobecni w kadrze gospodarzy to Jan Vertonghen oraz Clinton N'Jie.

13:13

W wyjściowym składzie "Kanonierów" roi się od niespodzianek. Nie ma m.in. Olivera Giroud czy Theo Walcotta. Są w ich miejsce Danny Welbeck oraz Mohamed Elneny.

Z kolei w "jedenastce" "Kogutów" nie ma większych niespodzianek. Do składu wrócił Moussa Dembele po kilkutygodniowej przerwie .

13:11

I rezerwowi Tottenhamu: Michel Vorm - Ben Davies, Kieran Tripper, Tom Carroll, Nacer Chadli, Ryan Mason, Son Heung-Min.

13:09

THIS IS DERBY

13:07

Znamy wyjściowe składy obu drużyn. Pora więc przedstawić rezerwowych. Zacznijmy od gości: Matt Macey - Calum Chambers, Nacho Monreal, Mathieu Flamini, Joel Campbell, Theo Walcott, Oliver Giroud.

13:05

Tomasz Górski, kłaniam się nisko, i zapraszam na relację NA ŻYWO z tego wielkiego wydarzenia, którego stawką jest nie tylko dominacja w północnej części Londynu, lecz także doskoczenie do lidera z Leicester

13:03

To starcie doczekało się kilku filmowych zapowiedzi. Oto jedna z nich

13:00

Na ten mecz czekał nie tylko piłkarski Londyn, ale też cała Anglia. Za 45 minut derby północnej stolicy Anglii, w którym Tottenham podejmie Arsenal!