Niedziela, 4 października 2015, godz. 17:00
3 : 0
manchester unitedManchester United
1. połowa3 : 0
18:53

Arsenal w drugiej połowie nieco spuścił z tonu, ale jego triumf i tak jest w stu procentach zasłużony. Goście gubili się przez większą część meczu jak dzieci we mgle i odebrali zasłużoną lekcję pokory. Z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje Damian Wiśniewski

90'

I koniec! Arsenal wysoko ograł Manchester United

90'

Poprzeczka! Mogło być 4:0, ale minimalnie pomylił się Chamberlain!

90'

Dwie minuty doliczył sędzia do drugiej połowy

87'

Rooney przymierzył sprzed pola karnego, ale piłka wyraźnie minęła bramkę

85'

A teraz Giroud przymierzył z okolic czternastego metra, ale piłka poleciał prosto w de Geę

83'

Valencia oddał strzał sprzed pola karnego, a piłka po rykoszecie minęła bramkę

82'

I James Wilson wchodzi za Juana Matę

81'

Alexis Sanchez schodzi, wchodzi Kieran Gibbs

77'

Mata oddał strzał sprzed pola karnego, ale trafił tylko w plecy Cazorli

75'

I Chamberlain wchodzi za Oezila

75'

Giroud wchodzi za Walcotta

74'

Martial zagrał do środka pola karnego, ale tam jednego z zawodników United uprzedził Mertesacker

73'

Oezil oddał strzał z okolic szesnastego metra, ale piłka poleciała prosto w de Geę

70'

Mata przymierzył sprzed pola karnego, ale nie trafił w światło bramki

68'

To mogła być bramka dla gości! Cech świetnie zatrzymał Schweinsteigera!

66'

Mata dośrodkował z lewej strony boiska, a Cech spokojnie chwycił piłkę

63'

Ashley Young zaatakował lewą stroną boiska, ale został zatrzymany przez Bellerina

61'

Cech! Świetna interwencja po strzale Rooneya sprzed pola karnego!

59'

Martial zaatakował indywidualnie, ale został zatrzymany w polu karnym Arsenalu

57'

Valencia dośrodkował z prawej strony boiska, gospodarze wybili piłkę z własnej szesnastki

55'

Rooney faulował Ramseya na własnej połowie boiska i dostał za to żółtą kartkę

53'

Oezil oddał strzał sprzed pola karnego, a piłka po rykoszecie minęła bramkę

51'

Coquelin dostał żółtą kartkę za faul na Rooneyu

50'

Walcott próbował oddać strzał sprzed pola karnego, ale został zablokowany

48'

Young oddał strzał sprzed pola karnego, Cech spokojnie złapał piłkę

46'

I Fellaini za Depaya

46'

Dwie zmiany u gości. Valencia za Darmiana

46'

Arbiter daje znak i wracamy do gry

17:51

17:48

Nokaut w pierwszych minutach sprawił, że goście z Manchesteru do samej przerwy nie potrafili się otrząsnąć. Jeśli szybko, na początku drugiej połowy nie będą potrafili zdobyć gola, to Arsenal spokojnie dowiezie tę wygraną do końca

45'

Koniec pierwszej połowy

45'

Dwie minuty doliczył sędzia do pierwszej połowy

44'

Cech! Bramkarz Arsenalu wygrał sytuację sam na sam z Martialem!

42'

Długo rozgrywają piłkę w ostatnich minutach Kanonierzy, ale robią to tak czytelnie i powoli, że Arsenal nie musi czuć się zagrożony

39'

Walcott oddał strzał sprzed pola karnego, ale piłka wyraźnie minęła bramkę de Gei

37'

Rooney oddał strzał sprzed pola karnego, Cech spokojnie złapał piłkę

35'

Bellerin zagrał w pole karne, ale piłka minęła linię końcową

33'

To powinien być gol! Sanchez dośrodkował z lewej strony boiska, a Ramsey fatalnie przestrzelił z bliskiej odległości!

33'

Blind dośrodkował z lewej strony boiska, złapał piłkę Petr Cech

32'

Monreal faulował jednego z rywali w środkowej strefie boiska

29'

Darmian ukarany żółtą kartką za taktyczny faul

27'

Dużo niedokładności widzimy w grze gości. Tym razem źle do Rooneya podawał Martial i Kanonierzy przejęli piłkę

26'

Depay próbował odnaleźć Matę w polu karnym Arsenalu, ale piłkę przejął Cazorla

24'

Cozorla oddał strzał sprzed pola karnego, ale piłka minęła bramkę de Gei

22'

Young faulował Ramseya i dostał za to żółtą kartkę

20'

Sanchez z łatwością minął trzech obrońców United, huknął jak z armaty sprzed pola karnego i nie dał szans de Gei! 3:0!

19'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Alexis Sanchez, 3:0!

17'

Depay wstrzelił piłkę w pole karne rywali, ale ci spokojnie sobie poradzili i ją wybili

15'

Bardzo, bardzo dużo niedokładności widać teraz w grze gości. Young starał się rozegrać akcję lewą stroną boiska, ale wykopał piłkę na aut

12'

Arsenal spokojnie prowadzi teraz grę. Goście są zupełnie pogubieni

9'

United starają się rozgrywać akcje ofensywne, ale na razie zupełnie im to nie wychodzi.

8'

Teraz już nie brakuje im dokładności, co za początek Kanonierów! Oezil najpierw asystował przy golu Sancheza, teraz sam wpakował piłkę do bramki po akcji Walcotta! Jak odpowiedzą goście, czy w końcu się obudzą?

7'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Już 2:0, Oezil!

6'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Alexis Sanchez, 1:0!

5'

Arsenal od początku meczu ma wyraźną przewagę, ale nie potrafi jej udokumentować. Brakuje mu dokładności w kluczowych momentach

3'

Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne United, de Gea wypiąstkował piłkę

2'

Sanchez zagrał w pole karne, w kierunku Walcotta, ale ten został zatrzymany przez jednego z rywali

1'

Pan Anthony Taylor daje znak i STARTUJEMY!

16:56

Obie ekipy już powoli wychodzą na boisko, początek dosłownie za chwilkę!

16:50

Arsenal nie najlepiej spisuje się w tym sezonie na własnym boisku. Z czterech zwycięstw w tym sezonie, tylko jeden odniósł na Emirates

16:47

A teraz Arsenalu: Ospina, Debuchy, Gibbs, Giroud, Oxlade-Chamberlain, Chambers, Campbell

16:45

Po lewej stronie macie już dostępne wyjściowe jedenastki obu drużyn. Za chwilkę dołączymy do nich ławki rezerwowych. Najpierw gości: Romero, Jones, McNair, Schneiderlin, Valencia, Fellaini, Wilson

16:43

W zeszłym sezonie na Emirates Manchester wygrał 2:1, ale jego głównym bohaterem był David de Gea, który kilkoma fenomenalnymi interwencjami zapewnił to zwycięstwo swojej ekipie. W tamtym meczu zagrał również Wojciech Szczęsny

16:39

United nie przegrali dodatkowo czterech ostatnich ligowych meczów na Emirates. Do tej porze, w erze Premier League, drużyna z czerwonej części Manchesteru nie potrafiła nie przegrać pięciu kolejnych spotkaniach na boisku Arsenalu

16:37

Obie ekipy grały w środku tygodnia w Lidze Mistrzów. Czerwone Diabły pokonały przed własną publicznością, 2:1, Wolfsburg, a Kanonierzy przegrali 2:3 z Olympiacosem