Niedziela, 4 października 2015, godz. 14:30
EvertonEverton FC
1 : 1
LiverpoolLiverpool
16:26

Niestety, w drugiej połowie nie oglądaliśmy ciekawego widowiska i trudno wyzbyć się poczucia niedosytu mając w pamięci pierwszą część gry. Miejmy jednak nadzieję, że hit na Emirates, który już za chwilę się zacznie, nam to zrehabilituje. Z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje Damian Wiśniewski

90'

Koniec! Remisowe derby Merseyside

90'

Lennon oddał strzał sprzed pola karnego, ale trafił prosto w Lukaku

90'

I żółta dla Francuza. Tymczasem sędzia doliczył trzy minuty do drugiej połowy

90'

Żółta kartka dla Belga

90'

Znów mamy przepychankę na boisku. W rolach głównych Sakho i Lukaku

89'

A teraz Lukaku został zablokowany po dośrodkowaniu Browninga z prawej strony boiska

87'

Lukaku oddał strzał sprzed pola karnego, ale został zablokowany

85'

Dużo chaosu mamy teraz na boisku. Obie ekipy mają problem ze stwarzaniem sobie okazji podbramkowych

82'

Coutinho spróbował strzału na bramkę, ale został zablokowany

79'

Kone zmienia Naismitha

79'

Lucas schodzi z boiska, a w jego miejsce melduje się Allen

76'

Lallana wchodzi za Ingsa

74'

I już wracamy do gry

72'

McCarthy doznał jakiejś kontuzji i mamy przerwę

70'

Mignolet! Bardzo dobra interwencja po strzale Lukaku!

69'

Żółta kartka dla Lucasa

68'

Dośrodkowanie w pole karne Evertonu, łapie piłkę Howard

66'

Barkley! Bardzo dobry strzał z dystansu, piłka minimalnie minęła bramkę!

65'

Żółta kartka dla McCarthy'ego

63'

A teraz Bakley wrzucił z lewej strony, a we własnej szesnastce dobrze interweniował Skrtel

61'

Lennon dośrodkował z prawej strony boiska, obrońcy The Reds wybili piłkę z własnej szesnastki

59'

Deulofeu schodzi z boiska, a w jego miejsce wchodzi Lennon

57'

Barkley dośrodkował z lewej strony boiska, a Mignolet złapał piłkę

55'

A teraz Skrtel faulował na własnej połowie Lukaku

53'

Barkley faulował Skrtela w środkowej strefie boiska

51'

Lukaku próbował rozegrać akcję ofensywną do prawej strony, do Deulofeu, ale zrobił to za mocno i piłka wyszła na aut

49'

Teraz trochę dłużej przy piłce są The Reds. Nic jednak na razie z tego nie wynika

47'

Browning oddał strzał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale nie trafił nawet w światło bramki

46'

Arbiter daje znak i drugą połowę zaczynają gospodarze

15:25

15:22

Od początku spotkania tempo było bardzo wysokie, ale obu ekipom długo brakowało dokładności. Pod koniec pierwszej połowy na szczęście mogliśmy jednak obejrzeć dwa gole, a po przerwie czekamy na kolejne!

45'

I teraz mamy koniec pierwszej połowy

45'

Szybka odpowiedź Evertonu! Deulofeu dośrodkował z prawej strony boiska, a Lukaku po nieudanej interwencji Cana wpakował piłkę do bramki!

45'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Romelu Lukaku, remis!

45'

Trzy minuty doliczył sędzia do pierwszej połowy meczu

44'

Deulofeu zaatakował prawą stroną boiska, ale tam świetnie powstrzymał go Moreno

42'

James Milner dośrodkował z rzutu wolnego, a zupełnie niepilnowany Danny Ings głową pokonał bramkarza!

41'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Danny Ings, 1:0 dla gości!

40'

Skrtel oddał strzał głową, ale był on za lekki, by móc zaskoczyć Howarda

39'

Ładna akcja Liverpoolu, ale po dośrodkowaniu Coutinho lewej strony boiska piłkę wybił Jagielka

36'

I żółta dla Barkleya

36'

Żółta kartka dla Cana

34'

Mamy małe zamieszanie na boisku, w szarpaninę wdali się Barkley i Can

32'

Teraz goście nieco dłużej utrzymują się przy piłce, ale wymieniają podania dość daleko od bramki Evertonu

30'

McCarthy! Bardzo dobry strzał sprzed pola karnego, ale znowu świetnie spisał się Mignolet!

28'

Simon Mignolet! Naismith oddał strzał głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, a Belg interweniował doskonale i odbił piłkę!

26'

To mogła być bramka! Coutinho świetnie zagrał w pole karne od Milnera, ale ten przegrał pojedynek z Howardem!

25'

Nathaniel Clyne wpadł z piłką w pole karne, ale tam już świetnie powstrzymał go Gareth Barry

23'

Nadgarstek Słowaka został opatrzony, wracamy do gry

19'

Jakiejś kontuzji doznał Skrtel, mamy wymuszoną przerwę w grze

17'

Deulofeu spróbował zaatakować indywidualnie, ale zupełnie mu to nie wyszło i szybko stracił piłkę

15'

Milner dośrodkował z prawej strony boiska, ale w polu karnym Evertonu dobrze poradzili sobie gospodarze

13'

Ings! Dobry strzał z okolic szesnastego metra, nieznacznie niecelny!

11'

Danny Ings upadł w polu karnym Evertonu, ale arbiter pokazał, że jedenastce nie ma mowy. I ma rację

9'

A teraz sam Skrtel oddał strzał głową, ale nie trafił w światło bramki

8'

Blisko gola dla gości! Rzut wolny The Reds wykonali słabo, ale piłka szybko wróciła do ich władania. Skrtel dośrodkował z prawej strony boiska, a Jagielka w ostatniej chwili uprzedził Sturridge'a!

7'

Browning faulował na własnej połowie Moreno

6'

Sturridge zszedł z piłkę z prawej strony do środka, oddał strzał sprzed pola karnego, ale piłka dość wyraźnie minęła bramkę Howarda

4'

Sturridge zagrał dobrą piłkę w kierunku Milnera, ale ten zanim zdołał oddać strzał, to przegrał pojedynek z Howardem

3'

Dość spokojny początek meczu, żaden z zespołów nie zdecydował się jeszcze na jakiś szybszy atak

1'

Pan Martin Atkinson daje znak i STARTUJEMY!

14:26

Obie ekipy już powoli wychodzą na boisko, początek za kilka minut

14:21

Derby Liverpoolu na poziomie Premier League przyniosły już 20 czerwonych kartek, więcej niż jakakolwiek rywalizacja na tym poziomie. Dziś więc możemy być pewni, że również nikt nie odstawi nogi

14:18

Nadzieją dla gości na pewno jest obecność w pierwszym składzie Dann'ego Sturridge'a. Angielski napastnik nie tylko w poprzedniej kolejce strzelił dwa gole, ale również w ośmiu ostatnich ligowych starciach z The Toffees, sześciokrotnie trafiał do bramki rywala

14:13

Everton nie potrafił pokonać swojego lokalnego rywala w dziewięciu ostatnich meczach ligowych (trzy porażki, sześć remisów), ale trudno byłoby sobie wyobrazić lepszą okazję do przełamania. The Reds są bez formy, coraz więcej mówi się o odejściu Brendana Rodgersa i zastąpienia go na przykład Jurgenem Kloppem. Ile jest w tym prawdy okaże się pewnie niedługo, ale na dzień dzisiejszy to zespół Roberto Martineza zdają się być faworytami