Niedziela, 16 sierpnia 2015, godz. 14:30
Crystal PalaceCrystal Palace
1 : 2
Arsenal LondynArsenal Londyn
16:24

Drugie derby Londynu okazały się pomyślne dla Arsenalu. Widać, że forma Kanonierów idzie w górę, a Petr Cech coraz lepiej rozumie się z obrońcami. Drużyna Arsene'a Wengera wygrywa po raz 13 z rzędu na Selhurst Park i zdobywa pierwsze punkty w lidze. Dziękuję za wspólnie spędzony czas, relacjonował Piotr Tocicki.

16:22

Mimo chaotycznych ataków gospodarzy, zawodnicy Arsenalu skutecznie powstrzymali wszystkie próby, a w ostatniej akcji meczu Chamberlain mógł jeszcze podwyższyć wynik spotkania na 3:1, lecz bramkarz zdołał obronić jego strzał. Po tej akcji sędzia zagwizdał po raz ostatni.

93'

KONIEC MECZU!

90'

Sędzia spotkania dolicza 3 minuty do regulaminowego czasu gry

90'

Ależ ten mecz pod koniec nabrał tempa! Cazorla strzela z groźnej pozycji w polu karnym, broni nogą McCarthy!

88'

Cech znów ratuje Arsenal! Pewnie wyłapuje groźny strzał z rzutu rożnego!

88'

Lee miał piłkę meczową! Lecz zamiast strzelać próbował kiwać w polu karnym!

86'

Powinien być remis! Świetne dośrodkowanie z rzutu rożnego ale Mutch niecelnie główkował z szóstego metra!

86'

Rzut rożny dal gospodarzy. Może teraz!

85'

Gospodarze w ataku pozycyjnym.

84'

Zdecydowanie siadło tempo spotkania. Arsenal gra zachowawczo, a Crystal Palace nie ma pomysłu na wyprowadzenie akcji na remis.

82'

Arsene Wenger również robi trzecią zmianę. Kieran Gibbs za Mesuta Oezila.

80'

Ostatnia zmiana w Crystal Palace. Bamford zmienia McArthura.

77'

Zmiana również w zespole Crystal Palace. Lee wchodzi za Wilfrieda Zahę.

76'

Mikel Arteta wchodzi za Alexisa Sancheza. Dobry występ Chilijczyka.

75'

Wickham dobrze wyłuskał piłkę wybita przez Mertesackera, ale pośpieszył się ze strzałem i przeniósł piłkę nad bramką.

73'

Pewnie wyłapuje piłkę McCarthy

72'

Szybka kontra Arsenalu piłka trafia do Chamberlaina, który strzela, jednak strzał w ostatniej chwili blokuje obrońca Orłów. Rzut rożny dla Arsenalu.

69'

Ależ wolej Ramseya!!! Gdyby piłka leciała trochę niżej padła by chyba bramka kolejki!

67'

Crystal Palace atakuje chaotycznie bramkę Petra Cecha, lecz nie może przebić się pod bramkę Kanonierów.

65'

Arsene Wenger wreszcie zmienia, zagrożonego czerwoną kartką Coquelina. Na jego miejsce wchodzi Chamberlain.

62'

Coquelin znów fauluje choć ma już na swoim koncie żółtą kartkę. Zawodnik już dawno powinien wylecieć z boiska, lecz sędzia jest nadal pobłażliwy dla francuskiego pomocnika.

58'

Odpowiedź gospodarzy! Cabaye lobem podaje do Puncheona, ten świetnie klatka piersiową przyjmuje piłkę w biegu lecz strzał o wiele za słaby, pewnie interweniuje Petr Cech

55'

GOOOOOOL Samobójcze trafienie Delaney'a!

55'

Po dośrodkowaniu Oezila, Sanchez skoczył najwyżej i uderzył piłkę głową, niezbyt celnie, jednak Delaney, próbując wbić ją z "piątki" wpakował piłkę w samo okienko bramki McCarthiego!

53'

Szereg dośrodkowań w wykonaniu Mesuta Oezila - dwa z rzutów rożnych, jeden z rzutu wolnego. Jednak nic z tego nie wynika.

50'

Wymiana kilku dobrych między Sanchezem a Santi Cazorlą, piłka trafia do Oezila , który zamiast strzelić dośrodkowuje i jest rzut rożny dla Kaninierów.

48'

Świetne dośrodkowanie Zahy z prawej strony boiska na wbiegającego Wickhama, a ten z woleja strzela w słupek!

45'

Rozpoczynamy drugą połowę! Zaczęli kanonierzy!

45'

Bolasie schodzi po przerwie a w jego miejsce pojawia się Mutch.

15:19

Wracamy za około 15 minut.

15:18

Koniec pierwszej połowy! Mamy bardzo dobre spotkanie. Mecz wyrównany, lekko przeważa Arsenal.

48'

Faul taktyczny McArthura i otrzymuje zasłużoną żółtą kartkę.

43'

Arsenal próbuje za wszelką cenę objąć prowadzenie jeszcze przed przerwą, mało przy piłce gospodarze.

42'

Strata piłki w środkowej strefie boiska przez piłkarza Arsenalu, Coquelin, zmuszony faulować Bolasie, otrzymuje żółtą kartkę.

39'

Faulował blisko bramki lewy obrońca Orłów. Będzie groźnie!

37'

Świetna akcja Kanonierów, z lewej strony dośrodkowuje Oezil, a Araon Ramsey strzałem piętką chciał zaskoczyć bramkarza gospodarzy, ten jednak nie dał się pokanać.

34'

Kanonierzy zamknęli gospodarzy w polu karnych i po wymianie kilku celnych podań swoich sił spróbował Cazorla, jednak jego strzał z 16 metra ląduje w trybuny

32'

Bardzo aktywny jest dzisiaj prawy pomocnik Orłów - Bolasie. Zalicza wiele udanych dośrodkowań, zainicjował większość akcji gospodarzy.

30'

Yohan Cabaye wycofał piłkę przed pole karne do Warda, który wykończył fenomenalnym strzałem po ziemi na dalszy słupek. Petr Cech bez szans! Mamy 1:1!

28'

GOOOOOOOOOOOOL WARD!!!!! Ależ uderzył!!!!!

27'

Alexis Sanchez po dośrodkowaniu z lewej strony główkuje z 9 metra jednak piłka przelatuje wysoko nad poprzeczką.

25'

Wysokie tempo spotkania, akcje przenoszą się spod jednego pola karnego do drugiego.

24'

Strzał Alexisa Sancheza z prawej strony pola karnego, lecz bramkarz Orłów na posterunku.

22'

Świetny szybki atak drużyny Alana Pardewa. Cabaye zagrywa do Bolasie, a ten wrzuca w dobrą piłkę w pole karne Arsenalu, jednak pewnie główkuje Bellerin i oddala zagrożenie.

19'

Wreszcie gospodarze zaatakowali, rzut rożny dla Orłów, jednak nic z tego nie wynika.

19'

Drużyna Crystal Palace nie daje rady wyjść z własnej połowy boiska.

18'

Świetne dośrodkowanie Mesuta Oezila, piłka idealnie trafia na lewą nogę napastnika Kanonierów, który ekwilibrystycznym wolejem wkończył podanie Niemca.

16'

GOOOOOOOOL Olivier Giroud!

14'

Mocne uderzenie w wykonaniu Yohana Cabaye, lecz Petr Cech znów pewnie broni.

14'

Świetna kontra w wykonianiu po nieudanym rzucie wolnym. Bolasie przerzuca piłkę na lewą stronę boiska, lewy pomocnik dośrodkowuje jednak Pewnie broni Cech.

13'

Arsenal nie zwalnia tempa cały czas atakuje i robi znacznie lepsze wrażenie niż ekipa gospodarzy.

11'

Faulowany Bolasie przez Alexisa Sancheza w środkowej strefie boiska.

9'

Rajd lewym skrzydłem Sancheza. Zawodnik schodzi do środka i oddaje groźny strzał, który blokuje obrońca Crystal Palace.

7'

Powinno być 1:0 dla Kanonierów! Alexis Sanchez na dwa razy nie dał rady bramkarzowi i obrońcy Crystal Palace, który wypił piłkę z linii bramkowej!

6'

Dośrodkowanie z lewej strony po ziemi, w wykonaniu Ramseya, trafia do napastnika Arsenalu lecz ten nie zdołał wykończyć.

4'

Zawodnicy Arsenalu wymieniają podania w środkowej strefie lecz nie mogą się przedrzeć przez pressing Orłów.

3'

Ładna akcja Alexisa Sancheza po lewej stronie pola karnego, lecz po dośrodkowaniu żaden zawodników Arsenalu nie zamknął akcji.

14:30

Pierwszy gwizdek sędziego i zaczynają zawodnicy Crystal Palace.

14:26

Kibice Orłów przygotowali piękną oprawę w barwach klubowych - niebiesko - czerwonych.

14:26

Zawodnicy obu drużyn wchodzą na murawę.

14:25

Podstawowa jedenastka Crystal Palace: McCarthy, Ward, Dann, Delaney, Souare, Zaha, Cabaye, McArthur, Puncheon, Bolasie, Wickham

14:21

Ławka rezerwowych Crystal Palace: Hennessey, Mariappa, Jedinak, Mutch, Lee, Murray, Bamford

14:20

Ławka rezerwowych Arsenalu: David Ospina, Mathieu Debuchy, Kieran Gibbs, Gabriel, Mikel Arteta, Theo Walcott, Alex Oxlade-Chamberlain

14:16

Arsenal jest niepokonany od 12 ostatnich wizyt na Selhurst Park. To na pewno dodaje dużo pewności siebie gościom dzisiejszego spotkania.

14:11

Za to trener Alan Pardew, na konferencji przedpeczowej chwalił nowego zawodnika – Yahana Cabaye. Oto wypowiedź Anglika.

Cabaye był na szczycie naszej listy. Przekazałem prezesowi klubu, że chcę go mieć, chociaż wiem, że to strzał w ciemno - powiedział Pardew cytowany przez "Sky Sports". Bardzo długo rozmawialiśmy z PSG. Oni naprawdę nie chcieli go sprzedać i tak naprawdę chyba nie sądzili, że to w ogóle możliwe. My jednak naciskaliśmy - dodał. Prezes mi zaufał i sprowadził na Selhurst Park jednego z najlepszych graczy, jakich teraz mamy w drużynie. Nie miałby żadnego problemu z grą w Arsenalu - zaznaczył. - Ma 29 lat i jest w najlepszym okresie swojej kariery. Mamy wielkie szczęście, że do nas dołączył.
14:00

Trener Arsene Wenger choć zapowiadał przed meczem, że da przerwę Alexisowi Sanchezowi to chilijskiego pomocnika nie zabrakło w podstawowym składzie kanonierów.

Jestem nieco zaniepokojony liczbą spotkań, które rozgrywa Alexis Sanchez, ale z drugiej strony już wcześniej wiedziałem, że kiedy się tutaj pojawi, będzie nie do zatrzymania. Zdecydowałem, że dam mu dłuższą przerwę. W poprzednim sezonie rozegrał 52 lub 53 spotkania, dodatkowo brał udział w Copa America. Oznacza to, że ma w sobie instynkt, który mówi mu, jak daleko może zajść.
13:56

Na inaugurację sezonu Arsenal przegrał u siebie z West Ham United 0:2. Natomiast ekipa „Orłów” zwyciężyła na stadionie Norwich 3:1, po golach Yohana Cabaye, Wilfried’a Zahy oraz Daniela Delaney’a.

13:50

Zapraszamy na relację na żywo z meczu drugiej kolejki BPL. Dziś na Selhurst Park Crystal Palace podejmie Arsenal. Będzie się działo!