Rozwój KatowiceRozwój Katowice
2 : 1
Stomil OlsztynStomil Olsztyn
21:54

Rozwój nie bez problemów w końcówce wygrywa 2:1! Gole Gałeckiego z karnego i Czerkasa dały dziś zwycięstwo. W odpowiedzi bramkę strzelił Paweł Głowacki. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy do śledzenia kolejnych relacji ze spotkań 1. ligi.

97'

Świetna akcja Rozwoju przerwana w samej końcówce! Kun ruszył w pole karne, nabił obrońcę, a sędzia zagwizdał po raz ostatni!

95'

Ostatnia zmiana - za Szatana Domański.

93'

Stomil bliski gola. Łukasik zgrał piłkę do ziemi uderzył, ale Pawłowski spokojnie łapie piłkę.

91'

Doliczone aż 5 minut!

90'

Łukasik okręcił się z piłką i uderzył mocno, ale Pawłowski skutecznie zdołał wybić efektownie futbolówke.

89'

Ależ błąd Winiarczyka - podał na 10 metr swojej bramki do Żwira, a ten przestrzelił w kapitalnej sytuacji.

87'

Rozwój w głębokiej defensywie, Stomil naciera na osłabionego rywala.

85'

Za Wróbla wchodzi Raul Gonzalez.

82'

82'

Międzyczasie Nowak i Głowacki zostali ukarani kartkami za bójkę między sobą.

81'

Głowaci z rzutu wolnego i gooooolllll! Pawłowski bez szans przy strzale okienko.

80'

Brurtalny faul jednego z zawodników Rozwoju. Winiarczyk wyprostowana nogą wszedł w nogi Żwirka na 20 metrze od bramki.

79'

Jegliński schodzi, w jego miejsce melduje się Łukasik.

79'

Faul na Kujawie. Piotr Głowacki mocno wbija piłkę w pole karne, ta odbija się od obrońców i ląduje za linią końcową. Rzut rożny dla Stomilu bez korzyści.

76'

Nowak ruszył środkiem, zagrał do Żaka, ale Skiba pierwszy dopada do piłki.

75'

Czerkas żegnany brawami, wchodzi Adam Żak.

74'

Druga zmiana w Stomilu, na boisku kolejny Głowacki.

74'

Szatan uderza mocno z dystansu w okno i Skiba broni z najwyższym trudem. Kolejny korner dla gospodarzy. Kun wrzuca, tym razem to Jaroszek strzela, ale nad bramka.

71'

Głowacki wrzuca z rzutu wolnego w pole karne, ale Wróbel wybija piłkę w aut.

68'

Goooooollll!! Kun wrzuca z rzutu rożnego na głowę Czerkasa, a ten strzela na 2:0!

67'

Nowak ruszył środkiem pola, zagrał do Wróbla na lewe skrzydło, ten zszedł do środka oddał strzał, ale został zablokowany. Rzut różny.

65'

Jaroszek za faul na Żwirze otrzymuje kartonik.

64'

Kun wpada w pole karne, mija dwóch rywali i strzela, Skiba broni dwie dobitki, najpierw Jaroszka, potem Czerkasa!! I to dosłownie z 4 metra.

62'

Zmiana międzyczasie, za Suchockiego wchodzi Głowacki.

61'

Gooooooollllll!!!! Gałecki pewnie w okno bramki Skiby!

60'

Jegliński z kartka za faul.

61'

Karny! Winiarczyk wparował w pole karne i został faulowany przez defensora Stomila. Sam niestety doznał urazu.

58'

Wojciech Król ukarany kartonikiem.

58'

Kapitalna okazja Rozwoju. Nowak wrzucił piłke z lewego skrzydła na dalszy słupek do Czerkasa, ten wyszedł sam na sam ze Skibą i z 2. metrów przestrzelił nad bramką. Obaj zderzyli się i są opatrywani przez lekarzy.

57'

Mirosław Smyła przy linii zachęca podopiecznych do większego wysiłku.

54'

Suchocki fauluje Winarczyka na 25 metrze od bramki. Kun podchodzi do piłki, wrzuca ja na Gałeckiego, którego strzał głową został zablokowany, podobnie jak dobitka wolejem.

52'

Szatan uderza z dystansu, ale skutek podobny do Ratajczaka.

50'

Wróbel na skrzydle rozegrał piłkę z Winiarczykiem, ale został zablokowany. Kun centruje z rzutu rożnego, ale Jegliński wybija.

48'

Póki co oba zespoły przystąpiły ze spokojem do drugiej płowy.

47'

Ratajczak strzela z dystansu, ale wysoko ponad bramką.

46'

Zaczynamy! Tym razem od środka goście.

21:00

Charakterystyczna w Rozwoju jest przewaga w środku pola - Nowak do spółki z Wróblem i Jaroszkiem grają efektownie i efektywnie. Gorzej jest gdy docierają pod bramkę Stomila. W ekipie gości można pochwalić Kujawę i skrzydłowych - Ratajczaka, schodzącego do środka Żwira i Lecha.

20:54

Rozwój ma optyczną przewagę. Słupek Wróbla z rzutu rożnego, minimalnie przestrzelony strzał strzał Nowaka, kapitalna okazja Czerkasa - wszystko to składa się na obraz bardzo dobrej gry gospodarzy. Problemem jest jednak wstrzelenie się o obręb bramki gości. Stomil czeka na ... rozwój wypadków i próbuje kontr. Polegają one głównie na zagrywaniu długich piłek w stronę Kujawy, który przyjmuje futbolówkę i zgrywa ja do nadbiegających partnerów. Która taktyka okaże się skuteczniejsza - zobaczymy po przerwie, o ile żadna z drużyn nie zmieni swojego stylu gry.

45'

Czerkas próbował wrzucić z lewego skrzydła, ale Klepczarek go blokuje. Piłka złapana przez Skibe i sędzia kończy 1. połowę. Do przerwy 0:0.

44'

Lech wrzuca z rzutu rożnego, ale Pawłowski faulowany. Rozwój od rzutu wolnego.

42'

Stomil ustawia autobus na połowie, Rozwój nie potraf go sforsować. Goście starają się ruszyć z kontrą, ale podopieczni Smyły skutecznie bronią dostępu do bramki.

40'

Ratajczak z dystansu, ale Gałecki go przyblokował. Kolejny korner, kolejne wybicie Rozwoju, kolejna kontra gospodarzy i kolejny raz zatrzymana.

39'

Do końca połowy kilka minut. Rozwój postraszył kilka razy gości, ale decydującego ciosu nie zadał. Choć patrząc obiektywnie wygląda zdecydowanie lepiej.

36'

Kun zagrywa piłkę wzdłuż pola karnego do Wróbla, ten oddaje ją przed pole karne do Nowaka. Środkowy pomocnik Rozwoju uderza mocno tuż nad spojeniem bramki.

34'

Rozwój mógł wyjść z groźna kontrą, ale Czerkas faulował odbierając piłkę Jeglińskiemu.

34'

Nowak zabrał piłkę w środku pola i zagrał długą piłkę do Wróbla. Tę przejął jednak Ratajczyk.

32'

Kapitalny rajd Nowaka środkiem pola, minął dwóch rywali i Rozwój wyszedł 3 na 3. Wślizg Remisza uratował ekipę gości.

30'

Jaroszek zagrywa prostopadle do Czerkasa, ten wychodzi sam na sam, mija Skibę, upada i... nie ma karnego. Sędzia pokazuje na korner. Centra Wróbla zablokowana.

28'

Wróbel rozpędził się w środku pola, wrzucił na głowe Czerkasa, ale ten został uprzedzony przez Skibe.

28'

Podanie Lecha po ziemi do Kujawy, ten strzela z dystansu, ale daleko od bramki.

26'

Akcja Stomilu na lewym skrzydle, ale Nowak zatrzymuje Lecha skutecznym wślizgiem pod polem karnym.

26'

Wrzutka Bucholca na pole karne, strzał Kujawy, ale Pawłowski łapie to słabe uderzenie.

25'

Rozwój cały czas próbuje przedrzeć się wszelkimi sposobami w pole karne Stomila. Póki co bezskutecznie.

24'

Kujawa w powietrznym pojedynku sprowadził Winiarczyka do ziemi. Ewidentnie faulował.

21'

Gra przeniosła się teraz do środka pola. Chwila spokoju w szeregach obu ekip.

20'

Kun oddał strzał zza pola karnego, ale Klepczarek zablokował go skutecznie.

18'

Kujawa ruszył prawym skrzydłem i uderzył mocno po ziemi, ale Pawłowski wybija na rzut rożny. Dośrodkowanie wybite przez Menzela.

17'

Kujawa zszedł ze skrzydła, uderzył prawą nogą, ale Menzel zablokował. Korner dla gości, ale piłka wybita została przez defensorów Rozwoju.

16'

Pierwszy kwadrans dla Rozwoju. Gospodarze zaczynają przyciskać gości, a Ci cofnęli się nieco w obręb własnej połowy.

14'

Wróbel wrzuca z rożnego i... słupek.

13'

Kolejna akcja Rozwoju. Wróbel ruszył prawym skrzydłem, dograł do Czerkasa, a ten zagrał po ziemi w pole karne. Było blisko, ale obrońcy wybili na korner.

11'

Świetna klepka Nowaka z Szatanem, zakończona podaniem prostopadłym do Czerkasa, ale ten na spalonym.

9'

Czerkas w kapitalnej sytuacji przestrzelił nad poprzeczką. Napastnik Rozwoju dostał piłkę, ale wybił ja niemalże w trybuny. Rozwój chwile potem zaatakował raz jeszcze wysokim pressingiem, ale Piotr Skiba uprzedził szarżującego Wróbla.

8'

Jaroszek kapitalnie przejął piłke i podał prostopadle, ale niecelnie. W odpowiedzi Stomil w kontrze, goście oddali pierwszy strzał, a konkretnie Kujawa. Zrobił to jednak słabo i niecelnie.

6'

Klepka Kuna z Wróblem - ten pierwszy wpada w pole karne, ale gubi piłkę.

6'

Zespoły póki co nie forsują tempa. Przy piłce częściej Rozwój, ale to Stomil wygląda na lepiej ułożoną ekipę.

3'

Ratajczyk i Żwir rozegrali dwójkową akcję i wywalczyli korner dla Stomilu. Wrzutka na krótki słupek wybita przez defensorów.

2'

Winiarczyk podaje prostopadle do Czerkasa, ale napastnik gospodarzy na spalonym.

1'

Długa piłka Wełny do Ratajczaka, ale bardzo niecelnie. Rozwój w ataku pozycyjnym.

1'

Rozpoczynamy! Zaczynają gospodarze!

19:59

Piłkarze już na murawie - Rozwój tradycyjnie na zielono, Stomil w białych koszulkach w niebieskie pasy i niebieskie spodenkach.

19:49

Na mecz pojawiła się także grupa kibiców z Olsztyna, która będzie wspierać Dumę Warmii.

19:38

Na trybunach ludzi niezbyt wielu - około 150-200 kibiców ma dziś wspomagać miejscowy Rozwój. W szeregach kibiców jest za to efektowny kibic z równie efektownym bębnem - w ten sposób postara się dziś zagrzać gospodarzy do boju.

19:24

Na boisku pojawili się już piłkarze Stomilu wraz ze swoim menedżerem - Mirosławem Jabłońskim.

19:22

Podopieczni Mirosława Smyły jako pierwsi udali się na rozgrzewkę. A rozgrzać trzeba się dziś bardzo mocno - temperatura około 4 stopni Celsjusza, rześkie powietrze, lekka mgła - takie warunki na pewno będą zmuszały zawodników do intensywnych przedmeczowych przebieżek.

19:18

Witamy ze stadionu katowickiego GKS-u gdzie dziś, w roli gospodarza, po raz pierwszy zagra katowicki... Rozwój. Drużyna Mirosława Smyły rozegra dziś mecz z drużyną z drugiego krańca Polski - na Bukowej pojawi się dziś Stomil Olsztyn. Zapowiada się arcyciekawy pojedynek, gdyż z jednej strony beniaminek będzie szukał za wszelką cenę potrzebnych do utrzymania punktów, z drugiej zmagający się ze swoimi finansowymi problemami walczyć o kolejne punkty będzie Stomil, który w lidze radzi sobie nad wyraz dobrze. Mecz rozpocznie się za nieco ponad 40. minut. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji LIVE.