Chrobry GłogówChrobry Głogów
2 : 1
Miedź LegnicaMiedź Legnica
93'

Koniec meczu! Chrobry Głogów pokonał Miedź Legnica w prestiżowych derbach Dolnego Śląska. Goście zaczęli od prowadzenia, ale potem dwa gole strzelili gracze Ireneusza Mamrota. Zwycięstwo zapewnił im Kevin Lafrance, który jeszcze w rundzie jesiennej grał w... zespole rywala.

92'

Na ostatnie sekundy Mateusz Długołęcki za Mateusza Machaja.

91'

Żółtą kartkę ogląda Hunter Gorskie.

90'

Dwie dodatkowe minuty doliczone przez sędziego.

89'

Forsell z rzutu wolnego przymierzył prosto w mur.

87'

Dokładne zagranie "Łobo" do Labukasa, ale Litwin głową nie umieścił piłki w bramce!

86'

Szczęście po stronie gości. Wybiciem uratował sytuację Bartczak.

83'

Efektowna akcja Łobodzińskiego, który przedryblować obrońcę i kropnął tuż nad bramką!

81'

Marcel Gąsior wchodzi do gry. To koniec meczu dla Damiana Sędziaka.

80'

Rykoszet po strzale Rasak, ale poradził sobie golkiper Chrobrego.

78'

W Chrobrym Dominik Kościelniak za Bartosza Machaja.

77'

Marek Gancarczyk zastępuje Telichowskiego.

76'

Efektowne racowisko zaprezentowali fani Miedzi, ale tak zadymili stadion, że sędzia musiał przerwać spotkanie.

74'

Od krok od wyrównania legniczanie! Szymański świetnie wybronił główkę Błażeja Telichowskigo na linii bramkowej!

71'

Syci zawodnicy Chrobrego cofnęli się i dają więcej pograć na ich połowie graczom Miedzi.

68'

Znowu piłka wpadła do bramki goście, ale po raz drugi arbiter dopatrzył się pozycji spalonej.

66'

Lafrance znalazł się zamieszaniu podbramkowym i odbił futbolówkę prosto do siatki Miedzi. Której barwy reprezentował jeszcze jesienią!

65'

GOOOOL!!! LAFRANCE NA 2:1!!!

63'

Akcja szybko przeniosła się pod drugie pole karne, gdzie świetną interwencją popisał się Artjom Artjunin.

62'

Podobnie jak w pierwszej połowie, teraz też przy wrzutce z kornera znalazł się Midzierski i również tym razem spudłował.

60'

Co i rusz Chrobry rozrywa defensywę Miedzi na bokach. Do końca meczu jeszcze pół godziny.

57'

Miedź o krok od drugiego gola! Łobodziński niemal złamał poprzeczkę!

56'

Damian Rasak oddał strzał sprzed pola karnego, ale żadnego problemu nie sprawił Szymańskiemu.

53'

Faulowany w powietrznej interwencji Kapsa.

52'

Ogromne zamieszanie w polu bramkowym i ostatecznie Garguła nie był w stanie oddać strzału.

50'

A ataku głogowianie, którzy chcą zdobyć drugą bramkę. Przed momentem centrostrzał niemal zaskoczył Kapsę!

47'

Bardzo niedokładnie strzelił z daleka Mateusz Machaj. Piłka przeszła wysoko nad poprzeczką.

46'

Drugą część rozpoczęli piłkarze Chrobrego.

45'

Koniec pierwszej części w Głogowie. W pierwszych fragmentach zdecydowanie lepiej poczynała sobie Miedź, ale potem gospodarze strzelili gola i wyraźnie się przebudzili. Wracamy za kwadrans.

45'

Jedna minuta doliczona.

44'

Tuż przed końcem pierwszej połowy kartonikiem ukarany Łukasz Szczepaniak.

42'

Na przełamanie niemocy Miedzi zdecydował się Forsell, który strzelił z dalszej odległości, ale bez zagrożenia dla Szymańskiego.

38'

Już wszystko w porządku, na szczęście żadna zmiana nie była potrzebna.

37'

Dwójka zawodników zderzyła się nieprzyjemnie głowami. Mamy przerwę w grze, na murawę wbiegają służby medyczne.

34'

Wyraźnie odżyli głogowianie, którzy teraz są stroną dominującą.

32'

Niepotrzebne, dalekie wyjście Kapsy. Z okazji nie skorzystał jeden z zawodników gospodarzy.

30'

Ajajaj! Piłka po raz drugi w siatce Miedzi, ale sędzia dopatrzył się pozycji spalonej!

27'

Chrobry wyszedł z szybką kontrą, którą zamknął Górski. Trzeba przyznać, że przez 24 minuty nic nie zwiastowało takiego obrotu spraw.

26'

GOOOOOOOOOL!!! 1:1!!! NIESPODZIEWANE WYRÓWNANIE! STRZELCEM BRAMKI GÓRSKI!

25'

Wreszcie jakaś groźniejsza akcja w wykonaniu miejscowego zespołu. Z dystansu huknął Mateusz Machaj, ale bardzo dobrze interweniował Kapsa.

22'

Jak na razie goście z Legnicy są zdecydowanie lepsi od Chrobrego. Pachnie mocno drugim golem dla graczy Ryszarda Tarasiewicza.

19'

Minimalnie zbyt mocno zagrywał Forsell do Garguły!

18'

Pierwszy raz pokazał się z dobrej strony Wojciech Łobodziński. Doświadczony skrzydłowy popisał się dryblingiem, jednak gorzej już było z dokładnym zagraniem.

15'

Po raz kolejny złapany na ofsajdzie Maciej Górski.

13'

Przenieśliśmy się pod chorągiewkę po przeciwnej stronie boiska, ale Chrobry nie zagroził defensywie Miedzi po stałym fragmencie.

11'

I raz jeszcze Miedź. Forsell zgrał idealnie do Midzierskiego, który uderzył tuż nad poprzeczką!

9'

Wpadł w szesnastkę Petteri Forsell, ale Fin uderzył tylko w boczną siatkę! To już kolejna tak groźna akcja legniczan.

8'

Starali się szybko odpowiedzieć gospodarze, ale przytomnie interweniował Tomasz Midzierski.

6'

Dośrodkowanie Łukasza Garguły spadło idealnie na głowę reprezentanta Litwy, który pokonał Karola Szymańskiego!

5'

GOOOOOOOOL!!! LABUKAS I MIEDŹ PROWADZI 1:0!!

4'

Faulowany tuż przed polem karnym Tadas Labukas. Będzie groźnie.

3'

Spora frekwencja dzisiaj w Głogowie. Kibice ewidentnie wyposzczeniu. Jest nawet kilkusetosobowa delegacja fanów z Legnicy.

1'

Pierwszy gwizdek, zaczynamy!

17:58

Zawodnicy już na murawie, za moment zaczynamy derbowe spotkanie.

17:42

Rezerwowi Miedź: Dawid Smug, Michał Stasiak, Adrian Cierpka, Marcin Garuch, Marek Gancarczyk, Igo Subbotin, Bartosz Ślusarski.

17:40

Rezerwowi Chrobry: Mariusz Rzepecki, Mateusz Długołęcki, Karol Hodowany, Dominik Kościelniak, Michał Michalec, Marcel Gąsior, Robert Pisarczuk.

17:36

17:33

W Miedzi doszło do małej rewolucji. Miejsce między słupkami zajmie Paweł Kapsa, ponadto zagrają defensywni Hunter Gorskie i Artjom Artjunin (reprezentant Estonii). Na lewym skrzydle wystąpi Petteri Forsell (reprezentant Finlandii), a na pozycji numer 6 nowy młodzieżowiec sprowadzony z Włoch, 20-letni Damian Rasak.

17:28

17:23

W pierwszym składzie znaleźli się także bracia Machaj (Mateusz dołączył w zimowym okienku do Bartosza) i na ich współpracę na pewno liczy trener Ireneusz Mamrot.

17:21

W Chrobrym wymieniono dwójkę środkowych obrońców, co może odbić się na szczelności defensywy. Ciekawi jesteśmy, jak poradzą sobie dzisiaj Gracjan Horoszkiewicz i Kevin Lafrance.

17:18

Witamy! Czekaliśmy trzy miesiące i się doczekaliśmy. Wracają najpopularniejsze rozgrywki piłkarskie w Polsce, czyli 1. liga. Na godz. 18 zaplanowano dwa spotkania. W jednym z nich Chrobry Głogów podejmie Miedź Legnica. W tym miejscu zapraszamy na live właśnie z tego spotkania.