MKS KluczborkMKS Kluczbork
93'

Koniec spotkania w Płocku! Skuteczna dzisiaj Wisła zasłużenie pokonała MKS Kluczbork!

91'

Zdenerwował się Jakub Bąk i uderzył pięścią w plecy zawodnika MKS-u Kluczbork. Sędzia jednak postanowił nie karać gracza Wisły.

90'

Tomasz Swędrowski dograł z rzutu wolnego w pole karne. Do futbolówki wyskoczył Rafał Niziołek, ale nie zdołał oddać strzału.

90'

Faul Bartłomiej Sielewskiego na Macieju Kowalczyka. Będzie okazja na dośrodkowanie z prawego skrzydła.

89'

Michał Szewczyk ruszył prawym skrzydłem, ale niedobrze rozegrał piłkę z Tomaszem Swędrowskim. Strata gości i akcję konstruują już Nafciarze.

87'

Spokojnie rozgrywają piłkę gospodarzy. Po chwili przyspieszył Fabian Hiszpański, który chciał prostopadle podać do Jakuba Bąka, ale uczynił to niedokładnie.

85'

Żółtą kartkę obejrzał kapitan gości Łukasz Ganowicz.

84'

W ataku pozycyjnym Wisła Płock. Faul Kamila Nitkiewicza, który przed chwilą obejrzał żółtą kartkę, przerwał akcję gospodarzy.

83'

Bartosz Brodziński próbował uderzać zza pola karnego, ale został zablokowany. Po chwili strzelał także Maciej Kowalczyk i jego próba zupełnie nieudana.

82'

Faul Kamila Nitkiewiczana Fabianie Hiszpańskim. Pierwsza żółta kartka w spotkaniu.

80'

Wejściem z drugiej linii swojej okazji szukał Wojciech Łuczak, który z pierwszej piłki uderzał na bramkę, ale znowu wysoko nad poprzeczką.

78'

Ostatnia zmiana też u gości. Tomasz Swędrowski zmienił Marcina Nowackiego.

78'

Fabian Hiszpański wchodzi w miejsce Damiana Piotrowskiego.

75'

Bartosz Brodziński uprzedził Emila Drozdowicza, gdyby nie ta interwencja napastnika Wisły byłby sam na sam z golkiperem MKS-u Kluczbork.

74'

Jakub Bąk próbował uderzenia z lewego narożnika, ale uderzył niecelnie. Jako ciekawostka Bąk gra dzisiaj w specjalnej masce, którą ostatnio często widać u zawodników z kontuzjami twaryz.

72'

W miejsce Lebedyńskiego wchodzi Emil Drozdowicz.

71'

Jeszcze raz w roli głównej Maciej Kowalczyk. Potężne uderzenie napastnika gości. A Seweryn Kiełpin tylko odprowadził piłkę wzrokiem. Ta poleciała nieznacznie nad poprzeczką.

70'

Szybka akcja gości zakończona strzałem Macieja Kowalczyka. Doświadczony napastnik MKS-u nie miał dobrej sytuacji, ale u tak zdecydował się na uderzenie. Piłkę zablokował ostatni obrońca.

69'

Piąstkował Grzegorz Wnuk. Sędzia pokazał, że golkiper gości był w tej sytuacji faulowany.

68'

Iliev w pojedynku z Michałem Szewczykiem wywalczył rzut rożny. To piąty rzut rożny dla "Nafciarzy".

66'

Atak pozycyjny MKS- Kluczbork. Piłkarze gości wymieniali podania na małej przestrzeni, ale nie byli w stanie zagrozić bramce Seweryna Kiełpina. Wciąż w drugiej połowie MKS bez celnego uderzenia na bramkę gospodarzy.

64'

Kontratak Wisły Płock, ale Damian Piotrowski skutecznie zatrzymany przez obrońcę gości.

63'

Pierwsza zmiana w szeregach Wisły Płock. Arkadiusz Reca opuszcza plac gry żegnany brawami. W jego miejsce na boisku zameldował się Jakub Bąk.

61'

Wojciech Łuczak uderzył zza pola karnego lewą nogą. Jego próba strzału bardzo nieudana.

59'

I w miejsce Piotra Giela na murawie zameldował się Maciej Kowalczyk.

59'

W miejsce Madejskiego na boisko wchodzi Michał Szewczyk.

56'

Kontratak Wisły Płock zakończony strzałem tuż zza pola karnego w wykonaniu Dimitara Ilieva. Uderzenie niecelne.

55'

Piotr Madejski chciał dograć prostopadłą piłkę do Piotra Giela w pole karne, ale odrobinę za mocno i futbolówkę złapał Seweryn Kiełpin.

53'

Rajd środkowego obrońcy Bartłomieja Sielewskiego, który minął trzech zawodników gości. Ostatecznie akcję przerwał faulem Łukasz Ganowicz.

51'

Dośrodkowanie z prawej strony boiska, a Arkadiusz Reca znakomicie uderzył pod poprzeczkę. Grzegorz Wnuk był bez szans. Po bramce zawodnik Wisły wykonał salto!

51'

GOOOOOOL! Arkadiusz Reca!

49'

Adam Orłowicz niedokładnie do Piotra Giela i piłkę przejęli gospodarze. Po chwili oni też nie popisali się precyzją w rozegraniu piłki.

47'

Starcie bark w bark Piotra Giela i Maksymiliana Rogalskiego. Sędzia uznał, że faulował ten pierwszy.

46'

Gwizdek Zbigniewa Dobrynina. Początek drugiej połowy!

16:00

Obie jedenastki już na boisku. Trenerzy nie zdecydowali się na przeprowadzenie zmian. Za chwilę początek drugiej połowy.

15:53

Goście stworzyli sobie dwie, trzy groźne sytuacje, ale to Wisła Płock jest skuteczniejsza. Po bramkach Damiana Piotrowskiego z rzutu karnego i trafieniu Mikołaja Lebedyńskiego lider 1. ligi jest bardzo bliski zwycięstwa.

45'

Koniec I połowy! Do przerwy Wisła prowadzi 2:0!

44'

Uderzenie Dimitara Ilieva zza pola karnego, ale futbolówkę pewnie łapie Grzegorz Wnuk.

42'

Świetna akcja Wisły na jeden kontakt. W ostateczności Lebedyński na 16. metrze źle przyjął piłkę.

41'

Ekwilibrystyczna bramka Mikołaja Lebedyńskiego, który uprzedził Grzegorza Wnuka i skierował piłkę do siatki.

41'

GOOOOOL! Dimitar Iliev

40'

Damian Piotrowski próbował dograć piłkę Iliewowi na czubek buta, ale zagranie jednak minimalnie niecelne.

40'

Piłkarze MKS-u spokojnie rozgrywają piłkę. Piotr Kasperkiewicz wycofał futbolówkę do obrońców.

38'

Dobre dośrodkowanie Kuczaka. Do piłki wystartowali Bartosz Brodziński i Kamil Giel, ale najwyżej wyskoczył Seweryn Kiełpin i złapał futbolówkę.

37'

Bardzo nieprzyjemne uderzenie Kamila Nitkiewicza. Kiełpin nie odważył się łapać piłki i wypiąstkował ją na rzut rożny.

36'

Piotr Madejski umiejętnie zastawił piłkę i sfaulował go Arkadiusz Reca.

34'

Niedokładne zagranie Mikołaja Lebedyńskiego. Płocczanie stracili piłkę. Fragment słabszej gry w wykonaniu obu zespołów.

32'

Teraz do głosu dochodzą goście, którzy dążą do wyrównania przed końcem połowy.

30'

Szybka kontra gości. Dwójkową akcję Kamil Kuczak - Marcin Nowacki wykończył ten drugi. Strzał Nowackiego był jednak zbyt słaby i nie mógł sprawić problemów Kiełpinowi.

29'

Ostre wejście Łukasza Ganowicza w nogi Mikołaja Lebedyńskiego. Arbiter nie pokazał kartki kapitanowi gości.

28'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego Cezarego Stefańczyka i dobra interwencja Bartosza Brodzińskiego, który wyjaśnił sytuację.

27'

Ataki Wisły coraz groźniejsze. MKS Kluczbork zmuszony do głębokiej defensywy.

26'

Dużo szczęścia MKS-u Kluczbork! Przemysław Szymiński uderzał piłkę po rzucie rożnym, ale ta poszybowała ponad bramką Grzegorza Wnuka.

23'

Marcin Nowacki podaje w pole karne do Kamila Kuczaka. Zawodnik znalazł się niemal w sytuacji sam na sam, uderzył, ale znakomicie broni Seweryn Kiełpin!

22'

Indywidualna akcja Mikołaja Lebedyńskiego. Zawodnik Wisły przeliczył się z dryblingiem i stracił piłkę.

20'

W bardzo dobrej sytuacji znalazł się Piotr Giel, który dostał znakomite podanie od Kamila Kuczaka. Napastnik Kluczborka w ostatniej chwili został powstrzymany.

19'

Dobra interwencja w stylu Manuela Neuera w wykonaniu Seweryna Kiełpina. Bramkarz Wisły uprzedził szarżującego na piłkę Giela.

17'

Akcja szybko przeniosła się pod drugie pole karne. Arkadiusz Reca popędził lewym skrzydłem, ale tylko rzut rożny dla Wisły.

16'

Piłkarze MKS-u Kluczbork próbowali szybko odpowiedzieć, ale ich akcja przyniosła tylko rzut rożny.

15'

GOOOOOL! Damian Piotrowski pewnie wykorzystał jedenastkę!

14'

W tej sytuacji Dimitar Iliev długo kiwał w polu karnym. Wydawało się, że nic z tej akcji już nie będzie, ale Ganowicz zupełnie niepotrzebnie podciął gracza Wisły.

14'

Rzut karny dla Wisły Płock! Faulował Łukasz Ganowicz.

12'

Kamil Kuczak mógł wyjść na czystą pozycję, ale Przemysław Szymiński znakomicie przeciął podanie.

10'

Ostre wejście Przemysława Szymińskiego. Arbiter oszczędził zawodnika i nie ukarał go żółtą kartką.

9'

Pierwsze minuty spotkania jak na 1-ligowe watrunki rozgrywa się w naprawdę szybkim tempie.

7'

Przy dośrodkowaniu Niziołka jeden z obrońców gospodarzy zagrał piłkę ręką, ale arbiter słusznie uznał, że była to ręka przy ciele.

6'

Rafał Niziołek z rzutu rożnego, ale dośrodkowanie nieco zbyt płaskie. Jeszcze jeden rzut rożny. Tym razem wykonywał go Marcin Nowacki. Obrońcy "Nafciarzy" oddalili zagrożenie spod własnej bramki.

4'

Kamil Nitkiewicz chciał podać do Kamila Kuczaka, ale to zagranie zostało zblokowane. Aut dla gości.

2'

W Płocku dzisiaj naprawdę zimno, ale kibice tłumnie stawili się na stadionie. Pierwsza akcja Piotra Madejskiego, ale zawodnik gości wyjechał z piłką poza boisko.

1'

Pierwszy gwizdek arbitra! Spotkanie w Płocku właśnie się rozpoczęło!

14:58

Oba zespoły już na placu gry! Za chwilę początek spotkania.

14:54

Zakończyło się pierwsze sobotnie spotkanie tej kolejki 1. ligi. W Olsztynie Stomil zremisował z przedostatnią w tabeli Olimpią Grudziądz 1:1.

14:51

Arbitrem dzisiejszego spotkania będzie Zbigniew Dobrynin z Łodzi.

14:47

14:46

Ławka rezerwowych MKS-u: Oskar Pogorzelec, Łukasz Uszalewski, Adrian Droszczak, Paweł Gierak, Tomasz Swędrowski, Michał Szewczyk, Maciej Kowalczyk

14:43

Ławka rezerwowych Wisły: Kaniecki, Kubus, Byrtek, Mroziński, Bąk, Hiszpański, Drozdowicz

14:38

Wisła Płock kadrowo prezentuje się jeszcze mocniej niż w rundzie jesiennej. Do zespołu doszli Damian Byrtek, Emil Drozdowicz i Fabian Hiszpański. Z takimi wzmocnieniami wiślacy nie powinni stracić animuszu z rundy jesiennej.

14:33

Zdecydowanym faworytem pojedynku jest Wisła Płock, ale należy przypomnieć, że jesienią MKS Kluczbork sprawił kilka niespodzianek. Pokonał na wyjeździe bydgoskiego Zawiszę 3:2, zremisował też w Gdyni z Arką 1:1. Szczególnie udany dla beniaminka był środek rundy, kiedy to w pięciu kolejnych meczach zdobył 11 punktów.

14:28

14:25

W piątek piłkarze zaplecza Ekstraklasy wrócili na pierwszoligowe boiska. Dzisiaj w Płocku zobaczymy głównego kandydata do awansu i zarazem lidera tabeli - Wisłę Płock. Jej rywalem będzie MKS Kluczbork. Zapraszamy na relację na żywo z tego spotkania!