1. połowa0 : 2
14:37

Dziękujemy już Państwu za śledzenie naszej relacji LIVE, zapraszamy oczywiście na kolejne. Miłej niedzieli!

95'

Koniec spotkania w Katowicach, miejscowy GKS przegrywa zasłużenie z Arką Gdynia 0:2.

93'

Bardzo mocne zderzenie głowami tuż przy ławkach rezerwowych Marcusa da Silvy z Pawłem Wojowskim.

91'

Do podstawowego czasu gry zostały doliczone co najmniej trzy minuty.

89'

Ostatnia zmiana w tym spotkaniu. Z boiska schodzi strzelec drugiej bramki dla Arki Gdynia Paweł Abbott, a w jego miejsce pojawia się Paweł Wojowski.

86'

Zza pola karnego swoich sił spróbował Patryk Szymański, ale jego uderzenie było bardzo niecelne.

84'

Wreszcie pierwszą bramkową okazję miał Grzegorz Goncerz! Snajper GieKSy dość przypadkowo dostał piłkę w polu karnym Arki i sytuacyjnym uderzeniem próbował pokonać Konrada Jałochę, ale piłka po jego strzale przeleciała nad poprzeczką.

80'

Ostatnia zmiana w zespole GieKSy. Za Sławomira Dudę na murawę wbiega Povilas Leimonas.

76'

Druga zmiana w barwach Arki. Rafał Siemaszko pojawia się w miejsce Mateusza Szwocha.

72'

Pierwsza zmiana w barwach Arki Gdynia. Za Dariusza Formellę na boisku pojawia się Rashid Yussuff.

69'

Mamy pierwszą żółtą kartkę w tym spotkaniu. Karą indywidualną ukarany Dariusz Formella.

67'

Na strzał z dystansu zdecydował się teraz Krzysztof Wołkowicz, ale jego uderzenie było bardzo anemiczne, a do tego niecelne.

65'

Druga zmiana w zespole GKS-u. Boisko opuszcza Bartosz Iwan, a w jego miejsce pojawia się Przemysław Sawicki.

61'

Bartosz Iwan również powrócił do gry, oba zespoły grają już w pełnych składach.

58'

Kolejny uraz, tym razem po stronie GieKSy, na murawie leży Bartosz Iwan.

57'

Marcin Warcholak na szczęście podniósł się z murawy i wszystko wskazuje na to, że za moment będzie mógł już kontynuować grę.

56'

Ostre starcie pomiędzy zawodnikami obu ekip na połowie Arki Gdynia, na razie z boiska nie podnosi się zawodnik z Gdyni.

54'

Na razie w drugiej połowie niewiele się dzieje. GKS przejął nieco inicjatywę, ale jak na razie nie wynika z tego nic konstruktywnego. Arka mądrze się broni, bo wie że mają znakomitą, dwubramkową zaliczkę po pierwszej połowie meczu.

49'

Drugą część meczu GieKSa rozpoczęła nieco agresywniej niż pierwszą, katowiczanie utrzymują się też przy piłce na połowie Arki.

46'

Zaczynamy drugą połowę w Katowicach!

46'

Jedna zmiana w przerwie w zespole GKS-u. Za Pawła Szołtysa na drugą połowę wyjdzie Patryk Szymański.

13:45

Na murawę wróciły już oba zespoły, to znak że za moment rozpocznie się druga część meczu!

13:33

Na drugą połowę zapraszamy już za kilkanaście minut, a w międzyczasie polecamy na przykład pyszny niedzielny obiad.

45'

Koniec pierwszej połowy w Katowicach, GKS wyraźnie przegrywa z Arką Gdynia 0:2, ale wynik spotkania całkowicie odzwierciedla sytuację na boisku.

45'

Paweł Szołtys próbował teraz strzału z dystansu, ale piłka po jego uderzeniu została niemal natychmiast zablokowana.

41'

Alan Czerwiński z Pawłem Szołtysem wyraźnie nie radzą sobie z Dariuszem Formellą, który po raz trzeci z wielką łatwością ograł tą dwójkę po lewej stronie boiska.

39'

Dariusz Formella po lewej stronie boiska "zakręcił" dwoma obrońcami gospodarzy, dograł w pole karne idealnie na nogę Pawła Abbotta, który jeszcze przyjął sobie piłkę i po małym rykoszecie wpakował ją do bramki Mateusza Kuchty śrubując tym samym wynik spotkana w Katowicach.

37'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!! Arka podwyższa prowadzenie na 2:0 po bramce Pawła Abbotta!

34'

Paweł Abbott doszedł teraz do piłki w polu karnym GKS-u i nie zastanawiając się długo oddał strzał na bramkę Mateusza Kuchty, ale futbolówka powędrowała wysoko nad poprzeczką.

32'

Ponownie bardzo groźnie zrobiło się pod bramką Arki, po podaniu na wolne pole z bramki wyszedł Konrad Jałocha i w ostatniej chwili zdołał wybić piłkę już z pod nóg Alana Czerwińskiego!

30'

Piłkarze gospodarzy "poczuli krew" i coraz prężniej nacierają na bramkę Arki Gdynia, jednak puki co jeszcze nie ma tego efektów w postaci bramek.

28'

Fatalny błąd Konrada Jałochy, który o mało co nie skończył się bramką wyrównującą! Piłka trafiła do Krzysztofa Wołkowicza, który o mało co nie wpakował jej do pustej już bramki, futbolówka jednak o centymetry minęła słupek.

25'

I znowu było groźnie pod bramką GKS-u. Tym razem o strzał z dystansu pokusił się Paweł Abbott, ale jego uderzenie minęło bramkę gospodarzy.

20'

Fenomenalne dośrodkowanie Mateusza Szwocha z rzutu wolnego z lewej strony pola karnego GieKSy wprost na głowę Marcusa da Silvy, który swoim strzałem nie dał żadnych szans na interwencję Mateuszowi Kuchcie!

19'

GOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!! Arka Gdynia obejmuje prowadzenie po trafieniu Marcusa da Silvy!

15'

Ależ była znakomita okazja dla Arki na objęcie prowadzenia! Michał Nalepa dośrodkował z prawej strony boiska wprost na głowę niepilnowanego Mateusza Szwocha, ale ten trafił wprost w Mateusza Kuchtę, który jakimś cudem zdołał nawet złapać tą piłkę!

13'

Paweł Abbott pokusił się o uderzenie z dalszej odległości, ale Mateusz Kuchta ponownie mógł pewnie interweniować.

11'

Dośrodkowanie z rzutu wolnego Marcina Warcholaka w pole karne GKS-u, ale futbolówka powędrowała wprost w ręce Mateusza Kuchty.

7'

Dobra prostopadła piłka do Krzysztofa Wołkowicza, ten przyjął piłkę i szybo dośrodkował w pole karne Arki, gdzie jednak żaden z piłkarzy GKS-u nie przeciął futbolówki.

6'

Szybkie rozpoczęcie gry z autu przez Arkę, Mateusz Szwoch dośrodkowywał na pole karne GKS-u w kierunku Pawła Abbotta, ale ten nie sięgnął piłki głową.

5'

W ripoście GieKSa próbowała skonstruować składną akcję, ale zbyt długie podanie jednego z zawodników gospodarzy spowodowało, że piłka opuściła pole gry.

2'

Początek spotkania zaczęła Arka i już w pierwszej minucie mogła stworzyć zagrożenie pod bramką GKS-u, ale ostatecznie obrońcy gospodarzy wyczyścili całą sytuację.

12:45

Pierwszy gwizdek sędziego Sebastiana Krasnego, zaczynamy pojedynek przy Bukowej!

12:44

GKS Katowice dzisiaj w żółto-czarnych strojach okolicznościowych z 1% na koszulkach symbolizującym oddanie swojego 1% podatku na rzecz osób potrzebujących. Arka Gdynia natomiast w jednolitych białych strojach.

12:43

Piłkarze obu zespołów wychodzą już na murawę przy Bukowej! Za moment początek tego, miejmy nadzieję że bardzo emocjonującego spotkania.

12:35

Powoli nawet wychodzi słońce w Katowicach, a zatem nawet pogoda się cieszy, że wróciła 1. liga!

12:27

Arka Gdynia do rundy wiosennej przystępuje z drugiego miejsce w tabeli 1. ligi ze stratą czterech punktów do liderującej Wisły Płock, która jednak swoje spotkanie w tej kolejce już grała. Natomiast popularna GieKSa przed tym spotkaniem zajmuje ósme miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem dwudziestu siedmiu punktów.

12:20

W pierwszym składzie Arki Gdynia wystąpi dzisiaj Dariusz Formella, który ostatnio nawet z powodzeniem grał w Lechu Poznań. To chyba największe wzmocnienie na rundę wiosenną. Natomiast w GKS-ie Katowice poza kadrą meczową jest Tomasz Zahorski, czyli między innymi uczestnik EURO 2008.

12:17

Ławka rezerwowych GKS-u Katowice: Rafał Dobroliński (Br.), Marcin Flis, Remigiusz Curyło, Povilas Leimonas, Wojciech Kochański, Przemysław Sawicki, Patryk Szymański.

12:16

Ławka rezerwowych Arki Gdynia: Jakub Miszczuk (Br.), Rashid Yussuff, Michał Marcjanik, Rafał Siemaszko, Grzegorz Tomasiewicz, Tomasz Wojcinowicz, Paweł Wojowski.

12:14

Po lewej stronie ekranu widnieją już pierwsze składy obu zespołów, a już za moment zaprezentujemy Państwu ławki rezerwowych obu drużyn.

12:13

To będzie dla obu zespołów dopiero pierwszy oficjalny mecz w tym roku, zobaczymy zatem jak przepracowały one okres przygotowawczy! Mamy nadzieję, że czekać nas będzie dzisiaj bardzo ciekawe widowisko na Bukowej.

12:03

Witamy bardzo gorąco z Katowic, gdzie już za około czterdzieści minut zostanie rozegrane ostatnie spotkanie 20. kolejki 1. ligi pomiędzy GKS-em Katowice, a Arką Gdynia. Przez to spotkanie przeprowadzi Państwa Bartosz Głąb!