Sobota, 3 października 2015, godz. 15:00
Rozwój KatowiceRozwój Katowice
0 : 1
Zagłębie SosnowiecZagłębie Sosnowiec
93'

Ostatni gwizdek sędziego! Zagłębie zasłużenie pokonuje na wyjeździe Rozwój Katowice 1:0. Dziękujemy za wspólnie spędzony 90 minut. Zapraszamy na kolejne relacje!

92'

Sam na sam z bramkarzem wyszedł Paluchowski, ale jego strzał wybronił Soliński!

91'

Uderzenie Kayode wyblokowane przez Matusiaka.

90'

3 minuty pograją jeszcze obie ekipy. Atakuje Rozwój.

88'

Chwilę wcześniej uderzał Pribula. Soczyste uderzenie Słowaka wyłapal Soliński

88'

Na boisku melduje się Tomasz Szatan, który zmienił zmęczonego Sebastiana Dudka

84'

Dudek stracił piłkę na 20 metrze od własnej bramki. Piłkę przechwycił Cholerzyński, który zdecydował się na uderzenie, które było jednak zbyt lekkie, by zaskoczyć bramkarza.

80'

Ostatnia zmiana w ekipie trenera Smyły. Tkocz opuścił boisko, a na murawie zameldował się Czerkas. Rozwój w tym momencie z dwoma napastnikami na boisku

79'

Prawą stroną uciekał Wróbel. Jego dośrodkowanie okazało się za wysokie dla Kozłowskiego.

77'

Uderzenie Tkocza z dystansu w znacznej odległości minęło bramkę Fabisiaka.

75'

Zmiana w ekipie z Sosnowca, napastnik za napastnika. Paluchowski w miejsce Araka

75'

Kartka dla Kozłowskiego za próbę wymuszenia rzutu karnego.

74'

Kopczyk do Kayode, rezerwowy Rozwoju zatrzymany przez obrońców. Rzut rożny dla katowiczan, który strzałem głową zakończył Kopczyk. Bez zagrożenia dla bramkarza.

70'

Rzut rożny dla sosnowiczan. Piłka po dośrodkowaniu Udovicicia wybita przez defensorów gospodarzy.

68'

Niewiele brakowało by Arak znalazł się sam na sam z bramkarzem. Szybsi okazali się obrońcy Rozwoju, którzy wybili piłkę na aut.

65'

W odpowiedzi uderzał wprowadzony kilka minut temu Fonfara. Strzał rezerwowego w środek bramki wyłapuje Soliński.

63'

Uderzenie Winiarczyka z lewej strony pola karnego, ale bez zagrożenia dla gości.

60'

Trener Smyła dokonał również drugiej zmiany. Boisko opuścił Gałecki, a na boisku zameldował się Wojciech Król

60'

Zmiana także w ekipie trenera Smyły. Kayode w miejsce Kuna

60'

Pierwsza zmiana w ekipie gości. Wchodzi Fonfara, który zmienił Mizgałę.

58'

Raul Gonzalez ściął akcję do środka boiska i lewą nogą wrzucił w pole karne. Piłkę złapał jednak Fabisiak

55'

Gospodarze długo utrzymywali się na połowie Zagłębia. Długą serię podań nieudanym strzałem zakończył Cholerzyński.

53'

Soliński wyłapuje dośrodkowanie z prawej strony boiska. Autorem wrzutki Ryndak.

48'

Rzut wolny dla gości. Strzał Udovicicia z lewej nogi zatrzymał się na boczne siatce bramce Solińskiego.

48'

Gałecki powstrzymywał Pribula tuż przed polem karnym i został ukarany przez sędziego żółta kartką

46'

Drugą część spotkania czas zacząć! Tym razem od środka Rozwój Katowice!

16:02

Piłkarze obu drużyn meldują się już na murawie. Za chwilę druga część spotkania!

15:52

Pierwsza połowa należała do Zagłębia. Przewaga gości została udokumentowana piękną bramką Ryndaka. Gospodarze póki co nie stworzyli sobie zbyt wielu klarownych sytuacji by zagrozić bramce Fabisiaka.

46'

Ostatni gwizdek w pierwszej połowie. Po znakomitym uderzeniu Ryndaka, goście prowadzą 1:0

45'

Sędzia spotkania doliczył 1 minutę do pierwszej części gry.

45'

Lewą stroną atakował Udovicic, który zagrał w pole karne do Araka, a napastnik Zagłebią próbował odegrać do Dudka. Podanie jednak okazało się niecelne.

42'

Kombinacyjna akcja Zagłębia. Sierczyński zagrał do Pribuli, a ten piętą próbował odegrać do Araka. Niekonwencjonalna próba zatrzymana przez defensywę gospodarzy.

40'

Seria trzech z rzędu dośrodkowań Roberta Tkocza z prawej strony. Dwukrotnie piłkę wybijali obrońcy, a trzecia próba poszybowała wysoko nad głowami wszystkich graczy znajdujących się w polu karnym.

38'

Zagłębie w komplecie. Matusiak już na boisku.

37'

Na środku boiska faulowany był Matusiak. Piłkarz na moment opuścił boisko.

36'

Szansę na drugą bramkę po zagraniu Dudka miał Ryndak, ale powstrzymali go defensorzy gospodarzy.

35'

Strzał Markowskiego z rzutu wolnego trafia wprost w mur Rozwoju.

34'

Żółtą kartką ukarany Cholerzyński, który zatrzymywał Araka.

33'

Kolejna akcja Zagłębia. Wrzutka z prawej strony Ryndaka wybite na korner przez defensorów Rozwoju. Dośrodkowanie Dudka i strzał głową Araka wyłapany przez bramkarza.

33'

30'

Gospodarze szybko ruszyli do odrabiania strat. Dośrodkowanie Gonzaleza z prawej strony minęło Patryka Kuna, który wślizgiem próbował wbić futbolówkę do bramki.

28'

Goooool!!! Dawid Ryndak, przejął piłkę 25. metrów od bramki i zdecydował się na uderzenie, które wylądowało w okienku bramki Solińskiego!

25'

Kartką ukarany zawodnik Rozwoju, Patryk Kun. Faulowany był Ryndak, który przedzierał się prawą flanką.

23'

Z rzutu wolnego strzelał Gałecki, ale jego strzał był zbyt lekki by zaskoczyć Fabisiaka.

23'

Dynamiczna akcja Raula Gonzaleza, który objechał kilku graczy gości. Zatrzymany faulem przez Matusiaka.

19'

Kontra Rozwoju. Tkocz do Kozłowskiego, ten oddał strzał z narożnika pola karnego,ale jego strzał wybronił Fabisiak

18'

Świetne prostopadłe zagranie Sebastiana Dudka, ale na pozycji spalonej Pribula.

16'

Pierwsza kartka w spotkaniu. Ukarany ją Matusiak za faul na Kunie.

14'

Dośrodkowanie Udovicicia minęło wszystkich graczy znajdujących się w polu karnym.

13'

Ależ szansa gości! Ryndak przejął piłkę na trzydziestym metrze, podał do Pribuli, ale ten nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Solińskim!

11'

Gospodarze przez prawię minutę utrzymywali się na połowie Zagłębia konstruując atak pozycyjny, ale w prostej sytuacji Raul Gonzalez nie opanował piłki.

8'

Faul w środku boiska Wróbla na Mizgale. Bez kartki. Chwilę później faulowany gracz na zdecydowanym spalonym po zagraniu Dudka

6'

Dośrodkowanie z prawej strony Roberta Tkocza, ale strzał głową napastnika Rozwoju, Filipa Kozłowskiego obok bramki Fabisiaka

4'

Kontra gospodarzy. Kun do Kozłowskiego, ten dośrodkowywał z prawej strony,ale jego podanie zatrzymane przez Markowskiego.

2'

Pierwszy strzał w meczu. Jego autorem Dudek, ale jego uderzenie zza pola karnego wyłapał Soliński.

1'

Pierwszy gwizdek sędziego! Od środka zaczęli goście, którzy zagrają w jednolitych czerwonych strojach. Gospodarze w zielonych koszulkach i białych spodenkach.

14:58

Piłkarze obu jedenastek wychodzą na murawę przy ulicy Zgody! Za chwilę zaczynamy!

14:57

Arbitrem dzisiejszego spotkania jest Marcin Szczerbowicz z Olsztyna.

14:55

Do składu Rozwoju wraca Robert Menzel, który pauzował w ostatnim meczu za czerwoną kartkę w meczu z Wisłą Płock. Trener gości Artur Derbin wystawił tę samą jedenatskę, która wybiegła na wtorkowe spotkanie z Miedzią.

14:51

Piłkarze obu drużyn zakończyli przed momentem rozgrzewkę i za około 10 minut rozpoczną miejmy nadzieję ciekawe spotkanie.

14:50

Faworytem tego spotkania są goście, którzy zajmują 7. miejsce w pierwszoligowej tabeli. Co warte podkreślenia piłkarze Zagłębia nie przegrali w tym sezonie meczu wyjazdowego. Podopieczni Mirosława Smyły z pewnością będą chcieli przerwać dobrą passę swoich rywali.

14:44

W swoich ostatnich spotkaniach obie drużyny punktowały. Rozwój zremisował w derbach Katowic z GKS-em 2:2. Zagłębie natomiast w zaległym spotkaniu 7 kolejki pokonało w Legnicy tamtejszą Miedź 4:1.