Piątek, 2 października 2015, godz. 18:00
Olimpia GrudziądzOlimpia Grudziądz
1 : 2
Arka GdyniaArka Gdynia
93'

Koniec! Olimpia objęła prowadzenie po przerwie, ale kończy dzisiejsze spotkanie bez nawet jednego "oczka". Zmiany przeprowadzone przez Grzegorza Nicińskiego i przebłysku geniuszu Michała Nalepy zapewniły Arce zwycięstwo. Dziękujemy za uwagę.

90'

Damian Mosiejko wchodzi na ostatnie minuty za Siemaszkę.

89'

Rezerwowy Rashid Yussuff otrzymał kapitalne podanie od Nalepy i wpakował piłkę do siatki. Nie miał innego wyboru. Arka na prowadzeniu.

88'

GOOOOOOOOL!!! 2:1 DLA ARKI!! YUSSUFF!!

87'

W tym sezonie Fabiniak jest naprawdę w kapitalnej dyspozycji. W każdym spotkaniu golkiper Olimpii ma kilka świetnych interwencji.

86'

Co to było?! Nalepa mijał obrońców Olimpii jak slalomowe tyczki wpadł w pole karne, uderzył mocno na dalszych słupek, ale wyciągnął się jak struna Fabiniak i zdołał obronić!

84'

Do strzału źle złożył się Lomski i piłka powędrowała bardzo wysoko nad poprzeczką.

80'

Kartonik dla Bożoka za niesportowe zachowanie.

79'

W miejsce zmęczonego Djousse desygnowany do gry Fabian Pawela.

78'

GOOOOOOL!!! PEWNE UDERZENIE STOLCA I MAMY REMIS 1:1!

77'

Lomski wywalczył rzut karny dla Arki!

75'

Stuprocentową okazję dla Arki zmarnował Siemaszko, który posłał piłkę obok bramki!

74'

Strzelca jak na razie jedynej bramki zastępuje Dejan Zigon

73'

Rachid Yussuff zastępuje Łukasiewicza.

71'

Djousse uderzał głową, ale tym razem na posterunku był Jałocha. Sporo problemów mają z Kameruńczykiem obrońcy Arki.

68'

Płaskie zagranie Bożoka w pole karne Olimpii, ale spokojnie wybija futbolówkę jeden z zawodników gospodarzy.

67'

W gości Patrik Lomski zastępuje Marcusa da Silvę. Niezrozumiała zmiana Grzegorza Nicińskiego.

65'

Patryk Skórecki zastępuje niewidocznego Roberta Szczota.

64'

Wygląda to tak, jakby stracony gol podciął skrzydła graczom Arki. Goście nie stwarzają zagrożenia pod bramką Fabiniaka.

61'

Łukasiewicz ucierpiał i konieczna jest interwencja służb medycznych.

58'

Arka wyraźnie nie ma pomysłu, jak zagrozić Olimpii po rzutach rożnych.

55'

Ostre wejście Kaczmarka w nogi Nalepy. Żółta kartka.

53'

Kartkę ogląda Warcholak.

53'

Kurowski mógł strzelić kolejnego gola, ale przegrał pojedynek z kładącym się mu pod nogi Jałochą!

50'

Dośrodkowanie od Marcina Woźniaka przytomnie odegrał Djousse, które bardzo mocno uderzył w światło bramki Kurowski. Bramkarz Arki nie dał rady i Olimpia na prowadzeniu.

49'

GOOOOOOOOL!! KAMIL KUROWSKI!! 1:0 DLA OLIMPII!!

47'

Bardzo dobre uderzenie Nalepy, przechodzi minimalnie obok słupka.

46'

Zaczynamy drugą połowę.

45'

Koniec pierwszej połowy. Na razie bez bramek w Grudziądzu, chociaż były sytuacje.

44'

Żółta kartka dla Nalepy.

43'

Świetnie rozegrał Abbott akcję z Siemaszką, uderzył i najwyższą klasę pokazał Fabiniak!

40'

Pogubił się Abbott, który otrzymał świetną piłkę od Michała Nalepy.

38'

Najpierw zablokowany strzał Warcholaka, po chwili lekka główka Pawła Abbotta i piłka przeszła obok słupka.

35'

Tym razem Lewandowski uprzedził Siemaszkę i jeszcze jeden korner dla Arki. Na razie gościom nic z nich kompletnie nie wychodzi.

33'

Ostre dośrodkowanie Marcusa z prawego skrzydła i z najwyższym trudem na róg wybija Fabiniak.

30'

Niesamowite! Jałocha wypuścił z rąk łatwe dośrodkowanie z kornera, jeden z graczy Olimpii strzelił na pustaka, ale na linii interweniował jeszcze obrońca Arki!

28'

Po kontrze miejscowych rzut rożny udało się wywalczyć Donaldowi Djousse.

26'

Bardzo ostre wejście Antoniego Łukasiewicza i żółta kartka! Powiedzmy sobie jasno, że mogła być nawet czerwona...

24'

Bardzo pewnie prezentują się grudziądzanie w obronie. Wprawdzie to Arka ma dłużej piłkę, ale nie może stworzyć sobie dogodnej sytuacji.

22'

Jakieś zamieszanie w sektorze gości z Gdyni. Kibice Arki ściągają flagi. Czyżby wywiesili jakaś o niedozwolonej treści?

19'

Bardzo aktywny dzisiaj Marcus, który wywalczył kolejny rzut rożny dla Arki.

18'

Ładna dla oka kombinacyjna akcja arkowców, ale Marcin Warcholak uderzył lewą nogą w plecy obrońcy.

15'

Namnożyło nam się fauli w środku boiska. Stroną dominującą nadal gdynianie.

13'

Z bardzo znaczącej odległości spróbował szczęścia Rafał Siemaszko, ale to nie mogło się udać.

11'

Ależ odpowiedź Olimpii! Kamil Kurowski dostał w pole karne, ładnie uderzył, ale wyciągnął ten strzał Konrad Jałocha!

9'

Aktywny od początku Marcus da Silva, który nieźle radzi sobie na prawym skrzydle. Jego podania nie znajdują na razie kolegów polu karnym.

7'

W pierwszych minutach zdecydowanie aktywniejsi w ataku są piłkarze Grzegorza Nicińskiego. Na razie gospodarze skupieni tylko na defensywie.

5'

Tomasz Lewandowski dobrze przeciął zagranie w kierunku napastnika Arki.

3'

Pierwsza próba zza pola karnego w wykonaniu Miroslava Bożoka, ale spokojnie poradził sobie bramkarz Olimpii.

1'

Od środka rozpoczęli gospodarze.

17:57

Piłkarze wrócili już na boisko po rozgrzewce, za chwilę przywitanie i zaczynamy.

17:44

Rezerwowi Arka: Jakub Miszczuk, Alan Fialho, Patrik Lomski, Damian Mosiejko, Tadeusz Socha, Grzegorz Tomasiewicz, Rachid Yussuff.

17:42

Rezerwowi Olimpia: Michał Wróbel, Mateusz Gul, Adam Banasiak, Arkadiusz Kasperkiewicz, Dejan Zigon, Patryk Skórecki, Fabian Pawela.

17:36

Olimpia pod jednym względem podobna jest do Arki. I w Gdyni, i w Grudziądzu mówi się o awansie do ekstraklasy. Ten sezon Olimpia zaczęła jednak wręcz fatalnie. W klubie doszło już do zmiany trenera. Tomasz Asensky stracił posadę na rzecz Artura Skowronka. Niewiele to jednak pomogło. Olimpia jest przedostatnia w tabeli. W pięciu ostatnich meczach ligowych poniosła 3 porażki, raz wygrała i zremisowała. Dorobek Arki w tym czasie to 2 zwycięstwa i 3 remisy.

17:30

Ostatnie trzy sezony Arka wygrywała w Grudziądzu. Kolejno było to - 1:0, 3:1 i 3:0. Już jako ciekawostkę podajmy, że ze składu zespołu, który wygrał 1:0, jest w Gdyni tylko Marcus da Silva. - Znam tę statystykę, ale dzisiaj niewiele ona znaczy. Drużynie przypomniałem, że ostatni mecz na naszym stadionie przegraliśmy z Olimpią 0:2 - mówi gdyński szkoleniowiec Grzegorz Niciński.

17:28

17:26

Witamy z Grudziądza! W piątek przed nami trzy mecze w ramach 11. kolejki Ekstraklasy. W jednym ze spotkań Olimpia zmierzy się z Arką Gdynia. Zapraszamy na relację na żywo.