Niedziela, 16 sierpnia 2015, godz. 17:00
Pogoń SiedlcePogoń Siedlce
0 : 3
zawiszaZawisza Bydgoszcz
18:57

Druga połowa była ciekawsze głównie ze względu na bramki. Szkoda, że był to dość jednostronny mecz. Pogoń nie miała wiele okazji z przodu, brakowało wykończenia i ostatniego podania. Z kolei Zawisza narzuciła szybko swoje tempo gry i na efekt nie trzeba było długo czekać. Pewna wygrana Zawiszy nie tylko cieszy, ale też - szczerze mówiąc - nie musieli wpisać się na wyżyny swoich możliwości.

To tyle z Pruszkowa, za spędzony czas dziękuje Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje NA ŻYWO w Ekstraklasa.net

95'

Po dłużej przerwie pokazał się Mariusz Rybicki. Po indywidualnej akcji uderzył z ponad 20 metrów na bramkę Zawiszy, ale Łukasz Sapela pewnie interweniuje. Po chwili sędzia kończy mecz. Bydgoszczanie wygrali w Pruszkowie z Pogonią Siedlce 3:0

93'

Kamil Żylski na ostatnie sekundy zmienia Jakuba Smektałę.

92'

Jakub Łukowski dopadł przed polem karnym do bezpańskiej piłki i plasowanym uderzeniem przy lewym słupku wpisuje się na listę strzelców.

92'

GOL, JAKUB ŁUKOWSKI

90'

Pięć minut dolicza sędzia.

90'

Dawid Dzięgielewski ruszył co sił lewą stroną. Nie miał do kogo zagrać w "16". Chciał nabiciem zyskać rzut rożny, ale on jako ostatni dotknął piłkę.

88'

Pogoń nie ma argumentów z przodu by zmienić wynik. Krystian Wójcik próbuje rozgrywać w środku pola, ale nie ma z kim "poklepać".

86'

Goście w komplecie. I szybko Łukasz Nawotczyński pressingiem "przestraszył: Krystiana Wójcika, który nie opanował piłki w polu karnym.

86'

Łukasz Sapela złapał piłkę po dośrodkowaniu Krystiana Wójcika. Dodatkowo "uszkodził" Łukasza Nawotczyńskiego, upadając na niego łokciem, jak ten leżał na murawie. Zawisza przez moment w "10"

80'

Za Krzysztofa Bodzionego na ok. kwadrans wchodzi Michał Ogrodnik.

79'

Krystian Wójcik postanowił uderzyć z dystansu. Wysoko nad poprzeczką.

78'

Jakub Łukowski pojawia się na boisku. Miejsce "zwalnia" mu strzelec drugiej bramki, Alvarinho.

78'

Daniel Chyła nie widział innego wyjścia, jak przerwać akcję Zawiszy faulem. "Żółtko"

74'

Niezłe dośrodkowanie z lewej strony z rzutu wolnego i Kamil Drygas uderzeniem z woleja przenosi piłkę nad poprzeczką.

72'

Blażo Igumanović jest opatrywany poza boiskiem. Skosił go Rafał Zembrowski, który dostał żółtą kartkę.

68'

Po dośrodkowaniu z prawej strony piłka trafiła trochę przypadkowo pod nogi Alvarinho, który uderzeniem w prawe okienko podwyższył prowadzenie.

68'

GOL, ALVARINHO!!!

67'

Ofensywna roszada w Pogoni. Krystian Wójcik zmienia Daniela Dybca

66'

Arkadiusz Gajewski zmienia Szymona Lewickiego.

64'

Krzysztof Bodziony upomniany żółtą kartką.

64'

Seria rzutów rożnych dla Pogoni. Nic z nich nie wynika.

63'

Rumak, uspokój się! TO nie stadnina koni

krzyknął jeden z kibiców Pogoni.

62'

Z dobrej strony pokazał się Dawid Dzięgielewski, który popędził przez połowę boiska na bramkę Zawiszy! Jego dośrodkowanie zostało zablokowane. Mógł więcej wycisnąć z tej akcji.

59'

Marcin Sasal decyduje się na zmianę. Adrian Dziubiński melduje się na murawie. W stronę ławki udaje się Adam Duda.

57'

Jakub Smektała popędził prawą flanką i zdecydował się na dośrodkowanie w stronę Szymona Lewickiego. Za mocne zagranie w stronę napastnika. Pogoń nie może otrząsnąć się po straconej bramce.

55'

Przerwa w grze. Na murawie leżał przez moment jeden z zawodników Zawiszy, ale po interwencji medycznej może grać dalej. Nie minęła minuta jak Szymon Lewicki został w ostatniej chwili powstrzymany w polu karnym.

52'

Nie zanosiło się na bramkę, a tu na listę strzelców wpisał się debiutant! Bułgar dostał dobrą piłkę od Szymona Lewickiego, podciągnął kilka metrów i uderzył z pola karnego w stronę dalszego słupka. Rafał Misztal był bez szans.

52'

GOL, VASIL PANAYOTOV!

51'

Początek należy do "gości". Co nie zmienia, że Pogoń biernie przygląda się poczynaniom Zagrożenie zostało zażegnane.

47'

Maciej Kona dostał piłkę na 30. metrze, ale jego uderzenie zostało zablokowane. Po chwili strzał Szymona Lewickiego głową po centrze z lewej stronę z najwyższym trudem na rzut rożny sparował Rafał Misztal!

46'

Bez zmian personalnych, ale z nadzieją na odmianę w poziomu i wyniku, zaczęła się druga połowa

17:54

Pierwszą odsłonę można porównać do polskich komedii romantycznych, których w ostatnim czasie jest prawdziwy wysyp. O poziomie trudno napisać coś pozytywnego, na takim tle wyróżnia się tylko jeden "aktor" Mariusz Rybicki), ale i tak sam nie odmieni losów. Większość akcji zdaje się mocno wymuszona. Przeważa stagnacja.

Po zmianie stron liczymy na to "coś", co zmieni ten niski obraz. Wracamy za kilka minut.

46'

Po doliczonej minucie sędzia kończy pierwszą odsłonę. Pogoń bezbramkowo remisuje z Zawiszą po przeciętnym widowisku.

45'

Maciej Kona przez dłuższy czas nie podnosił się z murawy. Po interwencji medyków opuścił o własnych siłach plac gry.

43'

Mateusz Żytko umiejętnie i skutecznie zagrał na wyprzedzenie, uprzedzając Szymona Lewickiego. Niedowierzanie na trybunie.

43'

Rafał Zembrowski wybija piłkę na rzut rożny po wstrzeleniu Jakuba Smektały. Po centrze z narożnika futbolówka znajduje się w rękawicach Rafała Misztala.

42'

Łukasz Sapela z wielkimi problemami paruje uderzenie Mariusza Rybickiego z 8 metrów!

40'

Dawid Dzięgielewski szarpnął prawą stroną i... lipa. Brakuje - z obu stron - ostatniego podania. Po chwili Adam Duda na spalonym.

36'

Jakub Smektała nie może do końca "wejść" w mecz. Dostał piłkę w "16" i poczekał aż położy się bramkarz. Trafił "tylko" w boczną siatkę.

33'

Przebojowa, kolejna akcja Mariusza Rybickiego. Wpadł z piłką w pole karne i uderzył w stronę dalszego słupka. Piłka po rykoszecie wyszła na rzut rożny. Po rzucie rożnym z oklaskiem nic nie wyszło.

32'

Rytmiczny oklask jak na koncercie Rubika towarzyszył siedlczanom przy rzucie wolnym. Niewiele udało się z niego wycisnąć.

30'

Blażo Igumanović przerwał przewinieniem kontrę Pogoni i sędzia nie zawahał się - żółta kartka dla zawodnika Zawiszy.

28'

Alvarinho strzelił z ponad 25 metrów i słupek ratuje Pogoń przed utratą bramki!

26'

Nie wiemy, co Zawisza miała bidonach, ale po przerwie na uzupełnienie płynów. Dwie okazje Jakuba Smektały i brakowało mu naprawdę niewiele, by skierował piłkę głową w stronę bramki!

21'

Okazja dla Zawiszy! Po stałym fragmencie piłkę w "16" dostał Vasil Panayotov, ale strzelił z ostrego kąta obok bramki.

18'

... i Krzysztof Nykiel.

18'

Jakub Smektała dostał "żółtko"...

18'

"Zaiskrzyło" na murawie. Doskoczyli do Mariusza Rybickiego dwaj bydgoszczanie, który skosili go jak trawę na wiosnę. Sędzia upomniał ich kartkami:

16'

Zawisza próbuje uporządkować grę w środku pola, ale niezbyt to wychodzi. Prostopadłe podanie do Szymona Lewickiego, ale szybszy był Rafał Misztal.

14'

Dwukrotnie wykazał się Łukasz Sapela. Najpierw pewnie piąstkuje po dośrodkowaniu, a potem spokojnie chwyta piłkę.

11'

Niewiele dzieje się pod obiema bramkami, szczególnie tą Rafała Misztala. Nawet "walka" w kontekście "gry" w środku pola to - delikatnie ujmując - nadinterpretacja.

8'

Kolejna okazja "gospodarzy". Po centrze Adam Duda uderzył... w swojego kolegę z drużyny.

7'

Przebojowa akcja środkiem Mariusza Rybickiego, który minął rywali jak tyczki i uderzył na bramkę. W sam środek i Łukasz Sapela pewnie chwyta piłkę.

5'

Rzut wolny dla Pogoni. Po dobrej centrze z prawej flanki piłka poleciała po uderzeniu głową wysoko nad poprzeczką.

4'

Krótka przerwa w grze. Na murawie jeden z zawodników gospodarzy. Zawisza w geście fair play oddaje piłkę

3'

Przeważa Zawisza i kopanina w środku pola. Piłka jakoś dotarła do Jakuba Smektały, który po rajdzie prawą stroną dośrodkował bardzo źle.

1'

Gwizdek sędziego i Zawisza zaczyna mecz!

16:58

Obie drużyny już wychodzą na murawę.

16:53

Rezerwowi Zawiszy: Damian Węglarz, George Alaverdashvili, Damian Ciechanowski, Arkadiusz Gajewski, Jakub Łukowski, Kamil Żylski, Piotr Stawarczyk

16:48

Rezerwowi Pogoni: Przemysław Frąckowiak, Ernest Dzięcioł, Michał Ogrodnik, Marcin Paczkowski, Krystian Wójcik, Adrian Dziubiński, Piotr Krawczyk

16:43

Obie drużyny prowadzą rozgrzewkę. Za moment pojawią się zdjęcia jak składy, gdy... naprawią komputer.

16:39

Mimo że obie drużyny okupują miejsca w dolnej części tabeli, to możemy spodziewać się ciekawego widowiska. Pogoń i Zawisza deklarują sięgnięcie po komplet punktów by dobrze "wejść" w sezon. Do tej pory, po dwóch kolejkach, zdobyły po punkcie