Zagłębie pewnie pokonało dzisiaj Piasta Gliwice 4-1. Bramki zdobywali
Dla gliwiczan honorową bramkę zdobył Mateusz Mak.

90'

Dzisiejsze spotkanie zostało przedłużone o conajmniej trzy minuty.

90'

Łukasz Janoszka był bliski zdobycia trzeciej bramki w tym spotkaniu. Pomocnik Zagłębia minimalnie chybił w sytuacji sam na sam z Jakubem Szmatułą.

89'

Zbyt indywidualnie zachował się teraz Krzysztof Piątek, który zamiast dograć do wychodzącego na czystą pozycję Janusa, sam chciał zakończyć akcję i stracił piłkę.

86'

Dzisiejsze spotkanie z trybun ogląda 6874 widzów.

85'

Ależ teraz interwencją popisał się Szmatuła. Wybił zmierzającą już do bramki piłkę. Miedziowi nie kończą jeszcze swoich ataków.

85'

Miedziowi poczuli już luz, a Filip Jagiełło popisuje się swoimi umiejętnościami technicznymi.

82'

Filip Jagiełło uderzył precyzyjnie zza pola karnego i Jakub Szmatuła mimo że wyciągnał się jak struna to musiał wyjąć piłkę z bramki.

81'

GOOOOOOLLLL!!!!!!

4-1 dla Zagłębia Lubin

Bramkę zdobył Filip Jagiełło

80'

Zdobywca drugiej bramki dla Zagłębia - Filip Starzyński opuścił boisko. W jego miejsce pojawił się Adrian Rakowski.

79'

Kolejna okazja dla Piasta. W pole karne z piłką wpadł Vacek ale jego strzał poleciał wysoko w trybuny.

77'

Trener Radoslav Latal wykorzystał już limit zmian.

76'

Arturs Karasausks zastępuję na murawie kapitana Piasta - Radosława Murawskiego.

75'

Miedziowi dali się zepchnąć i od kilku minut to Piast przeważa w tym spotkaniu. Kolejną okazję zmarnował tym razem Korun a piłka po jego strzale zatrzymała się na poprzeczce.

71'

Piast po zdobyciu bramki wyraźnie ożył i ruszył do częstszych ataków. Teraz po ładnej akcji strzał oddał Zivec ale był on zbyt lekki aby sprawić problemy Polackowi.

69'

Na boisku pojawił się kolejny zawodnik Zagłębia. Trener Stokowiec wymienił napastników i miejsce Papadopulosa pojawił się Krzysztof Piątek.

69'

Mogło być już 3-2. Vacek przymierzył zza 20. metra ale piłka przeleciała minimalnie obok bramki Zagłębia.

66'

Mateusz Mak wykończył dośrodkowanie jednego z kolegów precyzyjnym strzałem głową. Martin Polacek nawet nie ruszył się do piłki, która zmierzała tuż obok lewego słupka strzeżonej przez niego bramki.

65'

Boisko opuścił również Bartosz Szeliga a w jego miejsce pojawił się Gerard Badia.

65'

Martin Bukata zastąpił na boisku Pietrowskiego.

65'

GOOOOOOL!!!!!

Bramkę dla Piasta Gliwice zdobył Mateusz Mak.

63'

W odpowiedzi szybka kontra Zagłębia ale Łukasz Janoszka niecelnie zagrywał do Janusa i piłkę przejęli zawodnicy Piasta Gliwice.

62'

Jego dośrodkowanie na rzut rożny wybił Michal Papadopulos.

61'

Będzie okazja dla Piasta. Tuż zza pola karnego dośrodkowywał będzie Vacek.

60'

Zmiana w drużynie gospodarzy. Boisko opuszcza defensywny pomocnik - Jakub Tosik . W jego miejsce pojawił się ofensywny pomocnik lubinian - Filip Jagiełło.

58'

Radosław Murawski został ukarany żółtą kartką za taktyczny faul na Macieju Dąbrowskim.

55'

Miedziowi od początku drugiej części meczu nie schodzili z połowy Piasta Gliwice co chwilę atakując na bramkę Szmatuły, a Łukasz Janoszka zdobył chyba najłatwiejszą bramkę w tym sezonie. Szmatuła wybił piłkę przed siebie po dośrodkowaniu jednego z pomocników Zagłębia a tam czekał już "Ecik" i wpakował futbolówkę do siatki!

54'

To musiało się tak skończyć !!!

3-0 dla Zagłębia Lubin !

Bramkę zdobył Łukasz Janoszka

53'

Dopiero w 8. minucie drugiej połowy Piast przedostał się na stronę Zagłębia.

53'

Aleksandar Todorovski perfekcyjnie wypatrzył na 16. metrze Łukasza Piątka ale strzał pomocnika Zagłębia zablokowali obrońcy Piasta.

52'

Ależ indywidualna akcja Janoszki, który mijając obrońców przedostał się w pole bramkowe Piasta. Piłkę na rzuto rożny wybił dopiero Szmatuła.

49'

Kolejny stały fragment dla lubinian. Z rzutu rożnego dośrodkował ponownie Starzyński ale piłkę wybili obriońcy Piasta.

48'

Filip Starzyński dośrodkował na głowę Łukasza Janoszki ale strzał pomocnika Zagłębia był niecelny.

46'

Zagłębie od razu ruszyło do ataków aby podwyższyć prowadzenie.

45'

Rozpoczynamy drugą część meczu!!

16:28

Z trybun spotkanie Zagłębia z Piastem Gliwice ogląda były zawodnik lubinian, Damian Dąbrowski. Jest on obecnie zawodnikiem Cracovii Kraków ale niedawno doznał urazu i do końca sezonu nie zobaczymy go już na boiskach Ekstraklasy.

45'

Koniec pierwszej części spotkania. Zagłębie Lubin zasłużenie prowadzi 2-0. Bramki zdobywali Łukasz Janoszka w 2 min. oraz Filip Starzyński w 7 min.

42'

Jakub Tosik ponownie zbyt agresywnie zaatakował rywala. Tym razem był to Josip Barisić ale napastnikowi gości nic się nie stało.

40'

Jakub Tosik został ukarany żółtą kartką za faul na Murawskim.

37'

Miedziowi wymienili między sobą kilkanaście podań przenosząc grę z prawej na lewą stronę boiska ale efektem końcowym był niecelny strzał Janusa.

35'

Filip Starzyński po odebraniu przed meczem nagrody piłkarza marca, w tym spotkaniu potwierdza swoje atuty i nadal prezentuje swoją doskonałą grę.

32'

Oba zespoły wspierane są głośnym i kulturalnym dopingiem przez swoich fanów. W Lubinie stawiła się liczna grupa kibiców z Gliwic.

29'

Jak na razie Piast nie może sobie poradzić z agresywną grą Zagłębia, które stara się bardzo syzbko kasować akcje gliwiczan.

28'

Łukasz Piątek spróbował oddać strzał z dystansu ale był on za lekki i piłka przeleciała daleko od bramki Jakuba Szmatuły.

26'

Zagłębie Lubin po zdobyciu dwóch bramek w pierwszych minutach spotkania, teraz kontroluje przebieg meczu starannie wykonując zadania taktyczne narzucone przez Piotra Stokowca.

21'

Dzieje się w Lubinie dzisiaj! Szybka kontra Zagłębia po której strzał oddał Janoszka, jednak piłka przeleciała obok bramki Piasta Gliwice.

20'

Ależ interwencja Polacka!!! Zivec przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Zagłębia, który wybił piłke na rzut rożny. Była to najlepsza okazja dla piłkarzy Piasta w tym meczu

19'

Kolejny rzut rożny dla Zagłębia !!! Piłkę dośrodkował Krzysztof Janus a na strzał głową zdecydował się Michal Papadopulos lecz jego uderzenie pewnie wyłapał Szmatuła.

18'

Zagłębie przez wielu obserwatorów było stawiane w roli faworyta w tym spotkaniu i jak na razie w pełni spełnia pokładane nadzieje.

15'

Janoszka! Za długo czekał i stracił piłkę! A miał tyle czasu i przestrzeni, żeby uderzyć.

15'

Niecelna próba Pietrowskiego.

13'

Piast na razie nieobecny w tym meczu. Dostał dwa dzwony i nie wie, co się dzieje. Jak wczoraj Adamek, ale jemu wystarczył jeden...

10'

Ajjj! Kolejne fantastyczne wyjście z własnej połowy Zagłębia! Janoszka nie dał rady jednak dosięgnąć decydującej piłki.

8'

Co za rozpoczęcie! Starzyński pewnie podwyższa prowadzenie! Piłka poszła w prawy róg!

7'

GOOOOOOOOOOOOOOL! 2:0!!!!!!!!!!!!!!!

6'

BĘDZIE RZUT KARNY! FAULOWANY JANOSZKA!

5'

POPRZECZKA po uderzeniu Janoszki! Ależ gospodarze zaciekle atakują!

4'

Uwaga! Była szansa na 2:0! Zagłębie szybko wyprowadziło akcję. Janus do Starzyńskiego i Szmatuła odbija do boku!

2'

Pierwsza okazja i od razu bramka! Dla Zagłębia! A było tak: po rzucie rożnym Janus krótko podał do Starzyńskiego, ten idealnie dośrodkował w pole karne, gdzie głową piłkę do siatki skierował Janoszka!

2'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOL! CO ZA OTWARCIE!

1'

Zaczęli! Od środka Piast.

15:28

Mecz sędziuje trójka z Japonii. Prowadziła też mecz we Wrocławiu między Polską a Finlandią.

15:28

Jeszcze miła chwila dla Starzyńskiego. Odbiera nagrodę dla najlepszego piłkarza marca.

15:28

Piłkarze wychodzą na murawę. Gospodarze zagrają na pomarańczowo z czarnymi elementami. Piast w jednakowych niebieskich strojach.

15:24

Termometry wskazują aż 20 stopni Celsjusza!

15:21

Ale Piast również ma swoje ambitne plany. Dziś ma okazję nadrobić dwa punkty do liderującej Legii. Warunek jest jeden - musi wygrać z Zagłębiem.

15:20

Ładna pogoda w Lubinie. Sporo osób na trybunach. W końcu jest szansa na to, że beniaminek zagra w kwalifikacjach do europejskich pucharów.

15:18

Znamy składy na to spotkanie. Nie ma Patrika Mraza, ani Martina Nespora - oni pokutują za kartki. Pojawi się za to na boisku Filip Starzyński, a więc zawodnik, który zrobił furorę na ostatnim zgrupowaniu reprezentacji Polski.

15:17

Pierwszy gwizdek wybrzmi za kwadrans. Odsyłamy was zatem do zapowiedzi spotkania. Przeczytacie ją tutaj.