Ruch ChorzówRuch Chorzów
2 : 3
Wisła KrakówWisła Kraków
94'

Koniec meczu w Chorzowie! Pachniało wieloma bramkami, ale zwycięstwo Wisły długo nie było tak pewne! Po pierwszej połowie mieliśmy remis, ale to "Biała Gwiazda" zadała "Niebieskim" dwa decydujące ciosy i zostaje w grze o pierwszą ósemkę. Ruch zmarnował karnego w ostatniej minucie, ale nie traci wszystkich szans- tylko mocno skomplikował sobie walkę o grupę mistrzowską. Dziękujemy za śledzenie naszej relacji NA ŻYWO i zapraszamy na GOL24.pl!

94'

Faul na Głowackim, ale wcześniej doskonała interwencja Miśkiewicza po główce Efira!

93'

Wisła już broni się całą jedenastką i wystrzeliwuje piłki z własnego pola karnego jak najdalej.

92'

Mecz potrwa jeszcze dwie i pół minuty, czyli razem cztery. Jeśli Ruch zmarnował jedenastkę, to czy są jeszcze jakieś szanse?

91'

Miśkiewicz broni karnego Patryka Lipskiego! Nie do wiary!

90'

Rzut karny dla Ruchu, któryś z wiślaków przewinił!

88'

Nakładka Guzmicsa i będzie szansa dla Ruchu na dośrodkowanie w pole karne z rzutu wolnego. Odległość jest spora, ale...

87'

Ścisły pressing Ruchu zmusza wiślaków do wykopywania piłki na aut.

86'

Do ataku ruszył Crivellaro, lecz został przyłapany na spalonym.

86'

Interwencja Jovicia była bardzo cenna dla Wisły, ponieważ dzięki Słoweńcowi od bramki rozpocznie Miśkiewicz. Ogłuszający doping dla Ruchu na ostatnie kilka minut, które mogą zaważyć o tym, czy "Niebiescy" zostaną w pierwszej ósemce.

86'

Crivellaro przypłacił wyskok do piłki dośrodkowanej przez Małeckiego jakimś urazem, jednak po chwili wstaje z murawy.

19:42

Poprawiamy się - przy bramce Koja asystował Lipski.

83'

Schodzi również Paweł Brożek, Wisła spróbuje obronić prowadzenie z pomocą Tomasza Cywki.

82'

Zmiana w Wiśle, na ławce rezerwowych usiadł Rafał Wolski, na ostatnie dziesięć minut zmienił go Rafael Crivellaro.

81'

Światełko w tunelu dla Ruchu dzięki błędowi Guzmicsa! Węgier pozwolił Konczkowskiemu na dośrodkowanie, a piłkę z bliska do siatki wbił Koj!

81'

GOL! 3:2! Ruch łapie kontakt, bramkę strzela Michał Koj! Co to będzie za końcówka!

80'

Groźnie Wisła, Małecki zdołał dograć w pole karne, ale Brożek poślizgnął się na murawie. Koj krwawił z nosa po przypadkowym ataku Ondraszka i właśnie wraca na boisko po przerwie.

78'

Mazek nawinął dwóch albo trzech wiślaków, odwrócił się z piłką i ją stracił. Gdyby spróbował strzału, mógłby być kontaktowy gol dla Ruchu.

77'

Samotny rajd Małeckiego przez pół boiska zmarnowany, dogranie w pole karne zostało przecięte przez Grodzickiego.

76'

Napastnik za napastnika, czyli Michał Efir (Ruch) wchodzi na boisko za Mariusza Stępińskiego.

75'

Sadlok podkręcił piłkę z rzutu wolnego tak, że Putnocky sparował ją na poprzeczkę! Rzut rożny dla wiślaków.

74'

Michał Koj (Ruch) ogląda żółtą kartkę za faul na Brożku i razem ze Stępińskim wypada z meczu z Lechią.

73'

Za silne zagranie na prawe skrzydło do wbiegającego Konczkowskiego. Piłka była na tyle mocna, że obrońca Ruchu nie był w stanie jej przejąć.

70'

Dośrodkowanie w pole karne Wisły, Guzmics wygrywa główkę z Lipskim. "Biała Gwiazda" powoli cofa się do obrony po dwóch bramkach w drugiej połowie.

68'

Guzmics zepsuł prostopadłe podanie w kierunku napastników, piłkę pierwszy przechwycił Putnocky.

67'

Mariusz Stępiński (Ruch) ogląda żółtą kartkę, co oznacza, że nie zagra w meczu z Lechią.

65'

Żółta kartka dla kapitana Ruchu, Rafała Grodzickiego.

65'

Nie udał się Mazkowi strzał z dystansu, piłka minęła bramkę Wisły o kilka metrów.

64'

Fornalik robi kolejną zmianę, na ławce siada Łukasz Hanzel, zmienia go Maciej Iwański.

63'

Nic nie wyszło z próby płaskiego zagrania Ondraszka w pole karne Ruchu, to "Niebiescy" muszą teraz skonstruować kontratak. Losy tabeli odwróciły się jak w kalejdoskopie - chorzowianie muszą dzisiaj co najmniej zremisować, a to Wisła jest w pierwszej ósemce.

61'

Pierwsza zmiana w Ruchu, na ławce usiądzie Marek Zieńczuk, na boisku już jest Łukasz Moneta.

19:17

Niespokojnie na sektorze Wisły, kibice z Krakowa zostali kilkukrotnie polani wodą przez policję.

57'

GOL! Małecki kąśliwie strzela na bramkę Ruchu, Putnocky zwija się jak w ukropie i odbija, ale główką dobija Wolski! Jest już 3:1 dla "Białej Gwiazdy"!

55'

Wracamy na boisko, Wolski strzela piętką pod samą bramką, piłkę wybija obrona Ruchu!

19:12

Kibice Wisły i Ruchu wybiegają z sektorów za stadion, w kierunku parkingu. Zdaje się, że policja będzie w stanie powstrzymać ewentualną zadymę.

51'

Przenosimy się pod drugą bramkę, faul Sadloka i teraz to Lipski dośrodkowywał z narożnika boiska. Piłkę przejął Surma i oddał fatalny strzał.

50'

GOL! Znowu dośrodkowanie, znowu główka i bramka dla Wisły! Zdenek Ondraszek na 2:1!

49'

Obrona Ruchu wybija dośrodkowanie na rzut rożny. Do stałego fragmentu gry już podchodzi Wolski, który w pierwszej połowie asystował przy jedynej jak dotąd bramce Wisły.

48'

Wolski szarpany za koszulkę przez Surmę, rzut wolny dla Wisły z około trzydziestu metrów do bramki.

46'

Zaczynamy drugą połowę tego ekscytującego meczu. Wcześniej pierwszy wykop przypadł Wiśle, dlatego teraz rozpoczynają piłkarze Ruchu, którzy na tę chwilę są w górnej ósemce w przeciwieństwie do "Białej Gwiazdy".

19:02

Kwadrans przerwy minął szybko, piłkarze obu drużyn już są na murawie. Tylko kilka chwil dzieli nas od startu drugiej połowy w Chorzowie, gdzie Ruch remisuje z Wisłą 1:1 w meczu, którego stawką jest awans do grupy mistrzowskiej Ekstraklasy.

46'

Koniec pierwszej połowy w Chorzowie, na razie to Ruch jest w grupie mistrzowskiej dzięki remisowemu wynikowi. Bramki do przerwy strzelali Arkadiusz Głowacki i Mariusz Stępiński. Kibice oglądają szybki mecz pełen składnych akcji, a obie drużyny wymieniają się przewagą.

45'

Pierwsza połowa potrwa jeszcze minutę, tymczasem na boisku po starciu w polu karnym leży Mazek.

45'

Brożek ze sprintem pod bramkę Ruchu, nie zdołał skończyć tego strzałem. Próbował poprawiać Małecki, równie nieudanie[/b].

44'

Nieudane dośrodkowanie Oleksego w rękach Miśkiewicza. Za moment dowiemy się, ile jeszcze potrwa pierwsza połowa.

43'

Miękką wrzutkę Zieńczuka nieudolnie przyjmuje Sadlok i prokuruje rzut z autu dla Ruchu na wysokości pola karnego. Piłka po wyrzucie dla Miśkiewicza.

42'

Wolski potrafi jednym podaniem stworzyć zagrożenie pod bramką Ruchu, teraz obsłużył Brożka, jednak napastnik Wisły zaplątał się z piłką pod nogami.

40'

Ondraszek główkował po rzucie rożnym półtora metra od lewego słupka.

40'

W natarciu Jović, zdołał oddać strzał z ostrego kąta, odbija Putnocky. Po poprawce będzie kolejny korner dla Wisły.

37'

Małecki odzyskał piłkę na lewym skrzydle i mocno zagrał na szesnasty metr, do woleja złożył się Boguski i oddał strzał w rękawice Putnockyego.

36'

Dwójkowa akcja Sadloka z Małeckim na lewym skrzydle, interwencja obrony "Niebieskich" kończy się rzutem rożnym.

35'

Jović zdejmuje Zieńczukowi piłkę z nogi w polu karnym, dobrze dośrodkowywał Lipski.

33'

Odegranie Surmy do Stępińskiego kończy się strzałem z ostrego kąta w boczną siatkę!

31'

Problemy Wisły, Sadlok ratuje się nabiciem Mazka na własnej połowie.

29'

Konsternacja w szeregach Wisły, Brożek ogrywa Putnockyego i strzela na pustą bramkę... w boczną siatkę.

29'

Błąd Guzmicsa kończy się szansą na rajd dla Stępińskiego. Głowacki dużo ryzykował, ale interwencja przed polem karnymbyła bezbłędna.

18:27

Zjawiskowe prostopadłe podanie Lipskiego do Mazka, pomocnik "Niebieskich" bez problemu ogrywa Miśkiewicza i wystawia piłkę do Stępińskiego, który pakuje ją do bramki.

25'

GOL! Stępiński wyrównuje stan meczu w Chorzowie! 1:1!

24'

Piłkę na lewym skrzydle wyłuskał Popović i oddał ją do Ondraszka, który huknął sprzed pola karnego obok prawego słupka.

23'

Seria niebezpiecznych kiksów obrońców Wisły, najpierw sytuację akrobatycznym wybiciem uratował Guzmics, potem piłkę zgarnął Miśkiewicz. Mógł być gol dla "Niebieskich".

22'

Żółta kartka dla Arkadiusza Głowackiego (Wisła) za przewinienie z poprzedniej akcji.

22'

Wolski sprytnie odgrywał do Ondraszka między nogami obrońców Ruchu, jednak Czech był na spalonym.

21'

Mazek za długo holował piłkę, nie zdążył wejść w pole karne i zaliczył stratę.

21'

W odpowiedzi solowa akcja Ondraszka zakończona strzałem obok bramki.

20'

Nie ma wyrównania! Do dośrodkowania szczupakiem wyskoczył Zieńczuk i strzelił prosto w Miśkiewicza, centrował Konczkowski!

19'

Kiks Oleksego pozbawia "Niebieskich" szansy na kolejną kontrę. Wisła z każdą minutą coraz bardziej spuszcza z tonu.

18'

Brożek minął zwodem jednego z obrońców "Niebieskich", ale na drugiego już nie wystarczyło mu techniki.

18'

Kombinacyjna akcja Ruchu zajęła za dużo czasu. Zieńczuk koniec końców stracił piłkę na rzecz jednego z wiślaków.

16'

To był chyba jeden z gorszych rzutów rożnych w karierze Zieńczuka. Piłka minęła wszystkich zawodników w polu karnym, od bramki zacznie Miśkiewicz.

15'

Pojedynek bark w bark Guzmicsa ze Stępińskim kończy się rzutem rożnym dla chorzowian.

14'

Faul Sadloka na Mazku już na połowie Ruchu. Piłka dla gospodarzy.

18:12

Wisła gra dzisiaj z czarnymi opaskami na ramionach, żeby uczcić pamięć ofiar niedawnego wypadku samochodowego z udziałem piłkarzy Wólczanki Wólka Pełkińska.

11'

Hanzel popchnął Jovicia w środku pola, sędzia uznał, że zawodnik "Niebieskich" faulowal wiślaka. Ta decyzja zdecydowanie nie podoba się kibicom Ruchu, zwłaszcza że gospodarze mieli szansę na kontratak.

9'

Płaski strzał Ondraszka po wyłożeniu Jovicia zatrzymuje się na chorzowskich obrońcach. Po zdobyciu bramki to Wisła rusza do kolejnych ataków.

18:05

Klasyczny gol po stałym fragmencie gry - Wolski dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego, a Głowacki klatką piersiową wepchnął ją do siatki. Jak z wczesnym prowadzeniem poradzi sobie Wisła?

6'

GOL! Wisła prowadzi 1:0 w Chorzowie! Arkadiusz Głowacki strzałem głową!

5'

Ondraszek przechwycił piłkę zagraną przez Jovicia, ale został przypadkowo kopnięty w klatkę piersiową przez Koja. Wisła ma rzut wolny z narożnika boiska.

3'

Po dośrodkowaniu Wolskiego z kornera piłki próbował sięgnąć Głowacki, bez powodzenia. Oleksy odniósł jakiś uraz w kotłowaninie w polu karnym, lekarze "Niebieskich" opatrują piłkarza na murawie.

2'

Błąd Putnockyego, piłka wyślizgnęła się bramkarzowi Ruchu i "Biała Gwiazda" ma pierwszy rzut rożny w dzisiejszym meczu.

1'

Pierwszy gwizdek sędziego rozpoczyna mecz Ruchu z Wisłą. Oba zespoły będą dzisiaj walczyć o awans do grupy mistrzowskiej.

17:57

Obie jedenastki wychodzą na murawę, wyprowadzane przez sędziego Pawła Raczkowskiego z Mazowieckiego ZPN.

17:52

Dzisiejsze spotkanie będzie obserwować asystent selekcjonera reprezentacji Polski Adama Nawałki, Bogdan Zając.

17:49

Tylko w dwóch ostatnich meczach Wisła wbiła swoim rywalom aż dziewięć bramek. W przypadku Ruchu ten bilans wynosi zaledwie jednego gola.

17:42

Wszystko wskazuje na to, że dzisiaj na stadionie w Chorzowie będzie komplet publiczności. Łącznie sprzedano 9300 biletów na dzisiejszy mecz, w tym 1000 dla kibiców "Białej Gwiazdy".

17:38

Więcej o dzisiejszym meczu w Chorzowie przeczytacie w naszej zapowiedzi.

17:30

Ruch może zapewnić sobie awans jeszcze dzisiaj pod warunkiem, że pokona Wisłę albo z nią zremisuje.

17:28

Jeżeli Wisła nie wygra dziś z "Niebieskimi" w Chorzowie, bezpowrotnie straci szanse na awans do grupy mistrzowskiej.