Lech PoznańLech Poznań
0 : 1
Śląsk WrocławŚląsk Wrocław
22:22

Śląsk dość sensacyjnie pokonuje Lecha w Poznaniu 1:0, ale trzeba przyznać, że robi to zasłużenie. Bramka Morioki z pierwszej połowy daje cenne trzy punkty dla Śląska, a dla Mariusza Rumaka to pierwsze ligowe zwycięstwo z zespołem z Wrocławia. Zapraszamy na kolejne relacje z meczów piłkarskiej Ekstraklasy!

94'

Lech próbował jeszcze długą piłką zagrać na aferę, a to poskutkowało groźną kontra Lecha. Ta jednak nie wyszła, jednak wynik i tak korzystny dla Śląska. Koniec!

93'

A za Picha wchodzi Ostrowski.

92'

Kokoszka wszedł za Moriokę.

90'

Ależ okazja Lecha! Loverencics wrzucił na głowę Nielsena, ten uderzył głową, ale Abramowicz broni z trudem.

89'

Dudu wszedł w pole karne odważnie, ale Burić powstrzymał go, gdy było już dość niebezpiecznie.

88'

Lech bierze się za oblężenie bramki. Ra wrzuca Jevtić, raz Loverencics, ale Hołota i Celeban zatrzymują wszystko, co zmierza w szesnastkę wrocławian.

87'

Jevtić znów uderza mocno ze skraju pola karnego, ale obrońcy blokują go. Wrzutka z narożnika boiska wyłapana przez bramkarza Śląska.

87'

Rzut rożny dla Lecha. Loverencics wrzuca, Abramowicz niepewnie wychodzi i piłka ugrzęzła w nogach zawodników w pole karne. Nastepnie trafia przed pole karne do Jevticia, który uderza, ale bardzo słabo. Abramowicz broni.

85'

Mervo wrzuca z rzutu rożnego, piłka trafia do Hołoty, który schodzi na prawe skrzydło i wygrywa pojedynek z Trałką, po czym upada, ale pomocnik Lecha ostatni dotknął piłki i z autu zaczyna Pawelec.

84'

Gajos ruszył środkiem boiska i zagrał do Nielsena w pole karne, ten oddał piłke na skrzydło do Loverencicsa, który wrzucił w pole karne do Jevticia. Ten dryblował, kiwał, aż stracił Morioka ruszył z kontrą i zagrał piłkę do Mervo, a ten wywalczył aut pod polem karnym Lecha.

81'

Dudu ruszył lewą stroną, wrzucił w pole karne, ale Kamiński wybił piłkę. Po chwili Morioka indywidualnie minął Arajuuriego i uderzył mocno ze skraju pola karnego. Piłka przeleciała obok bramki Buricia.

80'

Lech próbuje zagrywać długie piłki do przodu, ale to woda dla młyn dla Śląska, który próbuje za każdym razem spowolnić grę.

78'

Grajciar fauluje Jevticia na skraju pola karnego, ten wrzuca w pole karne, ale piłka wędruje na drugi koniec boiska, gdzie Wilusz traci piłkę.

77'

Jevtić dostał piłkę w pole karne, zagrał do Gajosa, ale Celeban wybił mu piłkę spod nóg.

76'

Pawelec wślizgiem zatrzymuje akcję na lewej stronie Tamasa Kadara.

76'

Morioka znów swobodnie zagrywa po przekątnej wysoką piłkę do Picha, ten złożył się do strzału po ziemi, ale Burić broni.

75'

Kłótnia między Celebanem i Jevticiem - powtórki pokazują, że Celeban symulował ból twarzy, choć dostał łokcia w plecy od Nielsena.

73'

Loverencics w pojedynku biegowym mija Pawelca, wrzucił w pole karne z lewego skrzydła, ale obrońcy Śląska wybijają piłkę.

72'

Kadar chwilowo poza boiskiem, Lech w 10.

71'

Ależ blisko drugiej bramki dla Śląska! Morioka swobodnie rozegrał piłkę przed polem karnym do Grajciara, który wszedł w pole karne i uderzył na bramkę, ale Burić kapitalnie broni! Piłkę chciał dobić Mervo, ale był na spalonym.

70'

Wrzutka Szwajcara bez historii... w kontrze Morioka ruszył lewą strona i zagrał wszerz boiska do wychodzącego Grajciara. Burić uprzedził Słowaka skutecznie i rozpoczął akcję Lecha. Gajos ruszył środkiem boiska i uderzył z dystansu, ale Abramowicz efektownie broni.

68'

Celeban fauluje Jevticia na 30 metrze od bramki. Ten podchodzi do piłki.

67'

Brutalne wejście Kadara, który zaatakował Hateleya. Ten rozpocznie z rzutu wolnego na prawym skrzydle.

65'

Gwizdy na INEA Stadionie, kibice mają chyba dość bezbarwnej gry gospodarzy. Śląsk wciąż utrzymuje się przy piłce.

64'

... a za Vołkowa Kadar.

64'

Arajuurii wchodzi za Dudkę...

62'

17 697 - tylu kibiców zgromadziło się dziś na obiekcie Lecha.

60'

Grajciar zagrał wzdłuż bramki z prawego skrzydła, piłkę minął Morioka, następnie Mervo, dopadł do niej wreszcie Dudu, ale jego strzał przeleciał obok bramki Buricia.

58'

Pierwsza zmiana Mariusza Rumaka - za Dankowskiego wchodzi Grajciar.

57'

Pich strzela mocno z dystansu, ale... w głowę Mervo.

57'

Trałka zatrzymuje nieprzepisowo Moriokę i dostaje żółta kartkę.

56'

Kapitalna szansa Morioki! Japończyk dostał piłkę w pole karne, minął niemal Buricia, ale ten powstrzymał go w pojedynku sam na sam.

55'

Śląsk wciąż w środku pola bryluje, przewaga Lecha z kolei zarysowuje się w bocznych sektorach, głównie na lewej flance.

53'

Kamil Dankowski dostaje kartkę za brutalne wejście w nogi Volkowa.

52'

Dudu wrzuca piłkę z lewego skrzydła i Mervo zupełnie niepilnowany strzela, jednak z mizernym skutkiem. Choć sytuacja była bardzo dobra.

51'

Morioka zagrywa do Mervo, ten ucieka z piłką do narożnika boiska, gdzie dopada go Kamiński. Mervo wciąż utrzymuje się przy piłce, podaje do Dankowskiego. Ten strzela mocno, ale piłka odbija się od Wilusza i traci impet.

49'

Nielsen wrzucał piłkę do środka pola karnego, ale Abramowicz spokojnie łapie piłkę.

48'

Śląsk zaczął druga połowę podobnie jak pierwszą - wysokie, agresywne wyjście do rywali.

47'

Hateley wpadł w pole karne, zagrał do Celebana, ale obrońca Śląska poślizgnął się przy uderzeniu.

46'

Dudu wrzuca z rzutu wolnego z lewego skrzydła, ale Kamiński wybija na korner.

46'

Lech rozpoczyna drugą połowę!

21:30

Piłkarze już lada moment pojawią się na boisku. Liczymy na jeszcze większe emocje w drugiej połowie.

21:18

Póki co Śląsk wygląda na ekipę napakowaną agresją - gospodarzom bardzo trudno dostać się pod bramkę Abramowicza. Bramka Morioki rozdziela oba zespoły, choć Jevtić robił co mógł, by wyrównać stan spotkania. Zapraszamy na drugą połowę za niecały kwadrans.

45'

Sędzia Kwiatkowski kończy pierwszą połowę! Śląsk prowadzi z Lechem 1:0.

44'

Kędziora fauluje Hateleya. Rzut wolny z bocznego sektora boiska dla gości. Hateley dośrodkowuje, ale niecelnie. Po chwili podobnym wybiciem od bramki popisuje się Burić.

42'

Hołota ruszył środkiem pola, zagrał prostopadle do Morioki, ale zamiast do Japończyka piłka trafia do Buricia.

41'

Gajos rusza z kontrą, zagrywa do Nielsena, ale skutecznie akcję przerywa Dwali. Jevtić znów otrzymuje piłkę na lewym skrzdyle, strzela mocno, ale futbolówka uderza w Pawelca.

39'

Pawelec powtórzył wyczyn Jevticia z podobnym skutkiem.

38'

Jevtić znów z dystansu, ale piłka ponad bramką.

37'

Kilka strat z obu stron. Lech próbuje w końcówce przycisnąć gości. Kędziora ruszył prawą stroną, tam Nielsen próbował uderzyć nożycami, ale minął się z piłką.

35'

Lech z rzutu rożnego. Jevtić wrzuca na głowę Trałki, ale ten uderza obok prawego słupka bramki Śląska.

33'

Jevtić mija dwóch rywali, schodzi do środka i potężnie uderza, Abramowicz broni na raty z trudem, ale łapie piłkę. Wreszcie pierwsza groźna akcja gospodarzy.

31'

Dudu wrzuca w pole karne, gdzie Hołota taranuje Trałkę. Lech od własnej bramki z rzutu wolnego.

31'

Nicki Bille Nielsen dostał piłkę po kontrze, wpada w pole karne, gdzie wychodzi sam na sam z Dwalim, ale traci równowagę, z wraz z nią piłkę.

29'

Trałka uderza z 20 metrów mocno po ziemi, ale piłka trafia w nogi Dwalego.

28'

Loverencics wpadł indywidualnie w pole karne, ale został powstrzymany przez obrońców. Seria dośrodkowań piłkarzy Kolejorza kończy się na nogach i głowach gości.

26'

Pawelec wrzuca z autu z taką mocą, że aż upada z impetem na ziemię. Celeban dostaje piłkę w polu karnym, strzela z woleja, ale na posterunku Burić.

26'

Morioka tak mocno nacisnął najpierw Wilusza, a następnie Buricia, że wywalczył aut w prostej wydawało by się sytuacji.

25'

Jevtić zrobił kilka kółek przed polem karnym Śląska, po czym uderzył z dystansu. Nad bramką.

23'

Lech wybija i rusza z kontrą. Długa piłka do Jevticia, ale Abramowicz w stylu Neuera wychodzi i wybija piłkę. Po chwili Jevtić strzela z ostrego kąta, ale bramkarz Śląska znów górą.

21'

Dudka fauluje nakładką Moriokę. Rzut wolny z około 40 metrów od bramki Lecha.

20'

Lechici wyraźnie spięci wynikiem, nie potrafią przełamać defensywy gości.

20'

Bence Mervo co prawda póki co bez bramki, ale zasługuje dziś na pochwały.

18'

Dudu wrzuca, ale na tyle słabo, że Lech rusza z kontrą. Hateley zatrzymuje kontrę gospodarzy.

18'

Morioka wrzuca, ale piłka wybita. Po chwili w podobnym miejscy na boisku Gajos fauluje Picha.

17'

Pawelec leży na murawie po starciu z Nicki Bille Nielsenem. Rzut wolny dla Śląska 40 metrów od bramki.

15'

Mervo do Morioki na prawe skrzydło, a ten wchodzi w pole karne dryblingiem i traci piłkę.

14'

Nielsen strzela ze skraju pola karnego po ziemi, ale Abramowicz łapie piłkę w koszyczek.

13'

Rzut rożny dla Lecha z lewego skrzydła, Abramowicz końcówką palców wybija piłkę z pola karnego.

12'

Jevtić dostał piłkę na lewej stronie, wrzucił w pole karne, tam Dwali wybił ją niepewnie na skraj pola karnego, ale Hołota dopadł do futbolówki i wyekspediował ją nieco dalej.

11'

Loverencics wrzuca najpierw z kornera, później z boku boiska. Obie wrzutki wybite przez obrońców Śląska.

10'

GOL! MORIOKA! Dudu wrzuca w pole karne, Morioka strąca piłkę do Mervo, ale jeden z obrońców wybija piłkę wprost... pod nogi Morioki, który uderza w krótki róg bramki i daje prowadzenie dla Śląska!

8'

Loverencics i Kedziora zagrali klepkę na skrzydle, ale Śląsk skutecznie wybija na aut. Kolejne dośrodkowanie Lecha w pole karne, ale Abramowicz znów górą.

6'

Lech atakuje pozycyjnie, tymczasem Śląsk bardzo agresywnie podchodzi do rywali faulując raz za razem.

5'

Hołota fauluje Jevticia.

5'

Hołota urwał się środkiem boiska, minął Trałke i Dudkę, uderzył z około 25 metrów, ale z podobnym skutkiem co Mervo.

3'

Volkow wrzuca w pole karne, ale Abramowicz spokojnie łapie piłkę.

3'

Śląsk przeszkadza Lechitom wysokim pressingiem.

2'

Długa piłka od Celebana do Morioki, ale ten zatrzymany na skrzydle. Aut dla Śląska.

1'

Mervo strzela z dystansu, ale w trybuny.

1'

Śląsk zaczyna od środka boiska!

20:29

Kibice i piłkarze uczcili pamięć zmarłego kibica, który trafił do szpitala w prosto z trybun meczu z Legią minutą ciszy.

20:28

Piłkarze jednych i drugich już na murawie.

20:26

Piłkarze wyjdą za chwilę na murawę. Warto podkreślić, że na ławce rezerwowych Lecha jest... 4 obrońców i bramkarz. Tak wygląda niestety kadrowa sytuacja Kolejorza. Mariusz Rumak zrezygnował z kolei z m.in. Kamila Bilińskiego.

20:21

Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie wirusowego zapalenia wątroby typu C , z jakim zmaga się były golkiper drużyny z Bułgarskiej.

20:19

Przypomnijmy, że gospodarze walczą nie tylko o trzy punkty, ale także o wysoką frekwencję na stadionie, gdyż 5 złotych z każdego sprzedanego biletu zostanie przeznaczone dla Waldemara Piątka, byłego gracza Lecha. Akcja ma kreatywny kryptonim: #5dlaWaldkaPiątka

20:11

Sędzią starcia Lecha ze Śląskiem będzie arbiter z Warszawy, Tomasz Kwiatkowski.

20:06

Oba zespoły spotkały się ostatni raz pod koniec października ubiegłego roku - wówczas padł remis 1:1. Bramki zdobywali Marco Paixao (Śląsk) i Maciej Gajos (Lech). W ostatnim ligowym spotkaniu Lech uległ u siebie Legii w ligowym hicie 0:2, a Śląsk bezbramkowo zremisował u siebie z Ruchem.

19:58

W Zabrzu tymczasem Górnik Zabrze ostatecznie zremisował z Pogonią Szczecin 1:1. Bramki strzelali Bartosz Kopacz (Górnik) i Rafał Murawski (Pogoń).

19:49

Dla Mariusza Rumaka mecz z Lechem będzie szczególny - to właśnie obecny szkoleniowiec Śląska miał okazję pracować w Poznaniu najpierw jako asystent (2011-2012), a następnie jako trener pierwszej drużyny (2012-2014). Rumak już raz powracał na Bułgarską jako trener gościnnej ekipy - i był to powrót katastrofalny. Prowadzony przez niego Zawisza Bydgoszcz uległ Lechowi aż 6:2.

19:39

Tymczasem skład Śląska na mecz w Poznaniu wygląda następująco:

Śląsk: Abramowicz - Pawelec, Dvali, Celeban, Dudu - Hołota, Hateley - Dankowski, Morioka, Pich - Mervo

Ławka rezerwowych: Pawełek, Kokoszka, Zieliński, Ostrowski, Gecov, Kaczmarek, Grajciar

19:23

Już wkrótce podamy także gości z Wrocławia. Mariusz Rumak powiedział tajemniczo przed meczem - Lech będzie zaskoczony, gdy zobaczy nasz skład ... czekamy z niecierpliwością!

19:20

Na Roosevelta 1:1 a my tymczasem znamy już wyjściowy skład Mistrza Polski na mecz ze Śląskiem.

19:04

Sytuacja obu zespołów jest zgoła odmienna - dzieli ich 12 punktów i 9 pozycji. Lech ma równe 40 punktów i zajmuje 5. miejsce. Podopieczni Jana Urbana są w 99% pewni miejsca w grupie mistrzowskiej. Tymczasem Śląsk to przedostatnia drużyna tabeli z dorobkiem 28 punktów. W przypadku zwycięstwa Górnika z Pogonią zespół Mariusza Rumaka może poczuć na plecach oddech czerwonej latarni ligi.

18:48

Od godziny 18. trwa nasza relacja z premierowego w tej kolejce spotkania Górnika Zabrze z Pogonią Szczecin. Gospodarze z Zabrza prowadzą po pierwszej połowie 1:0 po golu Bartosza Kopacza.