Cerimagić podał bokiem do Kalaste. Ten dośrodkował w pole karne, ale na drodze stanął mu Matras.

90'

Arbiter doliczył 3 minuty

90'

Po dośrodkowaniu Dancha, nieczysto trafił Kante. Piłka dostała się jeszcze do Skrzypczaka, ale ten znajdował się a pozycji spalonej.

89'

Na koniec jeszcze korner dla Górnika. Piłkę pewnie wyłapał jednak Kudła.

88'

Lewandowski szukał jeszcze szczęścia strzałem z okolic linii pola karnego. Nie tym razem.

86'

Kante fajnie przepuścił piłkę do Madeja. Ten usiłował wyminąc defensorów i oddac futbolówkę do Skrzypczaka. Spokojnie interweniował Matras.

85'

Madej dał sie złapac na pozycji spalonej.

84'

Ostatnia roszada tego meczu. Szymon Skrzypczak za Romana Gergela

82'

Kolejny fajny strzał Kantego. Tym razem nieco niecelnie

81'

świetna indywidualna akcja Kantego zakończona strzałem z dystansu. Dobra interwencja Kudły.

80'

I od razu druga zmiana. Armin Cerimagić zastąpił Sebastiana Stebleckiego.

80'

Premierowa zmiana wsród gorników. Mariusz Magiera za Pawła Golańskiego.

77'

Żółta kartka dla Aleksandra Kwieka za faul na Murawskim w środku boiska.

76'

Murawski posłał piłkę prosto w pole karne. Spore zamieszanie zakończyło sie strzałem Korta z jakiś 4 metrów. Góra golkiper Górnika.

75'

Dvalishvili ruszył do przodu. Uderzył na bramkę, lecz piłka po interwencji Kopacza wyleciała jedynie na rzut rozny.

73'

Ostatnia zmiana w zespole Czesława Michniewicza. Adama Gyurcso zastąpił Vladimir Dvalishvili

72'

Świetne zagranie Kwieka w kierunku Grendela. Ten jednak w polu karnym przegrał starcie z Rudolem.

71'

Spod pola karnego uderzał Kort. Z problemami Kasprzik.

70'

Kopacz usiłował dośrodkowac pod bramkę Kudły, lecz nikt nie odebrał piłki.

68'

Druga zmiana w zespole Pogoni. Dawid Kort za Takafumiego Akahoshiego.

67'

Zabrzanie mieli okazje wykonywac kolejny rzut rożny. Po dośrodkowaniu Kwieka, uderzał Kopacz. Niecelnie.

65'

Szybki rajd i dośrodkowanie Nunesa. Piłka potoczyła sie jednak prosto pod nogi Dancha

64'

Po kornerze w wykonaniu Kwieka, piłkę z pola karnego wybił Murawski.

64'

Górnicy wybiegli z kontratakiem i wywalczyli rzut rożny.

63'

Po kornerze do woleja złożył się Piotrowski. Tym razem bez efektu.

63'

Szybka akcha Nunesa zaowocowała kornerem dla gości.

62'

Steblecki przebił się przez defensywe Pogoni. Uderzał Kante, lecz prosto w ręce Kudły.

61'

Świetna interwencja Matrasa uratowała gości. W ostatniej chwili powstrzymał Dancha przed oddaniem strzału.

61'

Stały fragment gry nie przyniósł efektu.

60'

Steblecki faulowany pod polem karnym Pogoni. Kolejny rzut wolny dla Górnika.

59'

Po podaniu Akahoshiego, na bramkę Górnika uderzał Piotrowski. Niecelnie.

58'

Strzał Gergela wystraszył siedzących za bramką kibiców. Futbolówka poleciała prosto w trybuny

57'

Pierwsza zmiana tego spotkania. Mateusz Lewandowski zmienił Miłosza Przybeckiego.

54'

Arbiter odgwizdał faul Zwolińskiego w ataku. Podanie Gyurcso w pole karne nie zostało więc wykorzystane.

52'

Murawski doskonale zobaczył nadbiegającego pod bramke Górnika, Gyurcso. Ten jednak źle sobie przyjął piłkę i zepsuł sytuację.

52'

Kwiek po faulu Murawskiego, miał okazję wykonywać rzut wolny. Głowa uderzał Kopacz, lecz tym razem na posterunku Kudła.

51'

Po podaniu Nunesa w pole karne, obrońców wyminął Zwoliński. Odegrał do wchodzącego pod bramkę Murawskiego, a ten spokojnie umieścił piłkę w siatce.

50'

GOL! Pogoń wyrównuje. Strzelcem bramki Rafał Murawski.

49'

Po rzucie rożnym ze środka boiska, spokojnie interweniował Kudła.

47'

Akahoshi dobrze rozegrał piłkę z Murawskim. Dostali się w pole karne, gdzie jednak nie zdołali oddać choćby strzału

46'

Faul Piotrowskiego na Kante bez piłki. Tym razem obyło się bez kartki

46'

Zaczynamy drugą część gry.

45'

Szymon Marciniak nie doliczył nawet minuty do pierwszej połowy. Czas na przerwę

44'

Górnicy długo wymieniali podania na połowie Pogoni, lecz nic z tego nie wynikło.

42'

Kontratak Piotrowskiego zatrzymali defensorzy Górnika.

41'

Szybki rajd Madeja zakończyło podanie w kierunku Dancha. Ten próbował mu oddac piłkę, lecz skierował ją do jednego z rywali.

40'

Strzał Murawskiego z dystansu nie zagroził bramce Kasprzika.

39'

Przybecki odegrał piłkę do nadbiegającego w pole karne Piotrowskiego. Ten oddał ja jeszcze Murawskiemu, lecz żaden z nich nie oddał strzału na bramkę.

38'

Po podaniu Stebleckiego, Gergel nie zdołal utrzymac się przy piłce na połowie przeciwnika.

36'

Wzorowo wykonany rzut rożny przyniósł zabrzanom prowadzenie. Dośrodkowanie Kwieka, dobre blokowanie obrońców Pogoni przez Golańskiego i strzał Kopacza.

36'

GOL! Rzut rożny na bramkę zamienił Bartosz Kopacz.

34'

Kolejne dośrodkowanie w pole karne Pogoni za linię końcowa wybił Frączczak. Będzie korner.

35'

Po rzucie rożnym odważnie z bramki wyszedł Kudła. Górnicy jednak nie wykorzystali tego zupełnie

35'

Golański wywalczył rzut rożny dla swego zespołu.

34'

Stały fragment gry przyniósł spore zamieszanie, ale w skutek dobrej obrony górników, nie oddano nawet strzału.

33'

Po faulu Kopacza w środku boiska na Akahoshim, arbiter wskazał na rzut wolny dla Pogoni.

32'

Akahoshi z Gyurcso przedostali się w pole karne Górnika, lecz tam świetnie zachował się Kopacz.

31'

Kwiek z bardzo daleka. Strzał do statystyk.

31'

Steblecki długo prowadził piłkę pod polem karnym Pogoni. W końcu jednak ją wycofał. Chwilę później wróciła ona pod bramkę Kudły. Po długim podaniu Golańskiego uderzał Kante. Niecelnie

28'

Jose Kante ukarany żółta kartką za faul na Akahoshim.

27'

Madej chciał skierować piłkę do Stebleckiego, lecz na drodze stanął mu Rudol.

25'

Sporo zamieszania w polu karnym Górnika. Akahoshi, Murawski czy Zwoliński kolejno dochodzili do piłki. W końcu uderzał jednak Piotrowski. Prosto w jednego z defensorów Górnika.

23'

To mógł być gol dla Górnika. Kwiek świetnie rozegrał rzut wolny. Piłkę odebrał Kante, który jednak nieco chybił.

22'

Po rzucie rożnym, zabrzanie nie oddali nawet strzału.

21'

Kudła spokojnie intwerweniował po strzale Kante. Ten dostał futbolówkę od Kwieka, który wykorzystał niecelne podanie gości.

20'

Akahoshi przebiegł prawie całą połowę rywali, lecz nie zaowocowało to sytuacją dla jego zespołu.

17'

Madej próbował sie przedrzeć lewym skrzydłem. Uległ jednak Frączczakowi.

15'

Przybecki popędził pod bramkę Kasprzika. Po rajdzie prawą stroną, przerzucił piłkę na drugie skrzydło. Jego partnerzy nie potrafili jej jednak odebrać.

15'

Ze stałego fragmentu gry dla górników, wiele nie wyniknęło

14'

Ricardo Nunes dostał żółta kartkę za wślizg na Pawle Golańskim. Będzie jeszcze rzut wolny.

13'

Akahoshi posłał fajną piłke w pole karne. Walczyć próbował o nia Akahoshi, lecz strzał oddał dopiero Piotrowski. Daleko od bramki

11'

Po akcji Nunesa kolejny rzut rozny dla Portowców. Piłka poszybowała w pole karne, lecz nikt jej nie odebrał.

10'

Po podaniu Zwolińskiego, uderzeniem zza pola karnego szczęścia szukał Frączczak. Nie znalazł

9'

Kante świetnie podał do Gergela. Ten próbował urwać się zawodnikowi Pogoni, lecz skuteczna interwencja Frączczaka powstrzymała go przed wtargnięciem w pole karne.

7'

Golański chciał dośrodkowac w pole karne. Przesadził jednak z siłą i piłka poleciała daleko za linię końcową

6'

Po stałym fragmencie gry uderzał Frączczak. Od bramki wznowi Kasprzik

5'

Po podaniu Murawskiego, Zwoliński wywalczył rzut rożny dla swego zespołu.

5'

Gergel usiłował posłać piłkę w kierunku Stebleckiego. Tym razem cel nie został osiągnięty

4'

Szybki rajd Madeja zakończył się podaniem do nikogo pod polem karnym.

3'

Gyurcso wraz z Nunesem przebili się lewą stroną. Ten drugi posłał piłke w pole karne, skąd głową uderzył Murawski. Słupek

2'

Frączczak wymieniali podania ze Zwolińskim, lecz faul w ataku tego pierwszego przerwał tę akcję.

1'

Madej ruszył do ataku, lecz z faulem szybko zatrzymał go Akahoshi

00'

Gospodarze po raz pierwszy dotknęli piłkę. Zaczynamy!

17:57

Kapitanowie: Adam Danch oraz Rafał Murawski wylosowali już strony. Za dosłownie moment zaczynamy!

17:57

Arbiter tego spotkania, Szymon Marciniak, wyprowadził już obie jedenastki na murawę

17:56

Rywal jednak łatwo skóry nie sprzeda. W Zabrzu zawitali bowiem Portowcy, którzy swoją boiskową postawą zawsze udawadniają, że na miejscu czwartym nie znaleźli się przypadkiem.

17:55

Dzisiaj przeznaczeniu spróbują sprzeciwstawić się Górnicy. Zajmujac ostatnie miejsce w tabeli, są już pewni grupy spadkowej. Nie zmienia to faktu, że punktów potrzebują jak powietrza. Nawet podział oczek za tydzień nie uratuje ich przed spadkiem, jeżeli nie zaczną zwyciężać. Najlepiej tu i teraz.

17:50

Rezerwowi Pogoni: Jakub Słowik, Sebastian Murawski, Michał Walski, Hubert Matynia, Mateusz Lewandowski, Dawid Kort, Wladimer Dwaliszwili.

17:50

Rezerwowi Górnika: Sebastian Przyrowski, Mariusz Magiera, Rafał Kurzawa, Ołeksandr Szeweluchin, Szymon Matuszek, Szymon Skrzypczak, Armin Ćerimagić.

17:50

Przed rokiem magię pierwszego kwietnia pokazali Błękitni, którzy zwyciężyli tego dnia u siebie z przyszłym mistrzem Polski, Lechem Poznań. Wykorzystali fatalną postawę Kolejorza i po bramkach Pustelnika oraz Kosakiewicza sprawili sporą niespodzianke swoim kibicom. Nic nie jest wiec niemozliwe...

17:47

Już za kwadrans rozpocznie się premierowe spotkanie przedostatniej kolejki rundy zasadniczej. Górnik Zabrze podejmie u siebie przybyła z dalekiego Szczecina Pogoń. Zdecydowanymi faworytami tego starcia są goście, jednak w prima aprilis dosłownie wszystko może się zdarzyć.