Podbeskidzie Bielsko-BiałaPodbeskidzie Bielsko-Biała
22:23

To tyle z Gliwic, za uwagę dziękuje Państwu Piotr Bernaciak, dobranoc.

22:23

Druga połowa tempem i dramaturgią dorównała pierwszej. Świetne zawody w wykonaniu obu zespołów, a Piast po imponującym comebacku zdobywa trzy punkty i przynajmniej do jutra pozostaje na pierwszym miejscu w tabeli!

95'

Koniec meczu, Piast przynajmniej do jutra liderem Ekstraklasy!

94'

Na ostatnie sekundy na boisku pojawia się Paweł Tarnowski w miejsce Adama Deji.

93'

Kamil Vacek z żółtą kartką za wejście nakładką w przeciwnika, Czech nawet nie protestuje.

92'

Sędzia dolicza aż cztery minuty.

91'

Emilijus Zubas obronił pierwszy strzał Kamila Vacka, jednak przy dobitce był już bezradny. Piast rzutem na taśmę prawdopodobnie zapewnia sobie trzy punkty!

90'

KAMIL VACEK NIE TRAFIA KARNEGO, ALE PO CHWILI CELNIE DOBIJA PIŁKĘ DO SIATKI!!!

89'

CO ZA SYTUACJA! KAMIL VACEK FAULOWANY W SZESNASTCE PRZEZ ADAMA DEJĘ!!!

88'

Jozef Piacek dostaje piłkę przed polem karnym Piasta, jednak do strzału złożył się po prostu źle, przez co gospodarze mają szansę na kontratak. Wkraczamy w końcową fazę meczu.

86'

Druga zmiana w Podbeskidziu. Jakub Kowalski zmienia Damiana Chmiela.

84'

Ponownie w roli głównej Mateusz Mak, tym razem jego podkręcone uderzenie o centymetry mija słupek bramki!

82'

Gliwiczanie łapią wiatr w żagle! Sprzed pola karnego uderza Mateusz Mak, jednak na posterunku był Emilijus Zubas!

81'

Przytomny strzał Barisicia, który wolejem z najbliższej odległości dobił uderzenie Macieja Jankowskiego i w Gliwicach znowu mamy remis. Co za mecz!

80'

GOOOOL!!! JOSIP BARISIĆ!!! MECZ ZACZYNA SIĘ OD NOWA!!!

77'

Maciej Jankowski na boisku pojawił się w miejsce Martina Nespora. Komplet zmian wykorzystuje trener Radoslav Latal.

75'

Na boisku pojawi się Maciej Jankowski, ale ponieważ były zawodnik Wisły wszedł na boisko za wcześnie, został ukarany... żółtą kartką.

73'

Druga zmiana w Piaście. Na boisku nie zobaczymy już dzisiaj Marcina Pietrowskiego, zmienił go Josip Barisić.

72'

Świetna kontra gości, piłkę na prawej flance opanował Damian Chmiel, jednak zawodnik z Bielska zamiast strzelać zdecydował się na podanie w pole karne, które było niedokładne!

71'

W walce o piłkę Damian Chmiel pada w pojedynku z Tomaszem Mokwą na połowie Piasta. Sędzia nie odgwizdał faulu Mokwy, słuszna decyzja arbitra, chociaż kłóci się z nim Chmiel.

69'

Piastunki rzuciły się do ataku, jednak wciąż dobrze radzi sobie obrona Podbeskidzia dowodzona przez bezbłędnego dziś Jozefa Piacka.

67'

Boisko opuszcza Robert Demjan, zmienia go Samuel Stefanik, który do końca meczu zagra na prawym skrzydle.

66'

Na boisku za chwilę pojawi się także Josip Barisić.

65'

Szykuje się zmiana w Podbeskidziu. Na boisko wejdzie Samuel Stefanik.

63'

...oraz napastnik Piasta Martin Nespor.

63'

Za kłótnię w polu karnym kartką ukarani bramkarz Podbeskidzia Emilijus Zubas...

61'

Gospodarze mogli odpowiedzieć błyskawicznie, jednak we własnym polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu wolnego skutecznie interweniuje Jozef Piacek - świetny mecz rozgrywa dziś obrońca Podbeskidzia.

60'

Świetna próba Piacka, który powalczył w polu karnym o wydawało się już straconą piłkę, kopnął ją z całej siły w kierunku bramki i Szmatuła był bez szans. Goście ponownie na prowadzeniu.

59'

GOOOOL!!! JOSEF PIACEK!!! 2:1 DLA PODBESKIDZIA!!!

57'

Żółtą kartką ukarany Adam Deja, zawodnik z Bielska zagrywa piłkę ręką w walce z Radosławem Murawskim.

55'

Pierwsza zmiana w tym meczu. Kontuzjowanego Kristijana Ipsę zastępuje na boisku Paweł Moskwik.

54'

Piast starał się uspokoić swoją grę poczynając od formacji defensywnej, jednak przez wysoki pressing Podbeskidzia Hebert posyła piłkę poza linię boczną.

52'

Centrostrzał z lewej strony boiska w wykonaniu Kamila Vacka, jednak z wyłapaniem tej próby Emilijus Zubas nie miał większych problemów.

51'

Mateusz Mak popisał się skutecznym dryblingiem w walce z Markiem Sokołowskim, minął doświadczonego obrońcę, jednak jego dośrodkowanie zostaje wybite. Rzut rożny dla gospodarzy.

49'

Na strzał z boku pola karnego po rzucie rożnym decyduje się Adam Mójta, próba obrońcy jednak mija bramkę Jakuba Szmatuły.

47'

Martin Nespor starł się z Kohei Kato w pobliżu pola karnego Podbeskidzia, napastnik pada w kontakcie z Japończykiem i to chyba powinien być rzut wolny.

46'

Robert Demjan potraktowany nieprzepisowo przez Kristiana Ipsę, rzut wolny dla gości na połowie Piasta.

21:31

Gramy, mecz wznowili piłkarze Podbeskidzia Bielsko-Biała!

21:29

Już za moment wracamy do gry.

21:19

To było wyśmienite 45 minut w wykonaniu zawodników obu drużyn. Piłkarze Piasta i Podbeskidzia stworzyli ciekawe widowisko, padły dwie bramki, choć okazji było dużo więcej. Miejmy nadzieje, że poziom utrzyma się w drugiej połowie!

45'

Sędzia Tomasz Musiał zaprasza oba zespoły na przerwę.

44'

Żałujemy, że ta pierwsza połowa dobiega już końca - mecz stoi na bardzo dobrym poziomie. Miejmy nadzieję, że poziom spotkania utrzyma się po przerwie.

43'

Kąśliwe dośrodkowanie Gerarda Badii w pole karne Podbeskidzia, z wielkimi problemami radzi sobie Paweł Baranowski - omal nie zakończyło się to drugim golem samobójczym!

41'

Mateusz Mak zdecydował się na niesygnalizowany strzał - próbę przelobowania Emilijusa Zubasa z dystansu, piłka ostatecznie przelatuje ponad poprzeczką bramki Litwina.

39'

Dwójkowa akcja Mateusza Możdżenia z Mateuszem Szczepaniakiem zakończona niecelnym zagraniem, które dotarło pod nogi przeciwnika. Podbeskidzie imponuje w pierwszej połowie, wydaje się drużyną delikatnie lepszą.

37'

Piękna kombinacyjna akcja Podbeskidzia Bielsko-Biała! Świetna gra na jeden kontakt, piłka trafia do szarżującego w pole karne Kohei Kato, Japończyk jednak zostaje zastopowany przez Kamila Vacka!

35'

Niecelna próba crossowego zagrania futbolówki od razu w pole karne gości ze środka boiska, podawał Radosław Murawski.

33'

Kohei Kato znalazł się z piłką na lewej flance, mógł dośrodkować ją w pole karne Piasta, posłał ją jednak bardzo wysoko, poza boisko. Od bramki grę wznawia Jakub Szmatuła.

31'

To mogło zakończyć się golem! Dośrodkowanie Adama Mójty z rzutu rożnego zostaje wybite z pola karnego, gdzie jeden gości od razu posłał ją ponownie w szesnastkę. Tam niepilnowany Damian Chmiel uderza niecelnie z 7 metrów!

30'

Zablokowane dośrodkowanie Roberta Demjana przez Heberta, rzut rożny dla bielszczan.

28'

Ten mecz może się podobać. Oglądamy spotkanie akcja za akcję, cios za cios, jedni i drudzy raz po raz dochodzą do sytuacji strzeleckich. Świetnie ogląda się takie starcia.

26'

Tym razem przy próbie dośrodkowania w pole karne z pewnością był faul zawodników Podbeskidzia w ataku. Poszkodowany Hebert, a przewinienie popełnił Josef Piacek.

25'

Wydawało się że przy rajdzie Damiana Chmiela faulowany był Marcin Pietrowski, sędzia puścił grę, Chmiel z impetem wpada w pole karne, jednak dośrodkowanie wybijają obrońcy.

24'

Podbeskidzie zadomowiło się na połowie gospodarzy, akcja ostatecznie zostaje zakończona złym zagraniem Mateusza Możdzenia, który za długo przetrzymywał piłkę i ostatecznie pogubił się, posyłając ją do przeciwnika.

22'

Świetnie do strzału z pierwszej piłki złożył się Gerard Badia, petardę Hiszpana w imponującym stylu do boku paruje Emilijus Zubas.

20'

Niecelny strzał sprzed pola karnego oddaje Radosław Murawski, kapitan Piasta źle trafił w piłkę, która po ziemi toczy się z dala od słupka bramki Zubasa.

19'

Groźna odpowiedź Podbeskidzia! Świetne dośrodkowanie Adama Mójty z głębi pola omal nie zaskoczyło Jakuba Szmatuły, bowiem nikt nie przeciął wrzutki lewego obrońcy!

18'

Piłka w polu karnym trafiła w Pawła Baranowskiego, który zaskoczył interwencją Emilijusa Zubasa i posłał piłkę do własnej siatki. Wydawało się, że zdążył ją jeszcze musnąć Martin Nespor, jednak powtórki pokazują, że napastnik spóźnił się o kilka centymetrów.

17'

WYRÓWNANIE! PAWEŁ BARANOWSKI TRAFIA DO WŁASNEJ BRAMKI!!!

15'

Z akcją ruszyli goście, jednak Mateusz Szczepaniak nie dogadał się z Markiem Sokołowskim i piłka przekroczyła linię boczną. Grę wznowi Piast Gliwice.

13'

Gerard Badia uderza z 19 metrów prosto w mur, piłka po wielkiej szamotaninie trafia w Emilijusa Zubasa! Ostatecznie sędzia odgwizdał pozycję spaloną Mateusza Maka.

11'

Paweł Baranowski ukarany żółtą kartką za brutalne powstrzymanie Martina Nespora tuż przed polem karnym. Świetne miejsce do oddania strzału z rzutu wolnego.

10'

Piłka trafia do Japończyka przed pole karne, ten oddaje niezbyt mocny strzał, który po rykoszecie od jednego z gospodarzy trafia do siatki obok bezradnego Szmatuły, niespodzianka w Gliwicach.

9'

GOOOOL!!! PODBESKIDZIE PROWADZI 1:0!!! KOHEI KATO!!!

9'

Damian Chmiel odnalazł się z piłką na dwudziestym metrze od bramki Jakuba Szmatuły, oddał jednak bardzo niecelny strzał. To była dobra okazja dla gości.

8'

Martin Nespor starał się wykorzystać swoje warunki fizyczne i wygrać główkę, ostatecznie jednak futbolówka po kontakcie z napastnikiem wychodzi poza boisko i jest w posiadaniu Podbeskidzia.

6'

Bardzo mocne dośrodkowanie Gerarda Badii w szesnastkę Górali wybija jeden z obrońców.

4'

Lepiej w mecz weszli goście, którzy bardzo agresywnym pressingiem starają się odebrać piłkę wiceliderowi tabeli.

2'

Uros Korun miał duże problemy z przyjęciem piłki, bowiem bardzo blisko niego był Robert Demjan, a za obrońcą znajdował się jedynie Jakub Szmatuła. Defensor jednak wychodzi z opresji, oddając piłkę koledze.

1'

Pierwsza akcja meczu należała do bielszczan. Dośrodkowanie Damiana Chmiela w kierunku Roberta Demjana wybite przez obronę w polu karnym.

20:29

Zaczynamy drugi mecz tej kolejki, grę rozpoczęli zawodnicy Piasta Gliwice!

20:27

Sędzią dzisiejszego meczu jest Tomasz Musiał.

20:27

Zawodnicy obu ekip wychodzą już na murawę stadionu przy ulicy Okrzei!

20:25

Przenosimy się już do Gliwic. Mecz już za kilka minut!

20:14

Faworytem dzisiejszego spotkania jest z pewnością zespół gospodarzy. Dobrze jednak wiemy że Podbeskidzie nie jest wcale łatwym rywalem, o czym w tym sezonie przekonały się Legia Warszawa i Lech Poznań.

20:00

Co ciekawe, poza składem Piasta znalazł się dziś jeden z najlepszych zawodników drużyny w tym sezonie, czyli Patrik Mraz. Lewy obrońca mecz rozpocznie na ławce rezerwowych.

19:56

Rezerwowi Podbeskidzia Bielsko-Biała: Wojciech Kaczmarek, Kristian Kolcak, Jakub Kowalski, Anton Sloboda, Samuel Stefanik, Paweł Tarnowski i Oleg Veretilo.

19:54

Rezerwowi Piasta Gliwice: Dobrivoj Rusov, Maciej Jankowski, Sasa Zivec, Josip Barisić, Kornel Osyra, Arturs Karasausks i Paweł Moskwik.

19:53

Zapoznajmy się z ławkami rezerwowych obu zespołów na to spotkanie.

19:41

Podbeskidzie jest jedenaste, jednak w razie zwycięstwa może wskoczyć aż na ósme miejsce, wyprzedzając Jagiellonię, Termalikę i Lechię.

19:40

Piast Gliwice ma jeden punkt straty do warszawskiej Legii. Jeśli dziś wygra, przynajmniej do jutra pozostanie liderem rozgrywek.

19:35

19:29

Witam, zaczynamy relację z meczu wicelidera Ekstraklasy Piasta Gliwice z Podbeskidziem Bielsko-Biała! Piotr Bernaciak, kłaniam się.