Korona KielceKorona Kielce
2 : 2
Śląsk WrocławŚląsk Wrocław
19:52

Dwukrotnie w tym sezonie Korona prowadząc 2:0 nie potrafiła wygrać, tym razem zremisowała mimo, że przegrywała 0:2. To był całkiem dobry mecz, bo trudno narzekać, gdy ogląda się sporo akcji bramkowych i cztery gole. Szkoda tylko, że po raz kolejny wszystko fatalnymi decyzjami popsuł Paweł Gil... Z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje Damian Wiśniewski

93'

Koniec meczu, remis!

92'

Sekulski z lewej strony w pole karne, wybijają goście

92'

Żółta kartka dla Gecova

91'

Sędzia doliczył trzy minuty do drugiej połowy

89'

Blisko gola dla Śląska! Głową nieznacznie przestrzelił Hołota!

88'

Przy akcji z karnym Korony również było sporo kontrowersji....

87'

Ostatnia zmiana w meczu, za Dankowskiego wchodzi Grajcar

86'

GOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Remis, pewny strzał Cabrery!

85'

Rzut karny! Sędzia odgwizdał rękę Hateleya!

84'

Zmiana też u gości, za Pawelca wchodzi Ostrowski

83'

Pilipczuk zmienia Aankoura

83'

Żółta kartka dla Picha

81'

Pawłowski dośrodkował z rzutu wolnego, wrocławianie wybijają piłkę

79'

Diaw przymierzył z dystansu, ale wyraźnie przestrzelił

78'

Trela! Świetna interwencja bramkarza Korony po strzale sprzed pola karnego!

76'

Co za fatalny błąd sędziego Gila! Arbiter nie zauważył ewidentnego zagrania ręki obrońcy Śląska we własnej szesnastce! Tymczasem żółta kartka dla Sylwestrzaka

75'

Morioka wchodzi za Bilińskiego

75'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Dejmek zgrał głową piłkę do Cabrery, a ten z bliskiej odległości pokonał bramkarza!

74'

GOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Cabrera, jeszcze będą emocje!

73'

Dwali znowu blisko gola! Obrońca Korony zdecydował się na kolejny strzał nożycami i tym razem świetnie broni Abramowicz!

72'

Pawelec ostro faulował Sekulskiego i dostał za to żółtą kartkę

71'

Jovanović faulował Picha na połowie Śląska

69'

Gabovs oddał strzał z dość ostrego kąta, ale źle się do tego zabrał i piłka minęła bramkę

68'

Hateley oddał strzał sprzed pola karnego, ale trafił prosto w Bilińskiego

66'

I Sekulski za Sierpinę

66'

Podwójna zmiana w Koronie. Cebula za Grzelaka

66'

To mógł być gol! Pawłowski tym razem dośrodkował dokładnie, Cabrera dopadł do piłki, ale przestrzelił!

65'

Pawłowski fatalnie dośrodkował z rzutu wolnego i piłkarze Śląska bez problemu wybili piłkę

63'

Pich dośrodkował z lewej strony, ale zrobił to za mocno i piłka wyszła na aut bramkowy.

61'

Kielczanie starają się odpowiedzieć, ale najpierw zablokowany został Sierpina, a następnie niedokładnie dośrodkowywał Aankour

60'

Tym razem Trela musiał skapitulować! Hateley dośrodkował z narożnika boiska, a kompletnie niepilnowany Dwali wpakował piłkę do bramki!

59'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Lasza Dwali, 2:0 dla Śląska!

58'

A teraz Hateley o mało nie zaskoczył Treli bezpośrednio z rzutu rożnego! Bramkarz Korony górą jednak i tym razem

58'

Blisko gola dla Śląska! Hateley dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego, a Trela świetnie broni strzał Bilińskiego!

56'

Hołota dośrodkował w pole karne, a tam Sylwestrzak wygrał pojedynek główkowy z Bilińskim

55'

Aankour oddał strzał z dystansu, a piłka poleciała daleko od bramki Śląska

54'

Grzelak dośrodkował w pole karne, a Abramowicz złapał piłkę

52'

Hateley dośrodkował z lewej strony w pole karne, kielczanie wybijają piłkę

51'

Dziś na Kolporter Arenie stawiło się 5459 osób

50'

Pawłowski dostał piłkę w polu karnym, poradził sobie z jednym obrońcą, ale kiedy przyszło mu oddać strzał, to zrobił to za lekko. Skuteczna interwencja bramkarza Śląska

49'

Kolejna próba z dystansu napastnika Korony, tym razem piłka wyraźnie minęła bramkę

48'

Airam Cabrera oddał strzał sprzed pola karnego, ale był on zbyt czytelny, żeby zaskoczyć Abramowicza

46'

Obie ekipy bez zmian, wracamy do gry

18:47

Pierwsza połowa była całkiem wyrównana, ale akcje podbramkowe w wykonaniu gości wyglądały na nieco bardziej sensowne i przemyślane. Choć przy golu nie brakowało im szczęścia (futbolówka odbiła się od kępki trawy), to ich prowadzenie jest chyba zasłużone

45'

I teraz arbiter zaprosił piłkarzy na przerwę

45'

Sędzia doliczył jedną minutę do pierwszej połowy

43'

Było groźniej! Teraz Diaw oddał strzał przewrotką, ale nie trafił w bramkę.

42'

Aankour wrzucił piłkę w polu karnym, tam minął się z nią Abramowicz, ale będący w doskonałej sytuacji Diaw, nie potrafił w nią trafić

41'

Sylwestrzak próbował dośrodkować z lewej strony, ale zablokował go Dankowski

39'

Dejmek zagrał piłkę w pole karne, w kierunku Cabrery, ale niedokładnie. Złapał ją Abramowicz

37'

To powinien być gol na 0:2! Pawelec dośrodkował w pole karne, piłka spadła pod nogi Dankowskiego, a ten z dogodnej pozycji nie trafił w światło bramki!

35'

Pawelec z autu wrzucił piłkę w pole karne, a gospodarze ją z niego wybili

32'

Mogło być 0:2! Hateley dośrodkował z rzutu wolnego i tylko kapitalna interwencja Treli uratowała gospodarzy przed bramą po strzale Celebana!

31'

Żółta kartka dla Aankoura, za taktyczny faul na Dankowskim

30'

Sylwestrzak dośrodkował z lewej strony boiska, a kompletnie niepilnowany Gabovs źle przyjął sobie piłkę i gospodarze ją stracili

29'

Pawelec próbował oddać strzał sprzed pola karnego, ale został zablokowany

27'

Hateley dośrodkował z prawej strony boiska, a Gabovs wybił piłkę przed pole karne

25'

Sierpina oddał strzał z dystansu, ale pomylił się zupełnie. Od bramki goście

23'

Sylwestrzak faulował na własnej połowie Dankowskiego. Z dośrodkowaniem Celebana gospodarze poradzili sobie bez problemów

21'

Żółta kartka dla Bilińskiego za atak wysoko podniesioną nogą na Dejmka

20'

Sierpina dośrodkował z rzutu wolnego, a po małej przebitce piłka spadła pod nogi Cabrery. Strzał Hiszpana spokojnie obronił Abramowicz

18'

Aankour dośrodkował z prawej strony boiska, a w polu karnym Cabrera próbował odgrywać do środka, do kolegi, którego... nie było. Piłkę przejęli goście

17'

Dankowski faulował Grzelaka na połowie Korony

15'

Abramowicz wybił daleko piłkę spod swojej bramki, dopadł do niech Pich, zagrał przed pole karne, a tam czekał na nią Hołota, który umieścił ją w bramce! Jak odpowiedzą kielczanie?

14'

GOOOOOOOOOOOOOOL!! Tomasz Hołota, 1:0 dla gości!

12'

Ależ fragment meczu! Przenosimy się pod drugiej pole karne, a tam z paru metrów od bramki po podaniu Pawłowskiego spudłował Sierpina!

11'

A teraz blisko wyjścia na prowadzenie byli wrocławianie! Pich dośrodkował z rzutu rożnego, Dvali zgrał piłkę, a z bliskiej odległości przestrzelił Hołota!

9'

Hateley dośrodkował z rzutu wolnego, a kielczanie spokojnie wybili piłkę z własnej szesnastki

7'

Aj, blisko gola byli gospodarze! Po dośrodkowaniu z prawej strony Nabil Aankour oddał strzał głową, a piłka odbiła się od poprzeczki!

5'

Dankowski oddał strzał głową po dośrodkowaniu z lewej strony boiska, ale piłka wyraźnie minęła bramkę

3'

Goście po raz pierwszy zbliżyli się do bramki Korony. Gecov zagrał w szesnastkę, w kierunku Dankowskiewgo, ale tego uprzedził Trela

1'

Pan Paweł Gil daje znak i zaczynają gospodarze!

17:57

Piłkarze obu ekip już pojawili się na boisku, początek meczu za kilka chwil!

17:54

U gospodarzy zmiany mamy tylko dwie - kontuzjowanego Wierchowcowa zastąpi Radek Dejmek, a Michała Przybyłę Nabil Aankour

17:52

W porównaniu z meczem z Piastem Gliwice Mariusz Rumak, który debiutuje dziś w zespole Śląska, dokonał kilku zmian. W wyjściowym składzie brakuje Jacka Kiełba, Krzysztofa Ostrowskiego, Ryoty Marioki, Adama Kokoszki i Igora Tyszczenki. W ich miejsce zagrają Kamil Biliński, Kamil Dankowski, Marcel Gecov, Tomasz Hołota i Paweł Zieliński

17:45

Poprzednie starcie tych dwóch ekip skończyło się wygraną Korony we Wrocławiu 1:0. Ogólnie bilans starć tych dwóch ekip jest niezwykle wyrównany: obie wygrywały po pięć razy, remis padał siedmiokrotnie. Bilans bramkowy, 27:16, jest jednak korzystny dla wrocławian

17:41

W tabeli ligowej Koronę i Śląsk dzielą tylko trzy oczka i goście, jeśli dzisiaj zwyciężą, wyrwą się ze strefy spadkowej. Kielczanie z kolei mogą zrównać się z ósmą Lechią.

17:37

Kibice powoli zaczynają zajmować miejsca na stadionie, piłkarze wyszli na rozgrzewkę, na murawie, która wygląda tak: Murawa na Koronie przed meczem ze Śląskiem

Ten mecz i spotkanie z Wisłą dzieliły tylko dwa dni, więc były małe obawy co do stanu boiska, ale jak widać wszystko wygląda zadowalająco. Mecz na pewno się odbędzie

17:33

Obie ekipy w środku tygodnia odrabiały swoje zaległości i obie nie potrafiły zgarnąć trzech oczek. Korona zremisowała u siebie z Wisłą 1:1, a Śląsk przegrał 0:1 na wyjeździe z Piastem

17:30

Witamy! Zapraszamy na relację live z pierwszego meczu 27. kolejki Ekstraklasy. Korona Kielce podejmie u siebie Śląsk Wrocław, a początek już za około pół godziny!