CracoviaCracovia
19:54

Za uwagę dziękuje wam dziś Wojciech Maćczak. Do następnego razu!

19:52

Ważne i zasłużone zwycięstwo Lecha w dzisiejszym meczu. Długo zanosiło się na podział punktów, bo poznaniacy nie wykorzystywali stwarzanych sytuacji, jednak w końcówce szalę zwycięstwa przechylił Maciej Gajos. Lech wygrywa z Cracovią i jest coraz bliżej zapewnienia sobie miejsca w górnej połówce tabeli.

94'

KONIEC MECZU! Lech wygrywa z Cracovią 2:1!

91'

Druga połowa przedłużona o cztery minuty.

90'

Ostatnia zmiana w Cracovii: Jakuba Wójcickiego zastępuje debiutant Hubert Adamczyk.

90'

Powinna być kolejna bramka! Lovrencsics z prawej strony zagrał do Gajosa, ten wycofał do Tetteha, a czarnoskóry pomocnik huknął nad bramką!

88'

Miał nosa ze zmianą trener Jan Urban! Gajos świetnie znalazł się w polu karnym Cracovii, nie upilnowali go Polczak i Wołąkiewicz, dzięki czemu miał sporo miejsca i pokonał Sandomierskiego! Wszystko wskazuje na to, że trzy punkty zostaną w Poznaniu!

88'

Zmiana w zespole Cracovii. Bartosza Kapustkę zmienił Anton Karachankov.

87'

GOOOOOOOOL!!! MACIEJ GAJOS!!!

87'

I znów Lech! Arajuuri niecelnie po dośrodkowaniu z rożnego.

86'

Dośrodkowanie Lovrencsicsa, strzał głową Trałki i wyśmienia interwencja Sandomierskiego! Golkiper Cracovii wyciągnął się jak struna i uratował swój zespół!

82'

Ostatnia zmiana w Lechu: Gajos zastępuje Kownackiego.

81'

Bardzo ważna interwencja Arajuuriego, który wybił piłkę, zmierzającą od Jendriska do Vestenickiego.

78'

Po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu gry niecelnie strzelał Marcin Kamiński.

77'

Jóźwiak powstrzymany na skrzydle przez Wołąkiewicza, będzie rzut rożny dla Lecha.

74'

Pierwsza zmiana w Cracovii: na boisko wchodzi Tomas Vestenicky, zastępując Boubacara Dialibę.

74'

Kolejna sytuacja dla Lecha, do bramki nie trafia jednak Lovrencsics!

72'

W starciu z rywalem ucierpiał Dąbrowski. Zawodnik Cracovii na chwilę musiał opuścić boisko, jednak już wrócił do gry.

70'

...a Sisi ustępuje miejsca Kamilowi Jóźwiakowi.

70'

Dwie zmiany w Lechu: z boiska schodzi Darko Jevtić, a w jego miejsce wchodzi Abdul Aziz Tetteh...

69'

Kędziora nieudolnie wybijał piłkę z własnego pola karnego, bo przeszkodził mu Gergo Lovrencsics. Na szczęście dla Lecha obyło się bez konsekwencji, jednak komunikacja szwankuje.

66'

Sisi wyłożył piłkę Lovrencsicsowi, ten zwodem minął Polczaka, jednak strzelił prosto w Sandomierskiego!

65'

Deleu do Budzińskiego, ten jednak źle uderzył piłkę i posłał ją obok bramki.

65'

Strzał Budzińskiego nad bramką Lecha.

62'

Ponownie Lovrencsics, ponownie Kownacki, któremu tym razem przeszkadzał Wołąkiewicz. Zrobił to na tyle skutecznie, że obędzie się nawet bez kornera.

61'

Po dośrodkowaniu Lovrencsicsa Kownacki został powstrzymany w polu karnym Cracovii przez Polczaka. Rzut rożny dla poznaniaków.

59'

Centnarski idealnie zagrał do Dialiby, ten miał bardzo dobrą okazję, ale nie trafił do bramki Buricia! Takie sytuacje trzeba wykorzystywać!

57'

Po rozegraniu rzutu wolnego przez krakowian było trochę zamieszania w polu karnym Lecha. Najpierw Burić wypiąstkował piłkę, jednak ta wróciła do rywali, dopiero chwilę później skutecznie wybił ją Kamiński.

54'

Dialiba ruszył lewą stroną boiska, nie za bardzo mógł dośrodkować, bo blokował go Kownacki, więc postanowił wywalczyć rzut rożny. Stały fragment gry nie przyniósł wielkiego zagrożenia pod bramką Buricia.

52'

Dobre zachowanie Deleu w defensywie. Zahamował ofensywne chęci Kownackiego.

51'

I mamy odpowiedź Lecha! Sandomierski broni uderzenie Kownackiego!

49'

Groźny strzał głową Jendriska broni Jasmin Burić!

47'

Żółta kartka dla Gergo Lovrencsicsa.

46'

Zaczynamy drugą część spotkania!

19:00

Po pierwszej połowie lepsze wrażenie pozostawili po sobie piłkarze Lecha. Podopieczni Jana Urbana błyskawicznie odpowiedzieli na straconą bramkę, a później stworzyli sobie jeszcze kilka okazji, by wyjść na prowadzenie. Dwie sytuacje miał Darko Jevtić, jednak nie trafił do bramki Grzegorza Sandomierskiego.

46'

Przerwa.

45'

Sędzia Stefański doliczył minutę do pierwszej połowy spotkania.

42'

Ależ była okazja dla Lecha! Lovrencsics do Jevticia, a ten nie trafia!

41'

Lovrencsics nieco za mocno wypuścił sobie piłkę, przez co zamiast celnie dośrodkować w zasadzie musiał ratować ją przed wyjściem za linię końcową i zagrał wprost na głowę Polczaka.

40'

Dośrodkowanie Cetnarskiego z rzutu rożnego i niezły strzał Polczaka, po którym piłka mija bramkę Lecha.

39'

A teraz kiks Buricia, który po zagraniu od Arajuuriego wywalił piłkę na rzut rożny.

39'

Super podanie Kadara w tempo do Jevticia, ten wpadł w pole karne i huknął nad bramką Sandomierskiego! To powinien być gol, choć pewnym usprawiedliwieniem dla strzelca jest fakt, że do końca mocno przeszkadzał mu Budziński.

37'

Błąd Jevticia, który zamiast zagrać do czającego się na lewej stronie Sisi podał prosto do Deleu.

36'

Jevtić dobrze do Kownackiego, młodemu napastnikowi Lecha tuż przed polem karnym Cracovii piłkę spod nóg wybił Budziński.

35'

Jevtić przedarł się środkiem i dostrzegł nadbiegającego Kownackiego. W tempo posłał do niego piłkę, lecz młody napastnik został zatrzymany przez Wójcickiego.

35'

Kędziora wybił długie dośrodkowanie Polczaka w kierunku pola karnego.

34'

Wójcicki ucierpiał w starciu z Tomaszem Kędziorą, ale nie była potrzebna nawet interwencja sztabu medycznego.

34'

Prawą stroną boiska przedzierał się Jendrisek, został jednak powstrzymany przez obrońców Lecha. Po tej sytuacji miał ogromne pretensje do arbitra, sugerując, że był faulowany.

32'

Trałka zagrał długą piłkę na lewą stronę boiska w kierunku Jevticia. Szwajcar był na spalonym i nie ruszył do niej, natomiast sprint uruchomił będący dużo dalej Sisi i naprawdę niewiele brakło, by do niej doszedł.

30'

Jevtić świetnie przedarł się prawą stroną boiska i skierowal piłkę do Lovrencsicsa. Ten znalazł się w naprawde dobrej sytuacji. Niekryty przez obrońców, trafił prosto w Sandomierskiego. Golkiper Pasów wybił piłkę przed siebie, lecz tam już czekał na nia Polczak.

30'

Było groźnie pod bramką Sandomierskiego! Dobre dośrodkowanie Kędziory z prawej strony, jednak we własnym polu karnym bardzo dobrze zachował się powracający Jendrisek, wybijając piłkę. A czaili się na nią SIsi oraz Kownacki.

28'

Wysoki pressing Kolejorza nie pozwala Cracovii rozkręcić się na połowie Buricia. Pasy próbują przedostać się pod pole karne krótkimi podaniami, lecz w skutek skutecznych interwencji Arajuuriego czy Kędziory, wciąż pozostają bezsilni.

26'

Linetty dobrze przejął piłkę na własnej połowie, zagrał do Jevticia, który z kolei próbował błyskawicznie uruchomić wychodzącego lewą stroną Tamasa Kadara. Pomysł dobry, wykonanie nie - podanie było zbyt mocne i piłka wyszła w aut.

26'

Jendrisek wyminął pod polem karnym Kadara oraz Kamińskiego, po czym uderzył na bramkę. Prosto w ręce Sandomierskiego.

24'

Po stałym fragmencie gry Kolejorza z kontratakiem wybiegł Cetnarski. Kędziora czysto wślizgiem zahamował go na swojej połowie

23'

Sisi próbował przedrzeć się prawą stroną, lecz w starciu z Deleu wywalczył jedynie rzut rożny.

22'

Lovrencsics dobrze zatrzymał Kapustkę, ale później sam nadział się na Polczaka.

22'

Po podaniu Diabanga, w pole karne wedrzeć się usiłował Cetnarski. Nie zaskoczył Kędziory

21'

Kapustka z dystansu. Bardzo niecelnie

18'

A teraz Trałka dobrze zatrzymał Dialibę na swojej połowie boiska.

17'

Kapustka przegrał pojedynek powietrzny z Kędziorą i tym samym akcja Pasów zakończyła się w zarodku.

17'

Linetty bezpardonowo powstrzymany przez Dąbrowskiego na boku boiska, obyło się jednak bez faulu.

14'

Linetty dobrze do Kownackiego, ten jednak dośrodkował zupełnie do nikogo. W sumie w tym miejscu, w które zagrywał powinien być wysunięty napastnik, czyli... on sam.

13'

Sandomierski trochę ryzykownie, ale ostatecznie zdołał wybić piłkę przed tym, jak dopadł do niej Lovrencsics.

12'

Wójcicki odebrał przerzut na lewą stronę, lecz jego dośrodkowanie zatrzymał Lovrencsics

11'

Wspaniałeo podanie w kierunku diabanga odebrał Arajuuri. Fin wygrał starcie w powietrzu.

10'

Ależ wspaniale rozpoczęło nam się to spotkanie! Oby poziom został utrzymany do końca!

9'

Po stracie gola Lech od razu ruszył do ataku. Stworzył sporo chaosu pod bramką Sandomierskiego.Wykorzystał to Darko Jevtić który uderzył z bliska.

8'

GOL! Darko Jevtić daje remis

8'

Prawym skrzydłem przedarł się Cetnarski. Wyminął Kadara i bez kłopotu dośrodkował w pole karne. Futbolówka minęła Jendriska i dotarła do Kapustki, który umieścił ją w siatce

7'

GOL! Kapustka po podaniu Cetnarskiego daje Cracovii prowadzenie

6'

Trałka wszedł na połowę rywali po czym podał piłkę do Lovrencsicsa. Ten jednak przegrał pojedynek z Cetnarskim

4'

Sisi przedarł się lewą stroną boiska, lecz skuteczna interwencja Deleu nie pozwoliła mu się przedostać w pole karne

1'

Gramy!

17:52

Rezerwowi Lecha: Krzysztof Kotorowski, Vladimir Volkov, Maciej Gajos, Kebba Ceesay, Maciej Wilusz, Kamil Jóźwiak, Abdul Aziz Tetteh.