2 : 3
Ruch ChorzówRuch Chorzów
1. połowa2 : 1
19:59

Jak powiedział Tomasz Hajto, Pogoń przegrała wygrany mecz. Nie sposób się z tym nie zgodzić - Pogoń miała dziś wszystko, by zgarnąć 3 punkty, ale fatalny błąd Słowika wyłożył jak na tacy kolejne szanse Ruchu. Lipski (rodowity szczecinianin) pokonał Kudłę najpierw z karnego, a pod koniec spotkania uderzył głową nie do obrony. Pogoń przegrywa pierwszy mecz od 10 kolejek, a Ruch przerywa passę dwóch porażek z rzędu. To tyle ze Szczecina, zapraszamy na nasze relacje z 27. kolejki Ekstraklasy, która startuje już w piątek!

97'

Koniec!!!

96'

Nunes w mur...

95'

Rzut wolny po faulu Grodzickiego na Fojucie na 20. metrze od bramki Ruchu!

94'

Pogoń stara się ruszyć z kontrą, ale ani Przybecki, ani Guyrsco nie potrafią wygrać pojedynków indywidualnych.

93'

Ruch oddala zagrożenie od bramki rozgrywając piłkę w okolicach pola karnego Pogoni. Wywalczyli rzut wolny po faulu na Mazku. Ten z racji oszczędności czasu rozegrali krótko.

92'

Michał Efir wchodzi za Stępińskiego.

90'

Sędzia dolicza aż 6 minut!

90'

Kapitalna akcja Monety. Minął łatwo Frąszczaka, wpadł w pole karne i zagrał wzdłuż bramki. Piłka trafiła do Konczkowskiego, a ten uderzył mocno po ziemi. Broni Kudła.

88'

... i Listkowski za Zwolińskiego.

87'

Przybecki za Akahoshiego.

87'

Ale Ruch nie chce pozwolić na zmianę i długo utrzymuje się przy piłce.

86'

Za chwilę podwójna zmiana w Pogoni. Wejdą Listkowski i Przybecki.

85'

Oleksy dostał piłkę na lewym skrzydle, wrzucił ostrą piłkę w pole karne. Lipski wygrał pojedynek główkowy z Fojutem i pokonuje Kudłę!

85'

Goooooooollll!!!! Lipski na 3:2!!!!

84'

Korner dla Ruchu po zablokowanej wrzutce Monety. Lipski dośrodkował nisko, ale obrońcy Pogoni wybijają piłkę.

82'

Kontra Pogoni! Akahoshi posyła długą piłke do Guyrsco, ale ten stopuje akcję i rozgrywa ją przed polem karnym. Murawski oddaje ją Węgrowi, a ten w 100%-owej sytuacji strzela w rękę Putnockiego!

81'

Ruch w ataku. Moneta ruszył środkiem pola i oddał strzał lewą nogą z dystansu. Piłka skozłowała, ale Kudła pewnie łapie.

79'

Nieco ponad 10 minut do końca. Pogoń wycofana do defensywy próbuje utrzymać wynik.

76'

A jedenastkę próbował obronić Kudła, który wszedł za Dwaliszwilego.

76'

Gooooooollll!!!! Lipski strzela w ten sam róg, co Stępiński, ale robi to skutecznie! 2:2!

73'

I dodatkowo wylatuje z boiska!

72'

Ależ błąd Słowika. Gubi piłkę i fauluje Stępińskiego. Rzut karny!

71'

Moneta zagrywa do Stępińskiego, napastnik Ruchu wpada w pole karne, chce minąć dwóch rywali, ale robi to nieskutecznie i traci piłkę.

68'

Kontra Pogoni! Zwoliński zabrał piłkę Kojowi przejął piłkę i wychodził sam na sam z Putnockym. W decydującym momencie podawał do niepilnowanego Guyrsco, ale jego podanie zablokowane w ostatniej chwili przez Grodzickiego.

66'

Akahoshi zagrywa kąśliwie do Zwolińskiego, ale jego strzał zablokował Koj i piłka wyszła na korner. Wrzutkę Murawskiego pewnie łapie golkiper Ruchu.

65'

Hanzel wszedł i od razu zarobił kartkę za sprowadzenie Zwolińskiego do ziemi. Tym samym zatrzymał groźny atak gospodarzy.

64'

Łukasz Hanzel wchodzi na boisko za Iwańskiego.

62'

Dwaliszwili faulowany na 35. metrze przed polem karnym Ruchu. Murawski podchodzi do piłki i wrzuca w środek pola karnego. Koj wybija.

60'

Stępiński w słupek z 11-stki!!!

59'

Rzut karny dla Ruchu! Fojut poślizgnął się i zachaczył zawodnika Ruchu w polu karnym!

58'

Fojut ukarany kartką za faul na Stępińskim. Nie zagra w następnym meczu.

57'

Chwila przewagi Pogoni, która dąży do dobicia rywali.

56'

Świetna akcja Pogoni! Gursco zagrywa prostopadle w pole karne, tam Zwoliński zgrywa ją do środka i Putnocky interweniuje na raty.

56'

55'

Rzut wolny dla Pogoni z prawego narożnika boiska. Murawski wrzuca, ale piłka wybita przez defensorów gości. Pogoń przechwyciła znów piłkę i Guyrsco miał okazje dobrze wrzucić ją z lewego skrzydła. Robi to jednak fatalnie.

53'

Grodziski chwilowo poza boiskiem z rozciętą głową.

52'

Dobra akcja Pogoni. Guyrsco dostał piłkę w pole karne, wbił ją mocno do środka, piłka odbija się rykoszetem od Grodzickiego i zaskakuje Putnockiego. Ten jednak zdołał ją sparować. Korner dla Pogoni nie przynosi jej wymiernych korzyści.

50'

Zderzenie Fojuta z Iwańskim. Piłkarz Ruchu chwilę leżał na boisku, ale wstaje bez problemu.

48'

Wrzutka Lipskiego, ale piłka wybita przed pole karne, ale zostaje wybita. Grodzicki próbował uderzyć z dystansu, ale piłka trafia w ręce Słowika.

48'

Reprymenda od arbitra dla Frąszczaka po faulu na Monecie. Rzut wolny na 35 metrze od bramki.

47'

Nunes od razu atakuje lewą flanką, wrzuca do Zwolińskiego, ale ten nie opanował piłki.

46'

Zgodnie z przewidywaniami - Moneta zastępuje Podgórskiego.

46'

Zaczynają gospodarze!

19:03

Na boisku pojawi się Łukasz Moneta, prawdopodobnie za Tomasza Podgórskiego.

19:01

Pierwsi z szatni wracają goście, zaraz za nimi gracze Pogoni.

18:58

Piłkarze rezerwowi są na rozgrzewce, za 5 minut piłkarze obu ekip wyjdą na boisko w Szczecinie. Kibiców na obiekcie im. Floriana Krygera niewielu, chłód nie zachęca do jakichkolwiek pozadomowych aktywności.

18:52

Ruch ma w pierwszej połowie większe posiadanie piłki (52%-48%), w strzałach jest remis (6:6, w celnych 3:3).

18:49

Mecz jest wyrównany, choć wydaje się, że Pogoń prowadzi zasłużenie. Dwie bramki Akahoshiego dają póki co grupę mistrzowską dla Pogoni, a Ruch musi się martwić w drugiej połowie jak przełamać swoją niemoc. Za 15 minut wracamy do Szczecina.

45'

Koniec 1. połowy spotkania!

43'

Murawski wyraźnie ma apetyt na kolejną nagrodę dla piłkarza miesiąca. Tym razem urwał się skrzydłem i zagrał w pole karne, ale Koj wybił piłkę.

41'

Frąszczak zagrywa z prawej strony do osamotnionego Dwaliszwilego w pole karne, ale ten nie opanował piłki. Ruch rusza ponownie z kontratakiem, jednak zostaje powstrzymany w środkowej strefie boiska.

40'

Murawski wrzuca piłkę z rzutu wolnego, ale nikt jej nie przeciął. Ruch rusza z kontrą, ale Lipski faulowany przez Czerwińskiego. Pierwsza kartka w meczu,

38'

Iwański wrzuca z rożnego na głowę Koja, ale ten uderza nad bramką.

37'

Kapitalna wrzutka Iwańskiego do Grodzickiego z rzutu wolnego. Obrońca Ruchu strzela przy słupku, ale Słowik wybija na korner.

35'

Atak Ruchu prawą flanką. Surma zagrywa do Stępińskiego, ten miękkim plasem wrzuca piłkę w pole karne, ale Akahoshi wybija skutecznie.

34'

Zwoliński groźnie zaatakował Iwańskiego. Ten jednak wstaje i wraca do gry.

33'

Ależ okazja Ruchu! Surma strzela z dystansu, Słowik odbija ją do boku. Tam dopada do niej niepilnowany Lipski i z 6 metra fatalnie przestrzelił nad bramką.

32'

Tym razem Ruch nie potrafi przebić się skutecznie przez zasieki obronne Pogoni. Wyciągnęli lekcję z pierwszej bramki.

31'

Murawski zagrywa długą piłkę na skrzydło do Zwolińskiego, ten wrzuca odchodzącą piłkę w pole karne. Akahoshi dopada do niej, przyjmuje ją perfekcyjnie w powietrzu i strzela na dalszy słupek! 2:1!!!

31'

Gooooooollllll!!!!! Akahoshi po raz 2!!!!

29'

Kapitalna akcja Pogoni! Frąszczak zagrywa prostopadle do Dwaliszwilego, ten zgrywa piętką do Zwolińskiego... ale napastnik Pogoni na spalonym.

27'

Oleksy rozegrał akcję lewym skrzydłem z Mazkiem, wrzucił w pole karne, ale piłka wybita przez obrońców Pogoni na aut. Ruch rozpoczął nową akcję, po której strzał z dystandu oddał Surma, ale daleko od bramki.

25'

Kapitalna piłka od Fojuta do Dwaliszwilego, ten rozgrywa klepkę z Akahoshim i wchodzi w pole karne. Centruje piłkę do środka, ale Putnocky wyłapuje dośrodkowanie.

24'

Guyrsco atakuje lewym skrzydłem, ale Konczkowski wybija piłkę na rzut rożny. Zamieszanie po dośrodkowaniu w polu karnym Ruchu, ale Surma ekspediuje daleko piłkę.

23'

Murawski w dziecinny sposób odbiera piłkę Oleksemu i zagrywa długa piłkę do Zwolińskiego. Napastnik przyjmuje ją i wychodzi niemal sam na sam, ale Grodzicki ratuje Ruch ofiarną interwencją.

19'

Nunes wrzuca w pole karne po ziemi, Zwoliński przejmuje ją i zagrywa na skraj pola karnego do Gyursco. Ten uderza z pierwszej piłki, ale obok bramki.

18'

Mecz przeniósł się teraz do środka pola. Raz Ruch traci jednak piłkę grając niedokładnie, raz Portowcy podają w aut. Murawa niezbyt pomaga zawodnikom.

16'

Zwoliński sprowadził Iwańskiego do parteru przed polem karnym Ruchu. Rzut wolny.

15'

Rzut rożny dla Pogoni, piłka zaplątała się pod nogami Zwolińskiego, ale została wybita. Mazek rusza z kontrą, ale Frąszczak skutecznie go powstrzymał.

14'

Matras odzyskał piłkę w środku pola i podał do Zwolińskiego. Ten zagrał do Dwaliszilego na skrzydło, ale Gruzin został przyblokowany.

13'

Nunes wrzuca zawieszoną piłkę w pole karne, Zwoliński dopada do niej i uderza z ostrego kąta głową. Broni Putnocky.

11'

Pogoń w wysokim pressingu, ale Ruch skutecznie ucieka spod topora.

9'

Wrzutka z prawego skrzydła z rzutu rożnego, Fojut niefortunnie wybija piłkę przed pole karne, tam dopada jej Mazek, który uderza. Jego strzał jest zablokowany, ale Grodziski dopada do piłki i zagrywa ją do Stępińskiego. Ten wbija ją z najbliższej odległości!

8'

Goooooollllll! Stępiński!!!

6'

Ruch ruszył z odpowiedzią. Najpierw jednak Czerwiński zatrzymuje indywidualną akcję Stępińskiego, a wrzutka Oleksego zostaje zablokowana.

5'

Murawski przerzucił piłkę na lewe skrzydło do Nunesa, ten wrzuca perfekcyjnie na głowę Japończyka, który uderza piłkę głową, ta odbija się kozłem i wpada do bramki bezradnego Putnockyiego. Pogoń prowadzi!

4'

Gooooooolllll!!!!!! Akahoshi!!!

3'

Dwaliszwili zapędził się prawym skrzydłem, ale jego dośrodkowanie wybił Koj. Piłka trafia do Frąszczaka. Ten wrzuca, ale obrońcy Ruchy wybijają na rzut rożny.

2'

Na razie seria autów i niedokładnych podań z obu stron.

1'

Goście zaczynają od środka boiska!

18:00

Tymczasem Rafał Murawski odbiera nagrodę dla najlepszego zawodnika Ekstraklasy w lutym. Gratulujemy!

17:59

Gospodarze w swoich tradycyjnych, bordowo-granatowych strojach. Goście z Chorzowa w żółtych koszulkach i niebieskich spodenkach.

17:58

W Szczecinie niebo wciąż jasne, bez deszczu. Z okazji jutrzejszego święta kobiet obie drużyny są wyprowadzane przez przedstawicielki płci pięknej :)

17:55

Do rozpoczęcia ostatniego spotkania tej kolejki pozostało 5 minut. Arbitrem tego meczu będzie Bartosz Frankowski.

17:51

W pierwszym spotkaniu obu ekip Pogoń wygrała na boisku w Chorzowie 0:2. W dzisiejszym spotkaniu podopieczni Czesława Michniewicza będą faworytem - są niepokonani od 9 spotkań w lidze. Ruch w ostatnich dwóch spotkaniach przegrywał, najpierw na wyjeździe z Legią (0:2), następnie u siebie z Cracovią (2:3).

17:45

Rezerwowi:

Pogoń: Dawid Kudła, Mateusz Lewandowski, Sebastian Rudol, Jakub Piotrowski, Sebastian Murawski, Miłosz Przybecki, Marcin Listkowski.

Ruch: Wojciech Skaba, Marek Zieńczuk, Artur Lenartowski, Michał Efir, Łukasz Moneta, Marek Szyndrowski, Łukasz Hanzel.

17:43

Skład Ruchu Chorzów na dzisiejszy mecz: Matus Putnocky - Martin Konczkowski, Rafał Grodzicki, Michał Koj, Paweł Oleksy - Kamil Mazek, Łukasz Surma, Maciej Iwański, Patryk Lipski, Tomasz Podgórski - Mariusz Stępiński.

17:41

Skład Pogoni Szczecin na dzisiejszy mecz: Jakub Słowik - Adam Frączczak, Jakub Czerwiński, Jarosław Fojut, Ricardo Nunes - Adam Gyurcso, Mateusz Matras, Rafał Murawski, Takafumi Akahoshi - Vladimir Dvalishivili, Łukasz Zwoliński.

17:37

Gospodarze zajmują póki co 4. miejsce z 42 punktami, goście z Chorzowa mają na koncie 34 oczka i zajmują siódmą pozycję.

17:34

Witamy!!! Już za niespełna pół godziny rozpocznie się ekstraklasowa batalia o europejskie puchary. Pogoń Szczecin podejmie u siebie chorzowski Ruch. Jeśli wygra, awansuje na trzecie miejsce w ligowej tabeli. Od 18 startujemy z relacją LIVE z tego spotkania.

12:00

POGOŃ - RUCH LIVE!

ZAPOWIEDŹ: Portowcy chcą zawalczyć o ligowe podium

Pogoń Szczecin zajmuje czwarte miejsce w Ekstraklasie z dorobkiem 42 punktów. Jeśli dziś wygra z Ruchem Chorzów, przeskoczy trzecią Cracovię i znajdzie się na upragnionym podium. Portowców czeka jednak trudne zadanie, gdyż ekipa Waldemara Fornalika prezentuje się w tym sezonie bardzo solidnie. Pogoń