Górnik ZabrzeGórnik Zabrze
22:22

To tyle z Łazienkowskiej, za uwagę dziękuje Państwu Piotr Bernaciak!

22:21

Legia zagrała dobry mecz i zasłużenie pokonała rywala z Zabrza. Trzy punkty zostają w Warszawie. Następny mecz będzie dla Legii dużo cięższy, bowiem piłkarzy Stanisława Czerczesowa czeka wyjazd do Krakowa na mecz z Cracovią.

93'

Koniec meczu! Legia wygrywa z Górnikiem Zabrze 3:1 i podwyższa przewagę nad Piastem!

91'

Michaił Aleksandrow zmienia Michała Kucharczyka, Bułgar przywitany gorącymi brawami przez kibiców.

91'

Mecz przedłużony o dwie minuty.

91'

Na ostatnie minuty na boisku pojawi się nowy nabytek warszawian, Mikhaił Aleksandrow.

88'

W końcowych minutach Legia wciąż zagraża bramce Górnika. Gospodarze nie stracą już zwycięstwa.

86'

Pierwsza zmiana w Legii. Ondrej Duda zmieniony przez Michała Masłowskiego.

85'

Górnik przez ostatnie minuty starał się postraszyć Legię, jednak robił to za pomocną zbyt czytelnych akcji, dlatego z chwilowym kryzysem poradziła sobie obrona warszawian. Do zmiany gotowy Michał Masłowski.

83'

Szansa na wyjście z atakiem Legii zmarnowana przez Kucharczyka, który za mocno wypuścił sobie piłkę, przez co obrońca z łatwością ją przejął.

82'

W szeregi Legii wkradło się nieco chaosu, Górnik coraz częściej przebywa w szesnastce legionistów.

80'

Odpowiadają goście. Rzut rożny po zablokowanej centrze Łukasza Madeja.

78'

Ostatnia zmiana w Górniku. Aleksander Kwiek schodzi z boiska, a pojawia się na nim Rafał Kurzawa.

76'

GOOOOOL!!! ALEKSANDAR PRIJOVIĆ WYKORZYSTUJE PROSTOPADŁE PODANIE OD NIKOLICA I POKONUJE JANUKIEWICZA! 3:1 DLA LEGII!!!

75'

Artur Jędrzejczyk dobrze współpracuje z Prijoviciem przy linii bocznej, jednak obrońcy wykazali się sprytem i zdołali nabić prawego obrońcę.

74'

Tu powinno być już 3:1! Niewiarygodna seria pudeł Legii, z najbliższej odległości w przeciwników trafiają Nikolić i Prijović!

72'

Strata Jakuba Rzeźniczaka przy linii środkowej - kapitan Legii niecelnie podaje do Kucharczyka, szansa na akcję Górnika jednak szybko zakończona przez gospodarzy.

69'

Z pierwszą od kilku ładnych minut kontrą wyszli goście, jednak ważny odbiór zalicza Tomasz Jodłowiec.

67'

Górnik wyszedł na drugą połowę niezwykle defensywnie, jednak zabrzanie nie dali rady powstrzymać naporu Legii. To gospodarze cały czas nadają ton spotkaniu.

65'

Od razu druga roszada w Górniku Zabrze. Szymon Matuszek zmienia Jose Kante.

64'

Jest i zapowiadana zmiana. Boisko opuszcza Mariusz Magiera, zmienia go Ken Kallaste.

63'

LEGIA PROWADZI!!! ARTUR JĘDRZEJCZYK GŁOWĄ POKONUJE JANUKIEWICZA!!! 2:1 PRZY ŁAZIENKOWSKIEJ!!!

61'

Już za chwilę zmiana w Górniku, tymczasem rzut rożny dla Legii wybijają defensorzy z Zabrza.

59'

Nemanja Nikolić pada tuż przed polem karnym Górnika, sędzia jednak nie gwiżdże faulu i daje szanse gościom, którzy zmarnowali ją podaniem do... Malarza.

57'

A jednak - z kartką Michał Kucharczyk.

57'

Awantura przy Łazienkowskiej! Strzał Dudy z woleja głową z bardzo bliskiej odległości blokuje Adam Danch, bardzo bolesna interwencja, piłkarze skoczyli sobie do gardeł, jednak obyło się bez kartek.

55'

Piłkę w polu karnym odbiera Jodłowiec, staje sam na sam z bramkarzem, jednak ofiarnie jego strzał blokuje Danch!

54'

Goście wciąż nie mogą poradzić sobie z pressingiem Legii. Bardzo słaby początek połowy w wykonaniu zabrzan.

52'

Goście nie wykorzystali szansy, rzut wolny będą mieli gospodarze, bo w okolicach pola karnego faulowany był Jędrzejczyk. Dobrze jednak piąstkuje Janukiewicz.

50'

W środku pola faulowany wychodzący z kontratakiem Aleksander Kwiek. Szansa dla Górnika na złapanie oddechu.

49'

Po wybiciu jednego z gości bliski wygrania pojedynku był Jose Kante - czarnoskóry napastnik mógł znaleźć się w sytuacji sam na sam, ale dobrze zachował się Igor Lewczuk.

47'

Już od pierwszych sekund drugiej części meczu atakują legioniści. Górnik wyraźnie się cofnął.

21:32

Zaczynamy drugą połowę spotkania, przy piłce Legia Warszawa!

21:30

Już za moment wracamy na drugą połowę meczu!

21:19

W czasie tych 45 minut lepsza była Legia, jednak to Górnik wyszedł na prowadzenie po strzale Stebleckiego. Od zdobycia bramki goście spuścili z tonu, co wykorzystała Legia, doprowadzając do remisu po strzale Hlouska. To było niezwykle ciekawe 45 minut, czekamy na drugą połowę meczu!

45'

Od razu po bramce sędzia Przybył zakończył pierwszą część meczu przy Łazienkowskiej.

45'

BRAMKA DO SZATNI!!! PO DOŚRODKOWANIU DUDY ADAM HLOUSEK GŁOWĄ POKONUJE JANUKIEWICZA!!! REMIS PRZY ŁAZIENKOWSKIEJ!

45'

Ależ blisko Legia! Artur Jędrzejczyk po rzucie rożnym oddaje strzał, który odbija się kolejno od słupka, poprzeczki i Janukiewicza, po czym wybija go obrońca!

44'

Jeszcze jeden korner dla Legii po zablokowanym dośrodkowaniu Igora Lewczuka.

42'

Legia po stracie gola nie zmienia stylu gry. Górnicy strzelili gola, a teraz bezbłędnie bronią się na własnej połowie.

40'

Legia już stara się odpowiedzieć za pomocą Dudy, rzut rożny po strzale Słowaka, jednak piłkę łapie Janukiewicz.

38'

GOOOOL!!!! SEBASTIAN STEBLECKI! PO PODANIU OD JOSE KANTE STEBLECKI TRAFIA DO PUSTEJ BRAMKI, GÓRNIK NA PROWADZENIU!

35'

Sprzed pola karnego huknął Nemanja Nikolić, jednak Węgier uderza wysoko nad bramką Janukiewicza.

34'

Blisko gola Górnik! Sebastian Steblecki z ostrego kąta trafia w spojenie! Do gry jednak wrócił Madej.

33'

Na boisku leży Łukasz Madej, napastnik Górnika zwija się z bólu, wygląda na to że nie będzie mógł kontynuować meczu.

31'

Łukasz Madej ukarany żółtą kartką za dyskusje z sędzią Przybyłem.

30'

Zaostrza nam się to spotkanie. Jakub Rzeźniczak fauluje Sebastiana Stebleckiego przy linii bocznej i Górnik ma szansę na skonstruowanie akcji.

28'

Dośrodkowanie Ondreja Dudy na rzut rożny wybija Jose Kante. Z nim jednak nie mieli problemów defensorzy Górnika.

27'

W odpowiedzi nieopodal pola karnego faulowany Jędrzejczyk. Rzut wolny dla Legii.

26'

Wydawało się, że Michał Kucharczyk czysto odebrał piłkę Aleksandrowi Kwiekowi przy linii środkowej, sędzia odgwizdał jednak faul zawodnika Legii i przerwał akcję gospodarzy.

25'

Zawodnicy z Zabrza mają dość duże problemy z opuszczeniem własnej połowy. Nie radzą sobie z wysokim pressingiem legionistów.

23'

Mariusz Magiera podszedł do rzutu wolnego i trafił prosto w mur, sytuację wyjaśnili gospodarze.

22'

Sebastian Steblecki faulowany 25 metrów od bramki Legii. Będzie dobra okazja dla gości.

21'

Ważna interwencja Jakuba Rzeźniczaka, który czystym wślizgiem powstrzymał Łukasza Madeja. Zasłużone oklaski dla kapitana Legii.

19'

Michał Kucharczyk dostaje podanie od Adama Hlouska w okolice narożnika boiska, skrzydłowy celnie dośrodkowuje na głowę Aleksandara Prijovicia, Serb główkuje niecelnie!

18'

Ponownie to Ondrej Duda oddaje strzał w polu karnym, ofiarnie blokuje go Adam Danch.

16'

Pierwszy strzał gości w tym spotkaniu. Na bramkę Arkadiusza Malarza sprzed szesnastki uderzał Sebastian Steblecki, mocne uderzenie przelatuje obok słupka.

15'

A tymczasem kibice Górnika Zabrze rozpoczęli doping... bez koszulek ;-)

13'

Przed polem karnym piłkę przyjmuje Ariel Borysiuk, starał się posłać ją do nadbiegającego Artura Jędrzejczyka, jednak zrobił to za mocno.

12'

Igor Lewczuk źle wybija piłkę ze swojego pola karnego, trafiła ona pod nogi Mariusza Magiery, defensor z Zabrza nie poradził sobie jednak z celnym posłaniem jej do kolegi.

10'

Ondrej Duda przełożył sobie piłkę na prawą nogę w polu karnym i oddał groźny strzał, którego nie złapał Radosław Janukiewicz, futbolówkę musiał wybić jeden z kolegów.

9'

Michał Kucharczyk rozpoczyna rajd z piłką na własnej połowie, legionista jednak za mocno wystawił sobie piłkę i ostatecznie wyszła ona poza boisko.

7'

W drybling na lewej flance wdał się Jose Kante, zawodnik Górnika był pewny że wywalczył aut, sędzia jednak przyznał go Legii.

6'

W pole karne gości dośrodkowuje Adam Hlousek, piłka leci w kierunku Nemanji Nikolicia, Węgier jednak nie zdołał oddać strzału.

5'

Kibice Górnika prezentują efektowną sektorówkę, postaramy się dodać zdjęcie do relacji.

4'

Dłuższą akcję Legii przerywa Łukasz Madej, piłkarz Górnika był jeszcze faulowany.

2'

Spod krycia ładnie uwolnił się Aleksandar Prijović, Serb rusza lewym skrzydłem, ale czystym wślizgiem powstrzymuje go Paweł Widanow.

1'

Odważnie zaczęli goście. Mocne podanie do Jose Kante przecięte przez Igora Lewczuka.

1'

Zaczynamy mecz w Warszawie, przy piłce zawodnicy Górnika Zabrze!

20:26

Piłkarze wychodzą już na murawę Stadionu przy Łazienkowskiej!

20:24

Na stadionie Legii rozlega się Sen o Warszawie, co oznacza, że za kilka minut zaczynamy spotkanie!

20:23

Sędzią dzisiejszego meczu będzie pan Jarosław Przybył.

20:15

W dzisiejszym meczu na ławce trenerskiej Górnika po raz pierwszy zasiądzie Jan Żurek. Jest to tylko umowny debiut, bowiem szkoleniowiec był już kiedyś pierwszym trenerem klubu z Zabrza.

20:10

Rozgrzewka obu drużyn dobiega końca, do meczu pozostało już niewiele czasu. Liczymy na dobre widowisko w Warszawie!

20:04

Do meczu zostało tylko pół godziny, w tym czasie zachęcam do zapoznania się z zapowiedzią meczową, którą znajdą Państwo w tym miejscu.

20:00

19:57

Kilka chwil temu zakończył się mecz Śląska Wrocław z Zagłębiem Lubin. Wrocławianie ulegli u siebie lubinianom 0:2, co stawia Górnika przed szansą doskoczenia do wrocławian.

19:54

Na rozgrzewce pojawili się właśnie zawodnicy Górnika Zabrze.

19:49

19:48

W wyjściowej jedenastce Legii brakuje dziś Michała Pazdana, którego miejsce na środku obrony warszawian zajął Jakub Rzeźniczak, dla którego jest to powrót do pierwszego składu Legii.

19:46

Na rozgrzewkę wybiegli zawodnicy Legii Warszawa. Trwa "wymiana uprzejmości" między kibicami obu drużyn.

19:34

Rezerwowi Górnika Zabrze: Sebastian Przyrowski, Oleksandr Shevelyukhin, Rafał Kurzawa, Armin Ćerimagić, Ken Kallaste, Szymon Matuszek i Szymon Skrzypczak.

19:32

Rezerwowi Legii Warszawa: Jakub Szumski, Michał Pazdan, Michał Masłowski, Tomasz Brzyski, Stojan Vranjes, Łukasz Broź i Mihaił Aleksandrow.

19:31

Podajmy także ławki rezerwowych.

19:30

Znamy już składy obu zespołów!

19:23

Witam Państwa z Łazienkowskiej 3, już za nieco ponad godzinę zaczynamy mecz pomiędzy Legią Warszawa a Górnikiem Zabrze. Na relację na żywo zaprasza Państwa Piotr Bernaciak!