0 : 2
Zagłębie LubinZagłębie Lubin
1. połowa0 : 2
94'

Koniec spotkania. Po bramkach Łukasza Piątka oraz Jarosława Kubickiego w pierwszym kwadransie, Zagłębie wygrywa 2:0.

93'

Takim samym kartonikiem ukarany Krzysztof Janus.

93'

Żółta kartka dla Dudu za sprzeczkę z Janusem.

92'

Hateley zagrał w pole karne. Pewnie Polacek.

90'

Sędzia Musiał przedłużył ten mecz o 4 minuty

90'

Po wymianie krótkich podań lewą stroną, Łukasz Piątek skierował piłkę do stojącego w polu karnym Woźniaka. Ten próbował mu ją oddać, lecz nieskutecznie.

89'

Ostatnia zmiana w tym meczu. Michal Papadopulos za Krzysztofa Piątka.

87'

Dośrodkowanie z rogu Hateleya na byle dalej od bramki wybił Janus.

86'

Hołota po podaniu Dudu, próbował przebić sie w pole karne. Skuteczna interwencja Guldana. Od bramki wznowi Polacek.

86'

Golkiper Zagłębia doszedł do siebie. Wracamy do gry

83'

Gdy Polacek leżał na ziemi, jeden z piłkarzy Śląska trafił do siatki. Gol nie został jednak uznany.

83'

Skuteczna interwencja Polacka przyniosła mu uraz. Golkiper Zagłębia został uderzony przez Kaczmarka. Konieczna interwencja lekarzy

82'

Ostatnia zmiana wśród podopiecznych Szukiełowicza. Ostrowski za Kiełba

82'

Boisko opuszcza Filip Starzyński. W jego miejsce Adrian Rakowski.

82'

Pich po starciu z Guldanem padł na ziemię w polu karnym. Blisko stojący sedzia nie dopatrzył się karnego.

80'

Dudu skutecznie przebił sie pod pole karne. Nie zdołał jednak pokonać Guldana.

80'

Strzał Łukasza Piątka wybroniony przez Pawełka.

79'

Potężnie uderzył Hołota. Bardzo bardzo niecelnie

78'

Śląsk staje przed szansą. Rzut wolny z nieco mniej niż 30 metrów.

76'

Premierowa roszada w szeregach Zagłebia. Krzysztof Janus za Łukasza Janoszke.

76'

Guldan dośrodkował w pole karne prosto na głowę Woźniaka. Ten jednak uderzył niecelnie.

75'

Kiełb posłał piłkę w pole karne, lecz nikt jej nie odebrał. Od bramki wznowi Polacek.

73'

Golkiper Śląska ucierpiał po wejściu Krzysztofa Piątka. Bez reakcji arbitra

72'

Kolejny rzut wolny dla Zagłębia wykonywał Starzyński. Świetne wyjście Pawełka zdusiło zagrożenie pod jego bramką w zarodku.

72'

Kaczmarek w ofensywie sfaulował Cotrę. Zawodnik Śląska nie ma najlepszego wejscia w to spotkanie.

71'

Starzyński wykonywał rzut wolny. Za nisko. Piłkę przejęli gospodarze

70'

Kolejne minuty przynoszą kolejne faule. Żółty kartonik za przewinienie bez piłki ujrzał Kokoszka.

69'

Bardzo nierozwazny atak Konrada Kaczmarka ukarany żółtą kartką.

68'

Arkadiusz Woźniak ukarany żółta kartką za faul na Hołocie.

67'

Druga zmiana w Śląsku. Kamila Bilińskiego zastąpi Konrad Kaczmarek.

67'

Kontratak Miedziowych zatrzymany przez Dvaliego.

66'

Kiełb z prawej strony dośrodkowywał w pole karne, lecz piłkę wybili goście. Chwilę później zdobycia gola ponownie był Śląsk, lecz i tym razem górą Zagłębie.

65'

Janoszka zagrał do Woźniaka, ale to podanie idealnie odczytał Pawełek.

64'

Świetny powrót Janoszki z Dąbrowskim zatrzymał kontratak Śląska.

63'

Po przeciągniętym dośrodkowaniu Todorovskiego w pole karne dośrodkował Starzyński. Wrocławianie poradzili sobie jednak z Krzysztofem Piątkiem.

63'

Starzyński prosto w bramkę, lecz zbyt słabo żeby zaskoczyć Pawełka.

62'

Mocny wyrzut Polacka spowodował spore zamieszanie na połowie Śląska. Krzysztof Piątek faulowany i za chwilę będzie rzut wolny dla Zagłębia.

60'

Janoszka zderzył się z Kiełbem i ponownie lezy na murawie. Interweniuje sztab medyczny Zagłębia.

60'

Po kornerze Zagłębia, piłkę wybił Kiełb.

59'

Piątek wdarł się w pole karne, sprytnie wyminął Kokoszkę i uderzył na bramkę. Pawełek łatwo dał się oszukać, lecz sytuację uratował Dvali.

58'

Zagłębie krótkimi podaniami przedostało się pod pole karne Ślaska. Z linii uderzał Janoszka. Ponad poprzeczką.

56'

Groźnie było pod bramką Zagłebia. Lewą stroną wyszedł Dudu i podał do Picha. Ten uderzył na bramkę, lecz pewnie interweniował Polacek.

55'

Tyshchenko dośrodkował w pole karne. Tam jednak czaił się jedynie Biliński, otoczony przez 4 defensorów Zagłębia. Napastnik był bez szans na odebranie piłki.

54'

Po podaniu Starzyńskiego, na spalonym złapany Krzysztof Piątek.

54'

Janoszka świetnie zagrał do Woźniaka, jednak ten tym razem nie zdołał pokonac Pawełka.

52'

Woźniak nabawił się bolesnego urazu w starciu z Kokoszką. Potrzebna interwencja medykow.

52'

Zagłębie bardzo długo wymieniało podania na polowie Śląska. W końcu piłkę stracił Janoszka. wydawało się że Hołota poprowadzi szybką kontrę, lecz na drodze stanął mu Kubicki.

50'

Zagłębie konsekwentnie stara się stworzyć sobie jakąś groźniejszą akcję. Jak na razie jednak bezskutecznie.

48'

W starciu z Hołotą ucierpiał Janoszka. Krótka przerwa w grze.

48'

Dudu zagrał z lewego skrzydła w pole karne. Piłkę przejął jednak Dąbrowski.

47'

Rzut rożny dla Zagłębia wykonywał Starzyński. Piłka poleciała prosto w ręce Pawełka.

46'

Gospodarze rozpoczeli drugą część gry

46'

Na boisko nie powróci już Ryota Morioka. Zamiast niego w drugiej połowie zawalczy Dudu Paraiba.

45'

Sędzia Musiał nie zdecydował sie doliczyć nawet minuty. Koniec pierwszej połowy.

44'

Znowu było groźnie pod bramka Pawełka. Krzysztof Piątek dobiegał już do bezpańskiej piłki, lecz w ostatniej chwili uprzedził go Dvali.

42'

Po dośrodkowaniu Tyshchenki Biliński wygrał pojedynek powietrzny i uderzył głową. Niecelnie.

42'

Świetny powrót Tyshchenki, który w ostatniej chwili naprawił błąd innych defensorów oraz Polacka i zatrzymał Krzysztofa Piątka przed własną bramką.

40'

Woźniak dośrodkował w pole karne w stronę Krzysztofa Piątka. Napastnika uprzedzili jednak defensorzy Śląska.

39'

Kiełb dośrodkował piłkę w pole karne, lecz spokojnie złapał ja wychodzacy z bramki Polacek.

37'

Wejście Janoszki w Mariokę zaowocowało gwizdkiem sędziego. Rzut wolny z dużej odległości wykonywał Hateley. Lubinianie spokojnie sobie jednak z tym poradzili.

37'

34'

Starzyński ucierpiał w starciu z Hołotą. Krótka przerwa w grze

33'

Krzysztof Piątek zatrzymany w środku boiska. Arbiter dopatrzył się faulu.

33'

Dobry powrót Kubickiego. Odebrał dosrodkowanie Picha.

32'

Po kontrataku Krzysztofa Piątka prawym skrzydłem, z dystansu uderzał Janoszka. Niecelnie/

32'

Dośrodkowanie w pole karne Hataley'a, przejął Łukasz Piątek.

31'

Woźniak sprytnie zatrzymał walczacego po prawej stronie Tyshchenkę.

30'

Rzut wolny z ponad 30 metrów wykonywał Hateley. . Prosto w mur.

29'

28'

Krzysztof Piątek zagrał w pole karne do Starzyńskiego. Ten jednak przegrał starcie z Kokoszką.

27'

Znowu z daleka szczęścia szukał Tyshchenko. Ponownie bardzo bardzo niecelnie.

26'

Nieporozumienie Cotry z Janoszką zakończyło akcję lubinian w zarodku.

24'

Krzysztof Piątek faulowany przez Dvali'ego w środku boiska

23'

Po podaniu Picha pod polem karnym znalazł się Biliński. Łatwo jednak oddał piłkę Guldanowi.

20'

Niebezpieczne zagranie Kubickiego zaowocowało rzutem wolnym dla Śląska.

19'

Tempo gry ponownie zwolniło. Piłka leniwie toczyła się w środku boiska. W koncu na próbę zdecydował się Tyshchenko. Z dystansu i bardzo niecelnie

16'

Piłkę wysłaną pod pole karne Śląska przez Dąbrowskiego, wybili defensorzy z Wrocławia.

16'

Faul na Starzyńskim w środku pola. Rzut wolny dla Zagłębia

15'

Śląsk wykonywał rzut rożny. Piłkę pewnie złapał Polacek i wybił daleko przed siebie. Futbolówka od razu pomknęła pod pole karne Śląska. Tam doszedł do niej Cotra, który wyminął obrońców i podał do czającego się w polu karnym Kubickiego, który umieścił piłke w siatce.

14'

GOL! Superszybka kontra zakończona golem przez Kubickiego.

13'

Ogromne, naprawde ogromne zamieszanie pod bramką Polacka. Świetne strzeleckie okazje Bilińskiego oraz Hołoty nie przyniosły upragnionego gola, lecz jedynie kolejny róg.

12'

Hateley wykonywał rzut rożny. Piłkę spokojnie ze swego pola karnego wybił Dąbrowski.

11'

Hateley posłał piłkę do ustawionego z lewej strony Pawelca. Ten w starciu z Todorovskim wywalczył rzut rożny.

10'

Łukasz Piątek popchnął do przodu akcje lubinian. Podał do Krzysztofa Piątka, który popędził skrzydłem. Nie miał jednak do kogo podac piłki i szybko ja stracił.

10'

9'

Piłka od jakiegoś czasu bez przerwy toczy się w środku pola. Żaden z zespołów nie może wyjść wyżej pod bramkę rywali.

7'

Kubicki sam zatrzymał konstruujących sytuację w środku boiska. Hateleya z Kiełbem.

6'

Po przeciągniętym dośrodkowaniu Hateley'a futbolówkę spokojnie przejęli goście

5'

Tyschenko w starciu z Guldanem wywalczył korner dla swego zespołu.

4'

Po bramce Zagłębie dostało wiatru w żagle i mocnej ruszyło do ofensywy. Kolejna akcja nie przyniosła jednak groźniejszego strzalu.

2'

Mariusz Pawełek po podaniu jednego z defensorów wybijał piłkę spod własnej bramki. Podał ją prosto do Łukasza Piątka, który nie zmarnował tej okazji

2'

GOL! Okrutny błąd Mariusza Pawełka wykorzystuje Łukasz Piątek.

0'

I zaczynamy! Od środka Zagłębie.

1'

Arkadiusz Woźniak dał się złapać na pozycji spalonej juz w pierwszej akcji

17:59

Strony już wylosowane. Do pierwszego gwizdka pozostały sekundy

17:57

Arbiter wyprowadził obie jedenastki na murawę. Za chwilę zaczynamy

17:45

Dla Romualda Szukiełowicza spotkanie z Zagłebiem z pewnością będzie szczególnym. Po raz setny poprowadzi Śląsk Wrocław w oficjalnym spotkaniu. Komplet punktów zdobył 31-krotnie. Czy jego podopieczni sprawią mu prezent na ten jubileusz i zwyciężą?

17:43

Romuald Szukiełowicz na pewno nie narzekał na przełożenie spotkania. Jego piłkarze nie są ostatnio w dobrej formie. Po optymistycznie wyglądającym zwycięstwie z Wisłą Kraków, przegrali z Jagiellonią, a przed tygodniem jedynie zremisowali z ostatnim Górnikiem Zabrze. Trzeba podkreślić, że dla zabrzan był to jak dotąd jedyny punkt w 2016 roku.

17:41

Nie będzie to jednak łatwe. Na korzyść wrocławian przemawia fakt, iż w przeciwieństwie do lubinian, nie rozgrywali meczu w ciągu tygodnia. Ich starcie z Piastem zostało odwołane z powodu niekorzystnych warunków pogodowych oraz źle przygotowanej murawy na stadionie w Gliwicach.

17:40

Wrocławianie zajmują dopiero 14 miejsce. Ostatnie gwarantujące utrzymanie. Nie może ich to jednak uspakajać. Róznice punktowe między kolejnymi zespołami sprawiają, że praktycznie w ciągu jednej kolejki, wszystko może się zamieszać. Ani Wisła Kraków ani Górnik Zabrze nie zdołają już w ten weekend przeskoczyć Śląska, lecz jezeli podopieczni Romualda Szukiełowicza nie zaczną zdobywać punktów, taki scenariusz wkrótce może się ziścić. Ewentualne zwycięstwo pozwoliłoby natomiast przeskoczyć Koronę czy Lechię Gdańsk.

17:36

W rezultacie, po 25. kolejkach podopieczni Piotra Stokowca mają na swym koncie 34 punkty i piastują szóstą pozycję w tabeli. Dokładnie tyle samo oczek ma piąty Lech oraz szósty Ruch, a tylko dwa mniej ósma Jagiellonia. Ewentualne zwycięstwo lub porażka Zagłębia ze Śląskiem może więc zmienić układ tabeli.

17:33

Faworytem dzisiejszego spotkania wydają się być goście. Nie tylko zajmują sporo wyższą pozycję w tabeli od swoich rywali, lecz także w ostatnich kolejkach lepiej prezentowali się na boisku. Do szczególnie udanych zaliczyć moga szczególnie dwa poprzednie mecze. Najpierw niespodziewanie wywieźli 3 punkty z ulicy Kałuży w Krakowie, by w środku tygodnia pokonac u siebie Lechię. Czy po meczu ze Śląskiem dopiszą sobie trzecie zwycięstwo z rzędu?

17:29

Za nieco ponad pół godziny na stadionie we Wrocławiu rozbrzmi pierwszy gwizdek Tomasza Musiała. Arbiter z Krakowa poprowadzi dzisiaj spotkanie pomiędzy lokalnym Śląskiem, a jego rywalem zza miedzy, Zagłębiem Lubin. Kibice na Dolnym Śląsku oczekiwali tego spotkania od dawna. Czy spełni ono pokładane nim nadzieje?