Wisła KrakówWisła Kraków
1 : 1
Piast GliwicePiast Gliwice
22:26

Jakub Szmatuła bohaterem tego spotkania. W ostatniej minucie złapał piłkę po rzucie karnym w wykonaniu Pawła Brożka. Trzy punkty były dla Wisły dosłownie na wyciagnięcie ręki. Na pierwsze zwycięstwo w 2016 roku obie drużyny poczekac muszą jednak do wtorku

94'

Koniec meczu!

94'

Szmatuła wybronił karnego w wykonaniu Brożka!

93'

Faul Ipsy na Głowackim. Żółta kartka i rzut karny dla Wisły!

93'

Drzazga za Wolskiego

92'

Kolejna świetna okazja Boguskiego. Długie dośrodkowanie pod polem karnym Piasta odebrał Ondrasek. Skierował piłke do Boguskiego, lecz ten uderzył bardzo wysoko nad poprzeczką.

92'

Szybką kontrą Wisła wywalczyła sobie korner. Wykonywał go Sadlok, który posłał piłkę prosto w ręce Szmatuły.

91'

Korun ruszył do ataku i podał do Karausausksa. Ten łatwo stracił piłkę.

90'

Sędzia Marciniak doliczył trzy minuty.

89'

Prawą stroną przebił się Wolski. Wbiegł w pole karne i otoczony przez rywali uderzył na bramkę. Bardzo delikatnie.

88'

Ostatnie minuty to zdecydowana przewaga Wisły. Czy Białej Gwieździe uda się jeszcze zmienić końcowy rezultat?

86'

Ondrasek szybki rajd zakończył idealnym dośrodkowaniem do Małeckiego. Ten okrutnie jednak je zmarnował, niecelnym strzałem.

85'

Ostatnia zmiana w zespole gości. Za Pawła Moskwika zagra Arturs Karasausks

85'

Po podaniu Brożka, Ondrasek został złapany na pozycji spalonej.

85'

Stały fragment gry wykonywał Sadlok. Posłał futbolówkę w pole karne. Tam już czekał na nią Szmatuła.

84'

Wolski ruszył do przodu i wywalczył rzut wolny dla swego zespołu.

83'

Rzut wolny dla Piasta wykonywał Mraz. Piłke przejął Ondrasek i wybił ją z własnego pola karnego.

83'

Wolski swoim dryblingiem w pole karne spowodował ogromne zamieszanie pod bramką Szmatuły. Do piłki doszedł Ondrasek, który wycofał ją do Jovicia. Wydawało się, że obrońca Wisły już nic nie zrobi. Ten jednak uderzył z dystansu. Niefortunna interwencja Szmatuły sprawiła, że wiślacy mogą się cieszyć z bramki.

80'

GOL! Boban Jović doprowadza do wyrównania

79'

Malecki skierował piłke w stronę Wolskiego w pole karne. Odebrał ją jednak Korun.

78'

Mraz wygrał starcie z Boguskim, hamując tym samym rajd wiślaka prawą stroną.

77'

Roszada również wśród gospodarzy. Zamiast Alana Urygi zagra Denis Popović.

77'

Josip Barisić opuścił boisko, a zmienił go Gerard Badia.

76'

Wolski z Joviciem wymieniali podania pod polem karnym Piasta, aż futbolówkę zabrał im Mraz.

75'

Po dośrodkowaniu Sadloka, piłkę wybił Vacek. Uderzać próbował jeszcze Wolski. Nieskutecznie.

74'

Mraz zagrał ręką w środku pola. Rzut wolny dla Wisły Kraków.

73'

Premierowa zmiana w szeregach Piasta. Martin Bukata za Sasę Zivca.

72'

Do ataku właczył się Korun. Uderzył na bramkę Miśkiewicza, ale tym razem zwycięsko wyszedł z tego bramkarz Wisły.

71'

Moskwik mógł wpisac się na listę strzelców. Po podaniu Mraza, sprytnie wyminął Jovicia oraz Głowackiego. Zabrakło mu jednak celności.

69'

Ależ szczęscie miał Szmatuła. Ondrasek uciekł Ipsy i uderzył z linii pola karnego. Piłka odbiła sie od Heberta i pędziła w stronę siatki. Szmatuła wybił ją przed siebie. Już zbliżał się do niej Brożek, lecz w ostatniej chwili przytulił ją do siebie golkiper Piasta.

68'

Do piłki nadlatującej z rogu najwyżej wyskoczył Uryga. Głową odbił piłkę w kierunku Ondraska. Ten również uderzył głową, lecz obok bramki.

67'

Po kornerze w wykonaniu Małeckiego, futbolówka wyleciała na kolejny.

66'

Boguski nie trafił w światlo bramki z najbliższej odległości. Po podaniu Ondraska, dobrze przyjął sobie piłkę, lecz minimalnie chybił. Będzie korner.

66'

Barisić po podaniu Vacka doszedł do piłki w polu karnym. Kryty przez defensorów gospodarzy, oddał ją Zivcowi. Ten, posłał ją z powrotem pod bramkę Miśkiewicza. Golkiper Wisły na posterunku.

65'

Faul w ataku Urygi zakończył ofensywną akcję Wisły.

62'

Murawski z pierwszej piłki do Zivca. Ten jednak nie zdołał jej odebrać. Również Moskwik próbował do niej dojść, lecz i jemu ta sztuka się nie udała.

61'

Okrutny błąd Sadloka przy wyprowadzaniu piłki próbował wykorzystać Zivec. Świetny powrót Urygi nie pozwolił mu na to.

60'

Pierwsza zmiana w tym meczu. Boisko opuścił Petar Brlek, a zamiast niego zagra Patryk Małecki.

59'

Brożek przejął podanie kierowane do Boguskiego i uderzył na bramkę. Pewnie Szmatuła.

58'

Mraz wykonywał rzut wolny. Celował prosto do bramki, lecz tym razem niecelnie.

57'

Po podaniu Vacka, piłkę przerzucał Moskwik. Zbyt mocno, żeby stworzyć większe zagrożenie. Futbolówkę przejął jednak Zivec, który w pojedynku z Sadlokiem, wywalczył rzut wolny.

55'

Boguski rozpędził się prawą stroną po czym posłał piłkę do nadbiegającego w pole karne Ondraska. Ten przewrócił sie po starciu z Korunem, lecz ustawiony blisko sędzia, nie dopatrzył sie faulu/

53'

Wisła fajnie rozpoczeła akcję środkiem boiska, lecz Ondrasek łatwo stracił piłkę na połowie rywali.

52'

Piast radzi sobie coraz lepiej. Tym razem gliwiczanie długo wymieniali piłkę po lewej stronie. Nie dostali się jednak w pole karne Miśkiewicza.

51'

Po podaniu Barisicia, z dystansu uderzył Korun. Prosto w Sadloka

50'

Moskwik po dłuższym biegu lewą stroną usiłował dośrodkowywac w pole karne. Bezskutecznie.

49'

Pietrzak podaniem w pole karne usiłował znaleźć Wolskiego. Zamiast niego odnalazł Szmatułę.

48'

Sadlok spokojnie odebrał piłkę Zivcowi o tym samym zdusił akcje Piasta zanim zrobiło się naprawdę groźnie.

48'

Vacek z rzutu rożnego posłał piłkę zdecydowanie zbyt mocno.

47'

Do przodu ruszyli gliwiczanie. Barisić wykorzystał błąd Wolskiego i skierował piłkę do Pietrowskiego. ten chciał ją oddać mu z powrotem, lecz zamiast tego wywalczył korner.

46'

Piast rozpoczął drugą część gry. Pierwsze kopnięcie drugich 45-minut należało do Barisicia

45'

Koniec pierwszej połowy. Do przerwy prowadzi Piast po bramce Josipa Barisicia.

45'

Arbiter doliczył dwie minuty

44'

Dwie dobre interwencje Szmatuły po strzałach Wolskiego. Golkiper Piasta konsekwentnie powstrzymuje wiślaków przed zdobyciem gola.

43'

Wisła wykonywała rzut rożny. Po stałym fragmencie gry na bramkę uderzył Sadlok, lecz piłka pomknęła daleko w kierunku trybun.

42'

Cala akcja zaczęła się od przerzutu Murawskiego. Piłkę odebrał Vacek i przebił się prawą stroną. Nadbiegając, zauważył czającego się w polu karnym Barisicia. Podał mu , a ten pewnie umieścił pilkę w siatce.

41'

GOL! Po świetnej akcji Vacka, piłkę w siatce umieścił Barisić.

40'

Nieśmiały i niecelny strzał Ipsy. Od bramki rozpocznie Miśkiewicz.

39'

Korner znowu wykonywał Mraz. Piłkę w polu karnym odebral Murawski i spróbował posłać ją w kierunku bramki. Na jej drodze stanął jednak Sadlok.

38'

Pietrowski z dystansu. Celnie i mocno, lecz to wciaż za mało żeby zaskoczyć Miśkiewicza.

37'

Po podaniu Barisicia, strzelał Mraz. Miśkiewicz wybił piłkę na rzut rożny.

37'

Mraz posłał piłkę ze stałego fragmentu gry w pole karne, lecz Głowacki pewnie wybił ją z pola karnego.

36'

W starciu Wolskiego z Murawskim kapitan Piasta wywalczył rzut wolny dla swego zespołu.

36'

Piast trójką wyszedł z kontratakiem. W pole karne próbował dośrodkować Mraz, lecz tym razem niecelnie.

35'

Wisła dłuższą chwilę wymieniała podania pod polem karnym Piasta. Na uderzenie zdecydował się Uryga, jednak szybko zostało ono zablokowane.

35'

Wolski po podaniu Pietrzaka strzelał na bramkę Szmatuły. Tym razem bez efektu.

33'

Po rzucie rożnym uderzał Uryga. Ponownie na posterunku Szmatuła.

32'

Kolejna szansa dla wiślaków. Sadlok z wolnego prosto w światło bramki. Świetna interwencja Szmatuły. Będzie jeszcze korner.

32'

Po kornerze, piłkę z własnego pola karnego spokojnie wybili gliwiczanie

31'

Głowacki uderzył lewą nogą. Szmatuła wybił piłkę za linię końcową.

30'

Po uderzeniu Urygi, futbolówka odbiła się od Ipsy. Kibice domagali się karnego, gdyż obrońca dotknął futbolówkę ręką.

29'

Z kontrą prawą stroną wybiegł Boguski i podał do Brożka. Ten w polu karnym wpadł na siebie z Hebertem. Bez reakcji sędziego.

27'

Murawski przed polem karnym wyłożył piłkę Moskwikowi, lecz ten nie oddał nawet strzału.

27'

Wolski przejął piłkę od Moskwika na własnej połowie, dzięki czemu w zalążku zatrzymał akcje Piasta.

26'

Długie podanie Głowackiego w pole karne spokojnie przejęte przez obrońców Piasta

24'

Brożek ze skrzydła dośrodkował prosto do Ondraska. Ten uciekł rywalom, uderzył głową ale piłka poszybowala nad poprzeczką.

24'

Stały fragment gry wykonywał Wolski. Nie wyszło mu to najlepiej. Do piłki próbował dojść jeszcze Ondrasek.

23'

Brlek wywalczył rzut wolny w starciu z Murawskim.

23'

Dobry powrót do obrony Barisicia na chwilę zatrzymał Wolskiego.

22'

Po akcji Ondraska, piłka dotarła do Brożka. Ten skierował ją do Boguskiego, który uderzył wyjątkowo niecelnie.

19'

Zivec samotnie przebiegł z piłką praktycznie całe boisko. Popędził środkiem pola jakieś 30-40 metrów po czym oddał strzał z dystansu. Bardzo niecelny

17'

Vacek podał do czajacego się w polu karnym Barisicia, lecz ten nie zdołał jej opanować. Sporo chaosu pod polem karnym Wisły. Piłkę próbował wyprowadzić Uryga, lecz szybko ją stracił. Uderzał jeszcze Vacek, futbolówka poleciała w stronę Barisicia, który dał się złapać na spalonym.

16'

Ze starcia Murawskiego z Brlekiem w środku boiska, górą wyszedł ten drugi.

15'

Vacek posłał długą piłkę na aferę na połowę Wisły, lecz spokojnie odebrali ją rywale.

14'

Pietrzak przebił się lewym skrzydłem i skierował piłkę w pole karne. Prosto w ręce Szmatuły.

14'

Brazylijczyk zszedł z murawy, lecz za chwilę na nią wróci.

13'

W tym zamieszaniu, kontuzji doznał Hebert. Upadł na rękę i nie był w stanie kontynuować gry. Potrzebna interwencja lekarzy

11'

Piast wywalczył dobie rzut wolny na połowie Wisły. Wykonywał go Mraz. Futbolówka poleciała prosto w kłębiący sie w polu karnym tłum, lecz nie przyniosła zagrożenia Miśkiewiczowi.

10'

Kapitalne zagranie Głowackiego w kierunku Wolskiego sprawiło, że Wisła miała realną szansę na bramkę. Doświadczony obrońca przerzucił piłkę przez całą długość boiska, idealnie do Wolskiego. Ten jednak uderzył niecelnie.

9'

Dłuższa wymiana podań Białej Gwiazdy na połowie Piasta nie przyniosła zagrożenia.

7'

Po kornerze w wykonaniu Pietrzaka, Wisła nie oddała nawet strzału.

6'

Mraz zatrzymując Boguskiego, wybił piłkę za linię końcową.

6'

Spokojna interwencja Miśkiewicza po strzale Murawskiego

5'

Lewym skrzydłem próbowali przebić sie gliwiczanie, lecz ledwo udało im się dostać na połowę Wisły i stracili piłkę.

4'

Fajna akcja w wykonaniu Maskwika. Sprytnie wyminąl rywali i podał piłkę do Murawskiego. Ten jednak stracił piłkę.

2'

Wszyscy wiślacy podaniami poszukuja Wolskiego. To on najodważniej próbował przebić się przez defensywę Piasta. Nieskutecznie

2'

Piłka jak dotąd spędziła chwile na połowie Piasta. Wisła nie zdołała się jednak przebić w pole karne.

0'

Sędzia Marciniak zagwizdal po raz pierwszy.

20:28

Arbiter wyprowadził już obie jedenastki na boisko. Strony wylosowane. Od rozpoczęcia dzieli więc już nas tylko chwila

20:24

Piłkarze obu zespołów spędzają ostatnie chwile w szatni.

19:59

Marcin Broniszewski do walki od początku spotkania nie puścił natomiast Tomasza Cywki, Witalija Bałaszowa oraz Denisa Popovicia. Wszyscy trzej zasiądą na ławce. Do boju w wyjściowym składzie wyruszą natomiast: Rafał Boguski, Paweł Brożek, oraz debiutujący w barwach Białej Gwiazdy, Petar Brlek.

19:55

Biorąc pod uwagę nie tylko wyniki, ale i słabą postawę zespołów, nic dziwnego, że obaj szkoleniowcy zdecydowali się na roszady w składzie. Radoslav Latal dokonał trzech: z pierwszą minutą na boisko nie wyjdą Mateusz Mak, Martin Bukata oraz Maciej Jankowski. Zamiast nich wystąpią: Kristijan Ipsa, Paweł Moskwik oraz Josip Barisić.

19:51

Oba zespoły, poza słabymi wynikami na początku rundy wiosennej, łączy fakt iż nie rozegrały swoich ostatnich spotkań. Zarówno krakowianom jak i piłkarzom Piasta na drodze stanęła zima, która zaskoczyła greenkeeperów, w rezultacie nie pozwalając na przeprowadzenie zawodów. We wtorek gliwiczanie mieli zmierzyć się ze Śląskiem, natomiast Wisła pojechała do kieleckiej Korony. Żadne z tych dwóch spotkań nawet się nie rozpoczęło.

19:48

Punktualnie o 20.30 w Krakowie rozbrzmi premierowy gwizdek starcia Wisły z Piastem Gliwice. Oba zespoły zaliczyły bardzo nieudane wejście w ten 2016 rok. Goście dwukrotnie zremisowali: z Górnikiem Łęczna oraz Pogonią, by przed tygodniem ulec Lechii Gdańsk. Wisła zdobyła jeszcze mniej punktów, bo zaledwie jeden. 1:1 zremisowała z Górnikiem Łęczna. Oprócz tego uległa Śląskowi oraz Podbeskidziu. Czy dzisiaj któryś z zespołów przebudzi się z zimowego snu?