Korona KielceKorona Kielce
1 : 1
Wisła KrakówWisła Kraków
19:51

Typowy mecz dwóch połów - wczesny gol z rzutu karnego dał Wiśle dominację nad Koroną przez pierwsze 45 minut. Co innego po zmianie stron - zobaczyliśmy absolutną przewagę gospodarzy, którą piłkarze Marcina Brosza przekuli w tylko jednego gola Airama Cabrery. Dziękujemy za śledzenie naszej relacji!

93'

Koniec meczu! Nie będzie pierwszego od dziesięciu spotkań zwycięstwa Wisły, bo "Biała Gwiazda" remisuje z Koroną 1:1!

92'

Efektowny zwód Pawłowskiego, sprint na bramkę i uderzenie - za lekkie!

92'

W samotnym ataku Ondraszek, ale egoizm Czecha kosztował wiślaków stratę piłki.

90'

Obie drużyny próbują skonstruować tę jedyną, decydującą akcję, a sędzia przedłuża mecz o dwie minuty.

86'

Gorąco pod bramką Korony, Brożek przegrał pojedynek na refleks z jej stoperem. Akcja zmienia się jak w kalejdoskopie i z piłką już zmierza Sierpina, ale ją traci!

85'

Jeszcze wcześniej na żółtą kartkę paskudnym wślizgiem zasłużył Maciej Sadlok (Wisła).

85'

Sierpina skorzystał z przywileju korzyści i podprowadził piłkę pod samą bramkę Wisły tylko po to, żeby spudłować we wspaniałej okazji! Nie ma gola!

84'

Gorące i raczej zasłużone brawa dla strzelca bramki - Airam Cabrera schodzi z boiska, zastępuje go Aleksandrs Fertovs (Korona).

84'

Najpierw Miśkiewicz, teraz Trela ma swoje pięć minut! Świetna obrona po strzale Ondraszka z pierwszej piłki! Nadal remis!

82'

Kotłowanina pod bramką Korony, goście w osobie Brożka nie zdołali wepchnąć piłki do siatki!

81'

Kiepskie rozegranie Brożka próbował wykorzystać Grzelak! Strzał z dystansu nie sprawił Miśkiewiczowi wielu kłopotów.

79'

W samym polu karnym główkował Brożek, Trela wyciągnął się jak struna i tylko musnął piłkę, ale to wystarczyło, żeby nie stracić gola!

77'

Gabovs z wrzutką w pole karne, piłka nie sięgnęła żadnego z koroniarzy kotłujących się pod polem karnym. Strzelał jeszcze Sylwestrzak, ale tylko zmarnował szansę!

75'

Umówmy się, że Wisła nie istnieje od 60. minuty. Jak to się skończy dla "Białej Gwiazdy"? Czeka nas świetny ostatni kwadrans!

72'

Co tu się dzieje! W jednej chwili Gabovs próbował dwa razy pokonać Miśkiewicza, raz głową, raz strzałem nogą, ale bramkarz Wisły wyczynia cuda!

69'

To już jest istne bombardowanie bramki Wisły. Teraz próbował Jovanović, ale strzelił nad poprzeczką!

68'

Sierpina wybiega sam na sam z Miśkiewiczem, kąt był ostry, ale strzela! Znowu świetna interwencja Miśkiewicza!

67'

Szansa dla Korony! To miało być podanie do Cabrery, ale wyszedł... strzał, który odbił Miśkiewicz!

67'

Z boiska schodzi niewidoczny w drugiej połowie Rafał Wolski (Wisła), za niego Paweł Brożek.

66'

Sylwestrzak strącił piłkę głową prosto w rękawice Miśkiewicza. Mała przepychanka Cabrery z wiślackim bramkarzem.

64'

Warto było się naradzać, kąśliwe uderzenie Grzelaka z rzutu wolnego przeleciało obok Miśkiewicza i słupka!

64'

Co za wrzawa na Kolporter Arenie. Korona długo naradza się przed rzutem wolnym, który wykona z około trzydziestu metrów od bramki Wisły. Stać ją na odwrócenie losów tego meczu?

63'

Typowa "laga" w kierunku Ondraszka, czeski napastnik Wisły spóźnił się do piłki, którą zgarnął Trela.

61'

Ta centra nie zapowiadała się na tak niebezpieczną, ale Airam Cabrera wyskoczył zza stoperów Wisły i tylko dzióbnął ją obok Miśkiewicza! Remis w Kielcach!

59'

I goooolllll!!! 1:1! Airam Cabrera strzela dla Korony!

58'

O rzucie rożnym dla Korony nie ma co wspominać, gospodarze w zasadzie za darmo oddali piłkę Wiśle.

57'

Aankour!!! Co za petarda!!! Ile to było metrów, trzydzieści? Piłkę nad poprzeczkę odbija Miśkiewicz!

56'

Winowajcą całego zamieszania był Djibril Diaw (Korona) i za to obejrzał żółtą kartkę.

56'

Piłka w siatce po strzale Sierpiny... Gola nie ma, bo wcześniej w polu karnym został znokautowany Brlek.

55'

Głowacki po dotknięciu piłki "odholowany" do samego końca, kolejny korner wybity przez obronę Wisły.

54'

Fatalne rozegranie Jovanovicia, na pewno z tej akcji Korony już nic nie będzie. A z następnej rzut rożny!

54'

Długa, długa piłka w kierunku Gabovsa... Łotysz na spalonym.

53'

Zirytowany Głowacki sam odebrał piłkę w kole środkowym i chciał zacząć akcję Wisły, powstrzymał go jeden z koroniarzy.

51'

Brzydki atak Rafała Boguskiego na środku boiska kończy się żółtą kartką dla wiślaka.

50'

Drugą próbę Małeckiego pod nogami przepuścił Diaw, jednak nikt nie skorzystał z teg obłędu.

48'

Z dośrodkowaniem Małeckiego z lewego skrzydła łatwo radzi sobie Dejmek. Korona wycofana od pierwszych sekund drugiej połowy.

46'

Na kłopoty Guzmics - Węgier ubiegł Sierpinę w pojedynku sprinterskim na połowie Wisły.

46'

Zaczynamy drugą połowę w Kielcach, Wisła prowadzi 1:0 po bramce Popovicia z rzutu karnego!

46'

Jest zmiana w Koronie, w szatni został Michał Przybyła, drugą połowę zacznie Nabil Aankour.

19:00

Korona i Wisła z powrotem na boisku, czekamy na więcej emocji w drugiej połowie. Zaraz okaże się, czy szkoleniowcy zrobili jakieś zmiany.

18:49

Jeśli Marcin Brosz powie po spotkaniu, że rzut karny ustawił mecz, będzie miał rację zamiast bronić się frazesami. Nie minęło nawet pół minuty, a Diaw sfaulował wiślaka, a Popović trafił z jedenastu metrów. Korona regularnie zapuszcza się pod bramkę Miśkiewicza, ale to Wisła częściej okupuje pole karne swojego rywala i była bliżej drugiej bramki.

47'

Gwizdek sędziego Kwiatkowskiego kończy pierwszą połowę, czas na kwadrans odpoczynku po całkiem niezłym meczu. Wisła prowadzi 1:0 na Kolporter Arenie!

47'

Próbował Małecki, ale strzał a'la "spadający liść" i tak pofrunął dobre pół metra od poprzeczki.

46'

Będzie niebezpieczny rzut wolny dla Wisły z narożnika boiska, nieopodal rogu pola karnego.

45'

Pierwsza połowa w Kielcach potrwa jeszcze dwie minuty.

45'

Trela ma cojones, bramkarz Korony właśnie przyjął sobie piłkę na klatkę piersiową i minął Ondraszka we własnym polu karnym.

43'

Petarda Małeckiego z dystansu miała więcej siły niż celności, od bramki zacznie Trela. Zbliżamy się powoli do końca pierwszej połowy.

42'

Małecki bez większego trudu ograł koroniarza i popędził lewym skrzydłem, lecz po drodze wyszedł z piłką za linię. Boczną, chociaż często brakuje mu boiska i przed sobą.

40'

Teraz pod linią końcową powalczył Brlek i zacentrował na woleja Małeckiemu, akrobatyczny strzał wiślaka mija bramkę!

39'

Atakuje Wolski, Boguski, a Korona ofiarnie wychodzi z tarapatów. Na razie nic się nie dzieje, ale to może skończyć się drugim golem!

38'

Co za paraolimpiada... Wisła wyszła w kontrataku trzech na trzech, samolubny Ondraszek i tak zdołał uderzyć w słupek, piłka poturlała się do Brleka, a ten huknął nad bramką!

38'

Płaski strzał Grzelaka nie zdał się Koronie na nic, podobnie jak dobitka Sierpiny.

36'

Jovanović bezceremonialnie sfaulowany dwadzieścia metrów od bramki Miśkiewicza. Nie było tutaj innego scenariusza niż rzut wolny dla Korony.

34'

Którymś z kolei przytomnym odbiorem popisuje się Boguski, ale to Wolski źle rozgrywa i goście tracą piłkę.

34'

Wolski "zakiwał" się pod linią boczną na połowie Korony tak, że zaraz będzie z tego kontra.

33'

Sylwestrzak z niebezpieczną główką po wrzutce Sierpiny, piłkę łapie Miśkiewicz! W końcu zobaczyliśmy jakiś groźny zryw Korony, ale to Wisła przeważa.

31'

Faul Jovicia w narożniku boiska! Czas na rzut wolny dla Korony, zanosi się na dośrodkowanie.

30'

Wolski wyłuskał piłkę na połowie Korony, jednak gdy już posłał ją wzdłuż pola karnego, nie było nikogo do wykończenia tej akcji.

29'

Kombinowana (chyba przekombinowana) akcja Wisły kończy się zablokowanym strzałem Jovicia.

29'

Rzut rożny dla Korony, jest okazja na wyrówującego gola... jednak nie. Zagranie w kierunku środka boiska było po prostu fatalne, Gabovs mógł tylko rozłożyć ręce.

27'

Zapaśniczy chwyt Gabovsa powalił na ziemię Boguskiego, sędzia zdecydował inaczej - od rzutu wolnego zaczyna Trela.

23'

Pawłowski za długo kiwał się na połowie Wisły, piłkę odebrał mu Brlek. Z kontratakiem popędził Małecki i wywalczył rzut rożny.

22'

Brlek podaje w aut. Na razie z wiślackiego środka pola znacznie lepiej prezentuje się Popović.

22'

Tym razem Diaw dał sobie radę z groźnym dośrodkowaniem z lewej strony, ale piłka wraca do Wisły. Jović pudłuje z ostrego kąta!

19'

Cabrera już szarżował na bramkę Wisły, jego sprint przerwał gwizdek sędziego. To był podręcznikowy spalony.

18'

Wcześiej prostopadłe podanie Pawłowskiego w kierunku Sierpiny, jednak ten ostatni nie zdążył do za mocnej piłki.

18'

Wymuszona zmiana w Koronie, Dmitrij Wierchowcow zszedł z boiska, za niego inny obrońca - Radek Dejmek.

16'

Mamy przerwę w grze, więc czas na kącik ogrodniczy - kawałki świeżo położonej murawy w Kielcach już odrywają się od podłoża... Chyba wytrzyma do końca meczu, prawda?

15'

Ała, to musiało boleć... Lekarze na boisku po tym, jak głowami zderzyli się obrońcy Korony.

13'

Zażarty pojedynek Przybyły z Sadlokiem na połowie Wisły. Sędzia uznał, że to piłkarz Korony przekroczył przepisy i odgwizdał faul.

12'

Odbiór lepszy niż podanie - Sadlok wyłuskał piłkę w środku pola, źle dograł i futbolówka już pod nogami piłkarzy Korony.

11'

Boguski nie miał tyle swobody w polu karnym Korony, ile by chciał, jednak i tak zdołał strzelić. Uderzenie zablokowane przez obronę gospodarzy, jednak Wisła zdobywa przewagę.

10'

Kolejny błąd Diawa w obronie, ale na szczęście dla gospodarzy dwójkowa akcja Wisły spaliła na panewce.

6'

Kolejna groźna akcja Wisły, głębokiego dośrodkowana sięgnął Ondraszek... Czech główkuje obok słupka.

5'

Strzelec oczywiście nie jest anonimowy - to Airam Cabrera, który ma za sobą całkiem udane tygodnie. Od startu rundy Hiszpan strzelił już cztery gole dla Korony.

4'

Po wczesnym karnym piłka po stronie Korony, ale strzał piłkarza gospodarzy z dystansu był typowym uderzeniem na wiwat.

1'

Nie minęła nawet minuta, a do "jedenastki" podszedł Denis Popović i strzelił w prawy róg bramki! Trela nie sięgnął piłki, chociaż rzucił się w tę samą stronę! Wisła prowadzi 1:0!

2'

Co tu się... Błyskawiczny rzut karny dla Wisły, Diaw powalił Ondraszka w polu karnym!

1'

Z tygodniowym opóźnieniem, ale zaczynamy! Kielce, Kolporter Arena, Korona gra z Wisłą!

17:58

Z tunelu na boisko wybiegają już obie jedenastki, a kibice Korony odśpiewują swój hymn - znany utwór Marka Grechuty z refrenem "Ważne są tylko te dni, na które czekamy".

17:55

Szybki rzut oka na tabelę - Wisła na przedostatnim, 16. miejscu, zaś Korona na 13. pozycji. Sytuacja może się odwrócić, jeśli "Biała Gwiazda" dzisiaj wygra!

17:49

Umówmy się, że ostatnio największym zmartwieniem w Kielcach nie były wyniki sportowe Korony, a... murawa, przez którą przełożono mecz. Dzisiaj Kolporter Arena nie ma się czego wstydzić - w kilka dni położono nową, a trawa prezentuje się znakomicie.

17:45

Do pierwszego gwizdka sędziego Tomasza Kwiatkowskiego został jeszcze kwadrans. Zapraszamy do przeczytania naszej zapowiedzi.

17:42

Rezerwowi Korony: Otczenaszenko, Trafford, Aankour, Dejmek, Sekulski, Fertovs i Zając. Tomasz Zając przed sezonem był bohaterem małej sagi transferowej, gdy opuścił Wisłę i przeniósł się właśnie do Kielc.

17:40

Rezerwowi Wisły: Buchalik, Pietrzak, Bałaszow, Uryga, Drzazga, Cywka i Brożek. Paweł Brożek zmarnował karnego... w ostatniej minucie zremisowanego 1:1 meczu "Białej Gwiazdy" z Piastem i usiadł na ławce.

17:40

Co słychać w Kielcach? Korona dopiero co wróciła z Bielska-Białej po remisie z Podbeskidziem, więc zmiany były potrzebne. Na początek bramkarz - Trela zamiast Małkowskiego. Do składu wskoczyli także Pawłowski i Przybyła.

17:39

Mamy oczywiście już wyjściowe jedenastki obu drużyn. Rzućmy okiem na Wisłę - "Biała Gwiazda" walczy dzisiaj o wiele, więc tymczasowy trener Marcin Broniszewski ustawił swój zespół bardzo ofensywnie. W środku pola zagrają Brlek i Popović, a w ataku Ondraszek.

17:33

Lepiej późno niż wcale - z takim mottem witamy się z Wami prosto ze stadionu w Kielcach, gdzie w ramach zaległego meczu 25. kolejki Korona podejmie Wisłę. Zapraszamy na naszą relację LIVE!

13:00

Korona - Wisła LIVE!

ZAPOWIEDŹ: Nadrabiamy zaległości w Kielcach

Na Kolporter Arenie, z tygodniowym poślizgiem, zagrają dzisiaj Korona Kielce i Wisła Kraków. Na nowej murawie zmierzą się drużyny, które jak powietrza potrzebują trzech punktów. Której ta sztuka się uda? Krakowianie mają dzisiaj szansę wyrwać się ze strefy spadkowej, a kielczanie zbliżyć się do grupy mistrzowskiej. Już samo to zapowiada nam całkiem interesujący pojedynek, a jeśli dodamy do tego fakt, iż dla kibiców Korony w całym sezonie nie ma ważniejszego meczu niż ten z Wisłą, to możemy powoli zacierać ręce. W poniedziałek rano układano murawę na Kolporter Arenie

14:45

Mecz odwołany z powodu złego stanu murawy. Spotkanie odbędzie się we wtorek, 8 marca o godz. 18 [CZYTAJ WIĘCEJ]