Piast GliwicePiast Gliwice
1 : 0
Śląsk WrocławŚląsk Wrocław
94'

Piotr Lasyk patrzy na zegarek i kończy mecz! Piast wygrywa pierwszy mecz na wiosnę. Pokonuje u siebie Śląsk Wrocław po golu Josipa Barisicia z pierwszej połowy.

93'

Mateusz Abramowicz łapie piłkę na raty.

93'

Martin Nespor wywalczył w ostatnich sekundach meczu rzut wolny na połowie Sląska.

92'

Krzysztof Ostrowski zdołał powstrzymać wychodzącego na bramkarza Kamila Vacka. Jeszcze Czech był na spalonym.

91'

Złe podanie Kamila Vacka na wolne pole do Macieja Jankowskiego. Mateusz Abramowicz przechwytuje piłkę.

90'

Trzy minuty doliczone.

90'

Martin Nespor na spalonym.

90'

Centymetry dzieliły Śląsk od wyrównania!!! Robert Pich trafił z woleja w spojenie słupka z poprzeczką. Huknął z siedemnastu metrów!!!

87'

Marcin Pietrowski przeciął podanie Roberta Picha. Korner dla gości. I jeszcze jeden.

85'

To powinien być remis!!! Dwójkowa akcja Kamila Dankowskiego i Kamilem Bilińskim - drugi z wymienionych zagrał w pole karne do tego pierwszego, a ten fatalnie przestrzelił!

84'

Radosław Murawski posłał piłkę do kibiców siedzących w wyższych rzędach trybuny za bramką Mateusza Abramowicza.

83'

Zmiana taktyczna w Piaście. Kornel Osyra na ostatnie minuty wchodzi za Mateusza Maka

82'

Szczęście wrocławian... po interwencji Roberta Picha. Ten nieczysto trafił w piłkę, która wyszła na rzut rożny. Bez zagrożenia.

81'

Starcie Adama Kokoszki z Radosławem Murawskim, który mocno ucierpiał. Po kilku zawodników doskoczyło do siebie by coś sobie wyjaśnić. Wkroczył w to sędzia, który "rozpędził" towarzystwo.

80'

Przydał się Martin Nespor we własnej "szesnastce" po rzucie wolnym wykonywanym przez Toma Hateleya. Kolejny atak Śląska spalił na panewce.

79'

Mateusz Mak stracił piłkę w pobliżu pola karnego na rzecz Krzysztofa Ostrowskiego. Gospodarze domagali się rzutu wolnego, ale sędzia nakazał grać dalej.

78'

Mateusz Mak zagrywa w pole karne w stylu Quaresmy. Lasza Dvali nieczysto trafia w piłkę, która wyszła poza linię końcową.

77'

Kamil Dankowski wchodzi za kontuzjowanego Jacka Kiełba.

76'

Jacek Kiełb znowu leży na murawie Wydaje się, że jest to poważniejszy uraz.

75'

4 510 kibiców przyszło na Stadion Miejski w Gliwicach.

74'

Marcin Pietrowski wyjaśnia sytuację po centrze Krzysztofa Ostrowskiego. Na murawie leży Jacek Kiełb, który został przypadkowo kopnięty przez Tomasza Mokwę.

73'

Tomasz Mokwa na murawie za Josipa Barisicia.

72'

Lasza Dvali szczęśliwie powstrzymał we własnym polu karnym Mateusza Maka. Po kontrze Peter Grajcar uderzył nad poprzeczką.

71'

Kamil Biliński wszedł za bardzo pod piłkę dośrodkowaną przez Krzysztofa Ostrowskiego. Nie miał jak uderzyć. Jakub Szmatuła z "piątki".

71'

Kamil Biliński przejął piłkę w polu karnym. Wycofał do Roberta Picha, którego dośrodkowanie padło łupem Heberta.

70'

Peter Grajcar zastępuje Igora Tyszczenkę.

69'

Zakotłowało się w polu karnym gospodarzy. Piotr Celeban strzelał z woleja nad bramką. Akcje Śląska są coraz groźniejsze.

68'

Dośrodkowanie Krzysztofa Ostrowskiego z prawej strony zostało zablokowane przez Patrika Mraza. Rzut rożny.

67'

Jacek Kiełb huknął z dystansu kilka metrów od bramki Piasta.

65'

Maciej Jankowski melduje się na murawie. Zmienia słabego Sasę Zivca.

64'

Śląsk przycisnął i był bliski wyrównania! Kamil Biliński zgrał piłkę na wolne pole do rozpędzonego Roberta Picha, którego płaskie uderzenie z linii 16. metra trącił Jakub Szmatuła na rzut rożny. Piłka przeszła tuż przy lewym słupku!.

63'

Kamil Biliński zastępuje bezbarwnego Ryotę Moriokę.

62'

Jakub Szmatuła niepewnie interweniuje po uderzeniu Jacka Kiełba z ok. 25 metrów. Przy dobitce Robert Pich był skutecznie wytrącony z równowagi, ale nie na tyle, by sędzia musiał podyktować rzut karny

60'

Korona wyrównuje po trafieniu Airama Cabrebry.

59'

Starcie Kamila Vacka w polu karnym z Piotrem Celebanem. Zawodnik Piasta został skutecznie powstrzymany. Jeszcze żółta kartka dla Mariusza Pawelca za wcześniejszy faul.

57'

Mateusz Abramowicz broni strzał Sasy Zivca zza pola karnego. Piłka leciała w sam środek bramki, więc miał ułatwione zadanie.

56'

Seria (niefortunnych) dośrodkowań wrocławian. Ostatecznie Jakub Szmatuła z "piątki".

54'

Hebert został nastrzelony przez Jacka Kiełba. Krótka przerwa grze przed rzutem rożnym dla gości.

54'

Kontra Śląska. Ryota Morioka w roli prawoskrzydłowego przerzucił piłkę do rozpędzonego Krzysztofa Ostrowskiego. Japończyk chyba nie zjadł śniadania - kolejny raz zagrał zbyt anemicznie.

53'

Za głębokie dośrodkowanie Sasy Zivca. Mateusz Abramowicz pewnie chwyta piłkę.

52'

Patrik Mraz za mocno podaje do Josipa Barisicia w "szesnastkę" wrocławian. Jeszcze jedna akcja - strzał Martina Nespora zablokowany. Rzut rożny.

52'

Starcie Jacka Kiełba z Marcinem Pietrowskim. Słuszna zółta kartka dla pomocnika Śląska.

51'

48'

Michał Mak tym razem w drugim polu karnym - zgrał piłkę do Josipa Barisicia, ale niedokładnie. Chwilę później Patrik Mraz minął w lewym narożniku pola karnego... Mateusza Abramowicza. Nie zdołał jednak dośrodkować.

46'

Jacek Kiełb za mocno wypuścił sobie piłkę w polu karnym Piasta. Wykorzystał to Mateusz Mak, który uniemożliwił rywalowi dogonienie jej. Jakub Szmatuła od bramki.

46'

Gra wznowiona ze środka. Obie drużyny przystępują do drugiej odsłony bez zmian!

18:57

Powracamy do Gliwic na drugą połowę meczu Piast - Śląsk. Do przerwy prowadzą gospodarze po golu Josipa Barisicia.

46'

Koniec pierwszej połowy. Piast prowadzi ze Śląskiem po golu Josipa Barisicia.

45'

Dobre dośrodkowanie Krzysztofa Ostrowskiego z lewej strony w pole karne. Sęk w tym, że nie było ani jednego zawodnika Śląska.

45'

Piotr Lasyk dolicza jedną minutę.

44'

Podanie na "zapalenie płuc" do Jacka Kiełba na prawą flankę. Ten zdołał dośrodkować, ale już zza linii końcowej.

43'

Jeszcze dwa takie dośrodkowania Ryoty Morioki i kto inny będzie wykonywać stałe fragmenty gry. Piłka ledwie przeleciała kilkanaście metrów.

42'

Mateusz Mak skutecznie powstrzymany na prawej stronie przez Mariusza Pawelca. Mateusz Abramowicz z "piątki".

41'

Złe, krótkie dośrodkowanie Japończyka zapoczątkowało kontrę, która niecelnym podaniem w stronę napastników zepsuł Patrik Mraz.

41'

Goście wywalczyli rzut rożny z prawej strony. Ryota Morioka ustawia piłkę...

39'

Kontra Piasta. Zagranie na lewą stronę do Patrika Mraza, którego dośrodkowanie wyłapuje Mateusz Abramowicz.

38'

Piotr Celeban już składał się do strzału z pola karnego. Marcin Pietrowski o ułamek sekundy wcześniej zdołał wybić piłkę.

37'

"Tylko" żółta kartka dla Urosa Koruna za faul na Robertu Pichu. Zawodnik Śląska wychodził na czystą pozycję!

35'

5/1 Strzały/strzały celne 2/0

34'

Lekko przycisnęli goście. Jacek Kiełb w roli prawoskrzydłowego centruje w pole karne za mocno, a po chwili Piotr Celeban uderzył zza pola karnego nad poprzeczką.

33'

Jacek Kiełb faulowany nieco ponad 30 metrów od bramki Jacka Szmatuły. Strzał poszkodowanego trafił w mur.

31'

Była okazja na drugą bramkę - Martin Nespor przelobował wychodzącego z bramki Mateusza Abramowskiego. Nie tylko chybił o kilka metrów, lecz także był na spalonym.

30'

Krzysztof Ostrowski nie zdołał utrzymać piłki na boisku po zagraniu Ryoty Morioki. Dla skrzydłowego Śląska boisko okazało się trochę za wąskie.

28'

Jeszcze jeden! Jeszcze jeden!

- skandują kibice Piasta.

27'

Martin Nespor szybko wznowił grę z rzutu wolnego - przerzucił piłkę na prawe skrzydło do Mateusza Maka, który podciągnął kilkanaście metrów i dośrodkował na 5. metr do Josipa Baricisia. Ten tylko odpowiednio dostawił stopę!

27'

GOOOL, JOSIP BARISIĆ!!!

26'

Strzały Sasa Ziva z 18 i Radosława Murawskiego z 25 metrów zostały zablokowane.

56% Posiadanie piłki 44%

23'

Martin Nespor zgrywa piłkę po rzucie rożnym. Nie w tempo do kolegów z drużyny. Po chwili nikt nie zamykał akcji po centrze Patrika Mraza.

22'

Nieudany przerzut na lewą stronę "szesnastki" Piasta do Jacka Kiełba. Jakub Szmatuła zaczyna od bramki.

21'

Kamil Vacek powalony przez Jacka Kiełba kilka metrów od prawego narożnika pola karnego Śląska. Pomocnik gości "walczy" o kartkę. Mateusz Abramowicz łapie piłkę.

20'

Krzysztof Ostrowski przejmuje piłkę w polu karnym. Po "zgaszeniu" uderzył z woleja, ale był na spalonym.

18'

Piast przez moment będzie grać w "dziesiątkę".

17'

Hebert po walce bark w bark zabrał piłkę Jackowi Kiełbowi. Kontrę przerwał zdecydowanym, aczkolwiek spóźnionym wejściem Tom Hateley w nogi Radosława Murawskiego. Kapitanowi gospodarzy udzielana jest pomoc medyczna.

15'

Mariusz Pawelec ostro potraktował Kamila Vacka na prawej stronie. Uzasadnione pretensje Czecha do arbitra, który porozmawiał z zawodnikiem Śląska.

14'

Tym samym "zrewanżował się" Patrik Mraz. Mateusz Abramowicz wznawia grę z "piątki".

13'

Krzysztof Ostrowski przejmuje piłkę na prawej stronie pola karnego. Przesadził z mocą włożoną w dośrodkowanie, przerzucając przez całą "szesnastkę".

12'

Uros Korun wybija futbolówkę wyżej niż dalej. Niemniej powstrzymał Roberta Picha na lewj flance.

11'

Jeszcze jedna akcja gospodarzy, którzy przeważają od początku spotkania. Mateusz Abramowicz łapie piłkę po odbiciu przez Igora Tyszczenko.

9'

Zrobiło się gorąco w polu bramkowym Śląska po rzucie rożnym. Piotr Celeban zdołał wyjaśnić sytuację dalekim wybiciem.

8'

A w Kielcach Wisła prowadzi po golu Denisa Popovicia z rzutu karnego od... pierwszej minuty.

8'

Po interwencji Piotra Celebana gospodarze mają rzut rożny.

6'

Daleki wykop Mateusza Abramowicza, któy znowu interweniował poza polem karnym. Póki co noga nie drży 23-letniemu debiutantowi.

5'

Kontra Śląska przerwana przez Heberta - ten wybił piłkę w taki sposób, że nabił jeszcze Igora Tyszczenkę

4'

W odpowiedzi Martin Nespor główkuje ponad bramką po dośrodkowaniu Kamila Vacka z prawej strony.

4'

Jego vis-a-vis, Jakub Szmatuła, pewnie chwyta piłkę po rzucie wolnym gości.

3'

Podniesiona chorągiewka sędziego liniowego - Martin Nespor na spalonym. Pewnie poza polem karnym interweniował Mateusz Abramowicz.

3'

Fatalne "dośrodkowanie" Japończyka. Kamil Vacek przejął piłkę i wybił ją w koło środkowe.

3'

Ryota Morioka faulowany przez Marcina Pietrowskiego na prawej stronie. Do bramki Jakuba Szmatuły ok. 25 metrów.

1'

Dalekie podanie w kierunku Barisicia zostało przechwycone przez Celebana przed linią 16. metra.

0'

Gwizdek sędziego Piotra Lasyka i gospodarze zaczynają ze środka!

17:55

Obie drużyny wychodzą na murawę! Śląsk zagra na biało, Piast na niebiesko-czerwono.

17:52

W tym sezonie Piast przegrał tylko jeden mecz przed własną publicznością. Z delegacji wrocławianie tylko dwukrotnie przywozili komplet punktów.

17:49

Ostatnie dwa bezpośrednie mecze kończyły się na korzyść Piasta. W rundzie jesiennej wygrał we Wrocławiu 2:1 po golach Heberta i Koruna. Dla przyjezdnych trafił Biliński. Śląsk ostatni raz wygrał w Gliwicach... 17 maja 2009 r. Czy dzisiaj nastąpi przełamanie?

17:46

Mimo że gospodarzom dzisiejszego spotkania nie wiedzie się najlepiej w ostatnich tygodniach, to (wraz z Legią) ma zapewnione miejsce w grupie mistrzowskiej Ekstraklasy. Jeżeli dzisiaj wygra, to nie tylko przełamie serię bez "wiosennych" zwycięstw, lecz także zbliży się do wicemistrza Polski na jeden punkt (w następnej kolejce zagra w Bielsku-Białej).

Śląsk z kolei może w tabeli przeskoczyć Koronę, jeżeli ta przegra dzisiaj z Wisłą Kraków. Warunkiem jest przywiezienie kompletu punktów z Gliwic.

17:43

Obie ekipy znajdują się niemal na przeciwnych biegunach tabeli. Piast jest drugi z dorobkiem 48 punktów, ale na wiosnę nie zdobył kompletu punktów. Trzy remisy i porażka spowodowały spadek z fotela lidera zajmowanego po rundzie jesiennej.

Natomiast Śląsk jest czternasty (26 punktów). Ostatnie wyniki - dwie porażki i remis - spowodowały napiętą sytuację na linii kibice-piłkarze. Wrocławscy fani dali swój upust w sobotę po przegranym meczu z Zagłębiem w Derbach.

17:41

W bramce gości debiutuje Mateusz Abramowicz, który między słupkami zastępuje Mariusza Pawełka. To efekt słabej dyspozycji podczas ostatniego meczu z Zagłębiem Lubin.

17:39

I rezerwowi Piasta: Dobrivoj Rusov - Gerard Badia, Maciej Jankowski, Tomasz Mokwa, Kornel Osyra, Paweł Moskwik, Arturs Karasausks.

17:36

Znamy wyjściowe "jedenastki" obu ekip. Pora przedstawić rezerwowych. Zacznijmy od gości: Mariusz Pawełek - Kamil Dankowski, Konrad Kaczmarek, Peter Grajcar, Paweł Zieliński, Tomasz Hołota, Kamili Biliński.

17:34

My też dołączamy się do życzeń z okazji Dnia Kobiet.

Dzień Kobiet - Piast

Dzień Kobiet - Śląsk

17:32

A na relację NA ŻYWO z meczu Piast - Śląsk zaprasza Tomasz Górski. Dobry wieczór.

17:30

Wczoraj poznaliśmy ostatni wynik w ramach 26. kolejki Ekstraklasy, w którym Ruch Chorzów wygrał 3:2 w Szczecinie z Pogonią. Dzisiaj za to, jako przedsmak Ligi Mistrzów, zostaną uzupełnione mecze 25. kolejki. Mecze Korony Kielce z Wisłą Kraków i Piasta Gliwice ze Śląskiem Wrocław zostały odwołane z powodu złych warunków atmosferycznych oraz stanu murawy.

13:00

Piast - Śląsk LIVE!

Zapowiedź: Czy niedawny lider przełamie wiosenną niemoc

Dzisiejszego wieczoru zmierzą się zespoły, którym przed tygodniem plany popsuła pogoda. Temperatura i konsekwentnie padający śnieg pomieszały szyki lokalnym greenkeeperom i doprowadziły murawę do stanu nieużywalności. Tak stało się między innymi w Gliwicach, w związku z czym arbiter zdecydował się przełożyć spotkanie na dzisiejszy wieczór. A w nim lokalny Piast podejmie Śląsk Wrocław. Patrząc na sytuację obu zespołów – zacięta walka o pełną pulę, gwarantowana. Śląsk Wrocław - Piast Gliwice

17:48

Mecz Piasta ze Śląskiem został odwołany z powodu złego stanu murawy. Spotkanie zostało przełożone na wtorek, 8 marca o godz. 18