Ruch ChorzówRuch Chorzów
19:53

To już koniec naszej relacji LIVE z tego spotkania. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje w Ekstraklasa.net.

19:52

Legia Warszawa pokonuje Ruch Chorzów 2:0 po samobójczej bramce Pawła Oleksego (31') i golu Adama Hlouska (49'). Tym samym Legia została nowym liderem Ekstraklasy.

93'

Zieńczuk dośrodkował piłkę z rzutu wolnego, ale wybili ją obrońcy Legii i sędzia Paweł Gil zagwizdał po raz ostatni.

91'

Sędzia doliczył 3 minuty do regulaminowego czasu gry.

90'

Bereszyński zmienił na placu gry Masłowskiego.

87'

Piłka po dośrodkowaniu Lipskiego trafiła pod nogami Iwańskiego. Piłkarz Ruchu zdecydował się na strzał, który ostatecznie został zablokowany.

85'

Na pierwszą zmianę zdecydował się Stanisław Czerczesow. Schodzi Prijović, wchodzi Vranjes.

84'

Duda dośrodkował z rzutu wolnego prosto na głowę Hlouska, który uderzył minimalnie nad bramką.

83'

Lipski dośrodkował piłkę w pole karne i ostatecznie piłka wylądowała pod nogami Mazka, który uderzył na bramkę. Futbolówka trafiła jednak w Malarza.

80'

Na placu gry pojawił się Efir, a w stronę ławki rezerwowych kieruje się Stępiński.

80'

Jędrzejczyk ładnie dograł piłkę przed piąty metr na głowę wbiegającego Dudy, ale ten uderzył niecelnie.

78'

Duda podał do Prijovicia, a ten dograł w pole karne, gdzie był Nikolić. Putnocky był jednak dobrze ustawiony i złapał piłkę.

77'

Zieńczuk próbował wypuścić Stępińskiego. Uprzedził go jednak Lewczuk.

75'

Piłka powędrowała do Mazka, ale wyprzedził go Borysiuk, który wślizgiem wygarnął mu piłkę sprzed nóg.

73'

Lewczuk był spóźniony i sfaulował Stępińskiego, za co zobaczył żółtą kartkę.

72'

Nikolić dostał piłkę na wolne pole przed polem karnym i uderzył na bramkę. Dobrą interwencją popisał się Putnocky, ale Nikolić w momencie podania i tak znajdował się na pozycji spalonej i tym razem sędzia użył gwizdka.

70'

Kolejna zmiana w ekipie gości. Hanzel zmienia na placu gry Surmę.

68'

Tym razem po dośrodkowaniu z rzutu rożnego niecelnie głową uderzył Prijović.

67'

Jodłowiec dograł do Dudy w pole karne. Kolejny raz na rzut rożny wybijają obrońcy Ruchu.

65'

Znów z rzutu rożnego dośrodkowywał Duda. Jędrzejczyk uderzył głową obok lewego słupka.

64'

Kolejne dośrodkowanie Dudy, tym razem z rzutu wolnego. Na rzut rożny wybija Oleksy.

61'

Duda dośrodkował w pole karne, ale dobrze ustawiony był golkiper Ruchu, który bez problemu złapał futbolówkę.

60'

Kolejnym ładnym strzałem popisał się Duda. Putnocky odbił jednak piłkę, do której dopadł jeszcze Nikolić. Napastnik Legii poślizgnął się i nie trafił czysto w piłkę.

59'

Prijović zszedł do środka i dograł w pole karne do Nikolicia, który następnie oddał mu piłkę. Zawodnik Legii zakończył tę akcję niecelnym strzałem.

58'

Na pierwszą zmianę zdecydował się Waldemar Fornalik. Wchodzi Zieńczuk, schodzi Podgórski.

57'

Borysiuk próbował rozciągnąć do Hlouska, ale piłka znów wylądowała w rękach bramkarza Ruchu.

55'

Duda dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego, ale piłka wylądowała prosto w rękach Putnockiego, który przy okazji uderzył się głową o nogi Hlouska.

54'

Kolejna żółta kartka! Jodłowiec ukarany za przepychanki w polu karnym.

53'

Prijović faulowany przez Grodzickiego. Kapitan Ruchu ukarany żółtą kartką.

51'

Żółtym kartonikiem ukarany Duda.

49'

GOOOOOL!!! 2:0! HLOUSEK! Piłka została dośrodkowana w pole karne z rzutu rożnego. Wyskoczył do niej Jodłowiec, który zgrał ją głową do Hlouska, a ten wpakował ją prosto do bramki.

48'

Duda świetnie podał do Nikolicia, a ten wbiegł z piłką w pole karne, minął bramkarza i uderzył. Konczkowski wybija piłkę sprzed linii bramkowej!

46'

Sędzia rozpoczyna drugą część spotkania. Tym razem od środka chorzowianie.

18:50

Legia Warszawa prowadzi z Ruchem Chorzów 1:0 po samobójczej bramce Pawła Oleksego (31'). Warto jednak dodać, że podczas podania Nikolić znajdował się na pozycji spalonej i bramka nie powinna zostać uznana.

48'

Arbiter kończy pierwszą część spotkania.

46'

43'

Hlousek wygrał pojedynek z Mazkiem w polu karnym, ale przy tym trafił go łokciem w twarz. Piłkarz Ruchu nie podnosi się z murawy, ale gwizdek sędziego milczy.

41'

Koj trafił w nogi Nikolicia i Legia będzie miała rzut wolny.

39'

Lipski zdecydował się na bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego, ale mocno przestrzelił.

38'

Mazek faulowany przez Lewczuka i Ruch będzie miał rzut wolny z trzydziestu metrów.

36'

Duda zdecydował się na uderzenie z dystansu i trafił w poprzeczkę! Fantastyczne spotkanie rozgrywa pomocnik Legii.

36'

Mazek zabrał się z piłką prawą stroną. Piłkarz Ruchu w momencie podania znajdował się jednak na pozycji spalonej i sędzia liniowy podniósł chorągiewkę.

34'

Stępiński dostał piłkę w pole karne i zdecydował się na uderzenie. Dobrym wślizgiem popisał się Pazdan, który zmienił tor lotu piłki.

31'

GOOOOOL!!! 1:0! BRAMKA SAMOBÓJCZA! Nikolić wbiegł z piłką w pole karne z lewej strony i płasko dograł na piąty metr, a tam Oleksy wpakował ją do własnej bramki.

29'

Futbolówka powędrowała w stronę Prijovicia, ale piłkarz Legii nie zdołał jej opanować i sprzed nóg wygarnął mu ją Oleksy.

28'

Jodłowiec podał do Masłowskiego, a ten dośrodkował piłkę w pole karne. Dostał w głowę Iwański i rzut rożny będą mieli gospodarze.

27'

Mazek zderzył się z Pazdanem w środkowej strefie boiska i sędzia odgwizdał faul.

25'

Podgórski nie zrozumiał się z Mazkiem i piłka opuściła plac gry.

24'

Sfaulowany został Podgórski i Ruch miał rzut wolny na połowie rywali. Piłka została posłana w stronę Stępińskiego, który jednak do niej nie zdążył. Futbolówka w rękach Malarza.

21'

Pazdan ostro sfaulował Stępińskiego, za co stanowczo upomniał go arbiter.

19'

Masłowski podał do Dudy w pole karne, ale ten nie do końca wiedział co zrobić z futbolówką i ostatecznie przejęli ją rywale.

18'

Mazek dostał piłkę od Konczkowskiego i spróbował okiwać Pazdana. Doświadczony obrońca Legii nie dał jednak się minąć.

16'

Iwański dograł na prawą stronę do Stępińskiego. Napastnik Ruchu zdecydował się na uderzenie z ostrego kąta. Piłka trafiła tylko w boczną siatkę.

15'

Jodłowiec zagrał prostopadłą piłkę z połowy rywali do Nikolicia, a ten w doskonałej sytuacji spróbował przelobować Putnockiego, ale nawet nie trafił w bramkę.

12'

Ciekawie rozegrany rzut rożny. Duda zagrał klepkę z Masłowskim i dośrodkował w pole karne. Piłka przeleciała minimalnie nad głową Nikolicia.

10'

Duda minął wszystkich rywali i wbiegł z piłką w pole karne. Fantastyczna indywidualna akcja, zabrakło jedynie strzału.

9'

Jodłowiec sprytnie dograł piłkę w pole karne, ale znów wyłapał ją golkiper Ruchu.

7'

Piłka została wrzucona z autu w pole karne, gdzie zrobiło się małe zamieszanie. Ostatecznie futbolówkę złapał Putnocky.

6'

Lipski dośrodkował piłkę z rzutu wolnego. Grodzicki przegrał pojedynek główkowy z Pazdanem i w posiadaniu piłki jest teraz Legia.

4'

Iwański ucierpiał w starciu z Jędrzejczykiem i długo nie podnosił się z murawy.

2'

Rzut wolny z lewej strony pola karnego mieli goście. Lipski dośrodkował w pole karne, ale piłkę wyłapał Malarz, który przy okazji zderzył się z Pazdanem.

1'

Sędzia Paweł Gil gwiżdże po raz pierwszy i od środka rozpoczęli gospodarze.

17:50

Rezerwowi Ruchu Chorzów: Skaba, Szyndrowski, Zieńczuk, Lenartowski, Moneta, Hanzel, Efir

17:48

Rezerwowi Legii Warszawa: Szumski, Brzyski, Bereszyński, Rzeźniczak, Broź, Vranjes, Niezgoda

17:47

Poznaliśmy już wyjściowe jedenastki obu zespołów. Czas na rezerwowych.

17:46

17:45

Witamy serdecznie! Już za 15 minut Legia Warszawa podejmie Ruch Chorzów w meczu 24. kolejki Ekstraklasy. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji LIVE z tego spotkania.