Haraslin poślizgnął sie w polu karnym. Szybko jednak wstał i nie dał sobie zabrać futbolówki. Wycofał ją do Kovacevicia, który błyskawicznie przekazał ją samotnie stojącemu Stolarskiemu. Ten spokojnie umieścił ją w siatce.

GOL! Paweł Stolarski rozstrzygnął losy spotkania. 3:1

Jankowski krótkimi podaniami z Murawskim, przebili się prawym skrzydłem. W końcu pierwszy z nich posłał futbolówkę w kierunku Heberta. Ten nie zdołał jej jednak odebrac.

Na pozycji spalonej złapany został Flavio Paixao

90'

Sędzia doliczył 4 minuty

90'

Drobne spięcie między Janickim, a Nesporem w środku boiska. Arbiter przerwał grę, lecz nie pokazał żadnego kartonika.

89'

Po podaniu Badii, z linii pola karnego lewą nogą, uderzał Hebert. Ponad bramką.

89'

Flavio Paixao przegrał pojedynek jeden na jednego z Ipsą. Tym samym akcja Lechii zakończyła się fiaskiem

88'

Flavio Paixao złapany na spalonym po podaniu Haraslina.

87'

Kovacević wykonał rzut wolny podyktowany na korzysć gospodarzy. Zdecydował się od razu uderzać. Nie ywszło mu to najlepiej i piłka przemknęła obok bramki.

87'

Druga żółta kartka dla Martina Bukaty. Brutalnie zatrzymał uciekającego mu lewym skrzydłem Haraslina.

83'

Żółtą kartka ukarany jeszcze Kristijan Ipsa.

83'

Po rzucie rożnym Vacka w polu karnym Lechii powstał spory chaos, którego jednak nie wykorzystali gliwiczanie.

82'

Po podaniu Pietrowskiego z około 16. metra uderzył Zivec. Budziłek przeniósł ją nad poprzeczką. Będzie jeszcze korner

81'

Bohater tego spotkania, Michał Mak opuszcza murawę. Zmieni go Lukas Haraslin.

81'

Michał Mak zatrzymał w zalążku akcję Bukaty

79'

Fantastyczna sytuacja Lechii! Środkiem boiska pociągnął Kovacević, po czym skierował piłkę do samotnie czajacego się pod polem karnym Łukasika. Ten strzelił w światło bramki, lecz swój zespół przed stratą gola uratował Szmatuła.

78'

Stolarski szybko popędził prawą stroną. Nie zdołał jednak uciec Pietrowskiemu, który oddalił zagrożenie spod własnej bramki.

78'

Kolejny rzut wolny w wykonaniu Łukasika. Piłkę z pola karnego Piasta znowu wybił Nespor

77'

Michał Mak świetnie wyminął Bukatę. Ten uciekł się do faulu. Arbiter nie pokazał jednak kartki.

74'

Rzut wolny dla Lechii Gdańsk zakończył się dośrodkowaniem w pole karne Piasta. Piłke głową wybił Nespor

73'

Kolejna kara indywidualna dla zawodników Piasta. Martin Bukata otrzymał żółta kartkę za faul na Maku.

72'

Piast coraz częściej pojawia się na połowie Lechii. Nie jest jednak w stanie zabrnąć daleko pod pole karne Łukasza Budziłka.

71'

Żółty kartonik obejrzał również sam Stolarski, za przewinienie na Pietrowskim sprzed chwili.

70'

Ewidentny faul Heberta na Stolarskim. Żółta kartka.

68'

Po podaniu Łukasika, piłka zmierzała w kierunku Flavio. Na jej drodze stanął Bukata, który nieco trącił Portugalczyka. Chwila przerwy, gdyż piłkarz Lechii leży na murawie.

66'

Faul Nespora w ofensywie. Na murawie leży Janicki.

65'

Flavio odebrał piłkę Pietrowskiemu, lecz Portugalczyk stracił ja pod polem karnym na korzyść Ipsy.

63'

Vacek przebił się lewym skrzydłem i przerzucił piłkę na drugą stronę, w kierunku Heberta. Obrońca nie zdołał jednak tego wykorzystać.

62'

Żółtą kartką ukarany Kamil Vacek za przewinienie w środku boiska. Wina Czecha mocno kontrowersyjna.

61'

I od razu ostatnia zmiana w zespole gości. Gerard Badia za Patrika Mraza.

61'

Strzelec bramki dla Piasta, Mateusz Mak opuścił murawę. W jego miejsce Martin Nespor.

60'

Pewny siebie Bukata, chcial samotnie przebić się pod pole karne Lechii. Nieskutecznie.

60'

Rzut wolny dla Piasta wykonywał Kamil Vacek. Ładne dośrodkowanie w pole karne przeszło między nogami Łukasza Budziłka. Futbolówka leciała w stronę bramki, a dobił ją jeszcze Mateusz Mak

59'

GOL! Kontaktowe trafienie dla Piasta! Autorem bramki Mateusz Mak.

58'

Kolejny przebłysk Bukaty. Przejął piłkę na własnej połowie i właczył się do akcji ofensywnej. Otoczony przez Łukasika i Wojtkowiaka, przewrócił się. Będzie rzut wolny

57'

Druga roszada w Lechii. Boisko opuścił Grzegorz Kuświk, a zamiast niego do walki stanął Paweł Stolarski.

55'

Łukasik z rzutu rożnego posłał piłkę prosto w graczy Piasta.

55'

Michał Mak popędził lewą stroną. W starciu z Ipsą wywalczył rzut rożny.

54'

Mraz dośrodkował w pole karne. Tam musnął ją jeszcze Zivec. Budziłek bez najmniejszego kłopotu.

53'

Łukasik zbyt mocno z rogu. Futbolówkę bez trudu przejęli goście.

52'

Po podaniu Kovacevicia uderzał Flavio Paixao. Szmatułę wybił piłkę za linię końcową.

51'

Kuświk popędził do przodu, po czym oddał piłkę do Maka. Ten jednak nie zdołał się przedostać w pole karne i wycofał piłkę.

50'

Natychmiastowa reakcja Piotra Nowaka na kartkę Krasicia. Boisko opuścił Marco Paixao, a zmienił go Aleksandar Kovacević.

49'

Przed dobra szansą stanął Hebert, Uderzył z woleja, lecz piłka pomknęła nad poprzeczką.

49'

Druga żółta kartka w tym meczu, a tym samym czerwona dla Milosa Krasicia. Wyraźnie sfaulował uciekającego mu Mateusza Maka w środku boiska. Fatalna decyzja obarczona okrutnymi dla Lechii konsekwencjami.

47'

Vacek bardzo dobrze dośrodkował w pole karne. Najbliżej przyjęcia piłki był Mateusz Mak. Niekryty przez nikogo, powinien uderzać. A tak futbolówka spokojnie przeleciała obok bramki.

46'

Mateusz Mak w starciu z Janickim wywalczył rzut wolny dla swego zespołu

45'

Piast rozpoczął drugą część gry.

46'

Z szatni wyszli juz gliwiczanie. Został w niej jedynie Uros Korun. Zamiast niego zagra Kristijan Ipsa.

19:03

Lechia powróciła juz na murawę. Wciąz trzeba czekać natomiast na piłkarzy Piasta.

45'

Koniec pierwszej połowy

45'

Po lewej stronie starcie Maka z Pietrowskim, wygrał ten pierwszy. Lechia jednak nie skonstruowała groźniejszej sytuacji.

43'

Strzał Kuświka uprzedził Szmatuła, który bardzo odwaznie wyszedł z bramki.

41'

W powietrzu głowami zderzyli się Bukata oraz Łukasik. Chwila przerwy na interwencję sztabów medycznych.

40'

Michał Mak ukarany żółta kartką za faul na wybiegającym z własnej połowy Bukacie.

40'

Flavio z zamieszania na połowie Piasta wyłuskał piłkę i uderzył na bramkę. Spokojnie Szmatuła.

39'

Janicki wybił piłkę z własnego pola karnego i podał ją do Michała Maka. Ten wybiegł z bardzo szybkim kontratakiem. Zanim rywale się w ogóle zorientowali, ten był juz za daleko żeby go dogonić. W sytuacji sam na sam ze Szmatułą, poradził sobie doskonale.

38'

GOL! Michał Mak trafieniem zakończył fantastyczną kontrę

37'

Vacek z wolnego uderzył prosto w mur. Piłka poleciała pod nogi Bukaty. Ten oddał świetny strzał z dystansu, ale piłce na drodze stanął fantastycznie interweniujący Budziłek.

36'

Krótkimi podaniami na połowie gospodarzy, znalazł się Piast. Lukasik sfaulował Zivca pod polem karnym. Będzie rzut wolny

35'

Pietrowski przejął podanie Marco Paixao w kierunku Michała Maka i tym samym oddalił zagrożenie spod własnej bramki

35'

Po przejęciu Zivca, w pole karne dośrodkowywał Mraz. Nikt jednak nie odebrał nadlatującej futbolówki.

32'

Piast wymienił kilka podań na połowie rywali, lecz pewna linia defensywy Lechii nie pozwala im na nic więcej. Budziłek praktycznie bezrobotny

31'

Cała akcja rozpoczęła się od przechwytu Krasicia. Potem fantastycznym rajdem popisał się Michał Mak, który wyprzedził Koruna i scentrował w pole karne. Futbolówkę przejął Paixao i bez wahania uderzył na bramkę. Skutecznie interweniował Szmatuła, lecz prosto pod nogi Kuświka. Napastnik nie zwykł marnowac takich sytuacji.

30'

GOL! Grzegorz Kuświk wyprowadza Lechię na prowadzenie

29'

Po długim przeżucie Malocy, do piłki doszedł Flavio Paixao. Wyprzedził Heberta i uderzył na bramkę. Futbolówka przeleciała wysoko nad poprzeczką.

28'

Marco Paixao popędził prawą stroną po czym podał do Kuświka. Ten spróbował z dystansu. Spokojnie Szmatuła

27'

Pietrowski dośrodkował w pole karne, gdzie czaili się Bukata z Jankowskim. Uderzył pierwszy z nich. Zbyt lekko, żeby sprawić trudność Budziłkowi.

25'

Rzut rożny dla Lechii tradycyjnie wykonywał Łukasik. Tym razem zbyt mocno. Grę wznowi Szmatuła.

24'

Maloca długim podaniem posłał piłke w kierunku Flavio, lecz temu na drodze stanął Mraz.

23'

Kolejna szybka akcji. Tym razem jednak po podaniu Kuświka, Flavio Paixao został złapany na spalonym.

22'

Krasić wykorzystał niepewne przyjęcie rywali i przejął piłkę. Uderzył z linii pola karnego, lecz piłkę wybił Szmatuła. Futbolówka trafiła prosto pod nogi Michała Maka. Ten fatalnie spudłował.

21'

Po rzucie wolnym Łukasika, piłkę wybił Szmatuła.

20'

Zivec wrócił do obrony i tam faulem zatrzymał Krasicia. Będzie rzut wolny.

20'

Kiks Wojtkowiaka zakończył kolejną ofensywną akcję Lechii.

18'

Po centrze Flavio, głowa uderzał Kuświk. Daleko od światła bramki.

16'

Nieporozumienie pomiędzy Murawskim a Korunem nie przynioslo żadnych konsekwencji

15'

Kuświk pod polem karnym zostawił piłkę dla Marco Paixao. Ten uderzył w sam środek bramki. Dokładnie tam, gdzie czekał na nią Szmatuła.

14'

Po centrze Maka z półwoleja uderzył Wojtkowiak. Piłka nie zmierzała bynajmniej w kierunku bramki.

13'

Faul w ofensywie Milosa Krasicia na Patriku Mrazie. Arbiter nie wahał się wyciągnąć żółtej kartki.

12'

Po szybkim dryblingu Zivec skierował piłke do Jankowskiego. Napastnik dał się jednak złapać na spalonym.

11'

Do ataku ruszył Mateusz Mak, lecz bez problemu zahamował go Maloca

10'

Marco Paixao wywalczył sobie piłke pod polem karnym Piasta. Zabrał ją Korunowi i podał swojemu bratu. Ten uderzył z dystansu. Niecelnie

9'

Mateusz Mak przejął piłkę w polu karnym Lechii, lecz spokojnie zatrzymał go Wojtkowiak.

8'

Bardzo wysoki pressing Lechii Gdańsk sprawia, że goście nie moga nawet wyjść z własnej połowy

7'

Pietrowski skutecznie zatrzymał rajd Michała Maka.

6'

Pewne wyjście z bramki Szmatuły nie pozwoliło gdańszczanom oddać strzału

6'

Mraz sfaulował Marco na prawym skrzydle. Będzie kolejny staly fragment gry

5'

Niezła centra Łukasika została bez kłopotu wybita przez gliwiczan.

4'

Lechia znowu w natarciu, Tym razem Krasić próbował przebić się prawą stronę, lecz w starciu z defensorami Piasta wywalczył jedynie rzut wolny

3'

Piłkę nadlatującą z rzutu rożnego bez problemu złapał Szmatuła.

2'

Genialny strzał Flavio! Po dosrodkowaniu w wykonaniu Michała Maka, Portugalczyk uderzył z powietrza. Szmatuła na posterunku. Będzie jeszcze korner.

1'

Zaczęło się bardzo powoli. Piłka spokojnie toczy się w środku pola.

0'

ZACZYNAMY!

18:00

Kapitanowie: Radosław Murawski oraz Milos Krasić wylosowali już strony.

17:58

Arbiter wyprowadził już obie jedenastki na murawę. Do rozpoczęcia spotkania pozostały już minuty.