3 : 2
Korona KielceKorona Kielce
1. połowa0 : 2
17:26

Kapitalny mecz w Łęcznej to dopiero zapowiedź kolejnych dzisiejszych spotkań Ekstraklasy. Już o 18 lider z Gliwic zmierzy się z Lechią Gdańsk, z kolei w Krakowie Wisła podejmie Podbeskidzie. Zapraszamy do śledzenia naszych relacji na Ekstraklasa.net!

94'

Koniec spotkania w Łęcznej. Górnik wygrywa po kapitalnym meczu 3:2. Korona już w 8. i 17. minucie prowadziła po golach Pawłowskiego i Cabrery 2:0, ale sędzie Stefański podyktował jeszcze przed przerwą dwie jedenastki dla Górnika. Obie wykorzystał Jakub Świerczok. Napastnik z Łęcznej w 2. połowie strzelił jeszcze gola na 3:2 w 70. minucie spotkania i dał gospodarzom upragnione zwycięstwo!

90'

Sędzia Stefański dolicza aż 4 minuty!

90'

Świerczok żegnany brawami za hat-tricka. Zastępuje go Śpiączka.

89'

Zmiana w Górniku - Barreno za Bonina.

89'

Rozpoczęła się ostatnia minuta. Korona próbuje cokolwiek zrobić, ale jest bezradna.

86'

Trafford uderza co sił w nodze, ale strzał zablokowany przez Tymińskiego.

85'

Górnik nawet w ostatnich minutach prezentuje się dużo lepiej od gości. Korona ciągle sprowadzona jest do obrony we własnym polu karnym. Gospodarze kontynuuje serię rzutów rożnych...

83'

... a Aankoura zmieni Sekulski.

82'

20-letni Zając wchodzi za Pawłowskiego.

78'

Strzał Pawłowskiego, który otrzymał piłkę w polu karnym, ale jego słaby strzał wyłapał bramkarz. W odpowiedzi Piesio popisuje się podobną akcja, ale jego wrzutka nie dotarła do kolegów.

75'

Zmiana w Górniku. Tymiński za Danielewicza.

75'

Ostatni kwadrans tego widowiska w Łęcznej!

72'

Korona bierze się do roboty. Aankour potężnie uderza z 30 metrów, ale Bartkus pewnie broni.

75'

Piesio znalazł się na skrzydle i wrzucił z prawego skrzydła. Do piłki dopada Świerczok, który finalizuje cała akcję strzałem głową! 3:2!!!!

70'

Gooooollll!!!! Świerczok!!!!!!

66'

Świerczok w odpowiedzi!v Napastnik z Łęcznej mocno strzela, Małkowski broni, Bonin dobija, Małkowski znów broni! Popis bramkarza Korony!

66'

Sierpina wrzucił piłkę w pole karne z rzutu wolnego i Cabrera wyskoczył do niej najwyżej. Hiszpan uderzył, ale Bartkus łapie futbolówkę w ręce.

65'

Pruchnik kopnięty w polu karnym w twarz. Chwila przerwy.

64'

3833 - tylu kibiców zawitało dziś na stadionie w Łęcznej.

62'

Ofensywne wejście Piesia, który oddał centrostrzał na bramkę Korony - piłka nie trafiła do żadnego z partnerów i wylądowała nad poprzeczką.

60'

Godzina gry za nami! Po szalonej pierwszej połowie oba zespoły opadły nieco z sił, choć gospodarze dalej próbują udokumentować swoją przewagę. Tak jak chociażby przed momentem, gdy niezłym strzałem popisał się Pitry. Bezbłędnie jednak broni Małkowski.

56'

Mierzejewski jako pierwszy z ekipy gospodarzy zarabia żółta kartkę.

54'

Jovanović próbował coś samodzielnie wskórać, ale jego prostopadłe podanie wyłapał golkiper Górnika.

50'

Górnik póki co w natarciu! Korona wyraźnie cofnęła się i chce bronić wyniku, co by nie mówić, korzystnego. Górnik próbuje akcji skrzydłami, ale podopieczni Brosza świetnie przesuwają się całymi formacjami obrony i pomocy.

47'

Świeżo wszedł, a juz ukarany! Trafford z kartonikiem za faul na w środku pola.

46'

W przerwie nastąpiła zmiana w ekipie gości - Rymaniaka zastąpił Trafford.

46'

Korona rozpoczyna drugą połowę, miejmy nadzieję równie emocjonującą!

16:20

Koniec pierwszej fenomenalnej połowy na obiekcie w Łęcznej! Korona prowadziła już 2:0, ale sędzia Stefański dwukrotnie wskazał na wapno! Gospodarze mieli przewagę i w pełni zasłużyli na remis, o ile nie na prowadzenie. Za chwilę emocji ciąg dalszy!

46'

Sędzia Stefański zakończył kapitalną pierwszą połowę w Łęcznej!

45'

Zawodnicy pograją minute dłużej.

43'

Świetnak indywidualna akcja Jakuba Świerczoka. Napastnik z Łęcznej wpadł w pole karne i płaskim podaniem wzdłuż bramki szukał partnerów. Małkowski zdołał wyłapać futbolówkę.

40'

Wierchowcow za faul w polu karnym został ukarany kartonikiem!

40'

Gooooollll!!!!! Świerczok lekką podcinką pewnie egzekwuje jedenastkę! 2:2!

39'

Ponownie karny dl Górnika!!!! Tym razem faulował Wierchowcow!

36'

W odpowiedzi Sierpina, który dostał piłkę przed polem karnym, ale obrońcy zablokowali jego strzał.

35'

Świerczok znów straszy. Tym razem strzelał lewą noga sprzed pola karnego, ale niecelnie.

31'

Bonin ruszył na bramkę Korony, ale był na spalony,.

30'

Pół godziny gry za nami! Górnik ma wciąż przewagę. Ale w najwazniejszej statystyce prowadzi Korona.

28'

Na stadionie w Łęcznej chwila spokoju. Oba zespoły postanowiły nieco zwolnić. Górnik i Korona rozgrywają teraz piłkę głównie w środku boiska.

25'

25 minut za nami! Niesamowite tempo i temperatura spotkania w Łęcznej. Choć to Górnik przeważa, Korona wciąż prowadzi.

23'

Kolejna szansa Górnika. Tym razem oko w oko z Małkowskim stanął Jakubik, który indywidualnie wdarł się w pole karne. Bramkarz Korony broni pewnie!

21'

Kolejny obrońca Korony ukarany kartką! Tym razem Dejmek.

20'

Gooooooollll!!!!! Świerczok pewnie wykorzystuje jedenastkę!

19'

Świerczok sfaulowany w polu karnym!!! Rzut karny dla Górnika!!! Faul Pawłowskiego!

18'

Fantastyczna asysta Aankoura, który wyłożył piłkę Cabrerze jak na tacy a ten wpakował piłkę do pustej bramki! Błąd bramkarza Górnika, który wyszedł za daleko od bramki. 2:0!

17'

Gooooollllllll!!!!!!!! Cabrera!

15'

Pierwsza kartka dla Korony - ukarany Sylwestrzak.

15'

Świerczok dwoi się i troi. Teraz spróbował pokonać Małkowskiego z rzutu wolnego, ale bezskutecznie.

11'

Kapitalny strzał Jakuba Świerczoka, piłka uderzona z ok. 20 metrów odbiła się od poprzeczki, a następnie od ziemi i wróciła na boisko. Bonin chciał dobić, ale nie udało mu się. Gorąco w Łęcznej!

9'

Piesio popisuje się fantastycznym strzałem, ale tuż nad bramką Małkowskiego!

9'

Wrzutka Sierpiny z prawej strony boiska, doskonałe przyjęcie Pawłowskiego w polu karnym, który obraca się z piłką i uderza na bramkę! Bartkus bez szans! 1:0!

8'

Gooooolll!!!! Pawłowski!!!!!

7'

Korona próbuje odpowiedzieć. Sierpina wrzuca piłkę z rzutu wolnego w pole karne, ale strzał Rymaniaka beznadziejny. Od bramki Bartkus.

5'

Kolejny strzał Świerczoka. Tym razem Małkowski pewnie broni.

4'

Na razie gospodarze dominują, dość szybko i celnie rozgrywają piłkę próbując zaskoczyć zdezorientowaną Koronę.

2'

Fantastyczna okazja Świerczoka! Zawodnik wpadł z piłką w pole karne i uderzył mocno, ale piłka wylądowała na słupku bramki Małkowskiego!

1'

Mecz od środka rozpoczęli gospodarze.

15:31

Zaczynamy!

15:30

Arbitrem meczu jest Daniel Stefański!

15:30

Oba zespoły zagrają w swoich tradycyjnych barwach.

15:28

Ciekawostka: W ostatnich 4 meczach Korony padło tyle samo bramek co...w poprzednich czternastu!

15:20

Mecz rozpocznie się już za 10 minut!

15:15

Rezerwowi Korony Kielce: Trela, Trafford, Cebula, Gabovs, Grzelak, Zając, Sekulski.

15:09

Rezerwowi Górnika Łęczna: Prusak, Nikitović, Tymiński, Bednarek, Śpiączka, Bielak, Barreno.

15:09

Fani zespołu z Kielc będą dziś liczyć na swojego superstrzelca Airama Cabrerę. Hiszpan w dwóch spotkaniach zdołał strzelić 4 bramki, w tym hat-tricka w meczu z Lechią. Gospodarzy do boju ma jak zwykle poprowadzić Bonin przy wsparciu Piesia, Pitrego i Świerczoka. Biorąc pod uwagę fakt, iż w dwóch meczach Korony padło 11 bramek, możemy liczyć na sporo emocji. Inna sprawa, że w meczach Górnika padły tylko dwie...

15:00

Sytuacja w tabeli łęcznian i kielczan jest niemal identyczna. Górnik i Korona zgromadziły dotychczas po 27 punktów i zajmują 9. i 10. pozycję w tabeli.

14:54

Swoją opinia na temat rywali podzielił się z koeli Krzysztof Danielewicz:

14:50

Poniżej wypowiedź Marcina Brosza przed spotkaniem z ekipa Górnika:

14:49

Goście z Kielc przegrali na start sezonu z Pogonią Szczecin 3:2, choć prowadzili do 58. minuty spotkania 2:0. Tydzień później zdołali zmazać plamę ze Szczecina i pokonali gdańską Lechię 4:2.

14:46

Gospodarze z Łęcznej rozpoczęli przerwę zimową na remis - najpierw bezbramkowo zremisowali z liderem z Gliwic, z kolei w następnej kolejce wywieźli punkt z Krakowa po remisie z Wisłą 1:1.